|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 9:12:00   
Miki29
I ja sam odradila kompletne briseve, svi su negativni. 

Ne znam da li možda da odradim histeroskopiju niko mi nije predlagao, ali ja bih odradila sve. Pored briseva i trombofilija su mi rekli da odradim i TORCH, ali to su mi rekli da radim dok nije stigao HP nalaz jer se sumnjalo na infekciju, tako da ne znam da li sad ima potrebe da ga radim.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 14:30:54   
lesli


IZVORNA PORUKA: Miki29

I ja sam odradila kompletne briseve, svi su negativni. 

Ne znam da li možda da odradim histeroskopiju niko mi nije predlagao, ali ja bih odradila sve. Pored briseva i trombofilija su mi rekli da odradim i TORCH, ali to su mi rekli da radim dok nije stigao HP nalaz jer se sumnjalo na infekciju, tako da ne znam da li sad ima potrebe da ga radim.



Zarad svog mira mozes uraditi Torch. Za histeroskopiju stvarno nisam sigurna da je neophodna, pogotovo sto je malo komplikovanija procedura od pukog vadjenja krvi. Obzirom na HP nalaz, pretpostavljam da ce ti naci neku trombofiliju i da ce se to pokazati kao najverovatniji uzrok gubitka bebe.
Sa druge strane, ako ce tebi uliti dodatni mir ta histeroskopija, mozda da vidis da i to odradis.Jedino sto sumnjam da ces u tom slucaju moci drzavno jer treba neko da ti da uput za istu…

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 14:59:39   
Miki29
Ma kod nas se to ne radi drzavno, radila bih privatno svakako, mada svi smatraju da to nije neophodno. Zanima me još da li terapiju u slučaju trombofilije mora da odredi isključio hematolog ili može i ginekolog? U mom gradu je slab "izbor" hematologa, državno radi samo jedan verovali ili ne i ništa od analiza ne rade sve sam radila u Nišu na uput, a urodjene privatno. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 16:25:14   
lesli
U teoriji moze i ginekolog da da terapiju, ali je mnogo bolje da terapiju odredi hematolog i da te kasnije u trudnoci on prati.Treba pratiti d-dimer i obavezno trombocite prilikom terapije heparinom. Po potrebi se radi i anti Xa koji pokazuje koliko je terapija efikasna. Uz to, meni se sa drugim detetom u toku trudnoce javila alergija na jedan oblik heparina sto je doktorka videla iz nalaza krvi i klinicke slike, pa je menjala terapiju.Zbog svega toga, bilo bi mnogo bolje da te prati hematolog nego ginekolog.

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 16:28:19   
lesli
Ne znam iz kog si grada, ali mislim da i u Beogradu urodjene trombofilije moraju da se rade o svom trosku.
Nisam 100% sigurna, jer sam sve analize odradila privatno (u toku ispitivanja uzroka sekundarnog steriliteta), ali mi se cini da sam tako nesto nacula…

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 16:34:03   
Miki29
Iz Kruševca sam. Ja sam planirala kad uzmem sve rezultate da odem u BG kod jednog od naših najpoznatijih hematologa, s tim što u trudnoći ne znam koliko često treba da se ide kod hematologa. Meni su spominjali i preventivni sekrlaž, pa ne znam da li bih sa njim mogla da putujem, obično se savetuje mirovanje. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 16:38:50   
lesli
Preventivni serklaz pretpostavljam zbog tog prolapsa vodenjaka?
Ako mislis na Elezovica, on je super ali ne znam da li bi ti izasao u susret da mu rezultate javljas telefonom, a da ti on koriguje terapiju. U krajnjoj liniji ne moras licno da odlazis na kontrole, moze da ode neko umesto tebe sa rezultatima.U zavisnosti od skokova d-dimera kontrole idu na 2-4 nedelje. Meni je doktorka nekad radila kontole i na 10 dana - kada bi bili veliki skokovi d-dimera, a niska aktivnost anti Xa.

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 16:41:47   
Miki29
Jeste, zbog prolapsa, pratilo bi se stanje grlića svakako, ali ja bih se nekako sigurnije osećala sa serklažom.

Da, na Elezovića mislim, pokušaću sve što budem mogla da dodjem do njega i da me kontroliše. Jel ima neka devojka ovde možda je imala iskustva sa serklažom? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 16:55:32   
Milena18
Miki,  mislim da je moguće da smo bile u isto vreme u bolnici u Kruševcu. Meni je baš tada, pre mesec i po, rađen serklaž, doduše ne preventivni već hitni u 24. nedelji. Sa preventivnim ne mora tako strogo da se miruje, ali svakako se savetuje smanjenje intenziteta aktivnosti. Ne verujem da će ti bilo koji lekar savetovati češća putovanja sa serklažom i ako je trudnoća rizična. Mada, ako bi hematolog samo gledao nalaze i davao ti terapiju, možda nema ni razloga da ideš lično. 


(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 17:09:34   
Miki29
Milena, moguće da smo bile u isto vreme, ja sam pre mesec i po imala pobačaj. Nadam se da ste ti i bebica u najbolje redu😊

Što se serklaža tiče, znam da mi niko neće savetovati da putujem, samo se nadam da ću moći telefonski da korigujem terapiju. I sama si iz Kruševca i verujem da znaš kakvo je stanje u našoj bolnici. Meni su serklaž savetovali u bolnici kad su mislili da je do pobačaja došlo zbog infekcije što veze sa vezom nema, ali ja bih svakako preventivno stavila. Ko je tebi radio serklaž? 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 17:45:56   
Milena18
Da, dobro smo sada 🙂 Nadam se da ćeš i ti uskoro ponovo zatrudneti i da će ti druga trudnoća biti uredna. Ja sam imala pre ove trudnoće, a posle prve koja je bila baš laka u svakom pogledu, i jedan missed u 10. nedelji. Neuporedivo je sa tim što se tebi desilo, ali razumem koliko sada brineš za narednu trudnoću. 
Što se serklaža tiče, ne znam koji ti je lekar savetovao, ali na tvom mestu bih se svakako posavetovala još sa nekim. Meni je radio dr Ćirković, koji je onako... malo čudan i u najmanju ruku, ali da nije bilo njega niko mi ne bi ni javio da mi je posle serklaža izolovana bakterija u vaginalnom brisu. Rekli su mi na otpustu da je sve u redu i da mi zato ništa ne piše u otpusnoj listi. Tako da se što se tiče naše bolnice slažem sa tobom. Većina lekara mi je ostavila jako loš utisak. Samo one vizite u trajanju od 25 sekundi su dovoljne za to, a ima tu još dosta toga, nego neću sad na to da se osvrćem, obe treba da se vratimo tamo 🙂 
Javi se slobodno ako nekako mogu da ti pomognem, makar informacijama. Možeš mi poslati i pp. 


(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 17:53:59   
Miki29
Verovala ili ne meni je baš Ćirkovič savetovao serklaž, dok sam bila u ambulanti, u svom onom očaju, on mi je rekao "ajde bre šta histerišeš, u sledećoj trudnoći samo stavi serklaž i to je to". Kada sam pitala bukvalno sve lekare nakon toga koje analize da radim svi su me gladali kao da nisam normalna u fazonu "kakve tvoje analize, to se dešava, ti si zdrava" sreća pa mi je moj lekar iz dispanzera dao nešto od hematologije i imunologije da uradim u Nišu, i to na način da je na uputu morao da napiše da sam imala više pobačaja u suprotnom ne bi hteli da mi rade analize...što se samog serklaža tiče mene te bakterije najviše plaše🙄


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 18:01:06   
Milena18
Ma on je takav u komunikaciji, malo su mu  socijalne veštine upitne, da tako kažem. Kod mene je svakako morao serklaž jer mi se grlić jako skratio, na 10.5 mm. A za te koji ti nisu predlagali nikakve analize nakon pobačaja u 21. nedelji nemam reči. Nije to rana trudnoća pa da se kaže tako "dešava se" (što u svakom slučaju zvuči ružno, ali valjda time misle da je u pitanju prirodna selekcija) , a čak i tada se štošta može proveriti.  


(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 18:04:53   
Miki29
Dada, baš su tako i rekli "prirodna selekcija" sačuvaj Bože beba rodjena bez bilo kakve anomalije. 

Ma bolje da ne pričam o njihovom pristupu, baš kao što kažeš obe trebamo sutradan tamo da odemo. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 18:37:31   
Maslacak15
jao boze strasno, 21 nedelja pa to je na granici viabilnosti i oni pricaju o selekciji. Uzas. ja svakako nebih pustala ginekologa da se bavi trombofilijama narocito ne posle tako ipak ozbiljnog slucaja...nista serklas nece pomoci ako postoji dublji problem. ali mislim i da mozda ne moras puno puta da putujes u trudnoci, dosta bi tu moglo telefonski ali uspostavljanje dijagnoze i terapija najbolje bas iskusan hematolog. Puno te pozdravljam i drzi se!!!


(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 18:57:04   
Miki29
Pa da za njih je to "prirodna selekcija" uključili mi indukciju, ostavili me u sobi rekli TO će samo da izadje, kad izadje pozovi nas. 

Svakako ću otići kod Elezovića čim uzmem sve rezultate i u dogovoru sa njim videću šta i kako dalje. Hvala na podršci, ljubim vas devojke😘

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 22:28:59   
Milena18
Strašno i tužno bi bilo to što si doživela u bilo kojim okolnostima, ali uz takvo njihovo ophođenje ti je sigurno bilo još teže. Drži se. Svu sreću ti želim i još jednom kažem - ako misliš da bilo kako mogu da ti pomognem s obzirom na to da smo u istom gradu i osuđene na istu bolnicu, pošalji mi pp slobodno. 


(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
31.7.2021 22:42:20   
Miki29
Hvala ti Milena, javiću ti se sigurno čim mi bude trebala neka informacija🥰


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 6:55:55   
lesli


IZVORNA PORUKA: Miki29

Pa da za njih je to "prirodna selekcija" uključili mi indukciju, ostavili me u sobi rekli TO će samo da izadje, kad izadje pozovi nas. 

Svakako ću otići kod Elezovića čim uzmem sve rezultate i u dogovoru sa njim videću šta i kako dalje. Hvala na podršci, ljubim vas devojke😘



TO????! Gospode Boze, koja stoka 🤬🤬🤬
Miki, zaista mi je zao sto si u takvom trenutku naisla na takav necovecan tretman. Saljem ti veliki zagrljaj 🤗

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 8:43:30   
Maslacak15
unprincipu vrlo slicno iskustvo kao druge clanice koja je iz svedske prosle godine zapucala u srbiju posto nije htela da prihvati dijagnozu svedskih lekara da trudnoca mora da se prekine ( iznenadan i drastican zastoj u rastu bebe od neke 18. nedelje) da bi u nisu uradili nista i ostavili je je u sobi da se porodi sama. usluga "na nivou". u prinicpu ni tamo nije utvrdjeno zasto se dogodilo to sto se dogodilo ja mislim da je ipak  moguce da je bilo hromozomskih problema sa bebom, ona je ponovo zatrudnela i pre par meseci rodila zdravu devojcicu (u svedskoj).
dali je kod tebe radjena genetska analiza bebe??

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 9:12:04   
Miki29
Lesli, tako je to kod nas. Devojka je pre par meseci u našoj bolnici izgubila bebu u devetom mesecu, lekari su rekli da ne znaju šta se desilo i da ide u crkvu...


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 9:15:34   
Miki29


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

unprincipu vrlo slicno iskustvo kao druge clanice koja je iz svedske prosle godine zapucala u srbiju posto nije htela da prihvati dijagnozu svedskih lekara da trudnoca mora da se prekine ( iznenadan i drastican zastoj u rastu bebe od neke 18. nedelje) da bi u nisu uradili nista i ostavili je je u sobi da se porodi sama. usluga "na nivou". u prinicpu ni tamo nije utvrdjeno zasto se dogodilo to sto se dogodilo ja mislim da je ipak  moguce da je bilo hromozomskih problema sa bebom, ona je ponovo zatrudnela i pre par meseci rodila zdravu devojcicu (u svedskoj).
dali je kod tebe radjena genetska analiza bebe??



Radjena je analiza nije pronadjena nijedna anomalija, beba je bila potpuno zdrava. Problem je bila ta tromboza pupcanika i infarkti posteljice, s tim da je i sam pupčanik bio usadjen na samoj ivici posteljice, beba je čak bila naprednija za 5 dana, ali usled tromboze je počela da gubi kiseonik tj da ga ne prima dovoljno i uznemirila se i krenula napolje...strašno iskustvo  ali moram dalje, samo me nova trudnoća trenutno "drži".

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 9:29:28   
Maslacak15
onda je sve jasno, ali uradi i torch da vidis jel bilo viralnih  infekcija ( ne vidi se to po brisevima) i glupo pitanje ali.covid nisi imala ? mozda bi mogla da uradis i tu serologiju....


to je svakako ispravan stav, budi hrabra i bice sve u redu u narednoj trudnoci!!

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 9:45:29   
Miki29
Uradiću TORCH svakako, našla sam fenomenalnu stariju dr u drugom gradu koja se maksimalno posvetila mom slučaju, do te mere da je lično zvala patologa oko analiza. 

Covid sam imala mesec dana pre nego što sam ostala trudna, i to mi je palo na pamet oko tog tromba, jer sam čula da svi pacijenti u covid bolnicama primaju fraxi i da im se zgrušava krv🤔

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Trudnoća posle spontanog pobačaja
1.8.2021 9:52:57   
Maslacak15
dada sistemske  tromboze su jedne od nakcescih komplikacija. e sad od dugitrajnim efektima i tzv long covid se malo zna ali nebih iskljucila i tu mogucnost da je mozda odigralo ulogu. zato se treba vakcinisati.....narocito mladima to treba nacrtati ( grupa od 20-30) koji cujem bas izbegavaju .. kako god nema nazad ali verujem da ce uz hematologa i kontrole sve biti ok u narednoj trudnoci. 


(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here