|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dečija obuća
22.6.2013 23:31:29   
Azra_
Ivančice, koliko ja znam, sva njihova obuća i za odrasle i za decu je anatomska. Ja imam njihove klompe-papuče. Nosim ih po kući evo već 3 godine i super su. Samo, ne znam gde u Nišu mogu da nađem apoteku koja ima i dečju obuću Grubin.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1576
   RE: Dečija obuća
9.7.2013 1:29:11   
Azra_
Videla sam jedne lepe Ciciban patikice. Imaju anatomski uložak, ali nisu duboke, onako da drže zglob, nego kao obična sportska patika. Da li je to ok za dete od 1,5god koje inače gazi ka unutra, pa bismo zato forsirali anatomsku obuću?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1577
   RE: Dečija obuća
9.7.2013 13:21:46   
lanajelena
Kupili smo Grubin sandalice user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1578
   RE: Dečija obuća
9.7.2013 13:55:31   
Anck Su Nmaun
Pametno, ja svake godine razmisljam da kupim te i na kraju... nesto deseto user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 1579
   RE: Dečija obuća
9.7.2013 21:07:36   
Lu

IZVORNA PORUKA: Azra_

Videla sam jedne lepe Ciciban patikice. Imaju anatomski uložak, ali nisu duboke, onako da drže zglob, nego kao obična sportska patika. Da li je to ok za dete od 1,5god koje inače gazi ka unutra, pa bismo zato forsirali anatomsku obuću?

Pa jeste te su super za početak, udobne, savitljive a podržavaju nogicuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1580
   RE: Dečija obuća
9.7.2013 22:33:47   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Azra_

Ivančice, koliko ja znam, sva njihova obuća i za odrasle i za decu je anatomska. Ja imam njihove klompe-papuče. Nosim ih po kući evo već 3 godine i super su. Samo, ne znam gde u Nišu mogu da nađem apoteku koja ima i dečju obuću Grubin.


Apoteka preko puta gradske bolnice, na uglu zgrade, mislim da se zove nešto na A, i pored Gorenja u centru - ove dve imaju dečije Grubin.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1581
   RE: Dečija obuća
11.7.2013 0:51:15   
Azra_
Hvala Ivančice. A je li vam fizijatar rekao da obuća mora biti dublja, onako do zgloba, ne kao obična sportska patika koja je plića? Dr radi tek od početka avgusta, a ja bih ovih dana da kupim neke patičice i sandale, pa da ne pogrešim....

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1582
   RE: Dečija obuća
11.7.2013 13:40:50   
dacca
Mi smo juce kupili druge Grubinove sandale, nema ih na sajtu, mozda su novi model. Nadja ima debelu nogu, pa joj samo one odgovaraju. A koliko kostaju za djecu Crocs? Mm ih je platio za njega 46 e.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1583
   RE: Dečija obuća
11.7.2013 13:42:26   
Anoniman
Dacoooo malo offf, ali ti si vec 34 nedelja, cestitam draga user posted image user posted image
Kako je Nadja?user posted image

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 1584
   RE: Dečija obuća
11.7.2013 13:49:39   
bea83
Mi i dalje ne nosimo patike,papuče i slično, samo duboke,kožne sandalice sa zatvorenim prstima, po preporuci fizijatra, trenutno imamo pollino i markos, mada sam zadovoljnija markosovim,čvršće su oko zgloba

< Poruku je uredio bea83 -- 11.7.2013 13:50:17 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1585
   RE: Dečija obuća
11.7.2013 13:50:47   
minnica
I mi smo mini kupili Grubinove sandalice ovakve crvene. Ona ih obožava i može sama da ih obuje i izuje. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1586
   RE: Dečija obuća
11.7.2013 14:22:27   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Azra_

Hvala Ivančice. A je li vam fizijatar rekao da obuća mora biti dublja, onako do zgloba, ne kao obična sportska patika koja je plića? Dr radi tek od početka avgusta, a ja bih ovih dana da kupim neke patičice i sandale, pa da ne pogrešim....


Jeste, da obuća bude dublja, da drži zglob i sa uloškom, ali pošto je leto da ide bosa tek od jeseni da forsiramo dublju obuću.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1587
   RE: Dečija obuća
11.7.2013 14:34:15   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: bea83

Mi i dalje ne nosimo patike,papuče i slično, samo duboke,kožne sandalice sa zatvorenim prstima, po preporuci fizijatra, trenutno imamo pollino i markos, mada sam zadovoljnija markosovim,čvršće su oko zgloba


A vidiš, nama je naša fiziot. rekla da izbegavamo polino jer nemaju modelara i sva obuća im se radi po uzoru na obuću za odrasle, što se ne preporučuje deci (isto kao i patike tipa nike, reebok i ostale).
Mi smo prve sandalice kupili neke turske, koje preporučuju u sokobanjskoj a sve ostale su ciciban.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1588
   RE: Dečija obuća
11.7.2013 14:38:24   
bea83
Nisam ni ja zadovoljna Pollinom ali smo ih dobili na poklon pa ih nosimo za kraće relacije, a Markos nosimo u vrtiću.
Nama dr nije savetovala određenu marku, samo nam je skrenula pažnju da moraju da drže zglob jer njemu ide nogica malo na unutra

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1589
   RE: Dečija obuća
11.7.2013 23:28:58   
Azra_
Aha, znači i nas će čekati isti savet kod fizijatra. Anatomski uložak+dublja obuća da drži nožicu pošto i on gazi ka unutra. Pošto mi imamo gomilu obuće, dok se uz sve uskladi ima da bankrotiramo. Na kraju ću razmotriti varijantu da odemo do Knjaževca u Naturino fabriku. Sada imamo neke Naturino sandalice, doduše iz Italije, odlične su...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1590
   RE: Dečija obuća
12.7.2013 10:09:58   
cockic
mi smo klincima uzeli nike poluotvorene sandale nike.za sad je ok.lena ih je tek dobila pre par dana.plitke su nisu duboke do zgloba.ona ne hoda ka unutra, nego ka spolja.vise ide jedna nogica.koliko secam leva.i prstici na toj nozici joj idu vise ka levo.ali ona tako gaz1,ne znam kako se to ispravlja.mozda da je obuvena po ceo dan.jer ona ili je bosa ili u carapama.

pre neki dan sam videla par devojaka kojima prsti na obe noge idu ka spolj.ruzno je,ali sta da radim.ona je inace na toj nozi od rodjenja imala srednji prstic ispod ostalih.fiz je rekao,da kad prohoda ce se to malo ispraviti.jer nije moglo drugacije.nije sad toliko ispod kao sto je bilo,pre nego da prohoda.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1591
   RE: Dečija obuća
12.7.2013 10:18:59   
bea83
Nama je nekoliko prstića bilo jedno ispod drugog na obe noge, sve se ispravilo, a i nogice su se skoro skroz ispravile a bile su baš puno ka unutra, potpuno O. Ali mi smo po savetu fizijatra uvek obuveni, nikad nije bos, čim je stao na noge sa 7 meseci skoro odmah smo kupili čvrste cipelice i u njima je bio po ceo dan. Ja sam baš zadovoljna kako se sve ispravilo, neko ko ne zna da ima problem ne može ni da primeti da je ostala još ta jedna nogica blago ka unutra

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1592
   RE: Dečija obuća
19.7.2013 21:07:29   
Azra_

A šta mislite o Chicco obući? Danas sam obišla ceo grad...sve neki nakaradni modeli. I Ciciban me razočarao. Jedino sam u Chicco-u našla lepe zatvorene sandalice. Nama su prve cipelice bile njihove, bile su ok. Jedino im je cena ubitačna.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1593
   RE: Dečija obuća
20.7.2013 15:41:55   
madre
mi smo juce kupili grubin papucice. dosta mu je nezgodno da hoda u njima, smesan je strasnouser posted image nadam se da ce se uskoro navici, jer ih svako malo izuva i obuva stare, one su mu udobnije...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1594
   RE: Dečija obuća
21.7.2013 13:04:41   
gagana83
Proslog leta sam Uni kupila Grubin sandale.
U pocetku je isla smesno, ali par dana pa se navikla.
I bas sam zadovoljna njima bila.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1595
   RE: Dečija obuća
23.7.2013 20:04:19   
Leax
Bas sam odahnula i bila presrecna sto smo posle duugee potrage juce ipak pronasli odgovarajuce sandalice Mihajlu jer su mu ove postele knap. S obzirom da je polovina leta jedva nadjosmo obucu koja ce odgovarati njegovom sirem stopalu a uz to ima i vislji ris tako da prosetasmo kroz N.S uzduz i popreko Doslo mi da izljubim onu finu prodavacicu u Dunavskoj ulici koja se svojski potrudila da nam pronadje odgovarajuci modeluser posted image

user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1596
   RE: Dečija obuća
24.7.2013 0:07:57   
Azra_
Lepe su sandalice. Samo ja volim ili da su skroz otvorene ili skroz zatvorene, ne volim kad viri samo deo prstića. Mi se ubismo. Obišli Pavle, Ciciban, Chicco, Baldino... Jedino smo u Chicco-u našli nešto što bi mu po broju odgovaralo, ali njihove sandalice imaju fiziološke uloške, a ne anatomske. Eto novine! Imali smo njihove cipelice , imale su anatomski, a prodavačica nam reče da je sada većina njihove obuće sa fiziološkim uloškom. Na kraju ćemo dočekati septembar i kupiti anatomske patike-cipele...user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 1597
   RE: Dečija obuća
24.7.2013 23:43:27   
Azra_
Drage mame, preneću vam svoje iskustvo u vezi izbora obuće u nadi da će biti od koristi.

Kako smo primetili da dete gazi ka unutra, reagovali smo i odveli ga kod fizijatra. Fizijatar ga nije ni pogledao, rekao da je to kod dece u tom uzrastu normalno i da do treće godine obavezno nosi čvrstu obuću, dublju , sa anatomskim uloškom. Ako se ne koriguje do treće godine, slede vežbe i ulošci...

Ipak, zbog šturog objašnjenja fizijatra, nisam bila prezadovoljna i potražila sam detaljniji odgovor. Jedan od najboljih dečijih fizijatara mi je rekao sledeće. Zabluda o ¨okovanoj obući¨ kod nas u zemlji i dalje živi, a žalosno je što je tako. Ako se svuda u svetu slažu da je najbolje da dete ide što više boso, zašto je naredni korak obuća koja ˝okuje˝ dečju nogu. Samo činimo loše detetu. Mišići su ti koji drže nogu, oni se moraju razvijati. Ako mu u startu obujemo obuću koja mu je potpora, mišići se ulenje, a ne može doživotno nositi takvu obuću. Dakle, dete ne bi trebalo da nosi obuću sa anatomskim uloškom, jer taj uložak svakako i ne odgovara svakoj nozi, a pri tom detetu ne dozvoljava da razvija svod i mišiće. Opet, rekao je, ne znači ako dete ne nosi anatomsku obuću, da određeni deformiteti neće ostati i da će morati da nosi korektivne uloške, to ne može da garantuje, ali kaže da je zdravije za dete da hoda ravnoj obući.

Iskreno, bila sam zbunjena. Godinama se forsira anatomska obuća, potpora nožici i sl.a sada neki drugi standardi. Po meni, logičnije je ovo drugo. Čitajući na Internetu u svetu je odavno takva tradicija, a i pojedini fizijatri je uvažavaju i kod nas. Koga zanima, imam stručni rad koji je pisao fizijatar, baš u vezi razvoja dečjeg stopala, sve je lepo objašnjeno, mogu da pošaljem.

Bili smo u ordinaciji gde rade baropodometriju(analiza hoda, statička i dinamička merenja stopala...). Sjajan tim ljudi koji nam je takođe objasnio zašto ne treba detetu obuvati anatomsku obuću i zašto je važno da se mišići razvijaju. Istina, nama je sada hod ka unutra i noge u ˝o˝. Mogu mu dati noćne šine da se to ispravlja, ali nisu za to jer je mali i da tek predstoje faze u razvoju nožica. Kada učvrsti hod, tamo oko 2-3 godine, daju se ulošci, pravljeni po meri.

Zbog svega navedenog, mi smo kupili Chicco sandalice. Dobili njihov katalog. Oni ne prave više anatomsku obuću, prate ovu drugu , da kažem ˝modernu˝ struju mišljenja, iako je ista u svetu zavladala mnogo ranije.

Žene, izvinite zbog kilometarskog posta. Ne želim da ulazimo u diskusiju šta je bolje, zdravije, svako će uraditi za svoje dete ono što misli da treba. samo sam vam prepričala svoje iskustvo i napisala šta kažu stručnjaci. Stručnjacima ne smatram fizijatra koji nije ni pogledao kako dete hoda...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1598
   RE: Dečija obuća
25.7.2013 0:20:10   
Bebilina
Azra user posted image za svaku rec!
Upravo je to 100% tacno, da se u svetu anatomski ulosci i duboke cipele koje "podrzavaju" zglob ne preporucuju odavno.
Cera mi je od prvog dana u cipelicama koje su ispod kostiju clanka, bez anatomskog. Anatomski nije nosila nikada.
Sin isto, ima cipelice po meri, mekane jer su uzete pre nego sto je is teklo 6-8ned od prohodavanja (kao i kod seke). Inace 6-8 nedelja treba da se svod spusti i beba prestane da podvija prstice. Ako se tvrde cipele pre toga kupe i obuju povredjivace ih.
Danas smo isli na merenje i vec je u vel 21. Trazim mu sandalice sa zatvorenim prstima jer on povremeno i puzi, tako da necu jos uvek otvorene. Bos je celog leta, cipele su mu obuvene 4-5 puta.
Inace je na poklon dobio i Crocs vel 4-5 (20-21) ali sluze nam za grickanje, ne za nosenje user posted image Ne znam sta bih sa njima u ovom uzrastu, dok on bude mogao da ih nosi prerasce jos par velicina. Tako da ih prosledjujemo dalje, cekace takva obuca sledecu godinu.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1599
   RE: Dečija obuća
25.7.2013 0:29:56   
Ivanka 75
Azr, pisem ti ovde jer mi je riknuo komp pa sam na mobilnom i ne mogu da odgovorim pp.
Ni moje dete niko nije pogledao kako hoda, doduse, trazila je da je izujemo da joj vidi stopalo sto je moja ,iva odlucno odbila, to je ta ne-saradnja kad imaju 2 godine a drasticino se menja oko trece godine kad i preporucuju vezbe.
Licno mislim da nije pogledala dete jer je B. mali da bi mogla sa sigurnoscu da proceni da li ima deformitet ili ne.
A i ja sam za 1 maj vodila dete na "drugo misljenje" i "trece", jedan ortoped drugi fizijatar i obojica su nam rekli da iskoristimo letnje vreme i da sto vise hoda bosa, i to ne po betonu nego livadi jer je beton previse ravan. A obojica su predlozila uloske po meri kad napuni 3 godine.
Licno mislim da se mi kao roditelji pravimo previse pametni kada su neke stvari u pitanju i da od nekoliko misljenja biramo ono koje nam najvise odgovara.
Ja sam zakljucila da je mom detetu potrebno vise vremena u parku, na bicikli, igranja loptom, trcanja i penjanja jer nista ne moze da se ispravi (ako uopste i postoji) ako dete sedi i nista ne radi a ja kukam kako ima x noge.
Moja odluka je da je fizicka aktivnost od presudnog znacaja za razvoj deteta, ne vrsta i oblik obuce koji nosi.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 25.7.2013 0:34:11 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here