|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako prati bebin veš?
19.6.2012 9:46:03   
Anck Su Nmaun
Ja sam bebama sve otkuvavala!
Ali sam se naucila kasnije lekciji jer tako ves propada! Sad samo ponesto otkuvavam sa peskirima, kad je flekavo il slicno.
jako puno stvari sam upropastila otkuvavanjem

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kako prati bebin veš?
19.6.2012 22:37:47   
Yula
Naravno i otkuvavanjem i dodavanjem raznih izbeljivaca. Ja sma mislila da bebin ves perem na 60°C, ali su me drugarice i sveki ubedile da nema potrebe na vise od 40°C i tako i radim. Katkada belo i svetlo perem na 60°C i ves mi je jako lep i cist. Od kada jede sveze voce ostaju malo fleke od lubenica i tresanja, ali i to ce se oprati. Omeksivac ne koristim uopste vise ni za nas. Katkada stavljam u bebin ves neko sredstvo za dezinfekciju jer negde od 6. meseca mu ves vise ne peglam, osim onoga sto je neophodno da ne bude guzvavo. a masini imam nekoliko nivoa ispiranja i stavljam na  trece od ukupno 5. Tamniji ves perem odvojeno jer farmerke znaju pustaju boju.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kako prati bebin veš?
19.6.2012 23:16:29   
isidora88
ja nista nisam otkuvavala,samo sam par puta tetra pelene,mozda 2,3 puta dok je nosio siroki povoj mesec dana.
sve perem ili na 60 ili 40,a ako neko hoce da otkuvava neka uzme one krpice za skupljanje boje i sve ce biti kao novo

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kako prati bebin veš?
22.6.2012 13:20:13   
soni
hvala vam... mi ovde nemamo siroki povoj tako da nema ni tih pelena za okuvavanje..videcu po etiketama pa ili na 40 ili na 60...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kako prati bebin veš?
22.6.2012 13:21:59   
Olga75
ja sam sve iskuvala i peglala sa obe strane nesto do tri a nesto do sest meseci ( mislim na peglanje sa obe strane )
ali ja sam uvrnuta user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kako prati bebin veš?
22.6.2012 13:47:00   
Anoniman
Ja i naš beli veš otkuvavam pa i Žabin. Sve belo i svetlo perem na 95. Finije stvari po uputstvu na 30 ili 40.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kako prati bebin veš?
23.11.2012 18:13:59   
MarijaBg
Do pre mesec dana sam bas sve njene stvari prala odvojeno, bele i svetle na 90 ili 60, ostale na 60. Stavljala pola mere praska (Ariel) i dodatno ispiranje, bez omeksivaca (njega sam pocela da koristim oko njenih 6 meseci). Do 6 meseci sam sve peglala, pa onda jos 2-3 meseca samo bodice, a sad peglam samo sto bas moram (kao i nama) Od skoro (kako je krenula u vrtic) sam pocela da ubacujem po nesto sa nasim stvarima...
Sigurna sam da druga bebe nece imati tolike mere predostroznosti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kako prati bebin veš?
23.11.2012 18:14:44   
Janncica
I ja sve svetlo iskuvavam... Nekako ne mogu gace da stavim na 60 stepeni. user posted image Tamnije stvari na 40,a one sto su bacene na pranje ciste,perem na 30.

Ne odvajam stvari,ranije jesam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kako prati bebin veš?
23.11.2012 19:21:45   
Anoniman
ni ja vise ne odvajam detetove stvari, perem sve zajedno. belo na 60, sareno na 30 i to je to. ne koristim omeksivac ni za nju, ni za nas. jedino sto koristim i dalje bebeci program na masini, znaci duplo ispiranje, a i to cu da prestanem. i da, nista ne peglam, sem onoga sto moram. uprostila sam sebi zivot maksimalno.

(odgovor članu Janncica)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kako prati bebin veš?
23.11.2012 19:46:13   
MarijaBg
Ja uvek ukljucujem pojacano ispiranje i za nase stvari. Jancice i na 60 C se stvari dezinfikuju-sterilisu kako god, ali meni se prosto cini da na 90 bolje opere, pa tako ukljucujem: posteljine, peskire, krpe, gace... Pogotovo zato sto ne peglam skoro nista user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kako prati bebin veš?
23.11.2012 19:56:33   
caca81
Ja sam bebin veš prala odvojeno od našeg prva tri meseca. Inače beli veš (peškiri, donji veš, bele majice, svetla posteljina...krpe) perem na 90, šareni veš (majice, pantalone, košulje, šarenu posteljinu, donji veš u boji...) perem na 60, a vunu, svilu i neke pantalone i košulje na 40. I taj sistem mi odgovara. I takođe ne peglam veš...samo pantalone i košulje po potrebi. Skinem sa žice, složim i stavim u ormar.

< Poruku je uredio caca81 -- 23.11.2012 19:57:18 >

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kako prati bebin veš?
23.11.2012 19:58:51   
viktori
Eto vidite ja sma alergicar i imam astmu zbog toga..na klinici su me savetovali da perem beli ves najvise na 60 stepeni, jer se na 90 neka vlakna raspadaju i stvaraju user posted image zaboravih kako se to zove sto moze da izazove alergiju...Ja naravno nekada otkuvam nekada na 60 ali nisma pametna kako cu sa bebicom sada. I jos jedno pitanje...jel mogu bebine stvari da stavljam u masinu za susenje vesa?

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kako prati bebin veš?
23.11.2012 22:48:45   
ikacc
Mi smo rucno kad je bila mala, a onda u masini, ali odvojeno njeno.. Jos uvek se ne usudjujem da sastavim sa nasom garderobom za pranje.. user posted image

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kako prati bebin veš?
23.11.2012 23:08:22   
Bebilina
Bebine stvari odvojeno od nasih, odvojeno beli od obojenog vesa, oba na 60 sa Non Bio praskom i uljem cajevca. Susenje uz dehumidifier i peglanje svega. Tako do godinu dana, onda pocinjem da mesam sa nasim, al nikako sa peskirima, vesom i kuhinjskim stvarima. Pelene uvek perem odvojeno sa coverima na 60.
Na 90 ne perem nista osim sto dva-tri puta mesecno pustim masinu da prazna opere zbog dezinfekcije. Tu dodam sirce.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kako prati bebin veš?
23.11.2012 23:15:11   
sneza24
Kad je David bio beba njegov veš sam prala isključivo posebno od našeg bez dodatnog ispiranja na 40 stepeni,nisam ništa iskuvavala.Tek oko drugog rođendana sam ponekad ubacivala po neku našu majcu sa njegovim vešom.I da do godinu dana sam sve peglala.
Kad se Lana rodila planirala sam da posebno perem njen posebno Davidov ali sam po dolasku iz porodilišta odustala od te ideje i od prvog dana njihov veš perem zajedno.I ništa ne peglam jer kupujem stvari koje se ne peglaju,imam par stvari koje treba da se opeglaju ali im ih ne oblačim često samo da ne peglam.user posted image

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kako prati bebin veš?
24.5.2013 0:30:19   
sanja 92
od rodjenja sam prala ves zajedno,sa sve cocolino omeksivacem,nikakve bebeci proizvodi.a onda je dobila dermatitis i tada sam pocela da perem odvojeno od naseg,minimalna kolicina praska i bez omeksivaca.a i mnogo njenih stvari sam obojilauser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kako prati bebin veš?
24.5.2013 0:36:29   
Sanchy
Odvojeno od naseg,bez omeksivaca a sa sircetom umesto njega,Baby duel..na 40 i 60 stepeni,nista ne otkuvavam,peglam sve...izmedju masine naseg vesa i bebinog pustam praznu sa sodom bikarbonom i sircetom radi dezinfekcije

(odgovor članu sanja 92)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kako prati bebin veš?
24.5.2013 9:18:59   
cockic
ja sam Petrov ves prala do prvog rodjendana odvojeno.a Lenin sam par meseci,mozda do 4 meseca.i do tad sam koristila prasak teo za bebe imala ga je aksa.vise ga nema.petru sam sa teom prala 6 meseci,a kasnije persil.a leni sam od 4 meseca prala ves sa nasim vesom, i stavljhala sam ariel kapsule i omeksivace chicco sam dugo koristila sad vec bilo koji.trenutno beli duel i super mirise ves.uglavnom perem na 60,ali u toki mesec dana ga otkuvam i na 95 par puta.ali neprem nas donji ves sa tim stavrima,kao ni carape to perem odvojeno user posted image inace u taj beli nekad stavim i ja sirce kao omeksivac i bude ok.a soda bikarbona je u svakoj masini koja pere na 60 ili 95.a sad prasak koji koristim je uglavnom ariel kamen ili kapsule kako kad.kapsule su fenomenalne.smo mi nekako neisplative.kad imam para kupim,kad nemam koristim obican kameni ariel i to je to.mada i persil je ok.sad bi probala persil gel kapsule.
sa kozom mi deca nemaju problema,nisu sklona ekcemu.mada sinu duel planinska svezina nije prijao,osula mu se guza deo gde su gace.tako da ipak ne treba svaki prasak koristiti.probala sam i merix,ali areile i persil su za sad najbolji. reakcija nije bilo.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kako prati bebin veš?
24.5.2013 9:22:37   
adulence
woooow sanchy ....ja ga perem odvojeno od naseg malo praska i chicco omeksivac...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kako prati bebin veš?
24.5.2013 9:25:58   
cockic
ves nepeglam lepo prostrem i slozim,a stavljam i lovac za boje povremeno za beli ves uglavnom.da izvuce sivilo belog vesa.ja sam sa njim zadovoljna.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Kako prati bebin veš?
24.5.2013 9:37:08   
Rosita
Ja perem odvojeno, sa dodatnim ispiranjem, bez omeksivaca i skoro sam prestala da peglam jer ne mogu jos i to da stignem. Ponekad nesto opeglam. Perem na 60 ali vec vidim da cu neke stvari morati na manje. Koristim duel baby sensitive. On nema problem sa kozom, ovih dana je imao osip najverov. od nivea ulja koji hvala Bogu polako prolazi.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Kako prati bebin veš?
24.5.2013 9:41:06   
Trcosava
U sunce ti user posted image

Anin veš se prao odvojeno do neke godine. Najobičnij prašak (mislim da je ariel) pralo se na 90 ja mislim, ono tamnije na 30 (vodila sam rat sa bakom mm jer je ona uključivala). Omekšivač nisam stavljala do nekih 6 meseci ja mislim, ili 9.. ne sećam se sad

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Kako prati bebin veš?
24.5.2013 9:53:25   
Meisje
Ja se spremam da perem prvi put,samo me lose vreme omelo.. Ja bih ipak uzela poseban prasak,ima ovde neka marka Neutral,nema mirisa nikakvog,vecina praskova ima bas jak miris

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Kako prati bebin veš?
24.5.2013 10:21:25   
sneza24
Te prve stvari sam ja prala na 40 stepeni za obadvoje.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Kako prati bebin veš?
24.5.2013 10:47:20   
Meisje
E tako sam i ja planirala,cisto da se osvezi...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here