|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 15:22:08   
Maslacak15
hihih Klarita user posted image user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 15:34:19   
mama krava
Meni jedino Ariel skine sve fleke! A probala sam i Persil i DM-ov i opet se vracam na Ariel, ali ja ga toliko malo stavljam da nama 9kg traje minimum 3 meseca. Svaki put duplo isperem i deci stavljam one bebece oplemenjivace i to isto malo. Ako ne stavim, peglanje je ubistvo. Ali to mnogo zavisi od vode, tj tvrdoce vode, jer nije svuda ista. Kod mene je katastrofa.

A sto se tice odvajanja vesa...tek sam, kad je malisa napunio godinu dana, pocela da im sarene stvari perem zajedno na 40C, a belo im jos uvek odvajam i to perem na 95C.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 18:42:38   
branki*
hvala,devojkeuser posted image ja cu onda sve bele i svetlije pamucne na 90,a one plisane cu na 60.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Kako prati bebin veš?
22.3.2015 3:27:55   
SunFlower
mame, a jel peglate bebece stvari? do kog uzrasta bebinog ste peglale?

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Kako prati bebin veš?
22.3.2015 3:37:27   
dunja RR
SF, koliko sam čitala, mame peglaju, pogotovu u početku, tako sam i ja. Ranije sam detaljno peglala (ali kratko je to trajalo kod mene), sada onako na brzinu to odradim. Nismo imali nikakvih problema, pa valjda zato i nisam nešto oprezna. Ne stavljam puno deterdženta, tj stavljam bar duplo manje nego kada perem naše stvari, bebine stvari perem odvojeno, i stavljam vrlo malo bebećeg omekšivača (omekšivać sam počela ksnije, nisam prvih par meseci). Većinu bebinih stvari perem na 60, samo neke osteljivije na 30-40. I njegovo i naše duplo ispiram.

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2015 3:38:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Kako prati bebin veš?
22.3.2015 6:00:55   
SunFlower
i ja sam sinu sve peglala i to dugacko, skoro do godine cini mi se. inace ne peglam, samo po potrebi i nase i njegovo. e sad sam se opet uhvatila pegleuser posted image medjutim, ovde (austrija) mame to ne radeuser posted image (mislim na obavezno peglanje bebecih stvari radi dezinfekcije, alergije itd).
ja takodje stavim vrlo malo praska, ovde su svi super koncentrati, i bebeceg silana zbog mekoce, ne zbog mirisa. perem na 60 sve, ne vidim potrebu za iskuvavanjem.
a sa peglom cu vec da se dogovorim.user posted image

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Kako prati bebin veš?
22.3.2015 13:14:52   
ivaMark
SF, onda bi mene gledali kao lujku u At user posted image
Jovani peglam i garderobu za po kuci user posted image ali ne zbog dezinfekcije vec zbog boljeg pakovanja, lepse mi izgleda i manje zauzima prostora kada se ispegla.

Mislim da nema potrebe ni da peres na 60stepeni, dovoljno je 30...s"obzirom na kvalitet praska user posted image
Na 90stepeni su se prale samo pelene koje su od mleka bile, dok sam se izmlazala...

< Poruku je uredio ivaMark -- 22.3.2015 13:21:15 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Kako prati bebin veš?
22.3.2015 13:19:47   
branki*
ja peglam.i bozi sam peglala do godinu dana svu grderobu.i boki cu isto,mozda koji mesec krace...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Kako prati bebin veš?
22.3.2015 13:24:51   
jabudic
Ja sam peglala do 40 dana oba puta.
Inače je pegla aparat koji upotrebljavamo samo za svečane dane, kad peglamo košulje user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Kako prati bebin veš?
22.3.2015 22:10:03   
Mariya
Dok ne porastu i nauce da peglaju same!! lucija ima 3,5 godine i jos uvek joj peglam sve stvari, i gacice i potkosulje i pantalone i bluze, sve osim carapa i stvari koj ne mogu da se peglaju, tipa jakna, sal, pa izgledala bi kao da ju je krava zvakala da joj ne peglamuser posted image
Ustvari, lako je meni, ja vrlo retko peglam, to uglavnom svekrva i sestra peglaju i to zato sto obe uzivaju da peglaju bebece stvari.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Kako prati bebin veš?
8.8.2015 13:25:55   
cockic
Za sina i ćerku sam uzimala teo prašak za bebe u aksi.i chicoo omeksivac beli.a posle sam persil tecni za bebe.i ampule ariela koje sam duplo ispirala.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Kako prati bebin veš?
1.9.2015 8:59:26   
bebilule
Ajde malo da osvježimo temu a i da pitam ono što mi treba. Kako da operem pamučne pelene prvi put. Neko spominje nko prethodno namakanje? I jel idu na otkuhavanje?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Kako prati bebin veš?
1.9.2015 9:33:40   
jess021
Bebilule, nisam sigurna za pelene, ali meni su rekli da nove stvrai operem najpre na 30 stepeni, pa onda na vecoj. Npr. plisane stvari, zekice... necu otkuvavati, kontam da je dovoljno i na 60 stepeni.
Operi prvo na 30, pa onda na 90.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Kako prati bebin veš?
1.9.2015 9:40:17   
Maraj
Bebilule isto sam se i ja pitala. Ja mislim da se otkuvavaju tetra pelene....al nisam sigurna . Zna li ko ?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Kako prati bebin veš?
1.9.2015 9:43:34   
bebilule
Hahahha joj Jess i Maraj...mi smo trojka koja je pala sa marsa. Mislim, neću se svakako opterećivati, opraću već nekako, ali kontam da pitam. I ja sam mislila one skroz tamne i nježne stvari na jedno 40, svjetlije, bodiće i tako to na 60 a pelene na 90. Juče smo sve donijeli kući, kad završimo ovih dana sa spavaćom, montiramo krevetac i počinjem uključivati mašinu. Ladičar za bebeće stvari spreman....ma sve smo stigle user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Kako prati bebin veš?
1.9.2015 9:44:54   
jess021
Maraj, otkuvavaju se sigurno, samo zbog skupljanja ih prvo operes na manjoj temperaturi. Moje nisu bile nove, pa sam ih odmah otkuvala.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Kako prati bebin veš?
1.9.2015 9:46:41   
adulence
pa da i ja ih otkuvavam,a ostatak stvari bebecih perem na 60 vise volim da se dobro opere,a ako je neki bas sareni,stavim onaj sakupljac boja...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Kako prati bebin veš?
1.9.2015 9:47:42   
cockic
Tetra se otkuvava,ali kad su nove i nemorate max na 60 stepeni.posle će se otkuvavati kad se probije pampers.jer je bebina stolica tečnija.a i one brzo postanu grube od tog visokog kuvanja.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Kako prati bebin veš?
1.9.2015 9:54:29   
branki*
slazem se sa cockic.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Kako prati bebin veš?
3.9.2015 14:11:43   
Anoniman
kakav je chicco gel prasak za ves? omeksivac sam uzimala, prasak nisamuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 370
   RE: Kako prati bebin veš?
3.9.2015 15:47:25   
wivern
Um nemam pojma, nisam probala ni jedan taj bebeci prasak. Nesto mi to sve lici samo na uzimanje para, posto je logicno da cemo na decu sve pare spucati. Ja ništa nisam otkuvavala. Doduse tetra pelene nismo ni koristili u te svrhe nego samo za prostirku. Sve sam prala ili na 60 ili na 40 stepeni.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Kako prati bebin veš?
3.9.2015 15:54:14   
daca77
Um, nisam ni ja koristila prasak, Chicco omeksivac meni uopste ne mirise...kao da ga nisam ni stavljala...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Kako prati bebin veš?
3.9.2015 16:13:08   
jess021
Bekolino, da ti napisem i ovde. Ceku posteljinu, znaci ogradicu, jorgan, jastucice, carsaf..sam oprala na 30 stepeni i nista im nije bilo. Super se osusilo.
Vidim da si pisala da ce ti neko oprati na rukke, ali mislim da se tako nece dobro ocediti.
Slobodno u masinu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Kako prati bebin veš?
3.9.2015 16:18:47   
Maraj
Jess a sto i carsaf na 30 ja sam mislila samo ogradicu , jorgan i ukrasno jastuce na 30 a one navlake za jorgan i carsaf na 60

< Poruku je uredio Maraj -- 3.9.2015 16:19:44 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Kako prati bebin veš?
3.9.2015 16:20:52   
milicicak
Ja sam sve otkuvavala (osim jorgana i ogradice) al ja nisam normalna user posted image mislim da je 60 dovoljno za navlake a 30 za ogradicu i jorgan

< Poruku je uredio milicicak -- 3.9.2015 16:22:26 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here