|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako prati bebin veš?
8.10.2014 18:24:45   
Mariya
mirkam,kazes da persil senitive bolje pere fleke nego duel baby?
ja posebno perem bebece stvari od prvog dana i tako cu dok se ne udajuuser posted image grozno mi je i pomisliti da mesam nasu odecu sa njihvomuser posted image
prvo na 90 sa sodom i praskom u odnosu 1:1 operem pelene,peskire i donji ves,zaustavim na ispiranju pa dodam ostalo i onda sve perem na 40,duplo ispiranje.i obavezno beli chicco omesivac

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Kako prati bebin veš?
8.10.2014 19:30:33   
Mala Elena
Taj chicco sve hocu da kupim i nikako...koliko traje miris na odeci ? Jel sipas punu kutiju (dozu) omeksivaca ?
Ja sam sve stvari kuvala prva tri meseca , pelene sam joj uvek posebno prala ali nisam nikada kao ti prekidala program pa ponovo vracala na pranje. Imam Beko , zna ko neko kako to funkcionise , da li idem na reset pa iskljucim user posted image
Zanima me jos sto se tice portikli , cesto mi ostaju fleke nakon kuvanja... ne znam uopste kako se ne skinu, a koristila sam Tide i sad skoro Bonux . Znaci nije do praska.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Kako prati bebin veš?
9.10.2014 12:25:28   
degu

IZVORNA PORUKA: blesavko


IZVORNA PORUKA: degu

Ja ne koristim omekšiveč, umesto njega stavljam sirće, u prašak dodam malo sode bikarbone i bude veš mekan a ne oseća se na sirće, miriše na prašak i duplo ispiram. Koristim Ariel, za sad sam zadovoljna user posted image

Degu a koje sirce stavis? I koliko sode, jel onu u kesici?


ja stavljam obično sirće a sode 2 kašičice, uzmem kesu od pola kg i traje dosta dugo.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Kako prati bebin veš?
9.10.2014 14:05:02   
Mariya
me,stavim pola čepa omekšivača,a miris traje nekoliko dana. a za fleke,meni ih sam prašak nikad nije oprao,tu je vanish zakonuser posted image
ja imam glupu whirpool mašinu sa opcijom zaustavanje na ispiranju,tako iskuvam belo a operem i sve ostalo odjednom.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Kako prati bebin veš?
9.10.2014 14:08:43   
Olga75
fleke moraju da se izribaju , ja sam koristila venis sapun ali sam na preporuku Adriane 83( ona je mama cetiri divna curice ) uzela DN sapun , jeftiniji je a radi posao sa flekama
jedino fleke od jabuke treba vise puta da se peru da bi nestale ostale nestaju , cak i od paprikasa user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Kako prati bebin veš?
9.10.2014 14:11:25   
Modessty
olga koji je to DN sapun?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Kako prati bebin veš?
9.10.2014 14:13:26   
Bibilib
Ja sam za moje bebe upotrebljavala omeksivac stim sto na pocetku ne kuvam ves jer kazu ne valja do 40 dana a posle po potrebi i koristim Persil tako da mi skida fleke...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Kako prati bebin veš?
9.10.2014 14:16:30   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

olga koji je to DN sapun?

na DN nego DM
sapun za ves ko merimin sapun ko venis sapun

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Kako prati bebin veš?
9.10.2014 14:33:30   
Modessty
predpostavila sam da je DM user posted image al reko ček da pitam, možda ima nešto novo. Nisam ga probala. ja uglavnom veniš koristim, ali ne može sva da opere. Baš ću da probam taj DM

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Kako prati bebin veš?
9.10.2014 22:41:17   
mirkam
IZVORNA PORUKA: Mariya

a za fleke,meni ih sam prašak nikad nije oprao,tu je vanish zakonuser posted image



Evo upravo ovo htjedoh da ti kazem user posted image
Meni se cini da mi Persil mnogo bolje pere od Duela, a ako imam neke bas, bas fleke obavezno i Vanish i sve sija.
ME, ja portikle ne kuvam, perem ih na 40 obicno jer mislim da bi se onaj dio na poledjini "plastificirani" ili kako se to vec zove, unistio na vecoj temperaturi.Mi koristimo samo takve jer puni balo pa i ne treba na vecoj temperaturi da se peru, a za hranjenje onu plasticnu portiklu koristim.
Kako sam ovo lijepo objasnila, strasnouser posted image

< Poruku je uredio mirkam -- 9.10.2014 22:42:22 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 11:44:22   
branki*
ja sam sve pozaboravljala sad kad je stiglo opet do meneuser posted image
hocu da krenem polako da perem bozine bebece stvari...pelene,benkice,bodice,to cu na 90 stepeni.a,sta da radim sa onim zekama koje su od onog kao plisa ili one koje su pamucne,ali nisu bele,nego npr svetlo plave,svetlo zelene?da li i to smem na 90?strah me da ovako nece da se opere,ima i nekih zutih fleka na nekim...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 11:49:31   
dunja RR
Branki, ja sve takve stvarčice perem 40, ne iskuvavam, mislim da bi se uništile.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 12:00:22   
Trcosava
Branki, ja sam te plišane na 40, pamučne svetle (siva, svetlo plava, svetlo zelena bla bla bla) prala na 60. I sad ću tako. Belo na 90, ono idi mi dođi mi na 60, i ono što je tmanije ili postoji šansa da pusti boju, ili je plišano bla bla - na 40.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 12:48:49   
Maslacak15
dok nisu imali pola godine trudila sam se da perem sve na 60. Kupujem im ionako iskljucivo cist pamuk tako da tu temperaturu stvari mogu da izdrze iako su u boji. Koristila persil sensitive i bez omeksivaca. Sad sve radim isto samo sto nekad perem i na 40. Treba da imate u vidu da 40 cesto nije dovoljno da ubije sve mikroorganizme ni u prisustvu praska. Spore su posebno problematicne. Sve je to relevantno sa jako male bebe, narocito u prva tri meseca. Posle ionako su prljavi i prasnjavi i zamazani od uva do uva tako da higijenisanje nema posebnog smisla. Sve svoje preostale "tripove" morala sam da izlecim kad su krenuli u vrtic. Da vidite nasta lice prosecnog dana kad ih pokupim iz istog znale bi sta mislim.user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 13:47:17   
Mala Elena
Ja sam na pocetku prala na 90 te plisane zeke ,mozda se malo boja skinula ali nista strasno. I nista nije pobojilo a bilo je svakakvih, cak i drecavih bojica za devojcice...ako imas fleke a ne zelis da ih bacis na kuvanje , stavi tecni deterdzent za fleke, mada ja mislim da je prva varijanta bolja. Bebina koza je vaznija od stvariuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 13:54:04   
wivern
E zene danas mi rece patronazna sestra da ima dosta osutih beba zbog omeksivaca. I to jezivo osutih...sva sreca ja sam stavljala jako malo i to samo zato sto sam ga dobila..pa da iskoristim..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 13:55:13   
milicicak
Ja i dalje sve mini bubine svetle stvari otkuvavam user posted image
Na pocetku sam koristila DM baby prasak bez omeksivaca sa duplim ispiranjem.
Posle godine sam pocela i njen ves perem nasim praskom (imam DM-ov za beli i sareni ves). Omeksivac ne koristim, osipa se od njega... Sad stavljam domaci omeksivac po receptu od Milagros a izgleda da cu preci i na Torbicin prasak user posted image
Sareni ves perem na 40, nas i mini bubin zajedno
Wiv, probaj ovaj domaci omeksivac stvari su bas mekane i lako se peglaju... Mini buba se osipala od svakog omeksivaca koji sam probala

< Poruku je uredio milicicak -- 9.11.2014 13:57:09 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 13:57:18   
Trcosava
Uf za omekšivač se ne sećam da li sam stavljala. Ako i jesam bio je neki sensitive i jako jako malo sam stavljala. Sad ću morati da kontrolišem koliko praška baka mm stavlja (jer ne da da mi stavljamo veš i uključujemo - ne pitajte). juče smo krenuli u kupovinu i snimim da ona stavlja PREVIŠE praška. Pogotovo što su sada oni koncentrovati, tipa manje kg a više ili isto pranja kao pre, ali ona to ne j. 2%

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 14:21:14   
vikiveki
Ja sam mojima dok su bili bebe uvek koristila i onaj omekšivač namenjen za pranje dečijeg veša
A slično Dunji i ja sam te oset_ljivije stvari prala na 40 jer me bilo strah da se od iskuvavanja ne unište

< Poruku je uredio vikiveki -- 9.11.2014 14:23:08 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 14:38:15   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: wivern

E zene danas mi rece patronazna sestra da ima dosta osutih beba zbog omeksivaca. I to jezivo osutih...sva sreca ja sam stavljala jako malo i to samo zato sto sam ga dobila..pa da iskoristim..


Wiv, ni ja nisam do skora stavljala, a i sada kada stavim, stavim vrlo malo Chicco za bebe, ali baš malo.

Maslačkonjo hvala na savetu, preći ću onda na 60, još neko vreme dok ne propuzi :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 14:50:43   
wivern
Zene i jeste u pitanju omeksivac za bebe, od toga se i ospu. Mada kad razmislim ko zna koliko ljudi sipaju toga, mozda previse praska + previse omeksivaca napravi haos na bebi. To bi napravilo haos i na coveku a ne bebama.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 15:02:02   
Klarita
Ja decije stvari perem odvojeno od nasih. Sareni na 40, "beli" (beli i svetli) na 95. Ne ispiram dodatno. Nikad nisam cini mi se, mozda nekad...ne secam se da sam skoro. Koristila sam Chicco omeksivac, ali ne preterujem sa kolicinom...sada opet koristim persil sensitiv tecni, pa nema potrebe za omeksivacem. Peglam OBAVEZNO sve i dalje, i N i K. Nikako da se setim kad sam u Ni da kupim u DM-u prasak i za nas i za decu. Recimo da sam za K koristila Ariel i imala je gadan osip, pa dok nisam kupila baby sensitiv varijantu (mislim da je onda imala oko godinu dana) prala sam arielom, a onda pustala jos jednom bez praskauser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 15:10:42   
Kata90
Ja sam cula da je najbolje 6 meseci isti prasak i omeksivac koristiti,bas zbog tih osipa........

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 15:11:36   
Maslacak15
persil sensitive je stvarno odlican. Ja sam jako zadovoljna i kako pere cak i na 40 stepeni a i nikad nisu imali nikakvu negativnu reakciju na njega....Ja razdvajam i dalje deciji ves od naseg. Oni imaju toliko krpica i menjaju da nije nikakav problem napuniti masinu samo sa njihovim stvarima.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Kako prati bebin veš?
9.11.2014 15:14:12   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

persil sensitive je stvarno odlican. Ja sam jako zadovoljna i kako pere cak i na 40 stepeni a i nikad nisu imali nikakvu negativnu reakciju na njega....Ja razdvajam i dalje deciji ves od naseg. Oni imaju toliko krpica i menjaju da nije nikakav problem napuniti masinu samo sa njihovim stvarima.

Sve se bre slazem s tobom user posted image
user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here