|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Baby friendly program
30.8.2009 16:53:49   
Lu
Sestre su znale odbrusiti;
"Zašto nas zovete,to ste tražile same pa se sad izvolite pokazati kao majke"user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Baby friendly program
30.8.2009 16:56:19   
Anoniman
Aaaaaa, pocupacu kose svima tamo, ako mi turnu bebu, a ja pojma nemam sta cu! user posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Baby friendly program
30.8.2009 16:56:27   
gagana83
IZVORNA PORUKA: lu

Sestre su znale odbrusiti;
"Zašto nas zovete,to ste tražile same pa se sad izvolite pokazati kao majke"user posted image

Uzas user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Baby friendly program
30.8.2009 16:56:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Sestre su znale odbrusiti;
"Zašto nas zovete,to ste tražile same pa se sad izvolite pokazati kao majke"user posted image


Ma pokazacu ja njima jednu mocugu, pa cemoda vidimo kako ce biti!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Baby friendly program
31.8.2009 11:03:29   
Doroty
Ja sam prošla kroz taj program i definitivno nisam za tako nešto. Imala sam jako težak porođaj, a posle oko bebe, a ušivena ko frankenštajn, pa ne možeš ni da sediš ni da ležiš, a beba gladna, a ja nemam mleka, a ne znaš dal' ćeš pre oko bebe, dal' oko svoje rane...ufffuser posted image

_____________________________

Ne plaši se borbe i nemoj bežati od nje. Tamo gde nema borbe, nema ni vrline

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Baby friendly program
31.8.2009 11:24:02   
buhla
Poucena iskustvom mojih drugarica u porodilistima sa babicama, ja vec imam spremljene odgovore na te njihove bezobrazne konstatacije.
Nije mi jasno samo odakle im tolika hrabrost da se tako ponasaju, grrr bolje da cutim odma se iznerviram!
user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Doroty)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 0:23:08   
šarolta
I ja sam protiv ovog programa! Imala sam težak porođaj, nisam mogla pošteno ni o sebi da se brinem, a kamoli o mojim bebama ( bliznakinje )user posted image Krevet visok, ne mogu sići sa njega, pa onda popeti se nazad, prvorotka sam, ne znam dojiti, a babica došla i bacila bebe u krevetac i reće; evo mama vaših bebica i ode. Posle pola sata pokušavanja da podojim bebu, umorna i iznemogla, još uvek, išla sam i tražila po hodniku babicu da je zamolim da mi pokaže kako da podojim bebu...
Smatram da tih par dana koliko budemo u bolnici, treba bar malo da se oporavimo i ranu da negujemo, a kad dođemo kući bićemo dovoljno sa bebicama...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 12:18:59   
BiBi81
meni sve ovo zvuči jako strašno i čini da se osećam jako besno... zar se trudnice baš ništa ne pitaju???

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 12:20:20   
Anoniman
Pa pitaju se izgleda samo kad postanes histerican i pocnes da pretis!

(odgovor članu BiBi81)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 13:25:17   
Brand new mama
Trinny,mislim da onda samo ponovo svoje uvjerenje da su porodilje i trudnice ludace koje su odlucile da se porode da bi njima jadnima upropastili dan...Meni nije jasan mozak tih sestara-pa niko ti ne trazio da pravis svemirski brod koji ce raditi na principu fizije,vec da radis svoj posao medicinske sestre sto si se i skolovala.Kao kad bi one dosle u banku,npr. i ti im kazes:E,necu da ti dam pare,sta ti mislis ko si?Sto se nisi bunila dok si se zaposljavala?

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 13:35:17   
Anoniman
Pa da znas da to ni meni nije jasno - zasto uopste rade taj posao, ako ne umeju da ga iznesu kako valja?! Sta god da sam radila u zivotu, nikada, ama bas nikada nisam mogla da budem skot prema musteriji ili klijenteli, inace bi bila samoj sebi debilna, da se tako ponasam!
A sve te sestre i babice koje sretnem negde, svi su odusevljeni svojim poslom... a ovamo nas tretiraju kao smece!

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 13:42:04   
Brand new mama
Pa zato su i odusevljene poslomuser posted image  Salim se,sigurno ima i OK zena koje vole svoj posao,ali ima i onih koje zive po Hemigvejevim principima:Do podne mrzim samog sebe,a od podne citav svet! Pa ko ti je kriv kad jadna radi drugu smenuuser posted image  Govori tiho i nosi psa sa sobom

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 13:54:40   
Rina
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Žena se porađa satima, ako je prvorotka-ne zna da doji... nakon porođaja, bebu stavljaju do njenog kreveta... tzv Baby friendly program u porodilištima.



Ja ne bih pristala ni na sta drugacije,moja beba pored mene, taman posla da mi je nose tamo negde pa jos i da zaspim i spavam ...koliko god umorna i iscrpljena,dodje sestra stalno obilazi ,pomaze oko dojenja a nisam ni spavala od utisaka samo sam gledala u njega ceeeeeeelu noc user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 14:01:11   
Brand new mama
Vec sam pomislila da si nam se porodilauser posted image  Ma,to je 'vamo malo zapadnije OK,ali ako ti samo"bace" bebu i niko ti ne pokaze i pomogne nista,onda bas nije previse friendly program. A i pomoc oko dojenja(bar do sad u SRB) je bilo da ti sestra dodje i uz blago pakosan pogled kaze da ces je sigurno zapamtiti i stisne dojku.Mos misliti pomoci-sta si naucio:nista,sem da je ne zoves vise

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 14:01:19   
Rina
IZVORNA PORUKA: Brand new mama
Govori tiho i nosi psa sa sobom


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 14:01:29   
Lu
Ima dobrih i pažljivih uglavnom u bolnicama gdje su dobro plaćene!
Da ne griješim dušu,istina postoje i sestre,doktori i babice koje rade svoj posao iz ljubavi,ali budimo realni,to je vrlo rijetka pojava danasuser posted image
Uglavnom je to koliko para-toliko ljubavi.
U Bih postoji jedna bolnica gdje se osjećate kao u hotelu,u svakom smislu i svaka trudnica koja se tu porodila ima riječi hvale,na sve i uslove u bolnici,hranu,higijenu i najbitnije o ljubaznosti osoblja ,
mada i njima nije strano uzeti napojnicu...eto opet  to!
Ta bolnica je naravno donacija jedne strane države a osoblje ima dobru plaću.
Ja se nisam mogla tu poroditiuser posted image tek su se poslije mene pošle porađati tu žene iz mog mjesta pošto je to malo udaljeno i nismo pripadale toj bolnici a eto sad možeuser posted image
I tu je beby friendli program ali sestre vam nosaju bebe dok plaču da se vi odmorite,vode vas na wc,objasne o dojenju i potpuno su na raspolaganju svakoj porodilji.

Eto samo da vam kažem da postoje i dobre strane svega ovoga,
dao bar sve vi budete sretnice koje će imati tretman kakav zaslužuje žena koja se porodi i njena bebauser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 14:13:06   
mihi
Žene da se ne lažemo to je za prvorotku u Srbiji noćna mora, drugorotka bi de možda snašla jedva...... Prvi put u Frontu baby friendly ja se porodila u 15 40 u 17 mi doneli bebu ali to nije najgore. Najgore je što nisam imala mleka svih 5 dana a oni su ga hranili na 5 sati pa vi vidite drao se neprestano. treći dan je dobio žuticu pa su ga odneli na sunčanje, ja se prošetam da vidim šta radi sestra mi kaže u boksu je ja tamo on spava. Ja pitam babicu kako spava kad kod mene plače non stop i ona (neka fina a žena mi kaže ma mi ga ovde na tri sata hranimo i on je super. Jel hoćeš da napišem da zbog žutice mora da bude kod nas pod nadzorom i donosiće ti ga na podoj samo. Tako da sam se naredna tri dana odmorila i nauživala.... BEšte od toga to kad nas ne funkcioniše. Drugi put sam uzela apartman i uživala donose ga na podoj kad hoću da spavam zovem sestru da ga odnese i uživancija......

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Baby friendly program
1.9.2009 14:40:24   
Anoniman
Joj, Mihi ja bih rado taj apartman, al kad cuh da je sad duplo skuplji od skoro - NEMAMMMMM PARAAAAAA!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Baby friendly program
4.9.2009 19:26:34   
Coka011
Mislim da je lepo da beba bude od prvog trenutka pored majke ali smatram da i bebi a naročito mami potreban je odmor, naročito ako je imala težak porođaj kao ja prvi put, kako bi kući mogla da se posveti bebi. Ja prvi put nisam bila u Baby friendly programu ali sada ću morati jer planiram da se porodim u Dragiše Mišović a tamo ne postoji klasično odeljenje.user posted image

< Poruku je uredio Coka011 -- 4.9.2009 19:27:19 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Baby friendly program
29.10.2009 17:13:06   
Nanica1
Meni nije jasno oko tog programa- da li on podrazumeva da mi same i presvlacimo bebe i prepovijamo ili to oni rade?

(odgovor članu Coka011)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Baby friendly program
29.10.2009 17:17:32   
marince1
Kod nas to oni rade.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Baby friendly program
29.10.2009 17:33:38   
gagana83
Kod nas su ponovo uveli taj program malo pre nego sto sam se ja porodila. Nisam bila bas nesto odusevljena time kad sam cula,ali ipak nosim pozitivna iskustva u vezi toga. Mada kod nas to bas i nije pravi Baby friendly program u kom se odmah nakon porodjaja beba stavlja mami na grudi da sisa.... Ja sam se porodila u 7 ujutru i kad su me odveli u onu sobu gde porodilja mora da bude 2 sata bebu su stavili u krevetac pored mog kreveta-spavala je svo vreme. Onda su mene odveli na odeljenje a bebu su tek uvece doneli. Od tad su ih nosili samo na obavezne svakodnevne preglede i na kupanje. Tako je bilo sve dok bebica nije zaradila zuticu. Tad je bila non-stop na terapiji i donosili su je samo da sikiuser posted image Mi smo same i presvlacile decu.
Mozda je razlog sto imam pozitivna iskustva sa ovim programom i taj sto sam imala relativno lak porodjaj pa mi nakon toga briga o bebi nioje tesko pala a i ona je samo spavala,budila se jedino da sisa. Jedna od prednosti baby friendly programa je to sto potenciraju dojenje i ne daju dohranu osim ako bas nema potrebe. Ranije su u krusevackom porodilistu svim bebama davali dohranu pa su mnoge majke nakon toga imale problema jer beba nije htela da sisa.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Baby friendly program
29.10.2009 22:17:10   
marince1
A kod nas su bez obzira sto je beby friendly program davali dohranu bebama i ja sam jedan od primera sto muci muku sa dojenjem jer je beba navikla na laksi nacin-flasicu.
Nama su donosili bebe na podoj i kad smo trazili.Akohoces da bude pored tebe,moze.Ako neces,ne mora.
Iznenadila sam se sto su ih presvlacili samo 2 puta dnevno(ti znam jer su toliko puta dolazili po pampers).

Moj 2. dan u porodilistu nisu uopste donosili bebe jet je bilo ledeno,grejanja nema,prozor ne dihtuje...

Sem toga,nemam nekih primedbi,sestre su bile predusretljive i htele da pomognu,objasne...

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Baby friendly program
29.10.2009 23:20:14   
gagana83
Znaci baby friendly program se kod nas sprovodi kako se kome svidja. 

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Baby friendly program
21.1.2010 1:22:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

Upravo se o tome radi DG,kad je neko tu,normalno da nece smeti da pisnu Cicko,pa bebicu ti ne daju odmah nakon porodjaja,puste te da odspavas,da se istusiras pa onda Ne znam da li cu i sad u friendly jer mi je prosli put bilo prvo dete,manje obaveza a sad kad se vratim verovatno ce mi trebati snaga da sredim haos koji cu zateci Ako je prva beba dobro je da se prikljucis BF programu,lakse ces nauciti kako sa bebom


IZVORNA PORUKA: cicko

Stvarno mozes da biras da li ces bebi frendli ili ne?
Mislim da u N. Sadu nije tako, ali nemojte me drzati za rec... Znam da se puno porodilja zalilo da je vrlo nezgodno sto su uveli taj program, jer je zeni potrebno da dodje sebi, a ovako odmah, sveze sa porodjajnog stola i epiziotomijom treba da se posvetis bebi, a jos ni vazduh nisi uzela.


Da se razumemo, nemam ja nista protiv toga, i jedva cekam da mog bebana uzmem u narucje i da ga ne ispustam iz ruku, ali ne znam kako cu se osecati i razmisljati neposredno posle porodjaja.


IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: JULIE

Ma,neces ne brini...A jel ce tata prisustvovati porodjaju?


Nece...ne zelim to.
Cicko, i ja cu isto tako...u 34. sve spremno
Delija, jeste...mozes da biras da li ces baby friendly...to znam sigurno makar za Visegradsku




(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here