|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:38:40   
gagana83
Dora,zar se Baby Friendly primenjuje i kad se zena porodi carskim?

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:39:49   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI

Citam jedan po jedan post i vidim da velika vecina devojaka i majki misli da je BF program glupost...

Ja sam pokusala da rezimiram u glavi ZA i pROTIV i shvatila sam da je glavni razlog ZA: podoj, beba na vidiku, beba uz tebe...Glavni PROTIV: Umor...

sad pokusavam da vagam...sta je bitnije...
vidim da su se sve mame slozile da je BF glupost (da ne ulazim u to sto smo u Srbiji u kojoj to nije lep regulisano)...

Znaci BF NE???

svih ovih meseci nisam ni razmisljala o tome...

A da li neko zna:
da li BF program na bilo koji nacin pomaze DOJENJU? u smislu: ucenja, vezbanja? ili je svejedno posto bebu, koliko sam shvatila donose na 3 sata?




Draga, ja jesam za FB i to najviše zbog dojenja. Okupati i poviti bebu možeš naučiti bilo kad, pa na kraju krajeva, meni je mama to pokazala.
Dojenje je u početku jako teško pravilno uspostaviti. Tu je NEOPHODNO dati bebi da vuče da bi ti krenulo mleko. Što više beba vuče, to se tebi brže stvara mleko, dojke prazne, beba sita, opet stvara mleko i tako u krug. Kad beba nije s tobom, tj. kad ih sve donose na 3 sata, dešava se u većini slučajeva da beba ogladni mnogo ranije (moji su na sat ipo) pa one, da beba ne plače i ne stvara haos među ostalim bebama, nahrane bebu Bebelacom (od kog su BTW moje bebe povraćale). U isto vreme kad beba ogladni, tebi krene mleko, grudi se napune i ako ih ne iscediš- eto ti mastitisa! Tako, one ti u neko vreme donesu bebu, ti na mukama a beba spava jer je sita. I ćao. To nije BF već najgora sabotaža dojenja. Kad tako krene naopako, često se završi jako brzo. Ja sam prolazila pakao sa uspostavljanjem dojenja, za to krivim loš tretman u porodilištu. ISKLJUČIVO!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:40:44   
Dora
IZVORNA PORUKA: gagana83

Dora,zar se Baby Friendly primenjuje i kad se zena porodi carskim?

Da kad žena izađe iz šok sobe. To je za 2-3 dana od porođaja, baš kad krene mleko.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:41:47   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: gagana83

Dora,zar se Baby Friendly primenjuje i kad se zena porodi carskim?

Da kad žena izađe iz šok sobe. To je za 2-3 dana od porođaja, baš kad krene mleko.


E to je vec van pameti!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:42:29   
Leki 77
Meni to prosto ne odgovara. Prosto je u bolnici sve nekako skuceno. Jedno je komotitet kod kuce, kada ni jednoj mami nista nije tesko, a nesto sasvim drugo sestokrevetna soba sa sest namucenih mama, sest gladnih beba i jednom trecinom medicinske sestre koja ide na njih. Neka hvala. Htela sam da se naspavam posle porodjaja, a znam da oka ne bih sklopila da je beba bila sa mnom. Srecom pa u apartmanima nema bf.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:43:54   
Anoniman
moja dilema uopste nije manja...lele...

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:45:11   
Delijagirl
Pa Dora zar nemoze dojenje i ako nisi u B programu? Pa moze i da je beba pored tebe ako ti tako zelis pa da nisi u BF? Problem je u tome sto u Srbiji pa i u Sloveniji isto BF program znaci da sestre apsolutno neceju nista da pomognu i to im je izgovor za nerad oko porodilje i deteta. Isto tako nesmeju cucle varalice, flasice,... pa moze dete da vrsti tolko da celo odeljenje probudi sestre nista nece da urade... pa ja bi im se na***ala keve samo tako... zato sam rekla da cu izabrati obicno pa mogu ja da biram koliko hocu i necu pomoci i svega ostalog... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:48:22   
Dora
Ne znam što mislite da se posle porođaja tri dana samo spavauser posted image Ja sam se probudila posle CR i crkavala od dosade po celi dan... Malo čitala, pričala sa cimerkama...ali i to smori. Beba kad je s tobom samo spava, osim kad je gladna. Eto ti onda prilike da naučiš nešto korisno, i da vidiš nešto zanimljivo. Pa, imaš vremena za spavanje. uvek možeš zamoliti sestru da te ostavi noću da spavaš, ništa lakše. One lepo ne donose bebu do ujutro, nahrane je i srede i kad se probudiš donesu ti je.
Nije to tako strašno...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:49:47   
engimengi
Iskreno i ja cekam bebe i da me neko pita odbila bi BF iako mi je to posao,uopste nije lako i sve vas razumem i zao mi je sto su mi koleginice sve samo ne to sto treba da budu!!Ja stvarno volim svoj posao al nas je mnogo malouser posted image user posted image na zalost!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:50:24   
Delijagirl
Pa zaista neznam u srbiji ali u sloveniji nema sanse da zamolis pa da one odnese bebu preko noci mislim da bi si radje napravile rupu u kolenu mada onim gospodjama iz lj porodalista ja nebih poverovala bebu user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:50:50   
Dora
U pravu si DG. Ali, nemojte misliti da se može spavati ako ti mleko nadolazi...naprotiv, po celu noć se ne spava, to užasno boli. Donesu ti bebu da sisa i bez tog BF na tri sata, ali poenta BF nije da beba sisa na 3 sata nego kad hoće!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:51:18   
Jeca*
ja nisam za BF nakon CR. Mene je rana puno puno bolela i nisam mogla lepo da ustanem a samim tim ni da se potpuno posvetim bebi. Ovako mi je na 3h bilo sasvim dovoljno tih 2-3 dana. I da se naviknem na bebu i da se psihicki pripremim na ono sto me ceka kod kuce user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:53:01   
Dora
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Pa zaista neznam u srbiji ali u sloveniji nema sanse da zamolis pa da one odnese bebu preko noci mislim da bi si radje napravile rupu u kolenu mada onim gospodjama iz lj porodalista ja nebih poverovala bebu user posted image


One MORAJU da urade kako ti hoćeš, i to i rade. Meni su izašle u susret kad mi je bilo teško, jednostavno, spavalo mi se i bila sam jako iscrpljena. Nije bilo problema. A bila sam u dva različita porodilišta.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:53:57   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

moja dilema uopste nije manja...lele...

Oti,ti bese planiras apartman?
Pa onda nema potrebe sad da razmisljas o tome,kad se budes osecala sposobnom ti bebu kod sebe,kad ne budes mogla kazi da ti je uzmuuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:55:16   
Leki 77
Hm...ja bas mislim da je lakse ako ti sestra donosi bebu jer su mene te sestre sve naucile o dojenju. Da smo bile sami, beba i ja, ko zna sta bi bilo. Ali, meni je mleki krenulo odmah. Imala sam ga previse i morala sam koristiti pumpicu pa sam se budila nocu da se izmuzavam da ne bih dobila mastitis. Beba mi ne bi bila ni od kakve koristi, jer on je tek dva dana po izlasku iz bolnice lepo naucio da sisa.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:56:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: OTI

moja dilema uopste nije manja...lele...

Oti,ti bese planiras apartman?
Pa onda nema potrebe sad da razmisljas o tome,kad se budes osecala sposobnom ti bebu kod sebe,kad ne budes mogla kazi da ti je uzmuuser posted image



Je l'?
ja planiram apartman...Sigurno! Imala sam i tu dilemu zbog para ali me mm nagovorio...
A u apartmanima?
tamo kad trazim daju mi bebu? bilo kad? i koliko hoce moze da ostane kod mene?
moja drugarica se porodila u Visegradskoj i uzela apartman i nije uzela BF tako da sam ja zakljucila da ti opet moras da im kazes sta hoces...
Jaoooo..

Engimengi, ja hocu neke sestre poput tebe...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:58:23   
Dora
Oti, biće ti dosadno u apartmanu. Jadva ćeš čekati da si sa bebomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:59:45   
gagana83
Ne znam Oti,kod nas je tako.U apartmanima ti donose bebu kad pozelis i isto tako odnose kad im kazes.Ne znam da li je tako u porodilistu gde ces se ti poradjati,raspitaj se.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 0:59:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Oti, biće ti dosadno u apartmanu. Jadva ćeš čekati da si sa bebomuser posted image


jos nema ni poseta....jaooo
a da ja lepo uzmem apartman i BF?


(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 1:00:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Dora

Oti, biće ti dosadno u apartmanu. Jadva ćeš čekati da si sa bebomuser posted image


jos nema ni poseta....jaooo
a da ja lepo uzmem apartman i BF?




pa valjda mogu malo i da izadjem majku mu???
da prosetam?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 1:01:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Dora

Oti, biće ti dosadno u apartmanu. Jadva ćeš čekati da si sa bebomuser posted image


jos nema ni poseta....jaooo
a da ja lepo uzmem apartman i BF?




pa valjda mogu malo i da izadjem majku mu???
da prosetam?



gagana, ovo moje pitanje lici na ono: da li smem da se tusiram kad ja hocu??? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 1:02:16   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Pa zaista neznam u srbiji ali u sloveniji nema sanse da zamolis pa da one odnese bebu preko noci mislim da bi si radje napravile rupu u kolenu mada onim gospodjama iz lj porodalista ja nebih poverovala bebu user posted image


One MORAJU da urade kako ti hoćeš, i to i rade. Meni su izašle u susret kad mi je bilo teško, jednostavno, spavalo mi se i bila sam jako iscrpljena. Nije bilo problema. A bila sam u dva različita porodilišta.



Pazi ja sam bila prica svacemu zena nije mogla da ustane ne zato sto bi bila lenja nego zato sto je izgubila toliko krvi pricala je ona sestrama da se ne oseca dobro i da nesto nije uredu one su joj ufurale dete, rekle da se ne pretvara i otisle! Zena se nije pretvarala i srusila se je sred sobe zbog krvavljenja nasle smo je ja i skolska drugarica jer nam se smilila ona i dete koje je plakalo vec sigurno pola sata i usle smo bez dozvole da joj pripomognemo!


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 1:02:57   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Dora

Oti, biće ti dosadno u apartmanu. Jadva ćeš čekati da si sa bebomuser posted image

Ja iz ovog razloga nisam htela apartman.Kod nas se apartman ne razlikuje puno od obicnih soba osim sto imas jedan trosed i fotelju(mozda i TV,nisam sigurna) i sama koristis kupatilo.Poseta kod nas nema,niti ih je ikad bilo.
Mislim da bih poludela sama u sobi.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 1:04:51   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Dora

Ali, nemojte misliti da se može spavati ako ti mleko nadolazi...naprotiv, po celu noć se ne spava, to užasno boli.


To nisam znalauser posted image Mene to ni najmanje nije bolelo. Znaci, imala sam srece. Ja spavala kao novorodjenceuser posted image I to ne tri, nego pet dana, jer je dobio zuticuuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 1:07:09   
gagana83

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Dora

Oti, biće ti dosadno u apartmanu. Jadva ćeš čekati da si sa bebomuser posted image


jos nema ni poseta....jaooo
a da ja lepo uzmem apartman i BF?




pa valjda mogu malo i da izadjem majku mu???
da prosetam?


Da,da kako da ne...user posted image user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here