|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Baby friendly program
12.4.2010 13:02:17   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: OTI

ja sam imala lak porodjaj, nisam secena...
i kad sam ila u bolnici shvatila sam da bebi friendly (ovakav kakav je kod nas) nije dobra stvar nikako...ja ga nisam imala ali sam pokusala da zamislim kako bi bilo...

NE !!!!

a zamislite tek zene koje boli rana ili slicno...

NE!

ako treba da objasnim zasto, mogu ali sad mi tea place pa idem da je nahranim,user posted image


user posted image user posted image user posted image kakva si ti kraljica

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 13:59:46   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Upravo sam procitala clanak "Da li je " Baby friendly" prijatelj mama?" i na zalost imam veoma lose iskustvo sa nacinom ophodjenja osoblja u porodilistu.

Svi zaposleni moraju da prođu obuku potrebnu za promociju dojenja i primenu ovog programa. Tim stručnjaka koji čine akušer – ginekolog, babica i pedijatar:
Da, zaposleni su prosli obuku ali nemaju nameru da je prenesu dalje! Mislim na porodilje![/b]
Majkama moraju da pomognu da započnu dojenje najkasnije pola sata po porođaju, ako su i majka i beba dobro.
Bebu ti samo tutnu u ruke i kazu, pocni da dojis, a ti se nadjes u cudu sta te nedavno snaslo, pa jos i malo stvorenjce u tvojim rukama.... Strasno!
Dužan je da sve trudnice na vreme upozna sa prednostima dojenja i načinima kako da uspešno doje.
Treba da pookaže majkama u porodilištu kako da doje, kako da održe mleko ili reše probleme s dojenjem i kako da održe mleko čak i ako su razdvojene od bebe.

Ako nesto pitas, deru se na tebe!

Bilo mi je veoma lose nakon porodjaja, nisam mogla da ustanem iz kreveta, doneli su mi bebu koja je, hvala bogu odmah "povukla" i fenomenalno pocela da sisa.
Kada sam kasnije pitala sestru da je uzme na nekoliko sati da se odmorim i odspavam jer ne mogu da spustim bebu u krevetac, (a ona to nije htela da mi ucini), i da ne bi bila u onom rasklimanom i groznom krevetu samnom, da je ne povredim ili se, ne daj Boze okrenem i legnem na nju, samo mi je odgovorila " Pa nismo se tako dogovorili!!!!"
Ne znam sa kim se ona dogovarala, ali ja nisam ni sa kim!
Taj prvi dan nakon porodjaja mi je ostao u bledom secanju, ne secam se ni kakvo je vreme napolju bilo!

Program je dobro osmisljen ali oni koji treeba da ga se pridrzavaju to ne cine!



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:00:48   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: mati

Ovaj baby friendly kao u nasim porodilistima je pravo mucenje. Moj malisa je odmah po rodjenju dobio zuticu, tako da je sest dana bio na suncanju i nisu mi ga donosili. Ali sam zato gledala majke pored sebe koje se previjaju od bolova nemocne da se maknu iz kreveta, a sestra im donese bebu sa se staraju o njoj i pri tom samo kazu par reci kako i sta, pa se ti sad snadji. Uzas


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:14:27   
Anoniman
I ja sam pročitala članak (čitam sve članke koje izbaci RR) i najvažnije je da znamo svoja prava kao trudnice i majke!

Veoma sam tempeamentna i nemam dlake na jeziku... ne znam šta me čeka za mesec i po dana u niškom GAK-u, ja ću lepo i korektno pokušati da sarađujem i daću 100% od sebe... ali kukala majka onoj sestri ili doktoru koji mi uskrati ono što me sleduje a to je prvenstveno ljubaznost i briga!

Drage trudnice i majke... ne dozvolite da se neko loše odnosi prema vama a kamoli vašoj bebi, ako nekome ne odgovara profesija kojom se bavi neka je promeni u suprotnom mora da zna da su moral i etika elementarni u medicinskoj struci...
Ja tolikouser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:15:17   
Crvenkapa85
da nema baby friendly-ja kukale bi sto vam decu ne donose.....ja sam bila secena pa mi uopste nije bilo tesko da se staram o maloj bebi.....i sta tu uopste ima da se radi kad samo sisa i spava.....tebi preostaje samo da je gledas i da se Bogu zahvaljujes sto si rodila zdravo dete......e tesko je coveku ugoditi......cekas da rodis da bi posle odmarao....?????Nadam se da se niko nece naci prozvan....to je cisto moje misljenje.....drugo je carski rez.......pa da ne mozes da ustajes i da imas ranu od operacije......

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:25:11   
Barbarica

IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

da nema baby friendly-ja kukale bi sto vam decu ne donose.....ja sam bila secena pa mi uopste nije bilo tesko da se staram o maloj bebi.....i sta tu uopste ima da se radi kad samo sisa i spava.....tebi preostaje samo da je gledas i da se Bogu zahvaljujes sto si rodila zdravo dete......e tesko je coveku ugoditi......cekas da rodis da bi posle odmarao....?????Nadam se da se niko nece naci prozvan....to je cisto moje misljenje.....drugo je carski rez.......pa da ne mozes da ustajes i da imas ranu od operacije......


E ovo si vala dobro rekla... Podrzavam te 100% user posted image user posted image user posted image

I ajde bre, pa nije to sakacenje pa da bas ne mozes da ustanes da podignem malo bice od 3 kg i stavis ga na sisu... Boli pa boli, jbg, i zub kad boli jebes svima majku milu i mislis da umires....

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:29:49   
Anoniman
BebyFrendly program je efikasan onoliko koliko su dobro obučeni i upoznati ljudi koji ga sprovode! BF program nije doneseš bebu i tutneš je pored mame i završiš priču...
Slažem se sa Crvenkapom da ipak treba stisnuti zube zbog svog deteta i pregurati to... ali ima nas od svake fele.
Ono što ja radim pre porođaja je učenje, pokušavam da se što više informišem o stvarima koje me čekaju i pre i u toku i posle porođaja, neću dozvoliti da odem tamo kao neka ćurka!
Kao što sam rekla ja ću dati od sebe 100% pa šta mi Bog dauser posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:31:04   
choopa choops
I kod nas ima baby friendly. Prva dva dana je funkcionisalo manje vise OK. Sestre su bile dobre.  beba je u kreveticu pored user posted image A  oko ponoci ih odnesu u zajednicki box i donose ujutru oko 5/6h.
Medjutim zadnju noc mi je dopala neka (namcor) sestra, koja uopste nije dolazila da nas obidje. Uvece ih (bebe) je ostavila kod nas. L je pocela a place. Ja sam joj davala da jede, ali nije pomagalo. Ona se ukakila i smetalo joj je. Jedva sam se ustajala od rane, placuci i ja s njom, samo da je uzmem. Isla hodnikom trazeci sestru, nje nije bilo ni na vidiku. Na kraju sam odustala, jer nisam mogla da hodam. (Pitam se sta bi bilo da mi je pozlilo ili nesto slicno?). Ujutru na kontroli kod pedijatra, Lari je guza bila skroooz crvena, da se pedijatrica zaprepastila. Mislim da je ova poslije dobila jezikove corbe, ali nije mi je zao. Nije bila fer i tacka.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:32:34   
*Alexx*
Molim vas da se uzdržite od psovki, ovo je porodični forum. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:34:57   
Anoniman
Izvinite molim vas... ponela nas temauser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:36:30   
*Alexx*
Da sam bila u baby friendly programu, itekako bih nagrabusila. Epiziotomija je bila poprilična, ja mesec dana nisam mogla da sednem kako treba, kamoli da nosam dete, a sestre su pričale kako je moj Andrej jedna od najglasnijih beba user posted image . Odlepila bih. Ovako sam se ja koliko-toliko odmorila, uživala u svakom trenutku provedenom sa svojim detetom... Ako bude moglo, ni za drugo dete neću biti u baby friendly programu, jer to u Srbiji još nije zaživelo kako treba.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:40:45   
Crvenkapa85
cigancice se poradjaju bukvalno na hodniku a mi kukamo kako nas boli rana........boli,naravno da boli.......al sam se sama brinula o svom detetu u prvim nedeljama,jer niko nije smeo da joj pridje.......bojali se da je uzmu.....ajde zene niste valjda tako kilave.
da nije bebi frendlija kukale bi kako decu non stop dohranjuju adaptiranim mlekom a vama nestaje mleko......naravno da dete ttreba da bude pored majke od samog pocetka......pa nisu vam dali da nosite stene i kamenja,nisu vam dali motiku da kopate,vec da volite jedno malo bice od 3-4 kile


< Poruku je uredio Crvenkapa85 -- 30.11.2010 14:44:06 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:42:47   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Barbarica


IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

da nema baby friendly-ja kukale bi sto vam decu ne donose.....ja sam bila secena pa mi uopste nije bilo tesko da se staram o maloj bebi.....i sta tu uopste ima da se radi kad samo sisa i spava.....tebi preostaje samo da je gledas i da se Bogu zahvaljujes sto si rodila zdravo dete......e tesko je coveku ugoditi......cekas da rodis da bi posle odmarao....?????Nadam se da se niko nece naci prozvan....to je cisto moje misljenje.....drugo je carski rez.......pa da ne mozes da ustajes i da imas ranu od operacije......


E ovo si vala dobro rekla... Podrzavam te 100% user posted image user posted image user posted image

I ajde bre, pa nije to sakacenje pa da bas ne mozes da ustanes da podignem malo bice od 3 kg i stavis ga na sisu... Boli pa boli, jbg, i zub kad boli jebes svima majku milu i mislis da umires....


Pa mene su bas osakatili onda user posted image Ne sjeku svakoga isto. Sad sa drugim djetetom sam pukla malo, a poslije poroda sam mogla da sjedim u turskom sjedu. A sa njom nisam mogla da sjednem normalno, preko 20 dana. Tu noc kad sam se ustajala sa kreveta, morala sam da se okrenem na stomak, pa da spustim jednu nogu, pa onda nekako drugu. Pri tom sam sve zvijezde prebrojala da bi dosla do njenog krevetica. A kamoli da set_am hodnikom trazeci je. Ja ne bi nikome sudila dok ne probam i ne vidim kako to ide. Eto ja ih imama dvoje, pa mi je oba puta bilo razlicito. A ako ti sestre ne pomazu, to nije humano. To im je posao i moraju bar malo da te obidju i budu ljubaznije. Kazem opet, meni se sve bile dobre, dok nije dosla DOTICNA  i pokvarila mi cijelo iskustvo, koje sam i napisala u knjizi utisaka, pa nek se sve pushi user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 30.11.2010 14:43:16 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Barbarica)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:45:55   
Crvenkapa85
i mene je bolelo i bolece i drugi put........stisnes zube zarad andjela......

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 14:55:32   
*Alexx*
Ljudi, ovo nije takmičenje koga je bolelo više i da li je neko stisnuo zube ili nije. Nismo svi isti. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 15:02:14   
LillyT
Naravno da nismo svi isti i da nisu sve žene isto i sečene na porođaju. Poenta jeste da bismo trebale da budemo u mogućnosti da biramo hoćemo li tamo ili ne. U nekim porodilištima je BF program bolji od običnog odeljenje (u Zvezdari npr.) i ja ću i sa sledećim detetom opet tamo. Smotana sam bila i tamo sam se opustila dosta. Nije poenta da sada nagovaramo nekoga da je bolje ovo ili ono, samo pišemo kako smo prošle,  pa možda i pomognemo nekome ako se dvoumi. Nekim devojkama sam ovde na forumu preporučila da idu na BF i nisu se pokajale.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 15:12:53   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ljudi, ovo nije takmičenje koga je bolelo više i da li je neko stisnuo zube ili nije. Nismo svi isti. 

Slazem se nismo svi isti, ja nisam mogla da ustajem babica ga donela i nestala, a on place jako najjace, ja ne znam sta cu da ustanem ne mogu, da ga nosim ne mogu mleka nemam, zamolila sam jednu porodilju iz sobe da ide da nadje babicu da ga uzmu. Tek posle duzeg vremena dodje i odnese ga.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 15:14:05   
Anoniman
Evo ja sad mozgam - u neku ruku - ne bi bilo na odmet da me puste da se malo saberem nakon porođaja , ali opet , s druge strane - poludela bih od radoznalosti gde je moj beban , kud' su ga to odneli , da li ga maze , da li plače bez mene , da li zna koliko ga volim ... To je jedan fino baždaren kantar gde na jedan tas ide mamin (nezanemarljiv) bol i umor , kao i "šok" posle porođaja , a sa druge strane na tas ide oooogromna ljubav koju osetiš prema svom malom biću koje si donela na svet , briga , radoznalost ... Pa se taj kantar klati , tamo , vamo user posted image , i na kraju , sam po sebi pronađe savršenu ravan . user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 15:18:26   
Rivana
Ja sam za to da se mama odmori, nismo svi isti neke zene posle porodjaja idu tamo amo po hodnicima pale cigare a neke ni do cesme u sobi ne mogu doci...Ne treba nikog osudjivati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 15:20:04   
Anoniman
Ma naravno , to sve zavisi kako ko prođe na porođaju , i kakva je zdravstvena ustanova kojoj "dopadneš" ...

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 15:23:05   
Rivana

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ma naravno , to sve zavisi kako ko prođe na porođaju , i kakva je zdravstvena ustanova kojoj "dopadneš" ...

Bas tako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 16:32:02   
Nensi*
Ja sam bila u baby friendly programu i jako mi je drago zbog toga...Iako sam se porodila carskim rezom,doneli su ga kod mene u sobu 2 sata posle operacije...E sad,sve zavisi kako je u kojoj bolnici,ja sam se porodila u Dragise Misovic,i tamo je ovaj program ok,manje vise sve oko bebe rade sestre,mada opet zavisi na koje sestre naletis,ja nisam imala problema sa njima,ako cuju da neka beba neprestano place,dodju da vide o cemu se radi i smire je...Dobro je to sto ova bolnica nema puno mesta tj porodilja,svega 24 kreveta,pa mozda i zbog toga mogu lepo da se posvete svima...Sve sam tamo naucila,i kad se budem drugi put poradjala opet cu ici tamo...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 16:52:37   
Ivanka 75
Meni je bilo predivno što je moja devojčica bila pored mene sve vreme i te trenutke ne bih menjala nizašta na svetu!
Baby friendly nije samo da ti daju bebu pa snalazi se ko kako može.
Baby friendly bi trebalo da ulepša te prve sate i dane sa bebom, da osoblje pomogne majci ukoliko je potrebno. Ne žalim se ja što me je bolelo, znala sam da hoće. I ne žalim se što sam izgubila dosta krvi i primila transfuziju, i ne žalim se što sam primala inekcije na 6 sati.
Ali žalim se što me niko nije pitao da li mogu da odem do wc-a a da se ne onesvestim, i što se deca ne kupaju jer "u porodilištu se deca ne kupaju" kako mi je rečeno.
Da nisam bila spremna na bol ne bih ni rađala dete ali baby friendly program jeste veoma unfriendly kod nas.

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 30.11.2010 17:02:37 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 16:59:50   
Anoniman
Ja sam se porodila CR, i beba mi nije falila ni trenutka u porodilištu. Svesna sam bila da verovatno negde plače, ali šta da se radi? Bitno je da se ja oporavim dok krenemo kući, jer ću mu tad biti potrebna.
Čak smo se sa cimerkama zezale da je jedna beba promukla od plakanja, i zaista jeste. Ta beba je non stop plakala. Ali to je dobro u prvim danima života, jer se vežbaju pluća, i plačem se probijaju suzni kanali i razni neki drugi sitni kanalčići u glavi koji i trebaju biti probijeni. (ili su mi to rekli da ne bih brinula... user posted image )

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Baby friendly program
30.11.2010 17:19:17   
ivaj
Vec sam pisala o tome koliko sam bila iscrpljena posle ovog porodjaja.A prvi dan cim bih malo ustala iz kreveta krv mi se slivala niz noge.U toku noci imala sam uzasne bolove.
I bas mi je palo na pamet sta bih da je sad jos i beba sa mnom u sobi!?
Neka hvala,bolje je bilo onako.Bar meni.

Cak sam rekla onim babicama kako bih volela da ih imam kod kuce,pa da mogu da im tutnem bebu kad god mi se smuciuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here