|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 2:23:08   
JULIE
Mishice,bas tako,odmah proradi insektuser posted image meni su doneli mikija,odmah sam ga stavila da sisa a kako nemam pojmauser posted image Jednom su mi pokazali kako da ga prepovijam i to je to.Sad me sramota,sta ako sa mnom bude bila neka prvorotka i trazi savet od mene kobajagi iskusne a ja sve zaboravilauser posted image user posted image Ja sam bila u BF,sobe su dvokrevetne,bebu su mi doneli 6h nakon porodjaja,stvarno mi je bilo super.Vise mi se svidelo to,nego da budemo po deset u sobi.Inace niko mi nije nametnuo ovaj program,sama sam ga trazila

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 10:47:36   
buhla
IZVORNA PORUKA: Dora

U svim porodilištima u Srbiji su posete zabranjene. Nema šanse da ih negde legalno dozvoljavaju. Biće drugačije kad ministarstvo tako odluči, za sad je tako. 


ej a meni se ucinilo da vise nije zabranjeno, juce su i o tome pricali u devniku... ili ce da razmatraju da ukinu zabranu!? user posted image uff al sam ja zaboravna!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 10:56:40   
Anoniman
Ja sam imala lose iskustvo sa BF, ali bih ponovo trazila Bf (kao da su me nesto pitaliuser posted image )
Posle onog odmora od 2h na porodjajnom stolu, bebu su mi doneli odmah. Za 48 sati sto smo bili tamo, odneli su ga dva puta po dva minuta-na vakcinu. Dojila sam ga na 1,5-2,5 sata, i prvi podoj je bio sasvim uspesan.
Da su me pustili, spavala bih 48 sati posle porodjaja, jer sam se poradjala sve ukupno 23 sata. Zamolila sam prve noci sestru da uzme malog, makar na dva-tri sata, da malo odmorim, rekla je da ona to ne moze da uradi. On je retko plakao, ali sam imala cimerku cija beba je imala nekih problema, neku cistu na glavici, i plakala je non-stop. Zbog nje nisam oka sklopila. Sve se mislim da bih bolje prosla da sam imala epiziotomiju, mozda bi se onda neko smilovao, ovako, kao da se nisam ni poradjalauser posted image
Tako da, BF sa mojom bebom, iako sam bila preumorna i prepustena sebi, mi je bio ok. BF sa cimerkom-meni je bio pakao.
Do sledeceg porodjaja se nadam apartmanu u Betaniji, ako ne, platicu koliko treba da budem sama u sobi. Neka bude beba i non-stop samnom, samo da znam da ne odmaram zbog svog deteta, a ne da bdijem zbog tudjeg. Mozda zvuci malo surovo, nije kriva ni ta majka ni ta beba, ali u trenucima kada je jedino sto zelis da sklopis oci...ne bude ti svejedno.

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 18:26:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ja sam imala lose iskustvo sa BF, ali bih ponovo trazila Bf (kao da su me nesto pitaliuser posted image )
Posle onog odmora od 2h na porodjajnom stolu, bebu su mi doneli odmah. Za 48 sati sto smo bili tamo, odneli su ga dva puta po dva minuta-na vakcinu. Dojila sam ga na 1,5-2,5 sata, i prvi podoj je bio sasvim uspesan.
Da su me pustili, spavala bih 48 sati posle porodjaja, jer sam se poradjala sve ukupno 23 sata. Zamolila sam prve noci sestru da uzme malog, makar na dva-tri sata, da malo odmorim, rekla je da ona to ne moze da uradi. On je retko plakao, ali sam imala cimerku cija beba je imala nekih problema, neku cistu na glavici, i plakala je non-stop. Zbog nje nisam oka sklopila. Sve se mislim da bih bolje prosla da sam imala epiziotomiju, mozda bi se onda neko smilovao, ovako, kao da se nisam ni poradjalauser posted image
Tako da, BF sa mojom bebom, iako sam bila preumorna i prepustena sebi, mi je bio ok. BF sa cimerkom-meni je bio pakao.
Do sledeceg porodjaja se nadam apartmanu u Betaniji, ako ne, platicu koliko treba da budem sama u sobi. Neka bude beba i non-stop samnom, samo da znam da ne odmaram zbog svog deteta, a ne da bdijem zbog tudjeg. Mozda zvuci malo surovo, nije kriva ni ta majka ni ta beba, ali u trenucima kada je jedino sto zelis da sklopis oci...ne bude ti svejedno.


Vidis,cudno,ja sam se isto u Betaniji poradjala i bas sam zadovoljna,sestre su letele,jeste ih bilo malo,ali su se stvarno razletele oko nas,a bila je guzva!Inace,moj bebac je jednom malo plakao,kad smo kretali kuci,nije mu se islo,hahhaaaa....a doneli su ga u sobu zajedno samnom iz porodjajne sale posle onih 2-3 sata lezanja.Imala sam epiziotomiju,o tome sam pisala svuda jer sam katastrofalno prosla i nisam mogla ustajati,a kamoli sedeti,al mi je opet bilo drago sto mi je beba tu.Nisam oka skidala sa njega.Cak sam i piskila u sedmoj brzini da bi se sto pre vratila da nastavim da ga gledam user posted image !Sve u svemu ja sam zaovoljna.
P.S.Bila je preko puta nase sobe jedna vrlo nervozna zena,koja se porodila dan pre mene i vriiiiiiiiistala je na jadnu bebu sa pitanjem-ZASTO VISE PLACESSSuser posted image I onda je dosla sestra,uzela bebu i rekla joj da odmori malo i odnela bebirona negde,da bi se mama smirila.Nisam mogla da verujem sta je ta zena radila...da vice na bebu i preti joj da ce skociti sa prozora!Kao u hororu!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 20:05:32   
Anoniman
Draga, to kod te zene je verovatno tezi oblik postporodjajne depresije, a ako je to-to je klinicko stanje, i nije ona kriva.
Meni je zapalo tako, jednostavno su me ignorisali, ali skroz. Jel mi verujes da ne pamtim nijedan lik, a kamoli ime nekoga iz betanije, da bih saznala ko me je porodio, pre neki dan sam pogledala u karton. Ja i dalje mislim da to ima, makar male, veze sa epiziotomijom, tj sa tim sto je nisam imala. A i sa bezobrazlukom pojedinih. Nisu sve bile grozne, bilo ih je par izrazito neljubaznih a ostale su bile...neprimetne i nezainteresovane.
Drago mi je sto su tebi zapale one dobre, nadam se da ce i meni sledeci putuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Baby friendly program
31.1.2010 21:12:21   
Anoniman
Zelela bih da svima budu makar takve kao sto su meni bile user posted image !I bice sve ok!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 8:33:23   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tatamata

U Srbiji ne postoji bejbi frendli program. To su potvrdile i nezavisne evaluatorke koje su na poziv Unicefa i Ministarstva zdravlja procenjivale stanje bejbi frendlija u Srbiji. One su u izveštaju potvrdile žalbe majki na nehuman i neprihvatljiv tretman na porođaju i posle njega!

Pročitajte više…



< Poruku je uredio Alexx RR -- 4.2.2010 8:34:09 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 10:02:19   
LillyT
IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: Dora

U svim porodilištima u Srbiji su posete zabranjene. Nema šanse da ih negde legalno dozvoljavaju. Biće drugačije kad ministarstvo tako odluči, za sad je tako. 


ej a meni se ucinilo da vise nije zabranjeno, juce su i o tome pricali u devniku... ili ce da razmatraju da ukinu zabranu!? user posted image uff al sam ja zaboravna!



U Zvezadri moze otac da dolazi u posetu, ali mislim da ce uskoro biti normalne posete svuda.

Ne znam za taj BF program, nesto mi bas i nije da odmah uzmem bebu, ja ovako smotana, zivce bih pogubila sama sa njom. Vidim da su svi koji su bili u BF odusevljeni, ja mislim da to nije za mene. Mada, kako se kod mene sve menja, ko zna sta ce biti do kraja


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 10:06:45   
*Alexx*
Ja sam od majke troje dece dobila najtopliji savet da NE budem u BF programu. user posted image I nisam bila.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 10:09:11   
Trcosava
lilly draga, ovde je svuda BF program i ja sam mislila da poooooooojma neću imati sa detetom, da ću biti užasno nervozna i ostalo.... super sam se snašla (osim jedne noći kad je mnoogo plakala a ja u bolnici nisam mogla da spavam pa jedino je to bio problem)
sa druge strane sestre na odelenju su super, pa su dolazile kako god sam zvrcnula (a zvrckala sam skoro svakih pola sata user posted image user posted image user posted image user posted image )
sad da me pitaju da li bi radije da mi je donose na 3 sata ili da bude stalno samnom- ne bih znala šta da kažem. Sa jden strane - odmaraš se, sa druge strane kad dođeš kući neće biti sestara...


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 10:15:36   
LillyT
Trco, ovo je Srbija, ne verujem da postoji pravi BF program jer sestre dozivas satima. Mada, ja uvek kazem kako necu da slusam nikakve price o vesticama u porodilistu (dva puta sam lezala u bolnici i oba puta su bili divni prema meni), ali nikada se ne zna. Ja ciljam na apartman, a BF mi je u glavi jer sam procitala lepa iskustva, ali opet mislim da nije za mene user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 10:19:01   
Trcosava
eh lilly, znam - srbija... zemlja obećana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Htela sam samo da ti kažem da sam se i ja osećala kao i ti, govorila kako oni nisu normalni - pa ja ne umem ništa oko deteta, ta 3 dana ni jednu cigaru nisam zapalila (znala sam unapred da neću) i nemaš pojma kako sam se plašila pucanja živaca - verovala ili ne - ama niti jednom se nisam iznervirala - bila 'ladna ki špricer. Samu sebe sam začudila
Opet, ti poznaješ sebe najbolje, uradi onako kako misliš da će tebi biti dobro


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 11:00:11   
*Alexx*
LillyT, ako ćeš biti u apartmanu, onda pretpostavljam da nije problem da pokušaš sa BF, pa da ti odnesu dete da se malo odmoriš ako baš osetiš da to nije za tebe. Nemam pojma, nagađam.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 11:05:07   
Pretty78
IZVORNA PORUKA: LillyT

Trco, ovo je Srbija, ne verujem da postoji pravi BF program jer sestre dozivas satima. Mada, ja uvek kazem kako necu da slusam nikakve price o vesticama u porodilistu (dva puta sam lezala u bolnici i oba puta su bili divni prema meni), ali nikada se ne zna. Ja ciljam na apartman, a BF mi je u glavi jer sam procitala lepa iskustva, ali opet mislim da nije za mene user posted image



slazem se u potpunosti, ja sam bila u BF programu i mogu reci da sam preplakala dva dana, beba je bila gladna, oni su je hranili sa slatkom vodom i mene ubedjivali kako ja imam mleka jer Boze moj ona kad stisne iscure tri kapi ali ja nisam mogla njoj da objasnim DA JE TO SVE. Tako da je moja beba dva dana plakala gladna, ja sam bila secena i dva dana sam je na rukama nosila po sobi uzaaaaaaaaaas...BF program je ok ali ako na svaku sobu ide po jedna sestra a ne na celo odeljenje jedna sestra, a i ta jedna sedi i puši u kancelariji

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 11:08:09   
LillyT
Alexx, u app ti donose bebu kada hoces i sama sam u sobi, a kod BF-a smo nas dve u sobi i bebironi su stalno sa nama. To me malo uzasava, ako ova druga beba pocne da place, ja cu od muke i besa sa njom. Ako moja nece da ucuti, ne zelim da mucim nekog drugog. Ne znam, ciljam app, samo da bude slobodan. Mozda kod drugog odaberem BF. Ja cu imati jos trista kombinacija do porodjaja, a ishod ce verovatno biti nesto sasvim pedeseto

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 11:09:27   
SUPER MAMA
E drage moje ja nisam iskusila BF sistem jer u Zemunskoj bolnici nije bilo.Ne znam kako izgleda ali bi probala.Neko ima loso iskustvo neko dobro.
Na primer moja jetrva je bila u bolnici 7 dana jer mali je imao i zuticu ali rpvih dana ona je jedva ustajala iz kreveta setra nigde na vidiku i ako ti nepomogne druga porodilja tesko da ces sve sam uraditi, bar mi je ona tako rekla.A porodila se u Narodni front.
Takodze i njena sestra porodila se u NF u apartmanu i normalno BF sistem i kada je jedan dan pozvala sestru da joj pomogne malo i oko dojenja i oko bebe bila je napadnuta bolje da nepisem kojim recima.
I bas mi je ona rekla bolje da su joj nosili bebu na svaka tri sata em nije se odmorila em nije imala pomoc.A kuci kada je dosla imala je pomoc ipak.
Svako drugacije kaze. Mada mislim da u Srbiji nije skroz instaliran BF sistem ako u drugim zemjama jer nemaju dovoljan kadar sestara.Bas sam gledala na stranicu udruzenje roditelj.


http://www.youtube.com/watch?v=OfuJE9299Kk&feature=player_embedded
Pogledajte.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Baby friendly program
4.2.2010 11:19:31   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT

Alexx, u app ti donose bebu kada hoces i sama sam u sobi, a kod BF-a smo nas dve u sobi i bebironi su stalno sa nama. To me malo uzasava, ako ova druga beba pocne da place, ja cu od muke i besa sa njom. Ako moja nece da ucuti, ne zelim da mucim nekog drugog. Ne znam, ciljam app, samo da bude slobodan. Mozda kod drugog odaberem BF. Ja cu imati jos trista kombinacija do porodjaja, a ishod ce verovatno biti nesto sasvim pedeseto


user posted image user posted image
A ovo za drugu bebu sam se i ja užasavala i bila sam srećna što i moja cimerka nije odabrala BF.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Baby friendly program
9.2.2010 10:42:29   
Anoniman
Mi smo se porodili 3. januara u Subotici.BF je ovde zastupljen vec nekoliko godina, a misljenja su razlicita. Licno moj slucaj i nije neki primer, posto je moja beba bila u inkubatoru prva dva dana, tako da sam bila sama. Medjutim,ono sto im zameram je sto me niko sa neonatologije nije posavetovao ni kako da se izmuzam dok ne dojim, ni kako da podstaknem laktaciju, a niko mi nije pomogao ni da odem do intenzivne da vidim bebu. Kad su mi ga konacno doneli na podoj, to su uradili bez dogovora sa porodjajnim, tako da sam sa sinom provela svega 10 minuta posle tri dana, jer sam imala zakazane ginekoloske preglede. Dok sam stigla nazad, bebu su vratili na odeljenje.
Cimerka sa kojom sam delila sobu imala je tezak porodjaj od kojeg su joj ispali hemoroidi kao saka. Nije mogla da se pomera, da ide na wc, valjda jadna ni da dise, i vec posle par sati doneli joj bebu na ceo dan, a ona ne moze ni da je uzme. Ni jedna sestrica se nije udostojila da joj pomogne ili da su joj bar donosili bebu samo na podoj, vec je ostavili tamo i na prepovijanje i spavanje. Uzas!
Ja generalno jesam za BF ali da se sprovodi uz maksimalnu obzirnost prema majkama i individualno od porodilje do porodilje, jer nismo svi isti. Takodje smatram da to treba da bude licni izbor majke, a ne da ti bolnica zatvara svaku opciju izbora. I naravno, osoblje koje sprovodi program mora maksimalno pomagati, kako bi se prednosti ovog programa sire prihvatile.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Baby friendly program
15.2.2010 18:43:55   
Markovicka
pA SAD KOLIKO JE DOBRO, toliko je i lose.
ja sam bas bila dosta pocepana i imala bolnu ranu, prvi dan mi se vrtelo u glavi, nisam mogla sama do kupatila, krvarila nevidjeno, a oni meni smestise bebicu u krevetac pored mene pa izvolte. I ajd ti sad nemoj ustajati na njen neutesan plac, ostavi je nenahranjenu, ukakanu...ja nisam mogla. Sestre jesu dolazile, ali to je tvoje dete, instinkt te tera. Naravno od spavanja nema nista, em sam prethodnu noc provela u mukama, em sledece dve slusajuci plac, ako nije tvoja beba onda je cimerkina, ako nije njena onda je od ovih iz sobe pored. Ma kao zombi tih dana...
s druge strane, predivan je osecaj odmah prigrliti svoje bebce i ostvariti kontakt od samog pocetka, nekako je prirodnije...Nisam uopste razmisljala kako cu sta cu, sve se nekako samo slozilo i dojenje i presvlacenje...za par dana bilo je kao da je oduvek bila sa mnom. Kuci sam dosla ne razmisljajuci kako cemo mi sami s njom i slicno, zato kazem ima prednosti, a ima i mana.
Mislim da bi trebalo da bude opcija hoces neces.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Baby friendly program
12.4.2010 10:53:54   
Anck Su Nmaun
Ni meni se ovo Ni malo Nesvidja...kad smo bili u skolici pa u obilazak bolnice rekose samo ako je majka izmucena da je odvojena od bebe 2 sata...
A sta oni znaju dal je ona izmicena..pa naravno da jeste.. svakoj treba malo odmora!

Jooj kakva drzava trudnicama treba sve da bude lakse a oni asmo sto ne kazu ajte se molim same porodite....

1. Sve nosis sam u porodiliste nista ti oni ne daju ( sto nekad nije bilo)
2.Nece da ti objasne oko bebe i deru se na zene
3. bebe s majkom 24 h

...pa sta ce nam onda oni?????

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Baby friendly program
12.4.2010 11:33:33   
LillyT
BF u kom sam ja bila je drugaciji jer nismo stalno sa bebicama. Nocu ih odnesu da mozemo da spavamo, a cim se neka beba malo duze dere, dodje sestra da vidi sta joj je. Takodje, ne donose odmah decu, nego mora da prodje oko 6-7 sati od dolaska u sobu, pa tek ih onda donesu. Meni je prijao BF jer sam je vec u nedelju ja presvukla (porodila sam se u subotu) i nije mi bio problem da ucim sve oko nje jer je sestra uvek tu pored. Naravno, svako radi prema sebi, meni je to bilo potrebno, jer pojma nisam nista imala i jako sam se bojala beba. Meni je BF prijao i opustio me je prema svom detetu.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Baby friendly program
12.4.2010 11:41:44   
Anck Su Nmaun
To je dobro ..i ja se bojim beba user posted image user posted image   pa valjda nesto  i naucim ako budu normalne sestre  !
Ali vidis bas sam htela da pitam da li ih nocu odnesu ...bar da se naspavam pa cu sutra ceo dan biti oko bebe... ali to je sve od porodilista do porodilista!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Baby friendly program
12.4.2010 11:45:11   
LillyT
Anck, ja nisam ni spavala u porodilistu, meni je picio adrenalin, nije hteo san na oci. Stalno su me ispitivale sestre da li sam spavala i sto ne spavam, reko ne mogu, nemam sna. Ja se naspavah kod kuce. A da se BF razlikuje, to jeste, ni ja ne bih odmah da budem sa bebom, ipak mi je trebalo malo vremena da skontam sta mi se dogodilo... 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Baby friendly program
12.4.2010 12:33:21   
lanajelena
ok mi je baby friendly,jer mogu moju bebicu da gledam kad god pozelim ali mislim da ipak trebaju malo vise da se potrude oko toga da nam pojasne kako se sta radi...mojo cerkici su spale pelene kad sam je ja prvi put presvlacila 

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Baby friendly program
12.4.2010 12:59:51   
Anoniman
ja sam imala lak porodjaj, nisam secena...
i kad sam ila u bolnici shvatila sam da bebi friendly (ovakav kakav je kod nas) nije dobra stvar nikako...ja ga nisam imala ali sam pokusala da zamislim kako bi bilo...

NE !!!!

a zamislite tek zene koje boli rana ili slicno...

NE!

ako treba da objasnim zasto, mogu ali sad mi tea place pa idem da je nahranim,user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here