|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  99 100 101 [102] 103   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2011 20:43:29   
degu
Uh Nataša mene strašno brine što se meni taj LH sve više povećava. Pre 3 godine je bio oko 6, a FSH 4, a sad mi je LH 3 puta veći od FSH.
Znam da nema leka, ali opet se nešto nadam da se nečim može uticati i ne znam šta tačno znači kad je tako visok. Mislim da li to znači da su mi jajne ćelije lošeg kvaliteta i da bi možda loše reagovala na stimulaciju? Ne znam.user posted image
Inače nemam višak kilograma, a ciklusi mi nisu nešto strašno neredovni, uglavnom na 30-40 dana. Najduži ciklus mi je bio 53 dana.
Vidim da žene sa PCO dobijaju čak i jednom godišnje, a opet nemaju baš toliku inverziju kao ja. Baš sam zbunjenauser posted image
A po Bazalnoj temperaturi i UZ navodno imam i ovulaciju user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 2526
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2011 21:35:00   
Nataša1
Po meni bazlna temperatura nije merilo da li se desila ovulacija već samo da je skočio progesteron. Ali, šta se desilo sa tvojom jajnom ćelijom, to je pitanje. Da li je folikul stvarno dovoljno porastao i prso samo UZ može da ti kaže pouzdan odgovor, plus hormoni.

Moraš da nađeš dobrog dr koji će biti zainteresovan za tvoj slučaj i rešen da ti pomogne. PCOS nije neka atomska fizika, on može da se dovede u red, bar toliko da počnu da se dešavaju ovulacije.

Jesi li probala klomifen? Znam da nekim ženama sa PCOS on baš lepo stimuliše jajnike, a drugima ne odgovara.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2527
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2011 21:57:30   
degu
Nisam još ništa probala, jer dragi ima loš spermogram. Moguće je i da ćemo na VTO, ne znam.
Na UZ se svaki put vidi žuto telo koje i luči taj progesteron, pa dođe do skoka T. Nisam hormonski nikad ispratila O, to me verovatno čeka.
Hvala ti na odgovoru, znam da PCO nije tako strašan i znam da je moguće imati bebicu i pored PCO. Trenutno pijem Euthyroh i Siofor, pa videćemo, polako. Samo me plaši taj LH.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 2528
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2011 22:28:22   
Nataša1
Opasan je visok FSH ili nizak AMH, a sve ostalo može da se sredi.

Samo polako, rešavajte jedno po jedno, sredićete vi to user posted image


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2529
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2011 22:31:32   
degu
Hvala Nato user posted image
Ma važno je da se ovaj FSH snizio, to me je mnogo obradovalo user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 2530
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.10.2011 16:39:58   
Zoja83
nova sam na forumu i ne snalazim se bas najboljeuser posted image Evo danas su mi gotovi rezultati pa bih molila nekoga ako moze da prokomentarise..Radimo na bebici vec neko vrijeme ali nista jooooos..Zato sam i odlucila da radim hormone pa da vidimo.Radila sam 3dc i evo su..
estradiol 28                    folikularna faza 25-195
progesteron 0.618          folik.faza     0.15-1.10
tsh                1.42            folik.faza     0.400-4.000
Lh                  6.40            folik.faza    2.4-12.6
prolaktin        401                                40-530
testosteron    0.453                             0.06-0.82
Fsh                 6.42           folik.faza      3.5-12.5
T3                   1.56                               1.3-3.1
T4                    121                                58-161

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2531
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.10.2011 17:04:08   
helijana
Dobrodoslauser posted image
Meni ovo deluje ok.
Ako gresim neka me neko koriguje.
A jel Vas partner radio neke analize?

(odgovor članu Zoja83)
Direktna veza do poruke: 2532
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.10.2011 17:58:36   
Zoja83
Bolje vas nasla..Hvala helijana na brzom javljanju..Mm je radio spermogram,dr mu je rekla da je odlican ali i da ga ponovi za tri mjeseca..Meni su prije par mjeseci dijagnostifikovali mozaik na grlicu materice a uz je tada bio ok..Ma svi govore opusti se i tako te prce i samo me nerviraju..Shvatam da treba vremena ali mi se bas trudimouser posted image ..Danas je i mm dao bris na uroplazmu,klamidiju i mikoplazmu..Ja sam imala prije dvije god uroplazmu koja je bila izlecena mada user posted image   sa njom se nikad ne zna..

(odgovor članu helijana)
Direktna veza do poruke: 2533
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.10.2011 18:25:23   
Zoja83
Zaboravila sam da pomenem...ciklusi su mi neredovni..ovi poslednjih mjeseci..dobijam ranije i do 7 dana..Zna li neko za cim to ima vezeuser posted image :)

(odgovor članu Zoja83)
Direktna veza do poruke: 2534
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.10.2011 19:04:31   
helijana
@Zoja 83
Draga i ti odradi briseve  za svaki slucaj .
Ako sve bude  u redu a bebe nema, sledece je test ASA.

(odgovor članu Zoja83)
Direktna veza do poruke: 2535
   RE: Pretrage i hormonska terapija
25.10.2011 20:46:58   
Maslacak15
Caos Zoja,

S obzirom da je estradiol blizu donje granice a ciklusi kratki ja bih predlozila proveru kompletnog ciklusa. Znaci ultrazvucnu folikulometriju kao i uziimanje hormona oko 14. dana i 21. dana. Tako kratak ciklus moze znaciti da ovulacije ili nema ili je neadekvatna tj pracena skracenom lutealnom fazom. Faza posle ovulacije treba da bude minimalno 10 dana dugacka, otpimalno od 12-15 da bi embrion imao sanse da se usadi u matericu. Implantacija se obicno desava od 9-12 dana posle ovulacije. Srecno

(odgovor članu helijana)
Direktna veza do poruke: 2536
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2011 11:32:48   
little_one
Maslacak, sinoc mi se i potvrdilo ono sto ste rekli da mi je estradiol na donjoj granici, bas kao i kod Zoje. Samo sto su meni ciklusi dugacki.

Naime na ultrazvuku su mi rekli da je endometrijum tanak i da imam puno malih folikula na oba jajnika. To je bilo na 9dc. Idem ponovo na 16dc pa cemo da vidimo. Kako se taj estradiol popravlja, ili bolje da pitam kako mogu da poboljsam stvaranje folikula...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2537
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2011 11:57:12   
Zoja83
Hvala drage moje na savjetima..Tek sam pocela da se upoznajem sa svim fazama i problemima koje se desavaju na putu do zeljeneuser posted image .Meni su ciklusi eto do poslednjih dva tri mjeseca trajali i do 35-36 dana..Sada je ovo opsta zbrka:(Poslednji ciklus mi je bio 27 dana a ovaj prije njega 24.Moj doktor jos ne uzima nista za ozbiljno,da se on pitao ne bi radila ni hormone.Cula sam da je odlican strucnjak i stvarno je prijatan ali ne dijelimo isto misljenje u vezi bebice.Znate kakvi su vec doktori.Uz to,u Bg sam tek odnedavno pa nemam ni prijateljice koje su imale slicna iskustva sa ovdasnjim doktorima.Zato mi puno znaci sve ono sto sam ovde procitala i sto citam svaki dan:)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2538
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2011 13:43:06   
Maslacak15
Za little one,

Ako ovulacije nema, ili je neadekvatna trebalo bi probati sa opreznom stimulacijom. S tim sto bi valjalo proveriti mozda uz FSH koji je odlican i AMH kao parametar ovarijalne rezerve. Inace je strategija jasna, probati naterati jajnike da bolje rade, tj folikule da rastu. Klomid je pretpostavljam uvek prva varijanta s obzirom da je najjeftiniji i najlaksi za upotrebu (tablete a ne injekcije) ali on moze biti kontraproduktivan za endometrijum. Prokonsultuj se sa doktorom.. Mislim da bi bilo vazno u slucaju da nema ovulacije da se proveri kompletan androgeni sistem jer oni mogu jako negativno da uticu na ceo proces sazrevanja jajne celije. Puno uspeha!!!

Zoja, Naravno ciklusi mogu da variraju i ne mora da znaci da je u pitanju bilo sta strasno. Ali ako su varijacije velike to moze biti znak hormonskohg disbalansa. Koliko ja primecujem iz komentara a iz iskustva mojih prijateljica, doktori u Srbiji su nevoljni da bilo sta preduzimaju dugo vremena racunajuci valjda da ce se samo po sebi resiti. To se naravno i desava, trudnoca je uvek teoretski moguca ali bi unutar godinu dana od pocetka nezasticenih odnosa trebalo da dodje do iste ako je sve u redu. Iskreno ,sve studije kazu, da velika vecina zena zatrudni unutar sest meseci, ako upraznjavaju redovne odnose. Indiviudalna je stvar svakog para da odluci kad i koliiko cekati i kad im je potrebna pomoc.


(odgovor članu Zoja83)
Direktna veza do poruke: 2539
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2011 14:02:29   
helijana
Maslacak poslala sam  ti ppuser posted image


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2540
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2011 14:03:17   
degu
IZVORNA PORUKA: degu

IZVORNA PORUKA: degu

2.dc
FSH 8.61 / ref.vr. 2.8-11.3
LH 17.2 / ref.vr. 1.1-11.6



Ponovila sam FSH i LH u ovom ciklusu, FSH je bolji, ali LH lošiji:

3.dc
FSH 6.26
LH 18.1

Zanima me da li se može nekako uticati na LH da se malo snizi?


Maslačak draga ako ti nije problem, možeš li prokomentarisati i moje hormone?
Ne znam zašto mi taj LH toliko skače, pre 3 godine mi je FSH bio oko 4, a LH oko 6.
A sad mi je LH trostruko veći. Da li i on upućuje na smanjeni kvalitet jajnih ćelija? Stvarno me zbunjuje.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2541
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2011 15:55:40   
Maslacak15
Degu,

Povisen LH/FSH odnos je dijagnosticki kriterijum za PCOS. Ne govori nista o rezervi samoj po sebi, zeen sa PCOSom imaju cesto podjednako dobru ili cak i vecu rezervu nego "normalne" zene. Alli sa viskom LH normalan razvoj jajne celije moze biti ometen a i u slucaju da dodje do oplodnje rizik od ranih pobacaja je znacajno povecan. Dve stvari mogu uticati na LH, androgeni i secer. Kakva je bese kod tebe situacija na tu temu ? Jel se nesto promenilo u poslednjih par godina od tih rezultata?

Helijana,  nisam dobila PP za sada user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2542
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2011 19:34:13   
helijana
Maslacak sada mislim da sam poslala kako trebauser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2543
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2011 19:50:58   
degu
Maslačak hvala i ovde user posted image
Šećer ću još proveriti, inače nam je u prodici dijabetes nasledan, nevezano za moj PCO, tako da mi je to na redu sledeće. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu helijana)
Direktna veza do poruke: 2544
   RE: Pretrage i hormonska terapija
27.10.2011 15:14:43   
Zoja83
Evo danas su stigli rezultati mm..svi nalazi su ok(ureo,mico,klam.)Doktorica mu je rekla da samo on radi te analize pa ako ima da pijemo zajedno antibiotike..Mislite da ja mogu imati a on ne?

(odgovor članu helijana)
Direktna veza do poruke: 2545
   RE: Pretrage i hormonska terapija
27.10.2011 17:25:35   
maca821
Uduplirala sam porukeuser posted image user posted image

< Poruku je uredio maca821 -- 27.10.2011 17:26:41 >

(odgovor članu Zoja83)
Direktna veza do poruke: 2546
   RE: Pretrage i hormonska terapija
27.10.2011 17:25:51   
maca821
Da li se nekom desilo da mu se povecao apetit od Eutiroxa? Meni se to izgleda desava, samo bih nesto jelauser posted image . Moram da pripazim...
Zoja desavalo se obrnuto.

(odgovor članu Zoja83)
Direktna veza do poruke: 2547
   RE: Pretrage i hormonska terapija
27.10.2011 18:09:31   
helijana
@Zoja83 odgovor je ne.
@maca821 svako razlicito reaguje na terapiju.Ne moze se generalizovati  i povuci jasna granica barem sto se tvog pitanja tice.
Ja konkretno uzimam letrox ,meni se  smanjio apetit ujutru ali zato uvece sam kao piranauser posted image

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 2548
   RE: Pretrage i hormonska terapija
27.10.2011 21:08:36   
Nataša1
IZVORNA PORUKA: Zoja83

Evo danas su stigli rezultati mm..svi nalazi su ok(ureo,mico,klam.)Doktorica mu je rekla da samo on radi te analize pa ako ima da pijemo zajedno antibiotike..Mislite da ja mogu imati a on ne?


IZVORNA PORUKA: helijana

@Zoja83 odgovor je ne.



Ne bih se složila. Dokumentovano je bezbroj slučajeva da samo jedan partner ima hlamidiju, mikoplazmu ili ureaplazmu. Čak se dešavalo da npr. muškarac ima samo hlamidiju a žena samo mikoplazmu. One se prenose seksualnim putem ali ne obavezno. Žena može godinama da se leči od njih a da npr. muškarac uopšte ne dobije.


(odgovor članu Zoja83)
Direktna veza do poruke: 2549
   RE: Pretrage i hormonska terapija
27.10.2011 22:09:38   
helijana
TO UOPSTE NIJE TACNO.
Hlamiidja mikoplazma i ureaplazma su  partnerske polne bolesti koje  se  javljaju  kod oba partnera.
Zato se i trazi da oba partnera s analiziraju.Nacin analize ili detekcije  moze da da lazno pozitivnu kod jednog partnera i lazno negativo kod drugog ,pa to dovodi do zablude.Evo o cemu pricam:

Najviše testova se radi korišćenjem uzorka telesne tečnosti uzetog sa inficiranog dela tela. 1.NAAT testovi (Nucleic acid amplification tests).
Ovi testovi pronalaze genetski materijal bakterije hlamidije. To su najosetljiviji dostupni testovi. Ovo znači da su veoma precizni i da je veoma malo verovatno da dobijete lažno pozitivan rezultat testa.
2.PCR testovi (Polymerase Chain Reaction) su primer NAAT testova. Ovaj hlamidija test se takođe može raditi i na uzorku mokraće. 3.Test uzorka DNK (DNA probe test)
Ovim testom se takodje pronalazi DNK hlamidije. Veoma su precizni, ali nisu toliko osetljivi kao NAAT testovi. 4.ELISA i EIA testovi (Enzyme-linked immunosorbent assay)
Jednostavan, brzi test, koji pronalazi antigene hlamidije (supstance koje aktiviraju imuni sistem za borbu protiv hlamidije). 5.DFA testovi (Direct fluorescent antibody test)
Brzi testovi koji takođe pronalaze antigene hlamidije. U ovu grupu spada i DIF test na hlamidiju. 6.Hlamidija kultura (chlamydia culture)
Kultura je specijalno izolovana posuda koja omogućava bakteriji hlamidije da se razvija. Ovaj test je skuplji i rezultati se čekaju duže nego kod drugih testova.Kultura se mora raditi u laboratoriji. Test hlamidija kulture se može raditi kada se sumnja da je dete seksualno zlostavljano ili kada terapija infekcije nije bila uspešna.

Konkretno kod nas ima gomilu laboratorija koji nisu kompetentne  da rade briseve za ove bakterije ,ZATO TREBA DA SE BUDE OBAZRIV .


(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 2550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  99 100 101 [102] 103   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  99 100 101 [102] 103   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here