|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 21:55:32   
lence
Dudu, dobro ti je Modessty rekla, hormoni se resavaju lekovima. Moras biti strpljiva da ih sve redom izmeris u toku ciklusa pa da ti se odredi dijagnoza i terapija. Mnogo stosta u ovoj igri nije fer. Pazis svoj organizam ceo zivot i kad pozelis da ti podari najlepsi poklon na svetu ono te izneveri. Sta su neke zene prosle da stignu do user posted image , uzmi inspiraciju!

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 21:58:10   
Dudu25
user posted image

hvala

proci cu i kroz ovo sa vama

idem sad nesto da radim i onda na spavanje


ljubim vas puno

i hvala za sveeee


user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2009 8:11:43   
daca77
Resila sam danas da  proverim nivo progesterona u krvi, posto mi je 19.dan ciklusa. Koje vrednosti su u redu, s obzirom na ovu fazu ciklusa?

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2009 13:38:20   
lence
Ja mislim da zavisi od tog kad ti je ovulacija. Da potvrdis da se ovulacija desila mislim da 7 dana nakon pretpostavljene O treba da bude preko 30nmol/L. Mislim da je 19i dc rano da se to potvrdi ali ako ti je progesteron 20-40nmol/L na dobrom si putu.

< Poruku je uredio lence -- 26.10.2009 13:39:03 >


_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2009 13:51:50   
daca77
Lence, ali dr pretpostavlja da je ovulacija bila proslog vikenda, a to je tacno pre 7 dana...moj ciklus je 26 dana

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Pretrage i hormonska terapija
26.10.2009 22:59:47   
lence
E pa onda super, drzim ti palceve da je progesteron preko 30. Usput, dobro ti je i to sto ti lutealna faza traje preko 10 dana. user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Pretrage i hormonska terapija
27.10.2009 8:39:23   
daca77
hvala, lence...
danas tek u 18h stizu rezultati. A sto se tice lutealne faze, ona uvek traje 14 dana, eventualno 15


(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Pretrage i hormonska terapija
27.10.2009 17:04:16   
Verus
daco, nasla sam da nivo progesterona opada 7 dana nakon ovulacije-ali nisam nasla normalne vrednosti.  Mozda ce jaccaca moci da pomogne??

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Pretrage i hormonska terapija
1.11.2009 16:49:06   
mamce
Ja sam ponovila rezultate hormona 3dc i dobro je jer mi je prolaktin pao i sad je u normali, hormoni stitne zlezde ok ali izgleda da ovo nije
LH 6.94
FSH 6.20
Ne znam da li ovo ukazuje na PCO, nadam se da ne.
JOOOJuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Pretrage i hormonska terapija
1.11.2009 17:11:23   
lence
Plasim se da je to ono sto Jacaca zove inverzija (Lh>FSh)? Ipak nemoj da ocajavas, to se leci. Bolje je nego da ne znas u ceme je problem pa da se ubijas u pojam iz meseca u mesec.
user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Pretrage i hormonska terapija
1.11.2009 17:33:05   
mamce
Prvo prolaktin, a sada ovo, stvarno da skrenes.user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Pretrage i hormonska terapija
1.11.2009 17:44:17   
Verus
vidi ovde meni FSH i LH....dr. mi je tada rekla da odnos treba da je 1:1 i da bas nije najbolje, al eto zatrudnela sam svakako.....jesi li imala UZ?  Na njemu se vide policisticni jajnici....
IZVORNA PORUKA: Verus RR

drage moje curke! ne stizem puno pisati, vratila sam se sa Tare, pa cu sada ici da vidim sta se dogadja sa nasim druzenjem elem, evo rezultata:

hsTSH 7,98 (0,4-4,0)

FSH 5,9
LH 3,18
Prolaktin 507,0
Progesteron 0,951
Estradiol 44,9
Ukupni testasteron 0,884

Sve sam vadila na 3 dan ciklusa.

TSH mi je jako visok znam, mada je uvek bio nizak.  Kada je rezultat nizak, zlezda ubrzano radi, kada je visok, onda usporeno.  Moj je znaci usporen.  Radila sam sve pre 9 ujutru kao sto je receno, tj ja sam vadila u 8, tako da je moguce da se jos nije "razradila' jer se tireoidna smiri tokom noci.  Na osnovu mojih starih rezultata, pretpostavljam da je to u pitanju. Ljubim vas i grlim, cujemo se!!!


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Pretrage i hormonska terapija
2.11.2009 21:20:10   
mamce
Radila sam UZ i nema nista sto bi bilo zabrinjavajuce, tako bar kaze doktor, kaze da nema PCO, nemam pojma valjda je tako, videcemo za koji mesec posto je sada prolaktin u normali.
Hvala Vam sto ste tuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Pretrage i hormonska terapija
4.11.2009 21:58:06   
bluka
Evo da i ja unesem svoj hormonski status. Sve rađeno 5. dana ciklusa.

E2 183,6 (12,5 - 166 pg/mL fol. faza)
FSH 6,47 (3,5 - 12,5 mIU/L fol. faza)
LH 4,68 (2,4 - 12,6 mIU/L fol. faza)
PRL 230,6 (102 - 496 mikroIU/mL)
PROG 0,281 (0,2 - 1,5 ng/mL fol. faza)
T3 1,49 (1,3 - 3, 1 nmol/L)
T4 37,79 (66 - 181 nmol/L)
TSH 11,56 (0,27 - 4,2 uIU/L)
TESTO 0,276 (0,06 - 0,82 ng/mL)

Ako se neko razumije da mi malo rastumači. Napominjem da ovo odstupanje hormona štitne žlijezde i sama znam, liječim se od hipertireoze, bila sam na jačoj dozi pa sam prešla u hipo fazu, nuklearac mi je smanjio dozu pa očekujem ubrzo smanjivanje vrijednosti TSH i lagani rast T3 i T4. Više me interesuje blago povišeni estradiol, mada moj ginekolog smatra da je to neznatno povećanje (stekla sam utisak da se baš ne razumije ili je nezainteresovana). Googlovanjem sam došla da zaključka da je E2 povišen iz nekoliko razloga (ciste na jajnicima, a ja imam jednu; smanjena rezerva jajnih ćelija, meni je 35 ili se ovulacija dešava ranije pa je već E2 počeo rasti).
Hvala.

(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Pretrage i hormonska terapija
9.11.2009 7:36:47   
Mici25
i ja imam probleme sa hormonimauser posted image user posted image user posted image ..nisam jos isla na analize,ali stvar je ocigledna...koza mi je postala strasno masna,bubuljice mi izlaze po licu,kao da sam u najgorem pubertetu,kosa mi se za dan izmasni i tako...promene raspolozenja su nenormalne,bas se osecam kao da ne mogu da iskntrolisem celu situaciju....kao da sam u pms citav ciklus..katastrofa..user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Pretrage i hormonska terapija
9.11.2009 23:40:13   
NinaMandarina
Devojke, da li je za analizu hormona dovoljno da se uradi sledece:

FSH, LH, ESTRADIOL, PROGESTERON, TSH, PROLAKTIN I TESTOSTERON ?

Da li se sve analize rade 3 dc ili ima neke razlike?

(odgovor članu joki T.)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Pretrage i hormonska terapija
10.11.2009 0:32:05   
dr boba
Nina, bas tako, rutinski se rade ti hormoni 2-4 dc, zatim moze da ti trazi ginekolog 14. dana(ili na dan ocekivane ovulacije) LH i estradiol i 21. tj 7 dana od ovulacije progesteron. Ja bas sutra treba da odradim sve, na 3dc.

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Pretrage i hormonska terapija
10.11.2009 8:38:16   
NinaMandarina
IZVORNA PORUKA: dr boba

Nina, bas tako, rutinski se rade ti hormoni 2-4 dc, zatim moze da ti trazi ginekolog 14. dana(ili na dan ocekivane ovulacije) LH i estradiol i 21. tj 7 dana od ovulacije progesteron. Ja bas sutra treba da odradim sve, na 3dc.


Hvala na odgovoru. Samo mi jos reci da li se rade ujutru i da li ima neko ogranicenje u vezi sa hranom dan pre?

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Pretrage i hormonska terapija
10.11.2009 19:46:13   
dr boba
Preporucuju ujutru, mada mislim da moze u bilo koje doba dana ali bi trebalo da mirujes 20- 30 min pre davanja krvi, zbog hormona hipofize. Sto se hrane tice nema ogranicenja.

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.11.2009 12:22:57   
NinaMandarina
Cao devojke, evo mojih rezultata:

FSH - 7.69 (3.5-12.5)
LH - 8.82 (2.4-12.6)
Estradiol - 43.4 (25-195)
Progesteron - 0.748 (0.15-1.1)
TSH - 1.56 (0.4-4)
Prolaktin - 598 (40-530)
Testosteron - 0.444 (0.06-0.82)

Prolaktin mi je povisen user posted image , a takodje mi odnos FSH i LH nije dobar user posted image . Koliko je ovo ozbiljno, da li moze da se regulise?

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.11.2009 14:23:19   
Debeljuca
Prolaktin ti je blago povisen...

koji dan ciklusa si radila ovu analizu???

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.11.2009 14:28:11   
Debeljuca
i taj prolaktin ne mora nista da znaci...
meni je bio povisen... posle 3. spontanog ... cak mi je krenulo i mleko... ali sam 3 ciklusa nakon poslednjeg spontanog ostala u drugom stanju
i sad smo u 34 nedelji....

nemoj da panicis.... uglavnom kad sebi nabijes tenziju mozes da si i napravis problem...

opusti se i uzivaj!

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.11.2009 14:35:05   
NinaMandarina
Debeljuco, hvala ti, malo si me utesila user posted image . Radila sam 3dc odnosno 3.5, ne znam tacno kako se to racuna ako sam dobila popodne/predveceuser posted image .
Negde sam procitala da je za prolaktin bitno da se krv vadi 2 sata posle spavanja, a u mom slucaju nije prosao ni puni sat. Da li to ima neke veze?

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.11.2009 15:14:27   
engimengi
Nina meni je prolaktin bio povisen preko 1000,u sred vto,pa sam ostala trudna!!Ne brini,to je hormon stresa dovoljno je da si umorna i poveca se!!

(odgovor članu NinaMandarina)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.11.2009 15:18:37   
engimengi
IZVORNA PORUKA: Mici25

i ja imam probleme sa hormonimauser posted image user posted image user posted image ..nisam jos isla na analize,ali stvar je ocigledna...koza mi je postala strasno masna,bubuljice mi izlaze po licu,kao da sam u najgorem pubertetu,kosa mi se za dan izmasni i tako...promene raspolozenja su nenormalne,bas se osecam kao da ne mogu da iskntrolisem celu situaciju....kao da sam u pms citav ciklus..katastrofa..user posted image user posted image user posted image  

Meni se desavalo to isto kao tebi i kosa i koza pravi pms,pa su mi hormoni bili dobri,ne mora da znaci da je lose!!!Mada ih proveri da budes sigurna!

(odgovor članu Mici25)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here