|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2009 1:26:49   
marijaci
poz devojke.....
extra ste.....nova sam na ringeraja.....
ukratko cu o svom problemu...
prijavili smo se za ICSI.......ali ja vec dva meseca nisam dobila.....danas sam bila kod doktorke...
koja mi je prepisala...ORGametril 2x1 5 dana i kao posle toga par dana dobicu...
ujedno je i pri ultrazvuku konstatovala neki blazi oblik PCOS....
ujedno pre par meseci rezultati su 2dc: FSH 2.0, LH 2.2.....prolaktin 47 ,ref.vred. manje od 456 kod zena
pa me cisto zanima  da li taj orgametril moze cemu da skodi....
nije htela da radimo hormone posto sledeceg cetvrtka idemo u leskovac na konsultacije za ICSI...pa ce oni tamo da vide kako cemo i sta cemo...
nego me samo buni taj PCOS...koliko to moze da mi odmogne u mom ICSI.......

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.6.2009 10:45:08   
Ana RR
Marijaci, dobro došla! user posted image user posted image user posted image

MIslim da će ti Jacaca dati najbolji odgovor, pa se nadam da će se uskoro javiti!

Ja baš ne znam ništa o tome!

Pozz user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.6.2009 2:04:17   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: marijaci

poz devojke.....
extra ste.....nova sam na ringeraja.....
ukratko cu o svom problemu...
prijavili smo se za ICSI.......ali ja vec dva meseca nisam dobila.....danas sam bila kod doktorke...
koja mi je prepisala...ORGametril 2x1 5 dana i kao posle toga par dana dobicu...
ujedno je i pri ultrazvuku konstatovala neki blazi oblik PCOS....
ujedno pre par meseci rezultati su 2dc: FSH 2.0, LH 2.2.....prolaktin 47 ,ref.vred. manje od 456 kod zena
pa me cisto zanima  da li taj orgametril moze cemu da skodi....
nije htela da radimo hormone posto sledeceg cetvrtka idemo u leskovac na konsultacije za ICSI...pa ce oni tamo da vide kako cemo i sta cemo...
nego me samo buni taj PCOS...koliko to moze da mi odmogne u mom ICSI.......



Ne brini nece nista poremetiti posto ti primas hormonsku stimulaciju koju ti oni prate, i sve vreme regulisu odnos Fsh/lh i estradiola, tako da to nema veze sa vto ali prirodno bi malo teze ostala jer su sa psos-om nemas ovulacije.

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pretrage i hormonska terapija
9.7.2009 12:24:49   
andjelko
Jacaca vidim da se dosta razumes u hormoneuser posted image Pa i ja imam jedno pitanje za tebe.
Ja sam radila 5dan i rezultati su sledeci:fsh 6.31.*lh7.76!!!*prolaktin 379.0*estradiol 28.3
Meni su dijagnostikovani pcos.Dali su mi glukofaz,evo pijem vec drugi mesec.U oktobru treba da mi rede onu jednodnevnu dijagnostiku steriliteta.Inace vec dve god.pokusavamo da dobijemo user posted image .
E sad mene interesuje koliko je strasna da mala razlika izmedju fsh i lh.I jos me interesuje estradiol,kazu da je nizak.
*****Jako me interesuje tvoje misljenje jer mi je sve nabrzaka oblasnjeno i nedovoljno.Koliko sam videla nije to nimalo bezazleno.Procitala sam bas ovde da devojke i sa manjom razlikom od moje imaju problema da ostanu user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pretrage i hormonska terapija
13.7.2009 15:54:04   
naana
Zdravo
Da li je neko pio peruvian maca.Kazu da regulise hormoneuser posted image

(odgovor članu joki T.)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pretrage i hormonska terapija
14.7.2009 13:21:51   
andjelko
Cula sam ali nisam pila.Malo cu da se raspitam...Hvala tiuser posted image user posted image

(odgovor članu naana)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.7.2009 7:25:18   
dadaa
zdravo devojka..ja sam ovde nova...citala sam dosta toga sto ste pisale i ostala sam bez teksta...svakak castuser posted image ja sam u prosli ponedeljak radila hormone ali sve na 21dc a sada vidim da se neki rade i ranije..ne znam da li ce sada nalaz biti dobar..inace u poslednje tri godine i mi hocemo bebu..provera hormona je prvi korak do toga..rezultati moga muza nisu sjajni ali idu na bolje a ja sam stalno pod nekom upalom jajnika..sada cekam rezultate(bice gotovi za nedelju dana) pa da vidimo sta dalje..puno vam hvala sto ste napravili ovako nesto..puno znaci onima koji pokusavaju da dobiju bebu..hvala puno..divne ste

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pretrage i hormonska terapija
17.7.2009 14:15:25   
Nella79
DOBRO DOŠLA DADOuser posted image

Videćeš kako su sve žene ovde divne i spremne da pomognu jedna drugoj!
I ja sam relativno nova pa ti ne mogu mnogo reći o hormonima, tek treba da preispitam moje....

Pogledaj temu ČEKAMO DVE CRTICE!!!

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.7.2009 18:41:56   
machkica
vidim da se pomalo raspitujete za peruvian macu... napisala sam poneshto u toj temi, i dodala sam u chekamo dve crtice, pa pogledajte... moja iskustva su skroz pozitivna :)

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pretrage i hormonska terapija
1.8.2009 15:28:36   
mamce
evo i mojih rezultata i molim Vas da mi ko god se razume malo pomogne u tumacenju
radjeni su 7 dan ciklusa
estradiol  61.49,  12-166 
testosteron   0.917  0.06-0.82
progesteron 0.910   0.2- 1.5
lh  9.25   2.4-12.6
fsh  8.52  3.5-12.5
prolaktin 1032   102-496

doktor mi je odmah dao bromokriptini kaze da je sve ostalu u redu, da li se odnos lh:fsh ne racuna jer je 7 dan ciklusa ili nije dobar.
Bas sam zabrinuta, jer sam sve nesto citala, pa malo ovako, malo onako

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pretrage i hormonska terapija
1.8.2009 15:35:06   
dadaa
IZVORNA PORUKA: mamce

evo i mojih rezultata i molim Vas da mi ko god se razume malo pomogne u tumacenju
radjeni su 7 dan ciklusa
estradiol  61.49,  12-166 
testosteron   0.917  0.06-0.82
progesteron 0.910   0.2- 1.5
lh  9.25   2.4-12.6
fsh  8.52  3.5-12.5
prolaktin 1032   102-496

doktor mi je odmah dao bromokriptini kaze da je sve ostalu u redu, da li se odnos lh:fsh ne racuna jer je 7 dan ciklusa ili nije dobar.
Bas sam zabrinuta, jer sam sve nesto citala, pa malo ovako, malo onako
imas temu prolaktin ..ukucaj gore desno na google prolaktin i videces sta sve ima...ja sam isto to trazila..bice ti jasnije..pozzz


_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pretrage i hormonska terapija
2.8.2009 11:33:27   
mamce
Hvala, daddo puno,
sve zivo sam o prolaktinu procitala, nego sam zbunjena zbog odnosa lh:fsh koji su u blagoj inverziji i malo povisenog testosterona a rezultate sam davala za sve hormone 7 dc pa mi je zato sve nesto izmesano,
hvala u svakom slucaju.
Pozdrav svima.user posted image

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.8.2009 18:40:29   
Lenka_
Da li može neko da mi protumači rezultate hormona pošto je dr. na odmoru do 07.09.
FSH 5.21
LH 4.06
Estradiol 38.01
Progesteron 1.12
Testosteron 44.11
Prolaktin 11.05
Rađeno je trećeg dana ciklusa.
Hvalauser posted image

(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.8.2009 21:47:32   
mamce
Lenka,
napisi koje su ti ref vrednosti, ja sam se dosta edukovala o tome, o svim hormonima mada je meni prolaktin povisen.
Prema mojim ref vrednostima, testosteron ti je dosta povisen sto moze da predstavlja problem za zacece ali se to najcesce kontraceptivnim pilulama dovodi lako u red.
Ostali hormoni su ti u redu, ali moras napisati ref vrednosti jer se to razlikuje od laboratorije do laboratorije.
Pozdrav.

(odgovor članu Lenka_)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.8.2009 8:26:09   
Lenka_
Uhhh, sad sam na poslu i nisam ponela nalaz, ali za testosteron znam da je ok, jer je gornja granica kod ovih gde sam radila 76. Mene su bunile neke druge vrednosti, ovaj LH, jer su referentne vrednosti različite za pojedine faze ciklusa, a nisam baš najbolje razumela u kojoj sam ja fazi 3 dc prema onoj njihovoj podeli. I da, čitala sam gore o odnosu FSH i LH pa se brinem da nije mnogo mala razlika.

(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.8.2009 20:33:17   
mamce
Ma kakvi mala razlika, super je odnos, gledas samo vrednosti u folikularnoj fazi, to je faza oduser posted image  do ovulacije a tu je tvoj 3dc.
Po meni su ti hormoni super, tako da bepce izvoli.
Zelim ti sto preuser posted image

(odgovor članu Lenka_)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.8.2009 22:39:27   
Lenka_
Uh. Hvala mamce.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pretrage i hormonska terapija
21.8.2009 21:11:53   
mamce
Nema na cemu, samo napred.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lenka_)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pretrage i hormonska terapija
22.8.2009 18:27:05   
sirena
Zdravo, drage zene!
Prvo da vam se zahvalim sto ste me uputile na pravo mesto, i da vam kazem da sam nova da sam iscitala ovde super tema koje mi mnogo olaksaju disanjeuser posted image

A moj doktor me je uputio da radim 8og, i 22 og, dana FSH, LH, PRL, TESTOSTERON, PROGESTERON, ESTRADIOL, a vidim da nijedna od vas ne pominje te dane, elem dobila sam rezultate od 8og dana, i evo kao izgledaju, a ako neka moze neka mi kaze kako to izgleda.
FSH 3,9
LH 4,6
PRL 10,5
TESTOSTERON 0,9
PROGESTERON 2,5
ESTRADIOL 205,1
Hvala unapred.


_____________________________


(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pretrage i hormonska terapija
22.8.2009 19:46:33   
Debeljuca
3. dana ciklusa
estradiol 12.5-166
lh 2.4-12.6
fsh 3.5-12.5
progesteron 0.2-1.57

21. dana ciklusa
estradiol 43.8-211
lh 1.0-11.4
fsh 1.7-7.7
progesteron 1.7-27


ovo su opste vrednosti nezavisno od dana ciklusa
t3 1.3-3.10
t4 66-181
tsh 0.27-4.2

prolaktin 102-496
andosredion 0.3-3.3

(odgovor članu sirena)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pretrage i hormonska terapija
22.8.2009 19:48:32   
Debeljuca
navedeni hormoni za koje sam navela 3. i 21 dan cilusa se obicno tada rade...
jer se tako deobija uvid u stanje... sem ukoliko ciklus ne traje 21 ili 35 dana... tada se dani odredjuju na osnovu duzine ciklusa...

mogu se raditi i 14 dana... u toku ovulacije... ali za pracenje problema ostajanja u drugom stanju kao i ostalih parametara... vazno je raditi hormone 3. i 21 dana.


(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pretrage i hormonska terapija
22.8.2009 19:50:23   
mamce
I meni je doktor rekao da radim hormone bas na 7. dan a ni taj dan ovde niko ne pominje.
Meni se cini da su ti hormoni u redu, mada nisam neki ekspert ali sam dosta citala o svemu.

(odgovor članu sirena)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pretrage i hormonska terapija
22.8.2009 20:26:08   
Debeljuca
to je onda u fazi ovulacije tokom ciklusa...

vazno je pratiti promenu hormona tokom ciklusa...

(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pretrage i hormonska terapija
23.8.2009 9:52:18   
sirena
Hvala vam, drage, za 10tak dana cu podeliti sa vama kakvi su mi rezultati 22og dana i sta kaze cika doktor!

_____________________________


(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pretrage i hormonska terapija
7.9.2009 13:17:41   
lence
Ocigledno je da neke od vas kapiraju hormone bolje nego moji dr pa sam resila da vas pitam da mi razmrsite zavrzlamu.
Nemam sve rezultate jer mi u prvom redu odbijaju uraditi sve testove koje trazim, a potom mi nerado kazu tacne brojeve vec samo da je "sve u redu".
Moja bazalna temperatura vec mesecima pokazuje da se ovulacija desava.
Progesteron mi je prosli mesec 21og dana ciklusa bio 49 (ne znam cega) ali sam saznala iz par izvora (i od moje dr) da ako je iznad 30, ovulacija je bila. Taj sam mesec na grafu temperatura cak imala i tzv "implantation dip" nekih 8-9 dana nakon te famozne ovulacije. Naravno, user posted image se pojavila po pravilnom voznom redu.
Onda mi je na 3. dan ciklusa FSH bio 9 (taman OK, ipak sam ja starija zena), ali je istovremeno E2 bio 283pmol/l, a maksimalni dozvoljeni nivo za VTO o drzavnom trosku je 249.
Citala sam da poviseni estradiol suzbija FSH i tako ga drzi prividno niskim.
Uvidjam da ipak imam smanjene rezerve u ovarijima, ali pretpostavimo da su ostali hormoni OK (progesteron jeste), da li uopste dolazi do ovulacije?
Da li je moguce da imam taj "perzistentni folikul" (za to sam na ovom sajtu cula po prvi put)?
Moj ginekolog tvrdi da po njemu nema razloga sto ja ne ostajem trudna.
Pokusavam pronaci privatnog endokrinologa ali ovde se svi oni bave dijabetesom!?!

(odgovor članu sirena)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here