|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
28.9.2009 11:55:00   
dunja RR
andjelko imas i ovde o ogtt testu....

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pretrage i hormonska terapija
9.10.2009 17:56:27   
ksenija81
Evo i mog hormonskog statusa, pa bih volela da mi ga neko prokomentarise jer jos
uvek nisam zakazala kod ginekologa.

FSH 7,465 ( 3-12)
LH 4,835 (1.6-9.3)
Estradiol 0,13 nmol/l ( 35,64 pg/mol) ref vrednost 0.14-0.69 (39-189 pg/ml)
Ovo je radjeno 4 dc. Vidim da mi je E2 ispod granice i nikako ne mogu da
nadjem sta bi to moglo znaciti. Inace po ovim ref vredostima imam E2 koliko
i zene u menopauzi:).
Takodje radila sam i progesteron 22. dc i on je 72,82 a ref vred je 11.6-68.9.
Citala sam negde da je dobro sto je prog veci i da znaci da je bila ovulacija,
ali ipak ne znam sta znaci kad je iznad granice.
Radila sam i dnevni profil prolaktina:
8h - 19,94
11h - 8,8
13h - 5,1
18h - 20,62
Referentna rednost je 1,2-19,5.

Eto to je to za sada. Jos cekam nalzas stitne zlezde pa da sve kompletiram.
Zaboravila sam da napomenem da sam ove analize radila u razlicitom ciklusu.
Ne znam da li to ima nekakve veze.
Prog sam radila 22 dc, a fsh,lh i e2 4d sledeceg ciklusa.
Hvala unared!


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pretrage i hormonska terapija
9.10.2009 18:39:53   
mamce
Ksenija,
ja nisam strucnjak nikakav ali mislim da su ti hormoni u redu, videces vec i sa doktorom ali ono sto ja poznajem je ok.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2009 1:45:14   
Jacaca
Hormoni su ti dobri, a za 22dc progesteron pokazuje da je ovulacija sigurno bila pa ga je zuto telo podiglo, sto veci to bolje u to vreme.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2009 1:52:24   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: mamce

evo i mojih rezultata i molim Vas da mi ko god se razume malo pomogne u tumacenju
radjeni su 7 dan ciklusa
estradiol  61.49,  12-166 
testosteron   0.917  0.06-0.82
progesteron 0.910   0.2- 1.5
lh  9.25   2.4-12.6
fsh  8.52  3.5-12.5
prolaktin 1032   102-496

doktor mi je odmah dao bromokriptini kaze da je sve ostalu u redu, da li se odnos lh:fsh ne racuna jer je 7 dan ciklusa ili nije dobar.
Bas sam zabrinuta, jer sam sve nesto citala, pa malo ovako, malo onako


Prolaktin visok vidis i sama ali to ces tabletama da sredis odnos FSH i LH ne moze da se cita 7. dana jer ulazis u ovulaciju lagano sto znaci da lh raste. ISKLJUCIVO 2-3DC FSH I LH !

(odgovor članu mamce)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2009 1:55:13   
Verus
user posted image vratio se nas strucnjak za hormoneuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2009 1:55:13   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: andjelko

Jacaca vidim da se dosta razumes u hormoneuser posted image Pa i ja imam jedno pitanje za tebe.
Ja sam radila 5dan i rezultati su sledeci:fsh 6.31.*lh7.76!!!*prolaktin 379.0*estradiol 28.3
Meni su dijagnostikovani pcos.Dali su mi glukofaz,evo pijem vec drugi mesec.U oktobru treba da mi rede onu jednodnevnu dijagnostiku steriliteta.Inace vec dve god.pokusavamo da dobijemo user posted image .
E sad mene interesuje koliko je strasna da mala razlika izmedju fsh i lh.I jos me interesuje estradiol,kazu da je nizak.
*****Jako me interesuje tvoje misljenje jer mi je sve nabrzaka oblasnjeno i nedovoljno.Koliko sam videla nije to nimalo bezazleno.Procitala sam bas ovde da devojke i sa manjom razlikom od moje imaju problema da ostanu user posted image



Vadi hormone 2-3dc to je najrealnije mozda je i kod tebe rana ovulacija pa je LH skocio. Ako nemas UZ sliku PCO mozda i nije do toga, a naravno da zene i sa drasticnim PCO ostaju trudne ne brini toliko.

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2009 2:01:05   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

navedeni hormoni za koje sam navela 3. i 21 dan cilusa se obicno tada rade...
jer se tako deobija uvid u stanje... sem ukoliko ciklus ne traje 21 ili 35 dana... tada se dani odredjuju na osnovu duzine ciklusa...

mogu se raditi i 14 dana... u toku ovulacije... ali za pracenje problema ostajanja u drugom stanju kao i ostalih parametara... vazno je raditi hormone 3. i 21 dana.




cak i ako je ciklus na 40dana FSH i LH rade se 2-3 dc pomera se samo provera progesterona za 10 dana kasnije a 14 dana se rade samo LH i Estradiol oni pokazuju kada ce biti ovulacija.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2009 2:05:22   
Jacaca
IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image vratio se nas strucnjak za hormoneuser posted image user posted image user posted image


Bolje da nisam, znas ono od cega stradas to te nauci da sve o tome saznas.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2009 2:09:17   
Jacaca
Lence to i jeste problem sto ginekolozi veze nemaju sa hormonima tek nesto zagrebu a oni su glavni razlog steriliteta ako je materica ok. Treba ti endokrinolog, ali najvise se razumeju strucnjaci za VTO oni su eksperti za ovo sto nas muci, zbog nestrucnih ginekologa koji ne znaju o hormonima nista sam ja izgubila 12 godina i sada sa 39 mi je vec muka od svega.

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2009 2:20:54   
lence
12 godina kazes!?! Ja se vama nekima ovde divim kad mozete da se podignete, otresete prasinu i pokusate ponovo. Svaka cast.
Ipak vidim da je lakse onima koje rade na svom "stanju", koje ne dozvoljavaju da se njima stvari desavaju vec da one upravljaju daljnjim razvojem stvari i pravcem u kojem zele da idu. Mrzim tapkanje u mestu!
Nadam se da te ne opterecuje tvoje produbljeno znanje i hvala ti sto ga nesebicno delis.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2009 2:21:00   
Verus
user posted image e jacila sta sve nas zivot nauci, a i mi sami  od njega....kamo srece da su ovakvi forumi postojali pre 15 tak godina....ali nisi mogla ni da sumnjas da je sve to sa obzirom na to da si imala jednu normalnu trudnocu, nisi ni mogla znati da se to moze sve preokrenuti...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pretrage i hormonska terapija
14.10.2009 10:03:17   
andjelko
E Jacaca puno ti hvala na odgovoru!user posted image user posted image Imam za tebe jedno drugo pitanje.Zbog sindroma PCO sam radila OGTT.Vec mi je Mihi nesto objasnila,a i bila sam kod ginekologa koji nije hteo nista konkretno da mi kaze.Jednodnevnu dijagnostku sam trebala da radim 05.10.ali posto mi se pojavila bakterija u brisu pomeren mi je termin i sad moram da cekam do24.11da mi raastumace sve.
OGTT sa 75gr glukoze
1.vadjenje na gladan stomak -4.6
2.posle 60min.-14.8
3.posle 120min.-10.3
4.posle180min.-3.0
Gin.mi je rekao da je verovatnouser posted image predispozicija za secer ali da je bolje da mi u NS oni to rastumace.Gde god sam gledala cini mi se da je malo povisen.Hvala ti unapred!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pretrage i hormonska terapija
14.10.2009 10:18:18   
bonita
ja sam bas juce dala krv za proveru hormona.
rezultat ce biti gotov za par dana.
Isti sam radila pre otprilike 11 meseci.Sve je bilo ok
Dali je moguce promena stanja hormona za god dana,bas me nesto brine.user posted image


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pretrage i hormonska terapija
14.10.2009 20:06:47   
bonita
user posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pretrage i hormonska terapija
15.10.2009 20:30:50   
mamce
Ne bih da te plasim ali mislim da je moguce da dodje do promene u vrednostima hormona.user posted image
Iskreno se nadam da su ti dobri, javi cim dobijes rezultate.

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 15:36:16   
ksenija81
Hvala ti na odgovoru, ali sad mi treba mala pomoc.
Prosli ciklus sam sa radila progesteron i tada je bio
72 (ref vr. do 69) i uzasno su me bolele grudi i imala
sam temperaturu 37-37,2.
E to sam radila u prethodom ciklusu i nisam sve hormone
radila u istom.
Naime, posle toga sam radila hormone 4 dc koji se mogu
videti u predhodnom postu.
U ovom ciklusu mi je progesteron 30( ref vr. od 11-69), ne bole me grudi, ali imam
temperaturu.
Sta to sad znaci? Da nije bilo ovulacije?
Hvala unapred na odgovoru.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 21:24:26   
Dudu25
Pozdrav
Jaca
ako imas vremena
molim te reci mi ... sta me ocekuje posle ovog nalaza,uradila sam hormone 3dc i jos imam neke 21dc...ali posto sam citala sve ovdje sta si napisala voljela bih i meni da das odgovor

pozdrav

Naz. Rez. Jed. Referentne vrijednosti.
TSH 2.56 mIU/L 0.32-5.2

T3 0.90 ng/ml 0.52-1.98

T4 66.7 ng/ml 48-120

FSH 7.85 U/L folik.faza 2-15,sred.cikl.15-20,lutein.faza.2-15.menopauza.30-60.muskarci.2-15

LH 15.7 U/L folik.faza.1-10.sred.cikl.10-80.lutein.0,4-15.meno.10-50.muskarci.0,4-15

Prolaktin 834.3 mlU/L zene do 600,musk. 52-420

Progresteron 11.8 nmol/l folik faza.1-9,5 sred.cikl.1-9,5.lutein.faza.9,5-75.
menopauza.60.muskarci.0.3-3.2

Estradiol 87.4 pg/ml folik.faza.30-120.sred.cikl.150-400.lutein.faza.70-200.mus.15-60.

Kortizol 666.7 nmol/l 165-635

p.s. Izvini sto sam puno pisala ali mi je prvi put da sam radila ove analize,i nisam znala sta da pisem a sta ne user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 21:31:29   
lence
Hmmm, ne bih da te plasim, cini mi se da nije dobro sto ti je LH visi od FSH-a, mislim da bi to moglo da znaci da imas policisticne jajnike, da li patis od tog, da li su ti user posted image  redovne? Takodjer, izgleda da ti je prolaktin visok. Nadam se da ce uskoro da se javi ne'ko od strucnjaka za hormone, ja znam samo povrsno o tom.
U svakom slucaju je odlicno da si ovaj test uradila (na 3. dan ciklusa, jel' tako?).

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 21:35:00   
Anoniman
lenče, draga, kako se zove taj test?


(odgovor članu lence)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 21:37:50   
Dudu25
user posted image jesam na 3dc
i jos imam 21dc

neznam sta je u zadnje vrijeme cini mi se da otkad radimo na user posted image sve mi se poremetilo ciklus

sad mi je user posted image kasnila 11dana

evo zadnjih mjeseci kako su bile

03.06
05,07-oskudno krvarenje 4 dana pa user posted image dosla 08.07 normalno
06,08
10.09-kasnila 4dana
22.10-kasnile 11dana

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 21:43:23   
Modessty
očigledno da postoji neki problem. Ne mora da znači da je nešto strašno. Hormoni se sredjuju lekovima.

Dobro je što ćeš raditi i 21. dana ciklusa, jer se inače hormoni rade tri puta u toku ciklusa pa se na taj način prati njihov nivo. Meni radili samo jednom - 3. dana ciklusa i ni dan danas mi nije jasno kako je dr mogla bilo šta da zaključi na osnovu tog jednog vadjenja krvi user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 21:43:27   
lence
Problem je u tom sto i mi same sebi navalimo taj stres dok radimo na user posted image  a to ne pomaze. Pitam se da li je i to povisilo tvoj nivo prolaktina?
Sacekaj Jacaca da ti se javi (mozda nije na sajtu svaki dan).

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 21:45:13   
Modessty
IZVORNA PORUKA: lence

Problem je u tom sto i mi same sebi navalimo taj stres dok radimo na user posted image  a to ne pomaze. Pitam se da li je i to povisilo tvoj nivo prolaktina?


Tako je!  user posted image Same sebi znamo da napravimo problem. ALi prolaktin može da bude povišen i zbog korišćenja nekih lekova i kozna čega još!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pretrage i hormonska terapija
24.10.2009 21:46:15   
Dudu25
Bas san nesto user posted image

ali bice ok...

a jos user posted image kasnila 11dana

a ja sve mislila user posted image ali nista

poneki put imam kao neki osecaj da nikad nece biti user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here