|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikuli
9.12.2009 9:21:20   
bluka
a šta doktor savjetuje za rješavanje tog problema? nisam tražila ništa o tome, kako radim koji nalaz i ako se pojavi problem, tek onda krenem u malo istraživanje o tome.

IZVORNA PORUKA: daca77

Blago tebi...ja sam taj primer gde graf pokazuje da je sve u redu, a od pucanja folikula nistauser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Folikuli
9.12.2009 9:35:04   
daca77
Na zalost, nista... kaze mi da cekam naredni ciklus i tako u kruguser posted image

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Folikuli
9.12.2009 10:32:59   
Dudu25
bila sam na pracenje folikula, 15dc on je bio 15x15mm,debljina endometrijuma je 6,3mm i DO26X22mm i LO25X21mm ...

uzela sam i analize i dok mi je rekla da sam pozitivna na kandidu i ureoplazmu dala mi je sledece ljekove

gino - daktanol 200mg - vaginalete uvece
diflucan -150mg - samo jednu tabletu
i eritromicin 500mg - rekla mi je da pijem 2 tablete ujutro i 2 na vece

i naravno da tek 19dc,20dc i 21dc da mutimo

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Folikuli
9.12.2009 13:47:25   
ljiljana.
Drage moje, upravo sam se vratila sa uz, i moji lenji i usporeni folikuli su se najzad probudili!user posted image Na desnom jajniku imam dva folikula, jedan je 20x11 mm a drugi 18x11mm. Dr. je zadovoljna, sutra poslepodne primam pregnil za svaki slucaj, i rekla mi je da se od danas bacim na "poso"user posted image . Tako, da i ako se nista ne daj boze ne desi, bar znam da imam ovulaciju i u tom slucaju opet krecem sa klomifenom, ali ja se nadam user posted image , sto i svima vama od srca zelim....ljubim vas sve....

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Folikuli
9.12.2009 13:48:15   
cipiripi
Dobro je Dudu ... raste user posted image user posted image
neznam kako nisi provalila da imas kandidu..mene je strasno svrbelo i imala sam grudvicasti beli sekret, to je karakteristicno a nju.
Meni je moja dr rekla da kandida kao i svaka druga infekcija zahteva lecenje oba partnera. Ja sam je vukla sve dok obeoje nismo popili diflucan.
Isto vazi i za ureoplazmu, hlamidiju i mikroplazmu.
trebao bi i on da uradi briseve na to.
Mi kad smo radili ja sam bila pozitivna na hlamidiju a mm na ureoplazmu.
Izlecili smo te djavole sa hemomicinom prvih 5 dana, a drugih 5 sa vizirenom. Ukupno lecenje-10 dana, i u tih 10 dana nismo imali odnose...doduse to je bilo pre same VTO, tako da kada je u pitanju prirodni spontani proces zaceca..vidim da neki doktori (primer:Dejana007-cini mi se) nemaju nista protiv da se pokusa bez obzira na infekciju...
ja licno nisam za to....


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Folikuli
9.12.2009 13:49:01   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: ljiljana.

Drage moje, upravo sam se vratila sa uz, i moji lenji i usporeni folikuli su se najzad probudili!user posted image Na desnom jajniku imam dva folikula, jedan je 20x11 mm a drugi 18x11mm. Dr. je zadovoljna, sutra poslepodne primam pregnil za svaki slucaj, i rekla mi je da se od danas bacim na "poso"user posted image . Tako, da i ako se nista ne daj boze ne desi, bar znam da imam ovulaciju i u tom slucaju opet krecem sa klomifenom, ali ja se nadam user posted image , sto i svima vama od srca zelim....ljubim vas sve....



user posted image user posted image user posted image to je super vest zenska user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ljiljana.)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Folikuli
9.12.2009 13:53:24   
ljiljana.
Bas draga...kako mi je pocela ova godina, spontani, kiretaza, sve moguce gluposti me zadesile, ovo je prva pozitivna vest koju sam cula i bas sam srecna...kakav god ishod bio, bar znam da imam ovulaciju, jer kao sto sam rekla, od marta, posle kiretaze ni jedan jedini mesec nisam je imala....

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Folikuli
9.12.2009 13:54:47   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: ljiljana.

Bas draga...kako mi je pocela ova godina, spontani, kiretaza, sve moguce gluposti me zadesile, ovo je prva pozitivna vest koju sam cula i bas sam srecna...kakav god ishod bio, bar znam da imam ovulaciju, jer kao sto sam rekla, od marta, posle kiretaze ni jedan jedini mesec nisam je imala....




bas mi je drago za tebe, i daj Boze da samo pozitivne odgovore ces cuti ubuduce user posted image  user posted image

(odgovor članu ljiljana.)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Folikuli
9.12.2009 13:56:08   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Dobro je Dudu ... raste user posted image user posted image
neznam kako nisi provalila da imas kandidu..mene je strasno svrbelo i imala sam grudvicasti beli sekret, to je karakteristicno a nju.
Meni je moja dr rekla da kandida kao i svaka druga infekcija zahteva lecenje oba partnera. Ja sam je vukla sve dok obeoje nismo popili diflucan.
Isto vazi i za ureoplazmu, hlamidiju i mikroplazmu.
trebao bi i on da uradi briseve na to.
Mi kad smo radili ja sam bila pozitivna na hlamidiju a mm na ureoplazmu.
Izlecili smo te djavole sa hemomicinom prvih 5 dana, a drugih 5 sa vizirenom. Ukupno lecenje-10 dana, i u tih 10 dana nismo imali odnose...doduse to je bilo pre same VTO, tako da kada je u pitanju prirodni spontani proces zaceca..vidim da neki doktori (primer:Dejana007-cini mi se) nemaju nista protiv da se pokusa bez obzira na infekciju...
ja licno nisam za to....





user posted image
znam ali ona mi nista nije rekla za mm, cekamo kaze spermogram pa onda cemo videti dalje


a kako si mi ti draga ?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Folikuli
9.12.2009 13:59:08   
cipiripi
ma ja sam odlicno kao i uvek...
ali mora muzic da uradi briseve..
nek pita danas kad ode da da spermogram.
videces , recice mu da mora i on, jer te tri infekcije ne daju nikakve simptome, a realno mogu da naprave haos.



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Folikuli
9.12.2009 14:00:19   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: ljiljana.

Bas draga...kako mi je pocela ova godina, spontani, kiretaza, sve moguce gluposti me zadesile, ovo je prva pozitivna vest koju sam cula i bas sam srecna...kakav god ishod bio, bar znam da imam ovulaciju, jer kao sto sam rekla, od marta, posle kiretaze ni jedan jedini mesec nisam je imala....


regulisali su ti se hormoni, user posted image bas mi je drago zbog tebe user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ljiljana.)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Folikuli
9.12.2009 14:00:55   
ljiljana.
Hvala vam, divne ste.....zaista mi mnogo znaci sto imam vas, da se posavetujem, pozalim i podelim radost sa vama....

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Folikuli
9.12.2009 14:09:27   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ma ja sam odlicno kao i uvek...
ali mora muzic da uradi briseve..
nek pita danas kad ode da da spermogram.
videces , recice mu da mora i on, jer te tri infekcije ne daju nikakve simptome, a realno mogu da naprave haos.






reci cu mu danas ali bas nismo pri parama ovaj mjesec , tek mozda sledeci
jer bas ovaj mjesec smo dosta analiza i cuda radili
tri puta ja kod dok. briseve platila i bas nismo sad u mogucnosti tek sledeci mjesec cemo vidieti

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Folikuli
9.12.2009 14:12:32   
cipiripi
znam ja sve to Dudu, coveka ispresu iz gaca koliko para uzmu za sve... user posted image
ja ti zelim dobro, zato ti kazem da bi trebao to uradi...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Folikuli
9.12.2009 14:17:39   
ljiljana.

IZVORNA PORUKA: cipiripi

znam ja sve to Dudu, coveka ispresu iz gaca koliko para uzmu za sve... user posted image
ja ti zelim dobro, zato ti kazem da bi trebao to uradi...user posted image


Da se nadovezem na ovu temu....ja sam posle spontanog i kiretaze radila sve moguce analize na uput i na sve zivo bila pozitivna, tri puta tako, za sest meseci, kao da nikakva terapija ne pomaze. I onda odem kod privatnika, "puknem"nekih 20.000 din,ponovim sveanalize i naravno sve negativno!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Folikuli
9.12.2009 14:17:51   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

znam ja sve to Dudu, coveka ispresu iz gaca koliko para uzmu za sve... user posted image
ja ti zelim dobro, zato ti kazem da bi trebao to uradi...user posted image






znam naravno draga, ja uvijek kazem sve za user posted image  

ali sad smo ovaj mjesec bas puno trosili, ali samo da smo mi zdravi i da se lecimo pa onda mozemo sledeci mjesec da nastavimo

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Folikuli
9.12.2009 14:19:46   
cipiripi
e to je moja DUDU user posted image
pravilo je da izlecis sve djavole , pa da boze zdravlja uzivas u trudnociuser posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Folikuli
9.12.2009 14:47:33   
Dudu25
ja sam krivauser posted image

moram svima da se izvinjavam
ona mi je slala bila sms da treba oboje da uzmemo te tablete eritomicin 500
ali ja nisam obratila paznju na to "oboje" ako mi vjerujete nego citala ime lijeka i istrcila da to kupim
evo sad sam je kontaktirla i potvrdila mi isto user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Folikuli
12.12.2009 13:58:43   
lence
Nemoj da places radi jednog propustenog meseca, pa koliko imas godina?
Ako budete dobri a nestasni, setit ce se Deda Mraz vas i u januaru! user posted image
Folikul ti fino raste, a endometrijum treba da je barem 10mm za implantaciju, medjutim on moze da raste i dok se embrion spusta niz jajovod tako da je sve uskladjeno.
Mozda je bolje da se suzdrzavate od nezasticenog sexa dok se tm ne izleci nego da ti ides sa duplom dozom antibiotika par sedmica pred planiranu trudnocu?
I navali na zivi jogurt (onaj sa dobrim bakterijama dugog imena) da ti se oporavi jetra od lekova.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Folikuli
12.12.2009 18:57:58   
nina26
Cipiripi, opet ja user posted image

vidim da si iz bga, i da si nekom preporucila svog ginekologa, pa bih te molila ako mozes i meni poslati na pp, ali da je covek ono skroz ok, i da hoce da ti se posvetiuser posted image ja sam trenutno u inostranstvu, i ovaj moj ovde, mi nesto sve to olako shvata, niti mi je rekao da dodjem da vidi da li je pukao folikul, kaze ubedjen je u to, niti mi je rekao da vadim 21dc progesteron, a za prolaktin lako cemo user posted image
tako kad budem dosla za praznike kod nas, volela bih da se konsultujem i sa drugim.

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Folikuli
12.12.2009 19:06:23   
cipiripi
stize pp user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Folikuli
11.1.2010 10:03:56   
dejana007
da li znate kako i na koji nacin je moguce resiti neredovne cikluse + mikrocisticne jajnike + nizi nivo estradiola te samim tim nedovoljno razvijanje folikula? Dal je terapije samo klomifen ili imate neka drugacija iskustva? Hvala unapred user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Folikuli
11.1.2010 10:09:55   
daca77
Draga, kod neredovnih ciklusa i sporog razvijanja folikula, mnogima je pomogao caj od virka i hajducke trave...to je opet individualno...
Ja sam sada 1x pila svedsku grancicu i folikul je puko...ne mogu bas sa sigurnoscu da tvrdim da se zahvaljujuci ovome konacno desila ovulacija

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Folikuli
11.1.2010 10:16:54   
dejana007
pila virak i macinu travu, ne hajducku. al od kad krenula na terapije batalila. planiram da se vratim cajevima. kupicu sutra. ne moze da skodi. i drugarica mi pricala o nekim tabletama na prirodnoj bazi koji navodno uticu na formiranje jajne celije, i to cu da ukljucim. ma sve sto treba user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Folikuli
11.1.2010 13:13:53   
cipiripi
da li si radila hormone i sta ti doktor predlozio za sredjivanje ciklusa?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here