|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikuli
3.12.2009 16:44:45   
cipiripi
a jel endometrijum 1.8mm ili 18mm?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Folikuli
3.12.2009 16:49:48   
cipiripi
nasla sam na googlu sta je anti milerov hormon user posted image

Antimilerov hormon je pouzdan marker za reproduktivni potencijal jajnika. Merenjem njegovog nivoa može da se predvidi i nastupanje očekivanih promena koje su karakteristične za perimenopauzu .







< Poruku je uredio Lilly RR -- 3.12.2009 17:32:09 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Folikuli
4.12.2009 15:51:21   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

a jel endometrijum 1.8mm ili 18mm?



1.8mm user posted image  

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Folikuli
4.12.2009 15:54:31   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

nasla sam na googlu sta je anti milerov hormon user posted image

Antimilerov hormon je pouzdan marker za reproduktivni potencijal jajnika. Merenjem njegovog nivoa može da se predvidi i nastupanje očekivanih promena koje su karakteristične za perimenopauzu .



ni ja ne znam sta je ovo, ali 35e kosta bas skupo, a papa i one ostale 45e, a preglede i one ostale kod nje sam platila 70e

bas sam sad bez para user posted image  user posted image  user posted image  ali neka samo da znam na cemu smo,

moram veceras u 7h da zovem da znam dali mm moze da da spermogram u ponedeljak... jel dovoljno ... mislim imali smo odnos jutros , a da nemamo do ponedeljka
jel dovoljno 3 dana ili vise

ona mi je rekla od 3 do 5
a za ovog dok ne zna  se kad je tu, samo da pitamo na vrijeme jer kod njega se ne zakazuje








(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Folikuli
4.12.2009 16:00:21   
Dudu25
pa kako si mi to draga,nisam stigla ujutro da pisem jer nonstop sam imala guzvu u kanc, a vidim da si mi vratila odgovore na sve, pa ti si moj pravi ginekolog user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
doktorka je super, i naravno nije bila gruba sto mi je najbitnije ona djeluje kao
kao  fina zena, imam zakazano da idem na UZ za folikule da vidim u utorak sa nalazima naravno,javila mi je da je papa test u redu, ali tek sjutra popodne idem da uzem nalaze ili mozda ujutro...
 
 
daj boze da bude sve u redu
 
hvala puno za sve
 
 

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Folikuli
4.12.2009 21:58:02   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Dudu25

javila mi je da je papa test u redu,
 


xe xe user posted image jel sam ti rekla da ce biti u redu...user posted image
cim je kolposkopija u redu, onda je i papa 99% , bas mi je drago jer je to nesto jako vazno user posted image
super sto je doktorica fina, imala si srece user posted image

jedva cekam dobar glas u utorak user posted image user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Folikuli
5.12.2009 9:17:54   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: Dudu25

javila mi je da je papa test u redu,
 


xe xe user posted image jel sam ti rekla da ce biti u redu...user posted image
cim je kolposkopija u redu, onda je i papa 99% , bas mi je drago jer je to nesto jako vazno user posted image
super sto je doktorica fina, imala si srece user posted image

jedva cekam dobar glas u utorak user posted image user posted image






hvala user posted image user posted image

u ponedeljak ujutro idem da uradim one druge analize sto mi je rekla
a mm i ja vec sad nemamo odnos , mislim od juce ujutro nemam odnos user posted image  user posted image  user posted image  jer treba on da da spermogram, pa sad neznam jel dovoljno da ga da u ponedeljak ili je bolje da sacekamo do utorka, posto za spermogram neznam neko kaze 3 dana bez odnosa neko 5, neznam kako je bolje user posted image user posted image user posted image user posted image  mm bi samo jedan dan ne moze da ceka 5dana user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Folikuli
5.12.2009 13:29:49   
cipiripi
bolje je da radis u utorak, da ne da neki lazan rezultat...
nek odmah uradi i spermokulturu, da ne mora da ide 2 puta. user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Folikuli
5.12.2009 13:31:57   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

bolje je da radis u utorak, da ne da neki lazan rezultat...
nek odmah uradi i spermokulturu, da ne mora da ide 2 puta. user posted image







dragaaaaaaa

sad sam se cula sa dok. radice ga u srijedu izmedju 5.30 i 6h
a sta je spermokulturu to ona nije spomenula user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Folikuli
5.12.2009 13:42:15   
cipiripi
to je nesto sto moze da uradi iz istog uzorka , da ne mora da ide 2x da...znas vec sta user posted image
a kakvi su dr ludaci..znas da vole da setaju narod user posted image user posted image
preko spermokulture se odredjuju bakterije.

samo nek on uradi user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Folikuli
5.12.2009 13:43:47   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: cipiripi

to je nesto sto moze da uradi iz istog uzorka , da ne mora da ide 2x da...znas vec sta user posted image
a kakvi su dr ludaci..znas da vole da setaju narod user posted image user posted image
preko spermokulture se odredjuju bakterije.

samo nek on uradi user posted image





neznam reci cu mu user posted image user posted image user posted image  da uradi sveeeee user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Folikuli
5.12.2009 13:44:23   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Dudu25

IZVORNA PORUKA: cipiripi

to je nesto sto moze da uradi iz istog uzorka , da ne mora da ide 2x da...znas vec sta user posted image
a kakvi su dr ludaci..znas da vole da setaju narod user posted image user posted image
preko spermokulture se odredjuju bakterije.

samo nek on uradi user posted image





neznam reci cu mu user posted image user posted image user posted image  da uradi sveeeee user posted image user posted image user posted image




draga , cucemo se idem kuci

hvala za sve user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Folikuli
5.12.2009 13:46:38   
cipiripi
user posted image user posted image user posted image

i nemoj da ga izazivas sad..nek odmori covek do srede user posted image user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Folikuli
5.12.2009 15:55:40   
Delijagirl
Meni je sad 7 dan ciklusa a folikel mi je 12mm? Sta mi to znaci user posted image

< Poruku je uredio Delijagirl -- 5.12.2009 15:58:46 >


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Folikuli
5.12.2009 19:26:12   
cipiripi
pa to je dobro, raste user posted image
jel si pod nekom stimulacijom?

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Folikuli
5.12.2009 20:08:52   
Delijagirl
Ne user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Folikuli
5.12.2009 20:15:04   
Veca77
Za oko 6 dana bi trebalo da ti bude ovulacija!!!
Moras da budes vredna!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Folikuli
5.12.2009 22:43:22   
cipiripi
pa sve ti je normalno i kako treba...jc u proseku dnevno raste od 1.5mm do 2mm ... tako da za 5,6,7 dana ... bices priplodna user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Folikuli
6.12.2009 20:54:17   
lence
IZVORNA PORUKA: cipiripi

nasla sam na googlu sta je anti milerov hormon user posted image

Antimilerov hormon je pouzdan marker za reproduktivni potencijal jajnika. Merenjem njegovog nivoa može da se predvidi i nastupanje očekivanih promena koje su karakteristične za perimenopauzu .





Anti-Milerov hormon pokazuje rezerve jc u jajnicima.
Kategorizacija ide ovako:

optimalna rezerva:  28,6 - 48,5 pmol/l
zadovoljavajuca: 15,7 - 28,6
niska: 2.2 - 15,7
veoma niska: 0 - 2,2 pmol/l

Ako zena ima visok FSH (uz istovremeno visok estradiol) savetuje se da se uradi anti-milerian test. Ako zamislite visinu FSH kao snagu kojom vas organizam pritiska na papucicu gasa kako bi doslo do ovulacije onda vam je jasno da nesto koci tu jc i velika je mogucnost da su onda niske rezerve. A estradiol ume da drzi razinu FSH niskom i daje prividnu sliku da je sve OK. 


_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Folikuli
7.12.2009 12:36:15   
ljiljana.
E ovako drage moje....dugo vas citam i koristila sam mnoge savete koje sam ovde pronasla i resih i ja da se uclanim. U martu sam imala spontani i kiretazu, i od tada nemam ovulaciju. imam redovne cikluse, ovaj mesec sam pila klomifen i pratim folikule na uz. U petak je bio 8 dan ciklusa i imala sam na jednom jajniku folikul od 10mm a na drugom od 7mm. danas, 11 dan ciklusa, taj od 10 je 13mm, a na drugom nema ni jedan. Dr. kaze da slabo-sporo rastu i da dodjem opet za dva dana. Ja sam se bas razocarala i psihicki sam vise umorna od svega. da li je neka od vas imala ovakav problem, podelite sa mnom vasa iskustva, potrebno je malo podrske i utehe... bas sam user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Folikuli
7.12.2009 12:46:06   
lence
Dobrodosla ljiljana!
Vidim da ti je tesko ali nemoj da si toliko tuzna. Dobar je znak da ipak mozes da zatrudnis, izgleda da tvom telu treba malo vise vremena da se oporavi. Ovulacija ne mora da bude u sredini ciklusa, folikul treba da bude barem 15mm da bi u njemu bila zrela jajna celija, a raste 1-2mm dnevno. U skladu sa tim raste i endometrijum. Ako su malo spori mogu da "pale na guranje", tj. postoje lekovi koji stimulisu rast folikula. Sve se to moze resiti, razvedri se! user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu ljiljana.)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Folikuli
7.12.2009 12:52:42   
ljiljana.
Hvala ti draga, tu trudnocu, koju sam izgubila, cekala godinama, i kada sam morala na kiretazu to je bio kraj sveta za mene. Delovala sam svima jako, ali valjda u sebi sam pucala, pa mi je dr. i rekao da od stresa nemam ovulaciju i zato sam pila klomifen. U petak sam se bas poradovala da ce ipak sve biti ok, ali danas....user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Folikuli
7.12.2009 13:09:02   
lence
Uhh, veoma potresno iskustvo, zao mi je.
Nemoj da ocekujes od klomifena da odmah reaguje, cesto mu treba vise ciklusa da bi imao povoljno dejstvo.
Zelim ti uskoro user posted image , a nakon user posted image  zdravu user posted image .

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu ljiljana.)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Folikuli
9.12.2009 8:57:31   
bluka
jutros završena folikulometrija, bila sam 3 puta, 7., 11. i 13. dc, 11. je na desnom jajniku bio folikul veličine 18mm, jutros ga više nema, uredno je pukao, vidi se i malo tečnosti. endometrij 7,8 mm, mogao bi da bude i deblji ali i ovako je ok. ja pretpostavljam da je ovulacija bila 11. uveče. doktor nije savjetovao nikakvu stimulaciju, jer se ovulacija odvija bez problema, ranije jeste ali mi i ciklus traje 26 dana.
graf moje BT ne prati baš ovulaciju, staviću ga u temu BT, čisto da se vidi da nekad i temperatura nije najbolji pokazatelj, odnosno da ne bude uvijek školski pad BT pred ovulaciju i rast BT nakon ovulacije.

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Folikuli
9.12.2009 9:05:00   
daca77
Blago tebi...ja sam taj primer gde graf pokazuje da je sve u redu, a od pucanja folikula nistauser posted image

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here