|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikuli
11.1.2010 13:22:53   
dejana007
he, cipiripi, reko mi da mi prva grupa hormona ima manje vrednosti, al kao nista strasno, druga grupa hormona o.k, tako da mi dao klomifen. bez ikakvog predhodnog sredjivanja ciklusa. i meni to bilo jako cudno.... user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Folikuli
15.1.2010 21:32:44   
dacca
Kada sam bila prekjuce kod ginekologa vidjela sam da mi je ostao jedan folikul od 22 user posted image , a ja imam gljivice

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Folikuli
15.1.2010 21:34:26   
Ana RR
Dacco, biće folikula i sledeći mesec, važno je da se prvo rešiš tih napasti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Folikuli
15.1.2010 21:42:03   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: dejana007

he, cipiripi, reko mi da mi prva grupa hormona ima manje vrednosti, al kao nista strasno, druga grupa hormona o.k, tako da mi dao klomifen. bez ikakvog predhodnog sredjivanja ciklusa. i meni to bilo jako cudno.... user posted image


dobro je da si ga promenila..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Folikuli
11.2.2010 19:53:39   
Anoniman
Ja sam obecala Sunci da cu napisati kako je izgledala moja folikulometrija. Nisam citala sta jos pise u temi, pa mozda vecinu stvari i znate, ali eto.

1.put: Na redovnom pregledu sam bila 9.dan ciklusa i Dr resi da eliminisemo folikule kao eventualnu smetnju,tj da utvrdimo da je sve ok.
Nalaz je glasio:
Uterus normalne velicine, promera 69*43*39, debljina 6.5mm
Desni ovarium vise sitnih folikula do 10mm
Levi ovarium vise sitnih.


U prevodu Dr rekao da ce desni jajnik dati folikul verovatno, da ce se to desiti tek oko 20-21 dana sudeci po velicini, da svakog meseca jedan jajnik daje folikul, ali da zena bez obzira ne moze da ostane trudna bas svakog meseca, tako da ne treba da se sekiram. E, da, rekao mi je jos i da je mnogo vaznije da utvrdim da li folikul puca jer je to teze dovesti u red, nego kada nema ovulacije i da je jako bitno da se i materica istovremeno zadebljava i da tu postoje neke potrebne mere koje treba da dostigne. Rekao mi je da dodjem tek za 4 dana.

2.put: 13.dan ciklusa
Nalaz: endometrium 8mm
Desni ovarium, dominantni folikul 15 mm
Levi vise sitnih


3.put: 17.dan ciklusa
Nalaz:
Endometrium 10.3mm
Desni ovarium jedan folikul od 19mm
Levi nema folikula


Kaze doca puci ce folikul za otprilike dan i po, pa ti dodji da vidimo da li je pukao za 3 dana.A u medjuvremenu mi rekao da pre petka nemamo odnose, nego tada. I da za vikend ne planiramo nikakve izlaske i goste. user posted image

To je bila sreda oko 16h i necete verovati u petak oko 9-10h ujutru, mene presece stomak. Tacno O!

4.put: 21.dan ciklusa
Nalaz: U Duglasu slobodna tecnost
Endometrium 10mm
Desni ovarijum - dominantni folikul ruptirao, vidi se zuto telo


Dr rece da nastavimo aktivnosti i tog dana. Da sam ziva i zdrava da nisam slucaj za lecenje, da mi ne pada na pamet da nista merim i gadjam nego cist sex i da nece da me vidi u narednom periodu sa glupim idejama

Ja ne ostadoh trudna tog meseca, ali sam bila najsrecnija na svetu da sam resila sve dileme u glavi i posle dve godine cekanja, sledeceg meseca smo bili uspeli da ugledamo user posted image

Mozda je bilo previse detaljno, ali ja sama masu ovih podataka nisam znala ranije, pa kapiram da ce mozda nekima znaciti.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Folikuli
11.2.2010 19:59:45   
Sanjica26 RR
Odlicno objasnjeno!!user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Folikuli
11.2.2010 23:42:27   
Veca77
Nejti, odlicno si ovo napisala!!! jako je korisno da znamo kojom brzinom ti se razvijao dominantni folikul i kolika ti je bila debljina endometrijuma!!! Ja isto ovog ciklusa hocu da idem na folikulometriju (samo cekam da mi user posted image dodje i prodje user posted image ). Hvala na korisnim informacijama!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Folikuli
12.2.2010 0:35:28   
Anoniman
Nema na cemu, Veco! Mada se cela prica kao sto vidis svela na opustanje, mada je to off za ovu temu, ali eto...

(odgovor članu Veca77)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: Folikuli
12.2.2010 8:36:30   
Dudu25
Hvala Njetri bas su super ovo objasnila...

Ja sam bila prije dva dana i folikul je bio 18mma debljina endometrijuma je bila 6mm cini mi se tako, a sinoc kad sam bila posle dva dana folikul nije pukao bio je jos tu i to 20mm a endometrijum je bio 8mm... znaci 16dc i ja jos nemam O,
dr je rekla za vikend znaci u nedelju da imamo odnose user posted image  takodje i naredna dva dana,... pa neznam dali je bolje onda da idem u srijedu ponovo na pregled samo da vidimo jel pukao folikul ili ne ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:07:54   
Dudu25
Dacoo

vidi moj post sta sam napisala,...

ja tebe nisam razumela dali si pratila nekoliko dana folikul ili kako znas da je od prosle user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:14:11   
daca77
Dudu 25, ja vec 1,5 dana radim folikulometriju, samo sam proslog leta 2~3 ciklusa pravila pauzu...
proslog meseca, znaci pre ove user posted image , rekla mi je da je folikul u fazi pucanja, da ima malo slobodne tecnosti u Duglasu...
juce mi kaze, da verovatno taj folikul nije puko i nije sve iscurilo...sada, u toku user posted image , on je puko, stvorio ranu na jajniku i zato je uvecan

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:17:02   
Suncicabg
Nejt puuuno ti hvala na ovako dobrom objasnjenju  user posted image

Kazi mi samo ne razumem sa koliko mm folikul puca?

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:19:09   
Veca77

IZVORNA PORUKA: Nejtiri

Nema na cemu, Veco! Mada se cela prica kao sto vidis svela na opustanje, mada je to off za ovu temu, ali eto...

Nije off! Na pravom je mestu!!! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:19:24   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: daca77

Dudu 25, ja vec 1,5 dana radim folikulometriju, samo sam proslog leta 2~3 ciklusa pravila pauzu...
proslog meseca, znaci pre ove user posted image , rekla mi je da je folikul u fazi pucanja, da ima malo slobodne tecnosti u Duglasu...
juce mi kaze, da verovatno taj folikul nije puko i nije sve iscurilo...sada, u toku user posted image , on je puko, stvorio ranu na jajniku i zato je uvecan




pa jesli li ikad bila da vidis posle muckanja nekoliko dana posle O da vidis jel taj isti folikul pukao ili nije?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:22:13   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Nejt puuuno ti hvala na ovako dobrom objasnjenju  user posted image

Kazi mi samo ne razumem sa koliko mm folikul puca?




Nezna se to draga on moze da raste i raste i na kraju ne puca nego izadje sa user posted image

evo meni je sinoc bio 20mm ona je rekla tek u nedelju da imamo odnose user posted image  tako da sigurno je misli da ce u subotu puci i onda 24h posle da imamo odnos, da za tih 24h jajna celija imala bi vremena da se spusti do mjesta kojeg treba ... mislim da je ovako nisam bas sigurna

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:28:02   
Suncicabg
Aha! Ali znaci ako puca, pucice oko 20mm user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:30:47   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Aha! Ali znaci ako puca, pucice oko 20mm user posted image



Pa neznam jel postoji neko da moze da kaze sad ce puci itd... ja mislim da oni po prepostavki kazu, bar tako mislim ... evo ja sam mislila da imam O po pracenju BT, ali eto danas je 17dc i jos nije pukao znaci jos nisam imala O

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:31:31   
daca77
IZVORNA PORUKA: Dudu25

IZVORNA PORUKA: daca77

Dudu 25, ja vec 1,5 dana radim folikulometriju, samo sam proslog leta 2~3 ciklusa pravila pauzu...
proslog meseca, znaci pre ove user posted image , rekla mi je da je folikul u fazi pucanja, da ima malo slobodne tecnosti u Duglasu...
juce mi kaze, da verovatno taj folikul nije puko i nije sve iscurilo...sada, u toku user posted image , on je puko, stvorio ranu na jajniku i zato je uvecan




pa jesli li ikad bila da vidis posle muckanja nekoliko dana posle O da vidis jel taj isti folikul pukao ili nije?


Joj...draga, o tome sam vise puta pisala...naravno da sam isla, ali se misljenja razlikuju: po nekima je puko i sve je ok, po 2.nije, po 3.jeste ali se stvorila cista zutog tela...cak sam i progesteron proveravala 7 dana nakon toga i rezultat je pokazivao da je bilo ovulacije. Evo graf baz T isto je ok. Koristila sam i one LH trake, i one su pokazivale O. Prosto ne znam sta da radimuser posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:35:54   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: Dudu25

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Aha! Ali znaci ako puca, pucice oko 20mm user posted image



Pa neznam jel postoji neko da moze da kaze sad ce puci itd... ja mislim da oni po prepostavki kazu, bar tako mislim ... evo ja sam mislila da imam O po pracenju BT, ali eto danas je 17dc i jos nije pukao znaci jos nisam imala O


Ne nisam mislila kad ce puci, nego koja je velicina ako puca? user posted image  Ili je i to razlicito kod svake zene? Hocu da kazem da li nekome puca sa 18mm, a nekome sa 25mm (lupam) ili ima neku granicu?

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:38:08   
Dudu25
Sad sam se sjetila draga izvini molim te znam kad si napisala da ni jedan dr ne kaze isto joj bas bzv, ... neznam sta bi ti mogla reci, znaci bitno je da O imas, samo da i tm ima dobar spermogram, i odustani od pracenja folikula,bas si puno pratila te folikule, mozda sad malo da odustanes od toga da nisi mozda pre opterecena time ?

a mozes mi onda odg na moj post ranije sto sam stavila kad vec imas iskustva jel meni ok ovaj folikul i njegov rast i rast endometrijuma?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:39:33   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

IZVORNA PORUKA: Dudu25

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Aha! Ali znaci ako puca, pucice oko 20mm user posted image



Pa neznam jel postoji neko da moze da kaze sad ce puci itd... ja mislim da oni po prepostavki kazu, bar tako mislim ... evo ja sam mislila da imam O po pracenju BT, ali eto danas je 17dc i jos nije pukao znaci jos nisam imala O


Ne nisam mislila kad ce puci, nego koja je velicina ako puca? user posted image  Ili je i to razlicito kod svake zene? Hocu da kazem da li nekome puca sa 18mm, a nekome sa 25mm (lupam) ili ima neku granicu?



mislim da je kod svake razlicito, ali bitno je da je velicina mislim preko 18mm

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:44:18   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Nejt puuuno ti hvala na ovako dobrom objasnjenju  user posted image

Kazi mi samo ne razumem sa koliko mm folikul puca?


Nema na cemu. Puca sa 20-21mm

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:45:45   
daca77
Da, folikul mora biti veci od 18mm...obicno kazu da su najbolji oni od 22-25mm i po dr tada pucaju...

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:51:14   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Dudu25

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

IZVORNA PORUKA: Dudu25

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Aha! Ali znaci ako puca, pucice oko 20mm user posted image



Pa neznam jel postoji neko da moze da kaze sad ce puci itd... ja mislim da oni po prepostavki kazu, bar tako mislim ... evo ja sam mislila da imam O po pracenju BT, ali eto danas je 17dc i jos nije pukao znaci jos nisam imala O


Ne nisam mislila kad ce puci, nego koja je velicina ako puca? user posted image  Ili je i to razlicito kod svake zene? Hocu da kazem da li nekome puca sa 18mm, a nekome sa 25mm (lupam) ili ima neku granicu?



mislim da je kod svake razlicito, ali bitno je da je velicina mislim preko 18mm


Meni je Dr rekao da je najbitnije da moze da dostigne velicinu, da se materica zadebljava i da folikul puca! Ako ispunjavas sve uslove, brises kuci je si zdrav i nema glupih ideja, jer on kaze dok gadjas dan, nema nista od toga u velikoj vecini slucajeva user posted image

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Folikuli
12.2.2010 10:53:06   
Anoniman
Dudu, evo me, mila!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here