|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.10.2009 14:23:14   
Lilly*
Izdepiliram se ali ne skroz, to mi je malo vulgarno za dr user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.10.2009 14:29:10   
marince1
Samo vi zezajte trudnjacu! user posted image user posted image user posted image
Sad cu da odem kod njega kao cupavac i da kazem ''Lilly mi rekla''

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.10.2009 14:31:33   
Lilly*
A ja ću se napraviti blesava i reći "Nemam pojma o čemu ona priča" user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.10.2009 14:32:48   
marince1
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
4.10.2009 15:14:36   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image moja sestra je otišla tako, malkice čupava na pregled i kad je primetila doktorkinu blago kiselu facu , samo je rekla " Duga zima doktorka..." user posted image   (trudnoću je najvećim delom provela u zimskom periodu)

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 15:04:08   
Shishica
Zene, ja odo da posle jedno dva meseca cupam dlake! U domacoj varijanti, tako uvek radim... Kako cu uspeti sam Bog zna, a i mora da cu zvezde videti!!!

Drzite mi fige!!! Eno greje se vosak..hladni je ali moram da ga otopim malo...

Jooooooooooojjjjjj!!!!!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 15:05:15   
Shishica
Moja doktorica s tim nema problema....user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 15:06:49   
lothroniell
Drzim fige!
Nama u skolici rekli pre neki dan da ako se do sada nismo depilirale nikad (misli se na intimnu depilaciju) user posted image ili ako jesmo retko da sada to ne pokusavamo jer se moze jaaakooo upaliti i napraviti problema... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 15:10:52   
Shishica
Ju!! Pa sta cu sad?... Probacu pa sta bude.... Ma jako sam, ali jaaaako...user posted image
Moram...
Aj javim rezultate...a potrajace....bar sat dok sve sredim user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 15:17:01   
lothroniell
SRECNO!!! user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 15:20:45   
LillyT
Ja se jos uvek drzim depilacije (ne secam se kada sam poslednju put obrijala noge), ali me nesto u poslednje vreme nerviraju prepone, ne mogu bas da se depiliram duboko (patim od blazeg oblika likantropije, samo se ne pretvaram u vuka, nego sam dlakava), ali ne mogu bas, bas sve sada da skinem voskom. Idem u salon, tu me znaju, a i nije me blam da se pecim, pa to je i njima posao, sto vise skinu, meni bolje.  U skolici su nam rekli da pred porodjaj (kada planiramo da krenemo u porodiliste) ne koristimo kreme za depilaciju jer mozemo da se upalimo. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 15:29:45   
lothroniell
Ja sam kontala da odem da se izdepiliram ali posto nisam nikad jer sam se uvek brijala- ne bih da ekperimentisem! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 16:17:04   
Shishica
Prepone iscupane, po sredini obrijano, napred osisano user posted image

Malo je bilo tesko i mislim da mi se jako beba spustila, ali jako.. tako da odo da legnem sa jastukom ispod dupeta i nogama u vis...

Namazala sam se kantarionovim uljem pa ce se sve valjda smiriti.....

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 16:52:30   
suki
Morala sam da se ukljucim u temu posto mi je i vise nego aktuelna s obzirom na to da mogu sad vec bilo kad da se porodim. Ja sam prosli petak (tacnije 05.02) bila na depilaciji kod kozmeticarke (depilaciji intimnog dela). Nikad ranije nisam bila a i Malo me bilo strah jer boooli a i nisam znala koliko je to pametno 2 nedelje pre termina ali sta cu kad se mooooralo a ja vec sama nisam mogla (sto zbog stomaka, sto zbog prethodne komocije pa sam se malo vise zapustila). No da ne duzim mnogo, bolelo jeste ( curela mi voda niz ledja i kozmeticarna mi je na kraju rekla da iskreno nije mislila da cu izdrzati i da cu traziti od nje da prekine) ali je vredelo!!!user posted image Tako lep osecaj posle i nisam uopste pozalila sto sam izabrala depilaciju a ne brijanje. Prema tome, necu da mudrujem ako vam je u skolici receno da to sad vec ne radite ali i meni je bilo prvi put i zaista nista neprijatno nisam osetila posle... nikakva upala mada moram priznati da koza zna da mi pocrveni posle bilo kakvih tretmana... a o tome koliko sam dlakava da sad i ne pricam!!!user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 17:01:17   
indians
Slazem se sa Suki,i ja sam isla na depilaciju kod kozmeticarke,znaci toplim voskom..i nikakve probleme nisam imala.Isto kao i Suki,isla sam dve nedelje pred porodjaj user posted image bolelo jeste ali se isplatilo na kraju user posted image ,mislila je isto da necu izdrzati jer sam bila jako zapustena i dlakava user posted image

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 17:11:21   
LillyT
Prema tome, necu da mudrujem ako vam je u skolici receno da to sad vec ne radite


Ja prvi put cujem da se ne savetuje depilacija user posted image Pricam za salone u kojima se radi hladna depilacija, jer na toplu ne bih pristala. Pre par godina sam sa tople presla na hladnu i ne pada mi na pamet da joj se vracam pa ni u trudnoci...Hm, bilo ni lepo da smisle i neku anesteziju za prepone, ja bih je svakako uzela.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu indians)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 18:11:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Hm, bilo ni lepo da smisle i neku anesteziju za prepone, ja bih je svakako uzela.



Dok je ne izmisle - ćao depilacija prepona. Otišla sam dva ili tri puta u životu, prvi put istrpela, izašla iz salona sa vrtoglavicom, i upalom mišića od grča zbog bola. Drugi put isto. Treći put sam izdržala do pola, sišla sa stola i otišla kući. Rekla sam NIKADA VIŠE U SVOM ŽIVOTU MI NE PADA NA PAMET TO DA RADIM!

Noge depiliram elektronskim depilatorom, prepone brijem, i milina.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 20:49:36   
suki
To sam napisala jer sam gore procitala da je lothroniell napisala da su im u skoli rekli da ako do sada to nisu radili da sad ne pokusavaju posto postoji mogucnost da koza postane iritirana.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 22:18:02   
lothroniell
E pa ne znam stvarno... Ali s obzirom da sam ja jaaaakooo kilava na bol, bolje da ne eksperimentisem sada... Ma nemam pojma, za sad se zlopatim brijuci se... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 23:10:51   
Anoniman
žene, jel se preporučuje krema za depilaciju u trudnoći ?user posted image (intimni deo...neko je spomenuo upalu...)

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 23:20:21   
lothroniell
Ne znam za kremu! Ali mozda ovde nadjete neke korisne informacije:

Depilacija u trudnoći
Uklanjanje dlačica sa tela ne predstavlja samo neizostavni deo nege kože, već unazad godinama predstavlja i deo lične higijene.

- Dlačice se najčešće uklanjaju s nogu, ruku, stomaka, delova lica (nausnice, brada, obrve...). Muškarci se češće opredeljuju za uklanjanje malja sa grudi, ispod pazuha, a žene pre svega sa nogu i ruku, a zatim i sa svih ostalih delova tela - objašnjava Tatijana Jevđović, spa i velnes instruktor.

Tokom perioda trudnoće dlake rastu sporije i zato su učinci svake tehnike depilacije dugotrajniji. Depilator je jedan od najprikladinijih rešenja jer ne smeta fetusu i ne oštećuje kapilare već oslabljene u trudnoći.

Ukoliko problem s maljama rešavate depilacijom toplim voskom, budite oprezni i uvek pre nanošenja testirajte temperaturu voska na malom delu kože da biste sprečili stvaranje opekotina.

Depilacija hladnim voskom u trudnoći pored depilatora smatra se najbezbednijom opcijom, a trajno uklanjanje malja (epilaciju) odložite za period nakon porođaja.

Uklanjanje dlačica može da se izvrši na nekoliko načina, najčešće čupanjem dlake iz korena. Naravno, takva metoda ne može da bude bezbolna, ali je i prag bola različit. Zato ne čudi što još uvek postoje ljudi koji se opredeljuju za najmanje bolan metod: brijanje.

Naravno, takav metod ima svoje nedostatke, jer je ovo postupak koji treba ponavljati svaki drugi dan zbog čega dlačice postaju veoma čvrste, a neretko dođe i do povređivanja ako se žuri.

Takođe bezbolan način uklanjanja malja jesu hemijski preparati (kreme, gelovi za depilaciju) čija upotreba, osim često neprijatnog mirisa, može da predstavlja problem za osetljivu kožu, jer može da se javi alergija.

Depilacija se može raditi toplim ili hladnim voskom. Osnovni rizik pri depilaciji toplim voskom jeste njegova toplota (suviše vruć vosak može da izazove opekotine). Ono što je najvažnije pri korišćenju toplog voska jeste da se prokuvavanjem dobro dezinfikuje, jer isti vosak koristi više klijenata. Ovo je naročito važno za infektivne bolesti, pre svega hepatitis. To je posebno opasno za trudnice, jer su one osetljivije.

Upotreba hladnog voska, koji se, inače, takođe zagreva, eliminiše ovakvu mogućnost, jer se za uklanjanje sa kože koriste platnene ili papirne trake koje se odmah bacaju. Prednost ovakve vrste voska jeste upravo higijena, kao i odsustvo neprijatnih mirisa u prostoru u kome se radi depilacija. Ono što je važno pri radu sa hladnim voskom jeste da se uklanjaju kraće dlake i da se dobro zategne koža na suprotno stranu od povlačenja da ne bi došlo do podliva. Najveći oprez je potreban na preponama.

Upravo iz ovih razloga, ljudi se sve češće opredeljuju za trajno uklanjanje dlaka do sada već usavršenim metodama. Pored elektrolize, koja se još uvek koristi za neke manje delove tela, upotrebljavaju se laseri kao priznate neinvazivne metode trajnog uklanjanja malja. Ovom metodom se mogu tretirati praktično svi delovi tela, osim predela oko samih očiju.


Izvor: Blic


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 23:29:11   
Anoniman
hvala draga Lothi !
Brijač definitivno ... user posted image
a za kremu ću se blagovremeno raspitati.... user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
14.2.2010 23:47:09   
lothroniell
Nema na cemu! Bar sam nekome pomogla... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
15.2.2010 9:04:59   
LillyT
IZVORNA PORUKA: kaliopi

hvala draga Lothi !
Brijač definitivno ... user posted image
a za kremu ću se blagovremeno raspitati.... user posted image



Ja sam gore napisala da je nama receno da ne koristimo kremu kada krenemo na porodjaj (ono poslednje brijanje). Ali za tokom trudnoce, nemam pojma, meni te kreme ovakvoj kakav jesam, ne pomazu user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
15.2.2010 10:49:55   
Lu
IZVORNA PORUKA: kaliopi

žene, jel se preporučuje krema za depilaciju u trudnoći ?user posted image (intimni deo...neko je spomenuo upalu...)

Ja koristila cijelu trudnoću i pred porođaj,to mi je jedini način depilacije intimne zone bez posljedica,
uglavnom ako si i prije koristila ok ako nisi onda ne znamuser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here