|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza?
5.9.2013 21:11:44   
viking
To je tačno, u rezultatu ti samo piše da je sve ok, ne navodi se spisak šta sve testiraju. Ne sećam se odakle mi to da se citogenetikom proverava 40 oboljenja.
Takođe, našla sam na netu i da se u Srbiji godišnje rodi 90 dece sa Daunom. Od toga je četvrtina neotkrivena na amniocentezi (rađena amnio, ali nije detektovano).

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1526
   RE: Amniocenteza?
5.9.2013 21:12:31   
Maslacak15
Dunja doktorka sigurno misli, da imate nekih nepravilnosti u kariotipu to bi se na vama videlo tj bilo bi simptoma. Videla sam da ga mnoge devojke rade ali u principu uvek sve bude OK. Ne mislim da je neophodan.user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1527
   RE: Amniocenteza?
5.9.2013 21:27:30   
dunja RR
Hvala maslačkić, i izvinjavam se na off, ali kontam sve su to isti kariotipi pa sam zato pitala user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1528
   RE: Amniocenteza?
6.9.2013 8:11:13   
subotičanka
E sada ću ja možda da lupim glupost,ali ću ipak napisati nešto što je meni rečeno.Nisam se sa time puno tada bavila i proučavala.Pre 2 godine mi je rađena VTO u Segedinu,klinika Kali,izvađeno mi je 6 jajnih ćelija,2 se nisu oplodile,od 4 oplođene jedna je imala genetsku grešku,jedna se nije dovoljno razvila,2 su mi vratili.Nažalost spontani u 6.nedelji.Znači već tada je ustanovljena genetska greška u jednoj oplođenoj jajnoj ćeliji.Za mene,laika,je to značilo da se već tada otklanja mogućnost genetskog poremećaja.Opet kažem,možda lupam gluposti i to ne znači to.
Spontani je nastao usled krvarenja koje mi niko nije objasnio,samo su mi rekli hemetom.Ja i dan danas mislim da su me povredili prilikom punkcije,ali ok,ostavila sam to iza sebe.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1529
   RE: Amniocenteza?
6.9.2013 12:39:02   
Agripina
Tri sedmice nakon AC nazvala sam genetsko i još nemaju rezultate. Rekli su mi da zovem ponovo iduće sedmice, pošetkom ili sredinom. user posted image Vjerujem da je sve u redu, valjda bi oni mene do sad zvali da nešto nije kako treba (tako su mi bar rekli), ali počinje da me izluđuje ovo čekanje...

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 1530
   RE: Amniocenteza?
6.9.2013 15:47:43   
viking
Ne skiraj se, to ti je kao kad na primer radiš urinokulturu, kod nekog se kultura razvije ranije, kod nekoga kasnije, nije svima isto u dan. To što kasni ne znači da nije u redu, daleko od toga.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 1531
   RE: Amniocenteza?
7.9.2013 19:23:47   
Powerpuff Girl
Vik, toliko te je mucila dilema oko AC i drago mi je da je doktor lepo odlucio user posted image On je i mojoj snajki rekao da nema potrebe da radi, da mu je rodjena cerka, ubedio bi je da ne radi. Tako da verujem da dobro proceni situaciju i donese pravu odluku. Tako da se ti sad opusti, zagrli nas jastuk i odmaraj i samo pozitivne misli user posted image
Agripina, i ja sam zvala za moje rezultate i takodje nisu gotovi. Zena se nasmejala kad je cula da je rezultat predat 20.08. i rekla "pa to jos nije gotovo, zovite sledece nedelje". Ocigledno se minimum 3 nedelje ceka. A i ja sam cula da ako nesto nije u redu, da se desi da oni ranije sami pozovu da bi se sto pre reagovalo. E sad, da li se, ne daj Boze, nesto lose vec ranije pokaze, zaista ne znam. Ali i mi samo pozitivno da razmisljamo i nadamo se user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1532
   RE: Amniocenteza?
7.9.2013 20:21:39   
dunja RR
Moram da kažem da sam se baš iznenadila da ti je to rečeno u Segedinu, jer nisam ni znala da tamo rade NGS tehniku (i ja sam radila jednu VTO u Kaaliju i nije mi spomenuto da ovo rade). Tj. i dalje sumnjam, jer je to nova tehnika, tek nekoliko dece je rođeno a da je ona rađena, i primenjuje se u Americi i čini mi se Belgiji u Evropi.

Naime ova tehnika, poznatija kao „Next generation sequencing“ (NGS), podrazumeva utvrđivanje redosleda raspoređivanja elemenata u DNK da otkrije nasledne genetske poremećaje, abnormalnosti u hromozomima, defekte i mutacije pre nego što se embrion postavi u matericu.

Nakon Blighted ovuma, koji mi se desio, i kiretaže u 10. nedelji, dr. mi je objasnila da bi moja trudnoće bila ok, da sam recimo u Belgiji, jer tamo rade NGS, i embrion sa hromozomskom greškom ne bi mogao da bude vraćen. U Srbiji nemamo mogućnost te provere, te se dešavaju i B0, nažalost. Ne samo u Srbiji, nego i u većini evropskih država. Razlog, zbog koga ova metoda nije zaživela (još) svuda, je što još uvek nije dovoljno istražena, tj. nije imala dovoljno uzoraka-ta deca se tek rađaju. Tokom primene metode, iz embriona se odstranjuje jedna ćelija, prati se ponašanje i struktira embriona i vraćaju u matericu samo oni bez hromoz.grešaka. Ali još se ne zna da li ta ćelija koja fali, ima uticaja na razvoj deteta nakon rođenja, PA SE TI MALIŠANI SAD Prate. ako sve bude ok, metoda dolazi i kod nas, tj. mora biti odobrena zakonom.

kopiram ovo u temu VTO


IZVORNA PORUKA: subotičanka

E sada ću ja možda da lupim glupost,ali ću ipak napisati nešto što je meni rečeno.Nisam se sa time puno tada bavila i proučavala.Pre 2 godine mi je rađena VTO u Segedinu,klinika Kali,izvađeno mi je 6 jajnih ćelija,2 se nisu oplodile,od 4 oplođene jedna je imala genetsku grešku,jedna se nije dovoljno razvila,2 su mi vratili.Nažalost spontani u 6.nedelji.Znači već tada je ustanovljena genetska greška u jednoj oplođenoj jajnoj ćeliji.Za mene,laika,je to značilo da se već tada otklanja mogućnost genetskog poremećaja.Opet kažem,možda lupam gluposti i to ne znači to.
Spontani je nastao usled krvarenja koje mi niko nije objasnio,samo su mi rekli hemetom.Ja i dan danas mislim da su me povredili prilikom punkcije,ali ok,ostavila sam to iza sebe.


< Poruku je uredio dunja RR -- 7.9.2013 20:25:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 1533
   RE: Amniocenteza?
7.9.2013 20:52:34   
dunja RR
Subotičanka, a vrlo je zanimljivo pitanje, da li posle te metode, ako VTO uspe, ima potrebe raditi amniocintezu. Hm...
I baš me zanima da li to zaista rade u Segedinu. Ja onomad nisam ni znala za tu metodu, prvi put sam za nju čula od svoje dr. Bilje iz Ivanovića, jer se školovala i radila u Belgiji, a verovatno zato zna detalje.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.9.2013 20:53:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1534
   RE: Amniocenteza?
7.9.2013 22:19:26   
viking
Meni je moja ginekolog kad sam joj prošle godine rekla da ćemo na VTO i pitala za savet gde je bolje raditi, rekla da je postupak manje više svuda isti ali da preporučuje inostranstvo (Prag, Segedin ili bilo gde drugo) baš zbog tih analiza, jer su one u Evropi predviđene zakonom a kod nas ne i da se zbog toga ne rade. Nažalost, zbog posla nismo mogli da odsustvujemo toliko i odemo negde pa smo radili u Srbiji.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1535
   RE: Amniocenteza?
7.9.2013 22:22:56   
viking
Pufi, s jedne strane super je ispalo, ali s druge ostaje mi večna dilema da li je odustao do amnio zato što je stvarno sve dobro ili zato što su bebe tako nezgodno postavljene pa bi amnio zaista bila veliki rizik. Pitam se sad da li bi mi i pored ovih rezultata radio amnio da su bebe na zadnjem zidu materice?
Zaključak: ne valja kad ne valja, ne valja ni kad valja user posted image

IZVORNA PORUKA: Powerpuff Girl

Vik, toliko te je mucila dilema oko AC i drago mi je da je doktor lepo odlucio user posted image On je i mojoj snajki rekao da nema potrebe da radi, da mu je rodjena cerka, ubedio bi je da ne radi. Tako da verujem da dobro proceni situaciju i donese pravu odluku. Tako da se ti sad opusti, zagrli nas jastuk i odmaraj i samo pozitivne misli user posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Powerpuff Girl)
Direktna veza do poruke: 1536
   RE: Amniocenteza?
8.9.2013 9:17:07   
subotičanka

IZVORNA PORUKA: viking RR

Meni je moja ginekolog kad sam joj prošle godine rekla da ćemo na VTO i pitala za savet gde je bolje raditi, rekla da je postupak manje više svuda isti ali da preporučuje inostranstvo (Prag, Segedin ili bilo gde drugo) baš zbog tih analiza, jer su one u Evropi predviđene zakonom a kod nas ne i da se zbog toga ne rade. Nažalost, zbog posla nismo mogli da odsustvujemo toliko i odemo negde pa smo radili u Srbiji.

Slažem se da je u inostranstvu puno stvari uređenije nego kod nas ali...
Kada mi je urađena vto u Segedinu, kompletnu uslugu smo platili u kešu doktoru u njegovom kabinetu,imao je neku njegovu sveščicu gde je sabrao,oduzeo,dao neki popust,stavio parice u džep,sve to bez ikakvog računa,i doviđenja.Nama je to značilo da strance,možda ne sve ali većinu,odrade na crno.Posle sam čula da je Prag ok.Mi smo Segedin odabrali zbog blizine i dobrih preporuka,ali nam nije uspelo.Ustvari uspelo je ali sam imala spontani u 6.nedelji koji nisu znali da mi objasne nego su rekli,dešava se.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1537
   RE: Amniocenteza?
8.9.2013 10:41:56   
17 joka
u Pragu gde ja radim FET rade te analizeuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 1538
   RE: Amniocenteza?
8.9.2013 22:45:53   
Powerpuff Girl
Vik, samo razmisljaj da je tako trebalo da bude user posted image
Ja sam na pocetku trudnoce odlucila da sve ispostujem sta mi doktor kaze i od tad ne lupam glavu user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1539
   RE: Amniocenteza?
8.9.2013 22:51:17   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: subotičanka

Kada mi je urađena vto u Segedinu, kompletnu uslugu smo platili u kešu doktoru u njegovom kabinetu,imao je neku njegovu sveščicu gde je sabrao,oduzeo,dao neki popust,stavio parice u džep,sve to bez ikakvog računa,i doviđenja.


Ju! Ja sam platila na šalt_eru, sestrama, i dobila sam račun (u Kaaliju u Segedinu, prošlog oktobra).


< Poruku je uredio dunja RR -- 8.9.2013 22:52:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 1540
   RE: Amniocenteza?
8.9.2013 22:55:20   
dunja RR
To je super ako rade u većini zemalja. Ja sam baš za Prag pitala Ivanoviće (jer sarađuju, vode pripremu devojkama za Prag), ali mi rekoše da ni u Pragu zakonom nije to uređeno. Mada možda neće da kažu, jer znaju da bi tamo zapalila user posted image

Za Segedin ne znam, jer kada sam radila VTO, nisam ni znala za tu analizu, tj. niko je na forumu nije spominjao, pa nisam ni pitala Zadorija. Prvi put sam u junu čula od dr. Bilje.

IZVORNA PORUKA: viking RR

Meni je moja ginekolog kad sam joj prošle godine rekla da ćemo na VTO i pitala za savet gde je bolje raditi, rekla da je postupak manje više svuda isti ali da preporučuje inostranstvo (Prag, Segedin ili bilo gde drugo) baš zbog tih analiza, jer su one u Evropi predviđene zakonom a kod nas ne i da se zbog toga ne rade. Nažalost, zbog posla nismo mogli da odsustvujemo toliko i odemo negde pa smo radili u Srbiji.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1541
   RE: Amniocenteza?
10.9.2013 13:52:37   
Agripina
Napokon sam danas dobila rezultate - uredan muški kariotip! user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1542
   RE: Amniocenteza?
10.9.2013 14:47:38   
dunja RR
Bravo, sjajne vesti user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 1543
   RE: Amniocenteza?
10.9.2013 21:10:08   
Dani.kv
Evo da i ja podelim moje iskustvo oko AC sa vama.
Bilo je divno. Kratko i bezbolno. Sestra mi je lepo objasnila da ako se opustim igla(tanka kao dlaka) klizi kao kroz sir, a ako se uplasim i stegnem bice kao da udara u dasku. Ceo postupak za obe bebe nije bio duzi od 10 min. Svo vreme mi je pricala sta rade.Na kraju smo culi bebeca srculenca i zadovoljna otisla da odmaram.
Za tri nedelje je rezultat user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1544
   RE: Amniocenteza?
10.9.2013 21:18:07   
Agripina
Dani, drago mi je da je sve dobro prošlo! user posted image

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 1545
   RE: Amniocenteza?
10.9.2013 23:33:53   
viking
Dani, super, baš ti zavidim, prebrinula si veliku brigu user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 1546
   RE: Amniocenteza?
12.9.2013 6:47:11   
Powerpuff Girl
Dani, super, sad odmaraj do serklaza!
Agripina, odlicne vesti!
Meni su preko telefona rekli da su rezultati u redu, a nalaz mogu da podignem za par dana user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1547
   RE: Amniocenteza?
12.9.2013 11:56:22   
viking
Bravo, Pufi, sad lagano i opušteno :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Powerpuff Girl)
Direktna veza do poruke: 1548
   RE: Amniocenteza?
12.9.2013 14:10:53   
jacadjukic
sreca,sreca,radost. stomacici,dobili smo rezultate danas... zdrav muski kariotip :)

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1549
   RE: Amniocenteza?
12.9.2013 16:16:27   
viking
Jaco user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio viking RR -- 12.9.2013 18:40:07 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu jacadjukic)
Direktna veza do poruke: 1550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  60 61 [62] 63 64   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Dijeta
lelaigor

Koja je po vama najbolja dijeta? Ja od danas krećem sa Dijetom 5 faktora.

UN (42%)

Dijeta 5 faktora (8%)

Atkinson (12%)

Medicinska (33%)

Dukan (2%)

Mesna (4%)


Ukupan broj glasova: 52

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here