|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
29.11.2013 12:55:51   
Jole84
Cece user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 1576
   RE: Amniocenteza
29.11.2013 14:57:29   
New Mom
Cece, biće sve OK!user posted image Sad priušti sebi malo lenstvovanje.
Kad su ti rekli da će biti rezultati?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1577
   RE: Amniocenteza
29.11.2013 17:52:56   
Anoniman
Za 3-4 nedjelje.Uh gore ovo cekanje nego bilo sta drugo.Znam samo da je sestra odmah rekla da je tecnost bistra i cista,neka je boja izmedju sv zute i zute.
Sada mirujem samo do wc.
Koliko se dana miruje,meni rekli 7.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 1578
   RE: Amniocenteza
29.11.2013 20:29:13   
Misha i Ljisha
meni su rekli 72 sata ali iskreno ja sam vec to vece pravila piceuser posted image , ja sam nekako bila opustena da je sve ok. Nisam pila ni preporucene lekove. Samo vitamine i dosta tecnosti da se nadoknadi gubitak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1579
   RE: Amniocenteza
29.11.2013 21:03:18   
New Mom
Dr koji mi je radio AC je rekao strogo mirovanje 24 sata i lagana posteda jos 2, a recimo dr kod koje sam uzela uput je rekla da budem "prikucana za krevet 2 nedelje". Meni je u planu da ormaram 3 dana, jer toliko matorci mogu da preuzmu klince na cuvanje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1580
   RE: Amniocenteza
29.11.2013 21:21:28   
ANDJEELA
cece odmaraj sada,bice sve okuser posted image
NM sad smo ti i ja na redu,ja radim 6 dana posle tebe..

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1581
   RE: Amniocenteza
29.11.2013 21:23:35   
New Mom
O, znaci ja sledeca? :) Bice pun izvestaj, bez brige! :D

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 1582
   RE: Amniocenteza
29.11.2013 21:31:34   
Sanchy
Ja, koliko se secam,sam mirovala isto dve nedelje po savetu dr.sa klinike koji mi je radio ac,,dobila sam i antibiotik,mislim Panklav i to konjsku dozu,cetiri dana da pijem..Poceo je i kod nas da se radi NIPT test,neinvazivni prenatalni test,gde se iz krvi trudnice rade analize na Dauna,Edvardsa,Patau,x i y hromozopatije ali je bas skup ,oko 100000,,prosle godine toga jos uvek nije bilo kod nas,zvala sam da pitam..

< Poruku je uredio Sanchy -- 29.11.2013 21:35:14 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1583
   RE: Amniocenteza
29.11.2013 21:33:41   
Ivanka 75
Moja sestra je oba puta odmarala 3 dana, tj lezala, a posle toga sve normalno samo nije podizala nista (dete), malo se vise cuvala i to je to.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1584
   RE: Amniocenteza
2.12.2013 18:51:20   
Anoniman
Mene uhvatila frka zbog nalaza ACuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 1585
   RE: Amniocenteza
2.12.2013 19:01:53   
lesica
Cece, biće to dobro! Glavu gore user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1586
   RE: Amniocenteza
2.12.2013 21:09:02   
SuperS
Normalno je da vam je frka, ja sam bila vise nego nenormala....budite pozitivni, stvarno i kad su vam nalazi dabla, tripla...katastrofa ne posustajte sa pozitivnim mislima. Mene vise niko ne bi naterao da radim taj dabl, kosto me zivaca i zivac...odma amniocinteza i to je to. Meni je rekla dr. da mirujem 7 dana, i rekla je da je to maksimum!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1587
   RE: Amniocenteza
3.12.2013 8:07:06   
subotičanka
Vraćam se na ovu temu iako sam je već ostavila iza sebe jer sam se jako,ali jako nasekirala.Dr u NS mi je rekla da je u skandinavskim zemljama(gde je nedavno bila na nekim predavanjima na ovu temu) double i triple test davno zabranjen a AC se jako retko radi,samo kada postoje osnovani razlozi za to,a da će kod nas,na žalost,još dugo "biti u modi".Meni je double bio "loš",triple dobar,a AC sam odbila.Exuz oba puta savršen.Naravno odluka je na svakoj trudnici i šta god da se odluči treba maximalno biti pozitivan.U krajnjoj liniji svaka od nas će ili već mora,još nebrojeno puta donositi teške odluke kad se rode mali bepci i biti odgovorna za svoje odluke i postupke.Glave gore i samo hrabro.Svoje telo i svoju decu mi najbolje poznajemo.

(odgovor članu SuperS)
Direktna veza do poruke: 1588
   RE: Amniocenteza
3.12.2013 9:40:45   
dunja RR
Subotičanka darling, podseti me koliko beše imaš godina?
Ja imam 37 i rekla sam dr da ne bih na amnio, on je rekao ok, ako dabl bude ok, nemoj ..mada bi on ipak preporučio, ali odluka je na meni.
Rekao mi je i da prvorotke u Britaniji idu na AC posle 38 (tako im preporučuju),

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 1589
   RE: Amniocenteza
3.12.2013 10:05:42   
Misha i Ljisha
Suboticanka bilo je u novinama da u skandinavskim zemljama ne rade vise amniocentezu pod obavezno ne zato sto je rizik ili bilo sta slicno vec oni smatraju da su bebe i sa daunovim sindromom (i slicno) isto bebe kao i sve ostale i da im treba dati sansu. Oni to gledaju kao na ubistvo i iz tih razloga je ac zabranjena

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1590
   RE: Amniocenteza
3.12.2013 10:33:17   
New Mom
Cece, nema frke! Jel jasno? Znam da je cekanje uzasno (ja u drugoj nisam prvo ni skopcala sta mi dd javlja kod je pola, samo sam cula da je zdrava beba), al procice i to! Glavu gore!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1591
   RE: Amniocenteza
3.12.2013 10:59:32   
subotičanka
Dunja,ja sam 35 godina.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1592
   RE: Amniocenteza
3.12.2013 11:25:19   
Anoniman
Uh cureuser posted image Ja nisam radila ni dabl ni tripl,vec samo AC.A sada nikako se opustiti dok nalazi ne dodju.Boze dragi sta mi sve pada na pametuser posted image ...

(odgovor članu subotičanka)
  Direktna veza do poruke: 1593
   RE: Amniocenteza
3.12.2013 11:34:53   
subotičanka

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Suboticanka bilo je u novinama da u skandinavskim zemljama ne rade vise amniocentezu pod obavezno ne zato sto je rizik ili bilo sta slicno vec oni smatraju da su bebe i sa daunovim sindromom (i slicno) isto bebe kao i sve ostale i da im treba dati sansu. Oni to gledaju kao na ubistvo i iz tih razloga je ac zabranjena

Nismo se razumele,nije AC zabranjena,nego double i triple testovi zato što su nepouzdani i najčešće daju lažne rezultate.AC se radi ali ne preventivno i skoro kod svake trudnice kao kod nas.U tome je velika razlika.I ja smatram da je izazivanje prevremenog porođaja ubistvo,ali to je samo moje mišljenje,ne želim zaista nikoga da uvredim,poštujem svačiju odluku i ne zalazim u tuđe živote.Ovo je jako osetljiva tema,ali opet da kažem,samo pozitivno i glave gore.
3user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1594
   RE: Amniocenteza
3.12.2013 11:50:40   
New Mom
Mislim da zene ne kontaju jednu stvar. Kad navode da je rizik od AC 0,5%, to znaci da je rizik od komplikacija veci 0,5% OD RIZIKA KOJI INACE POSTOJI U OVOM DELU TRUDNOCE. U najvecem postotku se ispostavi da bi ta trudnoca i/ili beba svejedno bila ugrozena tokom trudnoce. Nijedan dan tokom tih 40 nedelja nije da kazes da nema nekog rizika.

Moj stav sam iznela valjda 100%. U danasnje doba kad je nauka dovoljno toga omogucila, naravno da zelim da svojoj deci dam onaj optimalni pocetak koliko mogu. Niko mi ne moze garantovati da li je dete slepo, gluvo ili ce mentalno zaostajati, ali ono sto je u mojoj moci da pruzim max., to cu uraditi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu subotičanka)
Direktna veza do poruke: 1595
   RE: Amniocenteza
7.12.2013 19:45:27   
arabela
Cure jel znate sto znaci moj nalaz:
Age; 35.8
Gestacional age 11+6
PAPP-A 0.42 corr.MoM
fb-hCg 1.58 corr.Mom
CRP 55mm
Nt 1.42 = 0.96 Mom


age risk: 1;219
biochemical trisomy 21 risk 1;54
combined trisomy 21 risk 1:279
trisomy 13/18 +NT < 10000

The calculated risk for trisomy 13/18 (with nuchal translucency) is < 1:10000, which represents a low risk

The calclated risk for Trisomy 21(with nuchal translucency)is below the cut off, which indicates a low risk

Mene osobno buni onaj biokemijski 1:54, ako on sam po sebi nesto znaci ili se uzima uvek u kombinaciji?

Zbog hematoma u 10nt i polipa na grlicu sam na strogom mirovanju i ne mogu kod dktora. narucena sam tek na 19.12 , na tel.pozive ne odgovara, a ja moram cuti vase misljenje. sad sam u 15 nt, do kontrole bicu 17 nt i imacu samo nekoliko dana da odlucim za amnio. user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1596
   RE: Amniocenteza
7.12.2013 19:54:46   
New Mom
Arabela, ima tema DOUBLE TEST, pogledaj preko pretrazivaca, ne mogu preko tel. da ti stavim link. Pisale su zene sa takvim nalazima dabla.

U sustini, granica neka za nizak i visok rizik je 1:250. Sve manje od toga se smatra visokim rizikom. Gleda se u taj biohemijski rizik (to je rizik od Dauna u odnosu na nivoe hormona), kombinovano je kad se ukljuci i rizik u odnosu na godine. Same godine retko ko smatra da je verodostojno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu arabela)
Direktna veza do poruke: 1597
   RE: Amniocenteza
7.12.2013 20:05:48   
Torbica

IZVORNA PORUKA: New Mom

Mislim da zene ne kontaju jednu stvar. Kad navode da je rizik od AC 0,5%, to znaci da je rizik od komplikacija veci 0,5% OD RIZIKA KOJI INACE POSTOJI U OVOM DELU TRUDNOCE. U najvecem postotku se ispostavi da bi ta trudnoca i/ili beba svejedno bila ugrozena tokom trudnoce. Nijedan dan tokom tih 40 nedelja nije da kazes da nema nekog rizika.

Moj stav sam iznela valjda 100%. U danasnje doba kad je nauka dovoljno toga omogucila, naravno da zelim da svojoj deci dam onaj optimalni pocetak koliko mogu. Niko mi ne moze garantovati da li je dete slepo, gluvo ili ce mentalno zaostajati, ali ono sto je u mojoj moci da pruzim max., to cu uraditi.


Draga, a sta bi uradila kad bi se ispostavilo da nesto nije u redu? Ljubim te


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1598
   RE: Amniocenteza
8.12.2013 11:16:21   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Torbica

Draga, a sta bi uradila kad bi se ispostavilo da nesto nije u redu? Ljubim te


Prekinula bih trudnocu. Ne bih ni radila AC da nemam donete odluke "sta ako...".


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1599
   RE: Amniocenteza
8.12.2013 21:04:20   
Torbica
NM, ja verujem da ce ti biti sve ok, kao i sa ono dvoje andjela. user posted image
Ja ne bih mogla da prekinem trudnocu, niti bih, sta god. Hvala Bogu, sve je uvek bilo ok... Dalje od double-a nismo ni isli.

< Poruku je uredio Torbica -- 8.12.2013 21:05:18 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here