|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
30.1.2018 15:20:51   
Maraj
Ja bila danas kod moje dr u dz da vidi dabl
Ona kaze da mi je u oba parametara onaj Mam cor nizak. Jel mi jeste nizak, ja se ne razumem.
Dala mi je uput za institut za m i d da zakazem tripl
A i uput za front za genetsko savetovaliste

Meni niko od dr nije rekao da mi je dabl los a eto salju me sad na sve i svastauser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2001
   RE: Amniocenteza
30.1.2018 15:42:00   
IvanaSK RR
Maraj, ljubim te puno i saljem pozitivnu energiju user posted image bice to sve dobro.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2002
   RE: Amniocenteza
30.1.2018 16:06:10   
vonavoj
Jel maslacak procitala?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2003
   RE: Amniocenteza
30.1.2018 16:08:29   
Sanjica26 RR
Maslacak ti si nas glas razuma.user posted image

Maray, sta god odlucis verujem da je sve ok. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2004
   RE: Amniocenteza
30.1.2018 17:18:12   
bojana92
Maraj bice sve ok,ne brini.Danas sam bila na amnio,beba je odlicno,bas je napredovala.Dr i sestra su rekli da je dobra boja plodove vode,nadam se da ce i rezultati biti dobri.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2005
   RE: Amniocenteza
30.1.2018 18:16:35   
Maraj
Super bojana. Prebrinula si to.

Ja sad gledala na sajtu Fronta. Pise da se genetsko savetovaliste radi samo petkom od 9. A ja mislila sutra da idem...
Dunja jesi li i ti tako, samo jedan dan je namenjen za genetsko savetovaliste? Gde je uopste to u Frontu? Mogu misliti kolika je guzva ako radi jednom nedeljno

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 2006
   RE: Amniocenteza
30.1.2018 18:31:12   
Maslacak15
Maraj draga nemoj da se brines. Vrednosti 1 corr Mom samo znace da je to prosek nivoa datog hormona u populaciji. U grupi potpuno zdravih trudnoca prisutna je znaci normalna raspodela gde ce da bude zena i sa niskim i sa visokim vrednostima a najvise ce ih biti oko proseka. Znaci to sto su vrednosti snizene samo znaci da su manje od proseka ne i da su abnormalne. Nista vise. E sad zene sa trudnocama koje su pogodjene hromzopatijama imaju malo drugacije raspopdele ali se krive itekako preklapaju sa grupom zena sa urednim trudnocama. Tako se kombinacija visok Beta HCG + snizen pappa smatra rizicnim za Downov sindrom. To kod tebe nije slucaj ( oba su niska) zato i rizik nije tako veliki matematicki. E sad zasto te salju na savetovaliste, moras njih da pitas. Ja znam sigurno da tamo nista saznati neces osim sto ce ti reci da jedino mozes da znas kariogram bebe ako uradis amniocentezu. Bas im hvala user posted image
Snizen PappA i beta HCG mogu da budu i simptomaticni za druge stvari tipa placentalna isuficijencija itd, ali to je sve bla bla. Na osnovu ultrazvuka vidim da je beba bas velika za svoju gestacijsku starost tako nema naznaka ni da slabije napreduje. Tu uostalom amniocenteza isto ne resava dilemu. Inace hormoni kao hodmoni sigurno nisu losiji zato sto si starija. Oni nemaju veze sa godinama. Nego eto desilo se. Godine uplivavaju u racunicu preko background age risk.
Ja sam prilicno sigurna da je tu sve OK ali mi je jasno da je tesko odupreti se paranoji kad ti tako neko pusti crva. A taj neko je jos u belom mantilu. Nedavno me preko PP kontaktirala clanica koja je provela celu trudnocu u strahu zbog uzasno niskog PappA. Na kraju je rodila dete koje se normalno razvija, radila je i amnio i nikad nije saznala zasto je hormon bio nizak. Eto. Kao sto ja volim da kazem- to je biologijauser posted image
Puno puno te pozdravljam !!!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 30.1.2018 18:33:03 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2007
   RE: Amniocenteza
30.1.2018 20:16:01   
Rosita
Maraj, pri dnevnoj bolnici je genetsko savetovaliste.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2008
   RE: Amniocenteza
31.1.2018 7:41:47   
Maraj
Hvala maslacak na strucnom misljenju. Videcu i u tom savetovalistu sta ce mi reći. Najgore sto mi dr dala uput za institut za MiD da tamo zakazem tripl a eto cujem da su puni morbila...ne znam vise sta cu da radim...
Hvala rosi

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2009
   RE: Amniocenteza
31.1.2018 10:40:57   
isidora88
Maraj bas nezgodno, mada drzim fige da triple bude odlican i da ne moras na amnio.
Bojana javi tezultate, jel znas sta sad cekas? user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2010
   RE: Amniocenteza
31.1.2018 11:03:00   
Maraj
Zvala sam sada Front. Treba u petak da sam tamo oko 7 ujutru. Sa papirima sa uz i dabl...pa ce mi reći tamo u savetovalistu sta dalje...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2011
   RE: Amniocenteza
31.1.2018 11:41:50   
emicaa
Maraj izvini sto tek tako upadam,nisam upucena.Sta se desava,dr sumnja da nesto nije u redu?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2012
   RE: Amniocenteza
31.1.2018 12:35:44   
Maraj
Pa kaze da su mi niski parametri Mam cora( na dabl testu) . A i pre 2 meseca sam napunila 35 god user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 31.1.2018 12:36:28 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2013
   RE: Amniocenteza
31.1.2018 12:44:52   
Anck Su Nmaun
Meni je taj Double cista glupost. Oba puta su mi bili bzvz. Prvi put nisam htela da radim amnio drugi put jesam. A treci put uopsteee nisam htela da se zamaram tim statistikama vec pravac amnio.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2014
   RE: Amniocenteza
31.1.2018 14:17:41   
bojana92
Javicu rezultate.Doktori nece da kazu pol bebe,mada mislim da se beba meni pokazala sta je user posted image Al sacekacu rezultate user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2015
   RE: Amniocenteza
31.1.2018 23:52:09   
isidora88
Bojana ti bese imas dva decaka? Meni jedan dr nije hteo da kaze pol bebe kad sam rekla da imam dva decaka, tad sam znala da je i treci decakuser posted image
Ja ne bih amnio osim ako uz ne bi pokazao ne daj boze nesto. Ovako sa urednim nalazima ne vidim potrebu za stresiranjem trudnice.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 2016
   RE: Amniocenteza
1.2.2018 9:33:19   
bebilule
Maraj, šaljem ti user posted image . Biće sve u redu. Ja sam imala 35 i nisam radila amnio. Otišla sam kod dobrog stručnjaka za euz, posle pregleda smo sjeli i rekao mi je da on smatra da nema potrebe za amnio. Sam double je bio na nekim mjestima onako, tamo gdje su godine nosilac statističkog rizika user posted image . Znam djevojku kojoj double nije bio dobar, posle išla na neki drugi prenatalni, mislim Nifty, on isto bio loš. Žena smakla od brige, na kraju radila amnio i sve ok. Hvala Bogu, rodila zdravog dječaka. Obrazloženje ljekara...nisu imali pojma zašto su testovi bili loši, ali misle da je bilo veze sa dvije vto koje je imala prije te trudnoće i silnih terapija.
Šta su tebi rekli na euz? Ja nekako imam najviše povjerenja u to (kad je double u pitanju). Naravno, kad radi neko ko to može raditi.

< Poruku je uredio bebilule -- 1.2.2018 9:34:07 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2017
   RE: Amniocenteza
1.2.2018 11:45:39   
Maraj
Bebi dr je bila odusevljena na uz. Svi parametri su dobri sto se tice uz...

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 2018
   RE: Amniocenteza
1.2.2018 19:26:07   
bojana92
Isi da,dva decaka imam.Meni uz bio dobar,al beta povisena i papp-a snizen,pa me zato poslali na amnio.Jer nisu znali da li je beta povisena zbog hematoma ili ne.Samo da beba bude zdrava,to mi ne najbitnije.Od pocetka trudnoce kazem da je decak i da ce se Matija zvati.😊

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2019
   RE: Amniocenteza
1.2.2018 19:43:02   
Maraj
Bojana pa i meni je uz bio odlican. Onda mi je dr uradila vaginalni uz i videla miom od 14mm. Ja nikad do sad nista slicno nisam imala. Da nisu i meni parametri niski zbog toga....ko ce ga znati...
Sutra idem u Front u genetako savetovaliste, pa cu videti sta dalje.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 2020
   RE: Amniocenteza
1.2.2018 21:17:57   
isidora88
Maraj sigurno je sve ok, mada kontam da ce ti u savetovalistu poslati na amnio, bar kod nas nisam cula da su nekom rekli da nema potrebe

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2021
   RE: Amniocenteza
5.3.2018 14:59:33   
Maslacak15
Bojana sta su nasli??? nepravilnosti su previse nejasna izjava. Ako su hromozomski rezultati problematicni onda to ne moze da ima nikako veze sa anestezijom. I tad zavisi sta su nasli i koliko je izrazeno. Kao sto su kod Ljise pronasli par nepravilnih metafaza i ogromnu vecinu normalnih pa je radila kordo centezu i ispostavilo se da su one bile iz posteljice a ne iz bebe.
Tako da tesko je nagadjati, ali mislim da je punktiranje pupcane vrpce kod bebe naredni dijagnosticki korak ako amniocenteza nije u redu. Sta su ti tacno rekli??

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2022
   RE: Amniocenteza
5.3.2018 15:02:30   
bojana92
Nisu analize bas najbolje i da su nasli nesto u vodi.U cetvrtak kad odem kod dr po rezultat pisem sta pise na nalazu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2023
   RE: Amniocenteza
5.3.2018 15:06:29   
Maslacak15
Ajde onda probaj nekako da se smiris do cetvrtka dok ne cujes tacno o cemu se radiuser posted image Znam da nije jednostavno, sigurno si uznemirena ali mnogo je glupo da nagadjamo a ne znamo sta i kako. Samo ces jos vise da se uzrujavas. Probaj ako je moguce i da ne citas googlas itd do tada- jer realno isto nemas informacije na osnovu kojih mozes ista da zakljucis. Mozda je u pitanju lazna uzbuna i neki da tako kazem tehnicki problem. Javi se !

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 2024
   RE: Amniocenteza
5.3.2018 15:32:07   
Rosita
Bojana, drzi se, najbolje da se ne nerviraš dok ne saznaš.
To za zubnu anesteziju ne verujem. Mnoge od nas su je najnormalnije koristile.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here