|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
24.9.2009 15:09:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kica83

inace, treba decu nauciti da sami to rade.


Dobro nam došla! user posted image

Kaži mi kako i ja ću vrlo rado to uraditi. Po nekada imam utisak da ću mu "ga" ja prati dok mu žena ne preuzme tu funkciju. Hoće li ikada prevazići tu traumu od čupkanja? user posted image

(odgovor članu kica83)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Higijena dečakove piše...
24.9.2009 15:09:20   
2002m
moj sin ima 7 god. i sam navuce kozicu i opere pisonjuuser posted image user posted image

(odgovor članu kica83)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Higijena dečakove piše...
24.9.2009 21:43:39   
Anoniman
E ovako, bili smo danas kod dr. Kukovi su super, inace svima govore da su labavi. Vise nije hipoton(ali ipak idemo kod fizijatra za 5 dana), i pisa je ok , ona zavrnula da pokaze. Ali mu ga je toliko nacepila, da mu je pukla kozica. Kada smo dosli kuci imala sam sta da vidim, pukla kozica i to sa strane i na vrhuuser posted image user posted image user posted image user posted image Mm se zgrozio, ali bolje da je tako. Stavila sam Jekoderm pa cemo da vidimo sutra sta ce biti.

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Higijena dečakove piše...
25.9.2009 18:18:02   
Anoniman
Ko ti je rekao da staviš Jekoderm?

Oprezno draga, ne znam za Jekoderm, ali oprezno sa kremama na pišu. Neke od njih imaju takvo dejstvo da se kožica zalepi brže za glavić.

To što pukne malo kožica, to nije ništa strašno. To časkom zaraste, ali mora da se pere.

Znači ništa od sličice? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Higijena dečakove piše...
25.9.2009 18:24:10   
sephora
mom malom se od jutros nešto strašno zacrvenela piša, nemam pojma zašto-strogo pazim da ga na vreme presvlačim, svaki put ga lepo operem ako je kakio...

međutim, ne znam da li je nešto zbog toga što je juče čitav dan imao temperaturu i taj stomačni virus, pa je ipak imao češće stolicu,...user posted image nisam pametna

mm kad je video reče da stavljam gentamicin pa tako sad i radim, malog ništa ne boli ali ne izgleda baš lepo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Higijena dečakove piše...
25.9.2009 20:57:56   
Anoniman
rekla mi je patronazna sestra, kada sam prije 20 dana digla frku da se zalijepilo, pa mu ja vukla i zacrvenilo se. Posto zivi blizu mene, odmah je dosla i rekla da nije nista, i da stavim jekodermuser posted image I crvenilo je odmah proslo.

I u pravu si, kozica je vec zarasla, a glavic se sada vidiuser posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ko ti je rekao da staviš Jekoderm?

Oprezno draga, ne znam za Jekoderm, ali oprezno sa kremama na pišu. Neke od njih imaju takvo dejstvo da se kožica zalepi brže za glavić.

To što pukne malo kožica, to nije ništa strašno. To časkom zaraste, ali mora da se pere.

Znači ništa od sličice? user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Higijena dečakove piše...
25.9.2009 21:22:59   
Lilly*
Meni je pedijatar rekao da ako se piša baš zacrveni da namažem enbecinom (mast za oči), on je dosta slab, a opet pomogne

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Higijena dečakove piše...
25.9.2009 21:28:36   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR



"Sine, neće to tako valjati!"

user posted image user posted image user posted image Baš se nasmejah user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 8:16:57   
Jeca*
Od Lukinog rodjenja ja sam po savetu pedijatra povlačila kožicu tek koliko može i brisala acidi boricijem. Na poslednjoj kontroli ja pedijatru kažem da se njemu glavić uopšte ne vidi, još uvek, ona mi kaže nema veze, to je normalno, povlačite samo koliko može i polako. Kaže, možete eto samo malo više nego što ste do sad. NAstavim ja malo više, sve zalepljeno i dalje, glavić se ne vidi, ali kad povučem onoliko koliko može, bude bordo gore. Ja se nasekirala, otišli kod mojih za vikend i ja rekoh hajde da to vidi urolog. Dodje urolog kod nas kući (mamin kolega) i umesto samo da pogleda on povuče i sve popuca i pojavi se glavić, bordo, otečen....užas. Dete se zacenilo, vrišti, trese se. Kaže urolog, ovo je bila fimoza, ali na vreme ste se javili pa nije morala intervencija već samo malo više da se povuče. Ovo sad mažite didermalom, povlačite ujutru i uveče i biće sve ok. Ode on, Luka se umiri, zaigra i odjednom vrisak. To je bilo u nedelju oko 11h. Od tad on vrišti, ne piški (samo curi piša povremeno kao suza iz oka). Prestao je da jede, dobio gadan proliv, koji nevidjeno ima jak miris. Dete mi nakljukano lekovima, urolog posle svega uvodi i baktrim, ja mu dajem liobif, brufen protiv bolova...pakao. SAmo vristi i sedi mi u krilu i lezi, nece da hoda...strasno! Nocas nismo oka sklopili, na kraju je u 4h povracao, cele noci kaki, ni kap piše i ja u traumi jutros u 5h zovem privatnu kliniku koja radi 24h i odemo u 6h. Pregleda ga dečiji hirurg i kaže da nismo smeli da diramo, da j trebalo da poslušamo pedijatra pa bi vremenom videli šta i kako. Slažem se da je sad bio potpuno pogrešan trenutak. Prvo zbog adaptacije u vrticu i mog pocinjanja sa poslom u petak, a drugo zato sto je luka previse mali da bi rekao ista pa je ovo plakanje jezivo. Kaže još da je unutra skroz popucala kožica i da su bolovi koje dete prozivljava jezivi i da ostavim sad pisicu, da mu ne diram pa i po cenu da zaraste, ali da ga ne mucimo vise. Da stavljam obloge od kamilice i eventualno malo pantenol na vrh, da iskljucim SVE lekove zbog proliva i pokusam da mu dam laksu hranu, ako hoce da jede, puno tecnosti i za 10 dana kontrola pa cemo videti sta dalje. Na kraju se luka ispiski po meni u ordinaciji i to onako bas, posle 48h i prvi put se nasmeje posle 2 dana...svanulo mi je.
Eto, to je moje iskustvo. Luka sad spava. Ja sam preumorna da bih zaspala pa sam sela da vam napisem ovo moje iskustvo. Da mogu da vratim vreme, nikad ne bih dala urologu da mu ovo sad dira. Napravih od zdravog deteta bolesno. Jutros u 5h sam ja bila polumrtva od straha da ce mu plasirati kateter, da mu se nesto sjeb... u crevima...ma, da ne pisem vise..user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 8:20:39   
Trcosava
joj JEco meni suze krenuše, mukica mala user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 8:25:36   
Jeca*
ja plačem već dva dana koliko me bole njegove suze i koliko osećam krivicu što sam mu išta dirala. Ali...i to je neki nauk. Zapravo, malo je zbunjujuće što neki lekari tvrde da treba dirati, neki da ne. JA sad, nakon svega, kažem NE dok dete ne bude dovoljno veliko da može da kaže da ga boli i NE na silu. Čak mi je ovaj hirurg, koji je neki vrhunski, evo sad čitam na netu o njemu, kaže da on ima običaj da uspava dete na kratko, to odradi i kaže posle to ne boli toliko.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 8:29:22   
Trcosava
Mogu samo da mislim kako je tebi. Ja o tome slučajno znam, mislim znam da se to radi, bila sam prisutna kad su jednom rođaku malom (mislim da je imao oko 3god) to radili. Znam da je tad plakao onako kao za vakcinu što plaču, 15 min. plača i gotova stvar. NE znam kako je bilo posle.
A ne vredi ti sad da lupaš glavu, bilo pa prošlo, biće sve dobro na kraju. Bilo bi lepo kad bi mi znali sve....ili ona stara - čovek kad bi znao gde bi pao - on bi seo.
Probaj ako možeš da uzmeš još okji dan bolovanja pa da budeš uz Luku

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 8:32:12   
Anoniman
Jeco, jako mi je zao sto ste prosli kroz to....najgore je kad si bespomocan...uh, kako ti lekari ne mogu da se dogovore pa da svi kazu isto, to me izludjuje, ja sam vec odavno odlucila da tu necu nista dirati dok Nesa ne bude dovoljno velik, a onda odem kod zamene kad mi je dr na bolovanju i ona kaze, a pa to ne treba tako, nego ovako.....user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 8:33:43   
2002m
Jecouser posted image user posted image user posted image , srce malo  ljubi ga.Iskreno da vam kazem, ja sam Miljanu tek sa 5 god. uspela skroz da prevucem.Dok je bio beba nisam previse obracala paznju, kasnije sam pocela da mu povlacim ali samo koliko on dozvoli.Kada kaze da ga boli ja prestanem i sutra nastavimo.Nikada nije imao crvenilo niti neku infekciju, zato nemojte forsirati.Moj muz je samo isao zamnom i govorio:  nemoj ga muciti, kada bude prvi put spavao sa zenskom, to ce doci na svojeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 8:53:27   
mihi
user posted image user posted image user posted image Joj Jeco strašno mi je žao, ali vidiš iskustva su različita, kada je moj Luka bio mali sa godinu dana smo to isto uradili u Institutu za majku i dete, uradio mu je to jedan naš drug inače abdominalni hirurg, Luka je plakao tog trenutka i još kasnije svaki put kad piški tog dana i to se rešilo. Mislim da je tvoj Luka doživeo stres i da jednostavno od straha više nije piškio jer stvarno nema dr tu šta da mu povredi pa da poremeti mikciju...... A proliv verovatno od stresa ili ga je pre toga napao taj neki stonmačni virus koji je probio u trenutku kad je dete doživelo stres zbog intervencije. U svakom slučaju najgore je prošlo. E sad ja sam Milošu od urinarne infekcije 2 mesec, povlačila redovno pišu i opet imamo malu minimalnu fimozu (vidi se glavic ali je pri dnu kozica malo slepljena. Te sam mislila da opet odemo kod tog našeg druga da mu to pogleda i ako treba malo povuce, no Miloš je jako osetljiv i bojim se da bi prošao kao tvoj Luka tako da mi molim te pošalji koja je to klinika i ime dr tim pre se ne bih igrala pošto je on imao urinarnu infekciju pa se bojim da bi tom intervencijom (ako je potrebna) moglo opet da dodje do infekcije. Hvala u napred a Lukici želim brz oporavak.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 9:00:15   
2002m
Mihi  probaj da na mestu gde je pocela kozica da se odvaja, svako vece sa stapicem za usi po malo vuces prema dole slepljenu kozicu.Kod nas je to upalilo.Mozda ce ovo nekom biti smesno ali tako smo mi resili problem.Povremeno sam mu prala pisonju kamilicom.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 9:05:43   
Pansophia
Jeco, mnogo mi je zao sto se sve to tako izdesavalo i sto je Luka to prosao. Ja sam Aleksi na pocetku povlacila kozicu po savetu pedijatra. Medjutim, kada sam videla posle mesec dana na sta mu pocinje liciti pisa (crvenilo i uvrnut vrh), ja sam se naoruzala knjigama i tu nasla da je to primitivno shvatanje i da mnogi lekari jos uvek imaju takve stavove, ali da je to primitivno, jer decaku ce se od 3-4 godine to samo od sebe omeksati, kozica olabaviti i tada ce moci da se povlaci. Savremeni lekari smatraju da je svakom decaku dok je beba kozica na pisi spojena sa glavicem, ali da se postepeno odvaja sama od sebe i da nista ne treba dirati. Zato ja to vise ne radim.

Edit: potpis ti je super!

< Poruku je uredio Pansophia -- 20.10.2009 9:10:47 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 9:05:57   
Jeca*
Hvala.
Mihi, u pitanju je dr Radoslav Lukač, poslala sam ti pp.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 9:06:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Luka je plakao tog trenutka i još kasnije svaki put kad piški tog dana i to se rešilo. Mislim da je tvoj Luka doživeo stres i da jednostavno od straha više nije piškio jer stvarno nema dr tu šta da mu povredi pa da poremeti mikciju...... A proliv verovatno od stresa


Luki je radio ortoped. user posted image  kako to nema smisla. To samo znači da to može uraditi BILO KO! Čak i mi kod kuće kada bismo imale srca.

Mihi, ja to ne bih dirala, meni je dr rekao, ako se malo zalepi nazad (što se naravno desilo), to ostavljamo za pubertet i prvu snajku! user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 9:07:45   
2002m
Tasha i moj muz to isto kazeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 9:07:59   
mihi
Hvala Jeco predpostavila sam da je Lukačuser posted image .

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 9:12:07   
mihi
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: mihi


Mihi, ja to ne bih dirala, meni je dr rekao, ako se malo zalepi nazad (što se naravno desilo), to ostavljamo za pubertet i prvu snajku! user posted image



Pa i ja misim da je Luki bilo mnogo više bilo zalepljeno i ja ovo neću dirati pa ćemo da vidimo.







(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 9:14:48   
2002m
povuci samo koliko ti  on dozvoli.Moras mu oprati pisonju.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 9:22:22   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: 2002m

povuci samo koliko ti  on dozvoli.Moras mu oprati pisonju.

Ja mu operem pisu, ali ne povlacim kao na pocetku, vec sasvim malo i blago. Mislim da je to dovoljno.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Higijena dečakove piše...
20.10.2009 9:23:22   
Anoniman
Ubaciš dete u kadu, kada mu se nogice smežuraju, možeš opušteno povlačiti kožicu na piši. user posted image  Vučeš do granice bola. Ako dozvoli, uperi tuš u pišu kada povučeš kožicu. To ne boli nego golica. Naime, moj Luka i dalje (evo prošlo je skoro godinu dana od čupkanja) svako veče urla "Nemoj mama, boli", ali kada povučem, ne beži (znači ne boli, nego je trauma), i kada uperim tuš, smeje se. Videćeš kako tuš to lepo zadigne i opere, drugaricinom malom se tako postepeno otkinula kožica, bez traume.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.10.2009 9:25:06 >

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here