|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 15:36:34   
Lu
Hej Tasha kako ti i cigarete,ozbiljno nekad si poodavno počela da smanjivaš iuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
17.1.2009 15:55:11   
Anoniman
Da... user posted image  Onda je prestalo da me boli grlo...

Ne pušim pred detetom i dalje, tako da ni on više ne spominje cigarete - što mi je bio primarni cilj, na poslu - zima u pušioni, tako da isto retko silazim, ali kod kuće, uveče uz komp dosta nadoknadim. user posted image


(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
15.2.2009 19:51:35   
Verus


Ovako ono sto znam iz istrazivanja koje sam citala koje spomenuh na II crtice forumu, ali opet pisem info da mogu i novi clanovi da nadju.  Svi znamo da je pusenje stetno, i da cak i ako zatrudnimo moze da izazove niz problema.  Pre svega, svi mi koji pokusavamo da zatrudnimo moramo ciniti sledece:
-zdravo jesti, sto vise povrca i voca, manje brze hrane, masnoce, slatkisa
-uzimati prenatalne vitamine (ili ako zelite samo folnu kiselinu) preporucuje se uzimanje 1,000mg folne kiseline, ako samo uzimate folnu, jedna tableta cesto ima oko 400mg, ja licno uzmem prenatalni koji ima 800 plus jednu folnu zasebno, znaci 1,200mg na dan (desi se da nekada zaboravim ali to je ok).
-kafa-volim moj kapucino ujutru i popodne, ali poslednje istrazivanje pokazuje da zene koje redovno piju kafu, imaju 27% manje sanse da zatrudne.  Izbacila sam sve osim jutarnje kafe, a mislim da uskoro prelazim na kafu bez kofeina.  Pazite: prelazak na caj ne znaci nista, neki cajevi (crni caj), imaju vise kofeina od soljice kafe!  Znaci samo umerenost!
-alkohol, mislim da casa vina par puta nedeljno ne moze da skodi, naravno, cim se sazna za trudnocu, skroz prekinuti sa picem.
-umereno vezbanje, ja planiram da plivam kada ostanem trudna, deluje umirujuce, pospesava cirkulaciju koja je svakako otezana u trudnoci, super i za nas koji imamo probleme sa venama, koji mogu da budu gori u trudnoci. 

Ako se setim jos neceg, pisem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
15.2.2009 19:58:06   
kumara
user posted image user posted image user posted image Verus!!!

A sta mislis o zelenom caju? Ili o onim nasim tipa nana, kamilica? Ja ne pijem kafu, ali bas bas pijem cajeve tipa nana i zeleni.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
15.2.2009 20:24:57   
Anoniman
Ja sam pocala da pijem vitamine, jedem vise voca, prestala sam da treniram u teretani (jer cesto nemam granicu pa iscrpim samu sebe), kafu smanjila na jednu dnevno, povecala sam unos mleka i mlecnih proizvoda (kazu da to ima uticaja na plodnost), nikada nisam pusila, a alkohol sam svela na minimum tj. 1 casu vina mesecno, mislim da mi trenutno nista vise nije potrebno user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
15.2.2009 20:31:45   
kumara
user posted image Pa ti si prava odgovorna buduca mama!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
15.2.2009 20:35:22   
Anoniman
Ja bih odmah sada, u stvari za nedelju dana da budem user posted image  Naucila sam otprilike sve o zatrudnjivanju, a sada bih malo da ucim o trudnoci user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
16.2.2009 0:11:34   
Buba76
Nikada nisam pusila,ali pijem dosta kafe.Preci cu na bezkofeinsku. Inace,od vitamina pijem Folan i vitamin B6,to svakako i moram jer imam mikrotrombozu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
16.2.2009 0:14:42   
guppy RR
a ti Lenka... kad ćeš bataliti cigare?

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
16.2.2009 0:18:15   
pače
Ja pijem folnu kiselinu,jedem dosta voća,pa neki koktel od cvekle,jabuke,šargarepe i limuna,ali ne uspevam nikako da ostavim cigarete,a naročito posle stresova ovih par nedelja

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
16.2.2009 0:24:43   
kumara
Ti to mene prozivas u ove kasne sate!!! user posted image user posted image user posted image

Joj ne staj mi na muku, ne znam ni ja... user posted image Onda kad je bas bila frka rekla sam da cu prestati samo da mi ostane trudnoca i stvarno nisam pusila tih nekoliko najgorih dana... ali kad je sve propalo prvo sto sam uradila je da sam uz suze upalila i cigaru. Bila sam u fazonu "Eto i najveceg uzivanja sam se odrekla i nije uspelo, e pa sad cu 10 kutija odjednom da zapalim"... user posted image I sad sam opet na starom, kao dok ne krenem sa analizama dala sam sebi lufta... Ma samu sebe laze... Ali valjda cu se do sledece user posted image opametiti. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
16.2.2009 0:29:34   
guppy RR
 user posted image  

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
20.2.2009 3:39:53   
Verus
IZVORNA PORUKA: Lenka RR

user posted image user posted image user posted image Verus!!!

A sta mislis o zelenom caju? Ili o onim nasim tipa nana, kamilica? Ja ne pijem kafu, ali bas bas pijem cajeve tipa nana i zeleni.



Lenka!  Tek sada vidim ovo...zeleni caj ima dosta kofeina-ja jos moram da vidim sa par doktora sa kojima radim u vezi toga da li je kofein problem (jer je nadjeno da zene imaju manju sansu da zatrudne ako piju puno kafe i to do 27%) ili je problem i nesto drugo u kafi....ako je kofein,, neki cajevi imaju kofeina koliko i soljica kafe ili cak vise....znaci, samo budi umerena, a ako ti se puno pijucka ti uzmi neki bez kofeina-uvece ako se opustis mozes i nanu (nisam sigurna ali ona ima manje i opusta ne?), ili kamilicu...cim saznam vise iz pouzdanih izvora pisacu, da dalje ne izmisljam user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
20.2.2009 3:41:05   
Verus
Ispravka: folna kiselina se meri u mcg (microgramima) a ne mg (miligramima), moja greska izvinite!!



Ovako ono sto znam iz istrazivanja koje sam citala koje spomenuh na II crtice forumu, ali opet pisem info da mogu i novi clanovi da nadju.  Svi znamo da je pusenje stetno, i da cak i ako zatrudnimo moze da izazove niz problema.  Pre svega, svi mi koji pokusavamo da zatrudnimo moramo ciniti sledece:
-zdravo jesti, sto vise povrca i voca, manje brze hrane, masnoce, slatkisa
-uzimati prenatalne vitamine (ili ako zelite samo folnu kiselinu) preporucuje se uzimanje 1,000mg folne kiseline, ako samo uzimate folnu, jedna tableta cesto ima oko 400mg, ja licno uzmem prenatalni koji ima 800 plus jednu folnu zasebno, znaci 1,200mg na dan (desi se da nekada zaboravim ali to je ok).
-kafa-volim moj kapucino ujutru i popodne, ali poslednje istrazivanje pokazuje da zene koje redovno piju kafu, imaju 27% manje sanse da zatrudne.  Izbacila sam sve osim jutarnje kafe, a mislim da uskoro prelazim na kafu bez kofeina.  Pazite: prelazak na caj ne znaci nista, neki cajevi (crni caj), imaju vise kofeina od soljice kafe!  Znaci samo umerenost!
-alkohol, mislim da casa vina par puta nedeljno ne moze da skodi, naravno, cim se sazna za trudnocu, skroz prekinuti sa picem.
-umereno vezbanje, ja planiram da plivam kada ostanem trudna, deluje umirujuce, pospesava cirkulaciju koja je svakako otezana u trudnoci, super i za nas koji imamo probleme sa venama, koji mogu da budu gori u trudnoci. 

Ako se setim jos neceg, pisem user posted image

[/quote]

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
20.2.2009 3:41:54   
Verus
Cale, nastavljam ovde caskanje...nisam bila kod lekara...osim onog standardnog svake godine, papa nikolau bris, pregled karlice itd.  Materica i jajnici su ok bar po dodiru, a jos pre jedno 5 godina sam imala UZ ali onaj vaginalni i tu je sve izgledalo super, jajovodi prohodni i to sve ok.  E sad, hormone nisam proveravala i mm nije proveravao spermogram, sto nam je stvarno sledeci korak.  Koliko vi pokusavate, ne secam se sigurna sam da si pisala?  Mi negde od avgusta, jula...mada kazu da nekada treba oko godinu dana, ipak treba pogoditi pravi momenat sa obzirom na to da jajna celija zivi od 12 do 24h!  Bas kratko bog je njen...jel pijes vitamine?  Ja uzimam ove prenatalne i folnu, vitamin C, i ponekad kalcijum (kada sam pre proveravala cesto mi je bio nizak...).  Ne znam, bas me boli stomak, onako podmuklo,kao da cu sutra da dobijem a jos je jako rano..

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
20.2.2009 3:50:13   
kumara

IZVORNA PORUKA: Verus
Lenka!  Tek sada vidim ovo...


Hvala ti! Srce si!!! Ako nesto saznas, obavezno javi!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
20.2.2009 3:52:15   
Verus
Hocu draga, raspitacu se kod doktora ili ako nadjem neko istrazivanje koje je iz pouzdanih izvora, knjiga, web sajta, da ne bude nesto "rekla tamo neka baba" user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
20.2.2009 4:24:40   
kumara

IZVORNA PORUKA: Verus
da ne bude nesto "rekla tamo neka baba" user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
23.2.2009 3:42:50   
Verus
Zastitite svoju plodnost
Svaka savremena zena zeli da bude samostalna. To je O.K, ali iziskuje dosta vremena, tako da lako moze da se desi da zaboravi da njen bioloski sat neumoljivo otkucava i da vreme za majcinstvo polako (ali sigurno) prolazi...

Koliko ste puta procitale da se s godinama drasticno smanjuje sposobnost zene da zatrudni? Verovatno milion puta, ali vi i dalje cvrsto verujete da se iza te recenice krije cista muska sovinisticka filozofija kojom je neko resio da vam pokvari raspolozenje. Salu na stranu, ima tu istine, ali ona nije potpuna. Godine igraju odredjenu ulogu u sposobnosti zene da zatrudni, ali nisu od presudnog znacaja. Da biste sacuvali, ali i produzili svoju plodnost, procitajte tekst koji sledi.

1. Cuvajte se polno prenosivih bolesti

Jedan od veoma vaznih uslova da sacuvate svoju plodnost jeste da ucinite sve sto je u vasoj moci da biste izbegli polne infekcije kao sto su hlamidija, gonoreja, sifilis, herpes i papiloma virus. Ove infekcije ostecuju jajovode i uzrokuju njihovo zacepljenje, a papiloma virus je odavno "obelezen" kao jedan od najozbiljnijih uzrocnika karcinoma grlica materice. Da biste izbegli "susret" sa polnim infekcijama, postoje dva sigurna nacina. Prvi je da uvek upraznjavate seks uz upotrebu kondoma, a drugi da najmanje jednom u dva meseca odete kod ginekologa na pregled. Ovo se posebno odnosi na zene koje cesto menjaju seksualne partnere.
Infekcije poput sifilisa ili gonoreje veoma brzo se prepoznaju po veoma izrazenim simptomima. Medjutim, to nije slucaj sa hlamidijom i papiloma virusom. Ove vrste infekcija mogu da tinjaju u vasem organizmu mesecima dok se ne pokazu prvi znaci njihovog postojanja, a tada je na vasim reproduktivnim organima vec nacinjena prilicna steta. Ako vas ginekolog utvrdi postojanje infekcije hlamidijom, ona moze da se izleci dugotrajnom terapijom antibioticima. Veoma je vazno da se i vas partner leci, jer u suprotnom, infekcija se vraca sa njega na vas, i tako u nedogled. Sto se tice papiloma virusa, tu je stvar mnogo komplikovanija. Tesko se otkriva, a neki sojevi ovog virusa mogu da izazovu veoma ozbiljne promene na sluzokozi grlica materice, koje se mogu otkriti Papa-testom. Ukoliko Papa-test pokaze postojanje papiloma virusa, potrebno je da se uradi i biopsija grlica materice, da bi se iskljucile kancerogene promene. Vremenom se skracuje duzina grlica materice sto moze da izazove velike probleme u toku trudnoce (prevremeno otvaranje, ispadanje pupcane vrpce, itd).

2. Obratite paznju na menstrualni ciklus

Ukoliko primetite promene u svom menstrualnom ciklusu, na primer da se period izmedju dve menstruacije skratio ili produzio, ako imate bolne grceve ili je krvarenje pojacano, obavezno se obratite svom ginekologu. Ovi simptomi mogli bi da znace da se nesto poremetilo u procesu ovulacije sto, naravno, negativno utice na vasu sposobnost da zatrudnite. Ovaj problem treba da zabrine samo one zene koje su tokom citavog zivota imale redovnu menstruaciju, pa se odjednom desilo da ona izostane ili da se pojavi dva puta mesecno. Dobro bi bilo da prijavite ginekologu sve promene koje ste primetili da bi mogao da ustanovi o cemu se radi. Bez obzira na to da li se radi o posledicama stresa, fibroidima, policisticnom jajniku ili endometriozi, morate prvo da se lecite, pa tek onda da razmisljate o potomstvu.

3. Odrzavajte normalnu telesnu tezinu

Svaka zena zna koliko je gojaznost nezdrava (bez osvrta na estetiku), ali retko koja zna da gojaznost moze nepovoljno da utice po mogucnost zaceca. Mnoge naucne studije dokazale su da gojazne zene mnogo teze ostaju u drugom stanju, ali isto tako je dokazano da i preterana mrsavost lose utice na zensku plodnost. Kod preterano mrsavih zena dolazi do smanjenja kolicine estrogena u organizmu, ali ne moze da se kaze da su one potpuno neplodne, vec da su delimicno plodne. Jedna pacijentkinja, koja je godinama patila od preterane mrsavosti i nije mogla da zatrudni, uspela je specijalnom dijetom da se ugoji 7 kg, da bi mesec dana kasnije ostala
u drugom stanju. Vecina zena koje imaju problema sa telesnom tezinom, bez obzira na to da li je ona prekomerna ili nedovoljna, imaju problem sa kolicinom estrogena u organizmu. Cim rese problem sa tezinom, nivo estrogena se podize i one uspevaju da postanu majke.

4. Odrzavajte dobro raspolozenje

Nakon dosta godina izucavanja uticaja stresa na plodnost zene utvrdjeno je da je depresivno stanje mnogo opasnije po plodnost zene od preteranog uzbudjenja. Naime, zene koje su u duzem vremenskom periodu utucene, neraspolozene i depresivne, tri puta teze ostaju u drugom stanju od onih koje to nisu. Naucnici nisu otkrili valjan razlog te pojave, ali su uspeli da dokazu da organizam depresivnih zena luci dvostruko manju kolicinu hormona koji su odgovorni za ovulaciju. Ako mislite da spadate u grupu depresivnih zena, odnosno ako vise meseci imate problema sa nesanicom (ili preteranim spavanjem), apetit vam je pojacan ili ga uopste nemate, nemate volje ni za sta, osecate se kao izgubljeni u vremenu i prostoru, obavezno porazgovarajte sa lekarom. Lecenje depresije moze da traje mesecima (pa i duze), narocito ako vam lekar propise uzimanje antidepresiva.
Ukoliko ste stariji od 35 godina i upraznjavate seks bez zastite duze od sest meseci, a ne uspevate da zatrudnite, onda obavezno morate da se obratite strucnjaku. Ako zena mladja od 35 godina za godinu dana ne zatrudni, onda sigurno postoji neki problem.

5. Ostavite cigarete

Najnovija istrazivanja dokazala su da pusenje smanjuje plodnost zene za oko 30% i ubrzava rad bioloskog sata za cetvrtinu. zene pusaci, u proseku ulaze u menopauzu tri godine ranije nego one koje ne puse. Ali, kao sto je receno, to je prosek, jer ima slucajeva da zena koja pusi kutiju cigareta dnevno, ulazi u menopauzu cak 5 godina kasnije od svoje vrsnjakinje nepusacice!
Pored toga, pusenje povecava rizik od vanmatericne trudnoce, sto predstavlja po zivot opasno stanje! Ako se vanmatericna (etopicna) trudnoca otkrije na vreme, pribegava se operativnom zahvatu kojim se odstranjuje jajovod, sto opet dovodi do smanjenja mogucnosti novog zaceca.

6. Vreme je (ipak) vazno!

Iako smo na pocetku ove price spomenuli da starost zene nije jedini razlog za smanjenje njene plodnosti, ipak treba imati na umu da godine neumitno prolaze i da se kolicina jajnih celija u jajnicima zene vremenom smanjuje. zivotni apsurd lezi u cinjenici da zenska beba ima ogromnu kolicinu jajnih celija u svojim jajnicima i da taj broj pocinje da opada od dana njenog rodjenja. Dakle, zene imaju najvecu kolicinu zdravih jajnih celija u svom telu u zivotnom razdoblju kada im one uopste ne trebaju.
Mnogi strucnjaci tvrde da opadanje plodnosti zene pocinje krajem druge decenije njenog zivota, medjutim, sve je vise onih koji dizu svoj glas u prilog tezi da zena lako moze da zatrudni i krajem trece decenije, pod uslovom da vodila zdrav zivot.
Kako se godinama smanjuje plodnost, tako se, nazalost, povecava rizik od pobacaja. Kod zene u dvadesetim godinama taj rizik iznosi oko 10%, dok kod zene u cetrdesetim preko 53%!

Poznate zene koje su rodile nakon cetrdesete

1. Ema Tompson
Ema je u cetrdesetoj rodila svoje prvo dete, zdravu devojcicu, kojoj su ona i njen suprug Greg Vajz nadenuli ime Gala.

2. Dzulijana Mur
Tacno je da joj je Liv drugo dete, ali je Dzulijana imala punih 41 godinu kada ju je rodila.

3. Madona
Kada je rodila svoje drugo dete, sina Roka, nedostajalo joj je samo 5 dana do 42. rodjendana. Njega je rodila u braku sa engleskim reziserom Gajem Ricijem.

4. Kirsti Brinkli
Bivsa manekenka je imala tri pobacaja dok nije uspela da zatrudni vestackom oplodnjom u svojoj 44. godini. Pre toga je rodila dvoje dece, zatim godinama nije mogla da zatrudni, da bi joj se sreca ipak osmehnula.

5. Iman
Supruga Dejvida Bovija, manekenka i glumica, rodila je kcerku Aleksandru Zahru u svojoj 45. godini.

6. Suzana Sarandon
Svoje trece dete, sina Majlsa, popularna glumica rodila je sa 45 godina zivota.

7. Djina Dejvis
Udavala se cetiri puta, dobila Oskara, ali je svoje prvo dete rodila tek sa 46 godina.


Izvor: Cosmopolitan

< Poruku je uredio Lenka RR -- 24.2.2009 23:17:27 >

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
23.2.2009 3:46:30   
Verus
Lenka, ovo je originalni clanak KLIK ZA CLANAK, koji kaze da cak i zene koje su trudne i piju 200 mg kofeina dnevno ili vise imaju veci rizik da pobace bebu....da bi se smanjila kolicina kofeina, treba drzati kesicu caja 1 minut umesto 3 ili 5 min...tako da ipak pij manje caja sa kofeinom, a uzimaj one koji su bez kofeina...ja moram skroz preci na kafu bez kofeina...hmuser posted image



<Draga, sredila sam samo link, da bude lep. user posted image
Lenka RR>


< Poruku je uredio Lenka RR -- 23.2.2009 17:43:34 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
23.2.2009 3:47:47   
Verus
Caffeine chart: Amounts in common foods and beverages

Coffee
AmountCaffeine
coffee, generic brewed
8 oz102-200 mg
coffee, Starbucks brewed
16 oz (grande)330 mg
coffee, Dunkin' Donuts brewed
16 oz206 mg
caffÉ latte or cappuccino, Starbucks
16 oz (grande)150 mgc
affÉ latte or cappuccino, Starbucks
12 oz (tall)75 mg
espresso, Starbucks1 oz (1 shot )75 mg
espresso, generic
1 oz (1 shot)30-90 mgc
offee, generic instant
8 oz27-173 mg
coffee, generic decaffeinated8 oz3-26 mg

TeaAmountCaffeine
black tea, brewed
8 oz40-120 mg
green tea, brewed
8 oz30-50 mgd
ecaffeinated black tea
8 oz2 mg
Starbucks Tazo Chai Tea latte16 oz (grande)100 mg
Nestea
12 oz26 mg
napple
16 oz42 mg
Lipton Brisk iced tea
12 oz10 mg

Soft drinksAmountCaffeine
Coke
12 oz35 mg
Pepsi12 oz38 mg
Jolt Cola
12 oz72 mg
Mountain Dew
12 oz54 mg
7-Up12 oz0 mg
Sierra Mist
12 oz0 mg
Sprite12 oz0 mg

Energy drinksAmountCaffeine
Red Bull8.3 oz80 mg
SoBe Essential Energy, berry or orange
8 oz48 mg
SoBe No Fear8 oz83 mg

DessertsAmountCaffeine
dark chocolate1.45-oz bar31 mg
milk chocolate
1.45-oz bar11 mg
coffee ice cream or frozen yogurt
8 oz50-60 mg
hot cocoa
8 oz3-13 mg

1oz=30ml
Lenka:oko 240ml zelenog caja ima 30-50 mg kofeina, znaci ne smes vise od 300mg na dan ili 200mg na dan ako si vec trudna.  To ti je 7-10 solja caja!  Mislim da si OK bubice user posted image user posted image


< Poruku je uredio Verus -- 23.2.2009 3:52:35 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
23.2.2009 4:02:22   
Verus
Evo pouzdanog clanka (KLIK ZA CLANAK) na web sajtu doktora koji radi IVF...rec je naime o kofeinu o kojem smo toliko vec imali diskusija na forumu, zasto, kako jel istina....pa po istrazivanjima jeste...Naime, kofein utice na normalnu kontrolu secera u krvi (insulin resistance), ovo potom utice na to da zena nema ovulaciju....takodje je nadjeno da kofein utice na spermu tako sto kratkotrajno povecava pokretljivost sperme (kofein je direktno stavljan na spermu i posmatrano je sta se desava), ali je nadjeno da na dugotrajnoj osnovi lose utice na procenat pokretljive sperme. user posted image user posted image




<I ovda sam malo sredila link. user posted image
Lenka RR>


< Poruku je uredio Lenka RR -- 23.2.2009 17:44:34 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
23.2.2009 10:53:04   
Modessty
Verus bas si bila vredna! Jedva procitah sve ovo sto si napisala.
Ja po svemu tome imam samo jedan problem, ako je i to problem. Ugojila sam se 10kg u trudnoci i nakon toga. Doca kaze da je to od hormona i da sam vec pocela da se vracam u normalu.
Ako se danas utvrdi da nisam trudna, nastavicu sa treninzima.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
23.2.2009 17:20:26   
Verus
Lenka evo odgovora za zeleni caj i hranu i kafein, Modesty, imala sam vremena celo vece na poslu pa iskoristila!!user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pripreme na zatrudnjivanje
23.2.2009 17:40:47   
kumara

IZVORNA PORUKA: Verus
Lenka:oko 240ml zelenog caja ima 30-50 mg kofeina, znaci ne smes vise od 300mg na dan ili 200mg na dan ako si vec trudna.  To ti je 7-10 solja caja!  Mislim da si OK bubice user posted image user posted image



Hvala ti srce!!! user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here