|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.1.2012 15:38:04   
Brana
kseno,boli te uvo za bilo sta sto ti pricaju,to samo pokazuje njihov nivo inteligencije i vaspitanja.Znam da ljudi kazu nesto i iz dobre namere,ali treba imati osecaj kada i to reci nekome...Samo se iskljuci i ignorisi takve komentare...user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 9.1.2012 15:40:03 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.1.2012 15:42:02   
Anoniman
to sam i uradila user posted image  jeste da se ni meni ne svidja ta ideja o kg, ali je nemoguce ne kretati se, a jesti i ne udebljati se. brinucu o tome kad pocnem da pazim.

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 327
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.1.2012 15:47:49   
Brana
IZVORNA PORUKA: ksena

to sam i uradila user posted image  jeste da se ni meni ne svidja ta ideja o kg, ali je nemoguce ne kretati se, a jesti i ne udebljati se. brinucu o tome kad pocnem da pazim.

user posted image polako,skinuces ih tokom vremena,i kada ti budes spremna i imala volju za touser posted image ...ne treba neko drugi da vodi racuna o tome,kada bi ljudi samo malo vise vodili svoje zivote,ne bi imali ni vremena za takve komentare...

< Poruku je uredio Brana -- 9.1.2012 15:52:02 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.1.2012 15:57:06   
Anoniman
tacno tako! pri cemu, to cak i nije neka najvaznija tema kad je u pitanju novorodjence.

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 329
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.1.2012 16:24:31   
MERYEN
Zamislite ovo letos ja 8-mi mesec trudnoce na moru sa sinom i mm setamo i sretnemo moga rodjaka sa svojom porodicom koji ce meni ej jesili oko stotke-jesam pa...-pa nista-pa mislim u sebi j... g....,majmune,sta tebe briga za moje kile gledaj sebeuser posted image

_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.1.2012 17:28:08   
bea83
Kseno, bolje bi bilo toj tvojoj tetki da pokaže malo saosećanja i pošalje koji ručak brzom poštomuser posted image  nego što vodi računa o tvojim kilogramima
Kako ljudi umeju da vode tudje živote, al svoj ne vide nikaduser posted image
Samo ti jedi, sama si i nemaš pomoć ni od koga tako da moraš da se snalaziš kako umeš i znaš a kilogrami će doći na svoje mesto čim dodje proleće i budeš počela d se krećešuser posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
10.1.2012 6:50:40   
jabukica
Meryen u pravu si skroz, ja mrzim komentare pojedinih muškaraca, što se tiče kilaže i mog izgleda, oni se naizgled sprdaju samnom, i daju mi kojekakve opise npr. da sam ko Tajson user posted image , brat me pita hoću li stići muža sa kilama user posted image (a mužić mi je baš preterao, goji se brže nego ja u ovim praznicima, ima 101kg, a ja 65kg) tako da sam mu rekla da nema šanse da ga stignem, daleko je. Plus nisam se dosad puno ni ugojila 27+0 sam i imam 8kg više. Naime najviše od svega me nervira to što ti komentari dolaze s muške strane, A ONI NIKADA NEĆE BITI TRUDNI, NITI ĆE MOĆI DA NAS RAZUMEJU, NITI DA ZNAJU KAKO SE OSEĆAMO ZBOG NAŠEG IZGLEDA, KILAŽE I HORMONA, TAKO DA ZAISTA SMATRAM DA ONI NISU KOMPATIBILNI DA DAJU IKAKVE KOMENTARE NA TAJ RAČUN. Tako da nisam doživela da mi i jedna žena kaže da sam se puno ugojila, da sam debela, i sl. , žene su mi dosad rekle samo "Nisi se puno ugojila", uglavnom da mi je mali stomak, dok je jedna moja drugarica rekla da mi je velik stomak, a jedna mi prošle nedelje reče da joj je stomak kao moj sad bio u četvrtom mesecu, a ja ušla u sedmi, ne obazirem se na te komentare o veličini stomaka, bitno je da beba raste kako treba. E da samo jedna poznanica pre neki dan mi reče "Kolika si, nisam te davno videla" kao da sam se neznam koliko raširila, joj što ne volim takve komentare user posted image .

Kseno, moja drugarica se u trudnoći ugojila 14kg, oko 3 nedelje posle porođaja imala je 9kg manje, ostalo joj 5kg viška, od kojih je u prvoj godini skinula 3kg, a pre bebinog drugog rođendana skinula još 5kg, tako da je sad na -3kg od pre trudnoće, i baš izgleda mršavo sa ta 3kg manje. Samo polako i nigde ne žuri, verujem da obzirom da si dobila samo 11kg, da tebi nije ostalo više od 5kg da skidaš, samo opušteno, i skidaj ih polako, kad ti budeš spremna na to, a možda spadnu i same od sebe, nisu ni ti kilogrami došli preko noći, pa da mogu preko noći da spadnu.... Sopstveni primer ti još uvek ne mogu dati :)

< Poruku je uredio jabukica -- 10.1.2012 6:54:23 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
21.1.2012 17:41:06   
soleta
ja generalno sve ih iskuliram ali me ubija u pojam komentar koji dobijam od komsija svaki dan "e gde si debela...."

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
21.1.2012 18:22:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jabukica

Kseno, moja drugarica se u trudnoći ugojila 14kg, oko 3 nedelje posle porođaja imala je 9kg manje, ostalo joj 5kg viška, od kojih je u prvoj godini skinula 3kg, a pre bebinog drugog rođendana skinula još 5kg, tako da je sad na -3kg od pre trudnoće, i baš izgleda mršavo sa ta 3kg manje. Samo polako i nigde ne žuri, verujem da obzirom da si dobila samo 11kg, da tebi nije ostalo više od 5kg da skidaš, samo opušteno, i skidaj ih polako, kad ti budeš spremna na to, a možda spadnu i same od sebe, nisu ni ti kilogrami došli preko noći, pa da mogu preko noći da spadnu.... Sopstveni primer ti još uvek ne mogu dati :)


ja sad imam samo 3 kg manje nego na poslednjoj kontroli kod dr user posted image , znaci 8 kg do tezine pre trudnoce koja nije bila idealna, ali jesam bila u dobroj formi jer sam svakodnevno isla na pilates i aerobik. videcemo...

(odgovor članu jabukica)
  Direktna veza do poruke: 334
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 11:56:22   
Zvoncica84
Oni glupi primitivni komentari za pol bebe. Ja nosim devojcicu i ne mogu biti srecnija, a potpuno isto bi bilo i da je decak. Pa kad mi neko kaze paaaaa dobro- u fazonu bice bolje drugi put, rogovi mi rastu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 11:59:40   
magnetic
Jedan od uzasnijih komentara i to kada sam vec ugazila u deveti mesec sa stomakom do zuba, bio je:''...jao,jakooooo si mrsava......nista ne jedes ili sta?''user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Zvoncica84)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 12:32:32   
mamamikka
Definitivno se slažem sa magnetic, kod nas se očekuje da trudnica ima bar sto kila. Mene su pitali i da li jedem i da li sam sigurna da je sve ok (?!) i hiljadu drugih gluposti zbog kojih sam baš znala da se zabrinem, ali najžešća je bila gospođa s buvljaka koja mi je dok sam birala trudničke pantalone (sedmi mesec) onako u poverenju šapnula "joj nemoj te, one su za trudnice" grrr pa valjda taj ko kupuje ima oči da vidi šta je šta.user posted image

< Poruku je uredio mamamikka -- 4.2.2012 12:35:16 >

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 12:37:53   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: magnetic

Jedan od uzasnijih komentara i to kada sam vec ugazila u deveti mesec sa stomakom do zuba, bio je:''...jao,jakooooo si mrsava......nista ne jedes ili sta?''user posted image


Ceo svoj život sam bila krupnija.
Kad sam ostala u drugom stanju sa prvom bebom, dobila sam povišen pritisak u osmom mesecu. Kasnije nisam kontrolisala i jbg uleteh u drugu trudnoću brzo sa tim pritiskom.
Ali sad je sve to ok... ono što nikako ne treba reći jednoj trudnici a to je:

Ti jaki lekovi će ti oštetiti dete
pritisak ti je od debljine
Ne pij te vitamine oštetićeš dete
ti se namerno nerviraš
smiri hormone




_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 12:41:45   
bea83
IZVORNA PORUKA: magnetic

Jedan od uzasnijih komentara i to kada sam vec ugazila u deveti mesec sa stomakom do zuba, bio je:''...jao,jakooooo si mrsava......nista ne jedes ili sta?''user posted image


aaa ja sam imala i dodatak na ovo - baš si sebična, jadno to tvoje deteuser posted image čik pogodi ko je autor ovog brižnog komentara- svekrvauser posted image user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 12:43:39   
Anoniman
Ma ja ih sve oteram u najlepsu user posted image  

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 340
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 12:46:19   
Rada T.


čik pogodi ko je autor ovog brižnog komentara- svekrvauser posted image user posted image


i kod mene user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 12:48:18   
bea83
To im je valjda u opisu poslauser posted image  
Ma ja se više ne nerviram, samo sočno odgovorim i komentari nestanu na neko vremeuser posted image
Poslednji put sam joj rekla- pa mogla bi ti da mi svaki dan skuvaš ručak i umesiš nešto možda bi dobila koje kilouser posted image

< Poruku je uredio bea83 -- 4.2.2012 12:49:21 >

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 13:12:22   
Makica99
E Bea, joooooj sto si joj lepo rekla, uf, uf. Pa jel kaze nesto na to?
Moja ne komentarise nista, ne mesa se nista i mnoooogo sam joj zahvalna na tome.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 13:48:46   
bea83
Samo se kiselo nasmejalauser posted image Ma nije ona loša, al da je do njenih ručkova odavno bi ja ličila na Etiopljankuuser posted image

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 13:57:16   
mamamikka
izgleda da svekrve najčešće imaju takve komentare. svašta sam čula pa i: "eto kako se moja ćerka lepo ugojila 30 kila i eto njen sin je rođen sa 5kg (to je istina) a vidi tebe ko da nosiš mače." ma i treba reagovati odmah. nek nauče šta je red.

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2012 15:55:55   
razlicak
Mrzim kada mi kazu "Gde si debela?" I na moj vestacki osmeh, dodaju" Pa jel se ljutis kad ti kazem debela, ja to zbog bebe"

Ma ne mrzim, uopste grrr...cak i trudna obozavam kad mi neko da kompliment!!! Pa makar i zbog bebeuser posted image user posted image

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
7.2.2012 11:16:13   
Anoniman
ja sam postedjena komentara komsija,rodjaka...bar za sadauser posted image
ali svekrva i njena crna hronika i to sve crne price o trudnicamauser posted image user posted image
prosto moram da je izbegavamuser posted image Bogu hvala sto ne zivi vise sa nama..sin joj je zabranio da prica gluposti,jutros me zove..ono pocinje fino pricatiuser posted image ..pa znas nemoj ti sve Zeljku da pricas sto mi razgovaramouser posted image
i opet crna hronika..user posted image
e ne znam i sto joj se javljam kad imam identifikatoruser posted image
sad me tako glava boli..i samo zevam.Sreca bar sto vodim racuna o ishrani inace pritisak bi mi bio 220/150user posted image

(odgovor članu razlicak)
  Direktna veza do poruke: 347
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
7.2.2012 15:28:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rada T.


ti se namerno nerviraš



user posted image user posted image user posted image  sta reci na ovo?

(odgovor članu Rada T.)
  Direktna veza do poruke: 348
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
7.2.2012 16:35:40   
anuksunamun
Kada ti je termin?-pita radoznala gospodja ,ja odgovaram-u aprilu,ona ce na to- jesi li sigurna da nisu dvojkeuser posted image ?,ja na to- ne ,nisu ,to mi je dzemper..ona mi zadize dzemperuser posted image i kaze -jao pa ti super izgledasuser posted image e reko-fala ti i dje cula i dje ne chula.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
7.2.2012 18:10:13   
peca
Ja juce otisla u zdravu hranu gde radi neka devojka, koja kad god me vidi pita, a kad ces da se porodis ...
JA joj juce rekla, evo sad cu ovde kod tebe u radnji, odlepila je user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here