|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
18.6.2012 17:48:30   
Jovana93
Mene najvise nerviraju one bapske price. NPR. Kad se beba prvi put mrdnula sa kim si bila. Ako si bila sama onda ce na tebe da lici, a ako si bila sa nekim i pogledala ga na tu osobu ce beba da lici. Mislim, glupost sta ako sam bila sa komsinicom ili drugaricom, na njih ce da lici. Ili tipa trudnicu ne smes da ljubis dok spava, beba ce imati traume. I tako neke gluposti, slusam skoro svaki dan.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
18.6.2012 18:34:47   
j o e
jaooo to sam i ja cula za prvi pokret bebe. ja bila u prepunom autobusu usred nekog zastoja - ko zna kako ce moje dete da izgleda :)

jos jednu pricu sam cula, od rodjene babe, da ne treba previse dirati stomak da ne bi beba bila pegava user posted image mi vala mazimo stomak do mile volje.

(odgovor članu Jovana93)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
18.6.2012 23:21:52   
dAKi89
hahahahaha Joe, Jovana, pa ja ovo jos nisam cula, bas ste me sad nasmejale!!! user posted image ne treba ljubiti trudnicu dok spava, gospode boze hahaha user posted image Ali nikad mi nece biti jasno, KAKO takve stvari nekome padnu na pamet??? Stvarno neki ljudi imaju bujnu mastu i visak vremena...
Meni je grozna ova: Ne smes se sisati u trudnoci jer detetu skracujes zivot! user posted image No comment!

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
19.6.2012 12:54:40   
kristinacurafina
Ja od pocetka trudnoće slušam svakakve gluposti,pa mi je moja doktorica rekla da ne slušam nikakve bapske priče i zene koje pričaju na tu temu,pošto očigledno da su sve pametne i sve najgore pričaju.Evo primera:ne preskači metlu ,ne šutiraj mače ne čudi se i ako se čudiš nečemu uhvati se za dupe.....dete će ti biti ovakvo ili onakvo! Dodje mi da ih oteram u p.m.i da im kazem da ne k...... mnogo!!!!!kakve sve same budalaštine!!!! A ove što su se poradjale one iz dobrih namera,kao, hoće da ti ukazu šta te čeka pa ti zgade zivot.Mislim naše majke su se porađale sa nama pa,mislim,nisu tako kukale i zalile se.....evo upravo danas sedim sa komšinicama mamama,i ubiše se od priče kako je mastitis najgora moguća stvar koja moze da te snađe.i carski i sve samo ne to!!!!!ja sam za to da ne slušaš nikog i da veruješ sebi svom telu i da na kraju kad dođe onaj dan pomoliš se Bogu i pozeliš da izdrziš sve ma kako bilo!!!! pozzz svim budućim mamama......user posted image

(odgovor članu dAKi89)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
22.11.2012 8:23:47   
Misha i Ljisha
Moja mama zna najvise da me izludi kao i tata. Nemoj da jedes ljuto pa ne valja za bebu toliko ljutog, pa njoj nemojte dati da jede paprike i td (uglavnom vezano za papricice koje obozavam). Nemoj ovo nemoj ono. Jao ogromna si (a ja se ugojila svega 12 kg sto po meni nije strasno a vec sam u 32.nedelji). Pazi sta jedes. nemoj sad da jedes. Zar opet jedes? Trebace tvom muzu viljuskar da te pomeri. E onda kad si aktivan ti prigovaraju a sto sad ides u bastu, jel ti nuzno, nemoj ti, zasto sad usisavas... Kao da sam bolesna. Imaju srece pa sam blage naravi i iskreno nisam odlepila od hormona sto kaze moj Misha kao i da nisam trudna, ponasanje mi se nije promenilo. Ali su mi ubedljivo najbolje drugarice koje nemaju decu a smatraju da sve znaju pa mi drze slovo. Jednu sam iskljucila skroz iz zivota jer me je rasplakala vise puta odmah na pocetku trudnoce i svasta mi rekla. A iskreno u fazonu sam da nikog ne slusam osim saveta strucnih ljudi koje i pitam za sve. Imam sjajnog doktora i doktorku koje mogu sve da pitam i to mi je dovoljno. :D

(odgovor članu kristinacurafina)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
22.11.2012 9:27:43   
jance
joj covece cega se nacitah samo na ovoj straniii... nisam ni znala da postoji toliko sujeverja u vezi sa bebama...
ja sam drugi put trudna za kratko vreme tako da bas i nemam tih problema sa ljudima kao u prvoj trudnoci... naravno neizbezno pitanje : jel ozivelo? ja tu srocim facu onako sa veelikim upitnikom, ko da mi trazis da ti izvedem jednacinu sa dve nepoznate, tu se babe zabezeknu jer im nije jasno sta sad meni nije jasno user posted image pa ponove pitanje na pravi nacin: jesi vec osetila bebu? aaa tooo me pitateee. jesam naravno... ako se nastave sa : pa to znaci da je ozivela, ja odgovaram sa: pa ja koliko znam i koliko mi je dr rekao, mojoj bebi srce kuca tamo od kraja prvog meseca, tako da verujem da je vec duuuugo ziva....

a sto se ljutine tice, tu se apsolutno nisam obazirala ovaj put. idi bre, odricacu se ljutog celo vreme dojenja, ocu makar jos malo da uzivam! ljuti kuleni, ljuta kineska i tako to, moji omiljeni!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
30.11.2012 13:20:39   
MajaMV
Mene zivcira kada mi kazu jao na ovu danasnju situaciju roditi trece ili je ludost ili hrabrost. Grrrrrrrrr

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
30.11.2012 13:52:05   
jovana13
i mene je narocito nerviralo od pojedinih pitanje Gde si debela? A do 20ned sam se ugojila 1kg a do kraja trudnoce ukupno 9. A te babske price su katastrofa. Nisam verovala u onu da kad uzmes nesto kradom pa se poces na to mesto ce detetu ostati beleg. I sad janja ima beleg u obliku sljive na stomacicu,svi me pitaju sta sam ukrala.. A i sama imam moja majka nije verovala u to,pa ajd resila na trece dete da proveri, uzela sljivu u komsijino dvoriste i pocesala se na levu ruku u fazonu i ako se pojavi beleg, nosicu tu sat. I sad imam beleg a sat ne volim da nosim, na to nije racunala user posted image

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
30.11.2012 13:59:54   
jance
trenutno me uzasno nervira pitanje: a vi jos uvek neznate sta je?
i posle danasnjeg pregleda, kako pozovem taksi, tako iskljucujem mobilni. ubicu svakoga ko me pita : i? jel se pokazalo?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
30.11.2012 14:07:50   
MajaMV
A taman htedoh da priupitam da li je, sad ne smemuser posted image

< Poruku je uredio MajaMV -- 30.11.2012 14:08:23 >

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
30.11.2012 14:12:15   
jance
nemoj sreco, nemoj danas user posted image
realno slaba je nada da ce se videti, beba je vec velika i sva sklupcana u stomaku, a i UZ u mom DZ je los... ja sam vec odustala

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
30.11.2012 14:23:36   
Anoniman
jance znaci u mb veceras da ne pitamo nista?user posted image

sada sam bacila pogled na tvoj tiker, 30-ta nedelja, kako vreme leti, a kao juce da smo cekali da saznamo vesti u razgovorima mama...

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 387
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
30.11.2012 14:34:01   
Modessty
janče ja nisam ni pitala dr kog je pola beba. I kad su mi dosadili sa komentarima "kako te ne interesuje" saznala da je dečko u 8. mesecu trudnoće user posted image

Ja sam mnogo mrzela da me neka trudnice vuče za nos kad me vidi da bi kao ostala trudna, a kad sam zatrudnela onda sam još više mrzela da me teraju da ih vučem za nos user posted image
i nerviralo me kad me pitaju koliko sam se ugojila

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
6.12.2012 11:43:00   
jabukica
janče pa ti opet trudna user posted image user posted image

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
7.12.2012 7:10:14   
Cindarella
,,A pa dobro,niste vi hteli jos drugo,al zakacila si,sta da radis.''user posted image

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
7.12.2012 9:34:02   
jance

IZVORNA PORUKA: Cindarella

,,A pa dobro,niste vi hteli jos drugo,al zakacila si,sta da radis.''user posted image


da, i to. a onda me mm pita sto nisam na face objavila da sam trudna ili da je devojcica. zato sto bi ih za takve komentare ( a bilo bi ih sigurno) zadavila preko monitora!

i neizbezno pitanje: a vi ste to tako hteli, tako nablizu? e pa nece ti biti lako...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
7.12.2012 10:54:25   
Janncica
Kome padne na pamet da postavlja bilo kakva pitanja trudnici? Meni stvarno nisu jasni ti ljudi... Mene ako njih 5 nije pitalo jesmo hteli drugo ili se onako desilo... user posted image Aman...Zavirivanje u tudj zivot,intimu,spavacu sobu. I da ga nisam htela,sad ga hocu i sta koga briga.user posted image
A dok nisam bila trudna,neizbezno je bilo pitanje...kad cete vi drugo,je l radite na drugom... O boze... Sve bih ih podavila.user posted image

Sad u 9. mesecu mi najvise smeta pitanje koliko sam se ugojila... user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
7.12.2012 15:11:18   
MajaMV
Pa zasto trece kad si vec imala dva carska reza?

< Poruku je uredio MajaMV -- 7.12.2012 15:13:42 >

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
14.12.2012 23:05:19   
Yula
Ja se uopste ne uzrujavam oko pitanja i komentara, a desi se da ih bude svakakvih. Zasto bih? Mislim da ni jedan nije zlonameran, bar ih ja tako ne dozivljavam. Mi smo 3 godine cekali da dobijemo bebu, i dosta njih je pitalo sta cekamo i kada cemo, ja se ama ni malo nisam uzrujavala, a imali smo problem da napravimo bebu, na kraju nam doce malo pripomogle i evo sada mog sincica, mog ponosa gde spava u svom kreveticu, a drugi bebac je na putu user posted image

IZVORNA PORUKA: jovana13

...............................
Nisam verovala u onu da kad uzmes nesto kradom pa se poces na to mesto ce detetu ostati beleg. I sad janja ima beleg u obliku sljive na stomacicu,svi me pitaju sta sam ukrala.. A i sama imam moja majka nije verovala u to,pa ajd resila na trece dete da proveri, uzela sljivu u komsijino dvoriste i pocesala se na levu ruku u fazonu i ako se pojavi beleg, nosicu tu sat. I sad imam beleg a sat ne volim da nosim, na to nije racunala user posted image



Cekaj, stvarno imas beleg na tom mestu? Ni ja nisam verovala u ta sujeverja, mislim, jos uvek ne verujem, ali... sada si me bas ostavila u cudu.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
6.3.2013 7:19:11   
mali_mis
Hm...
Nervira me ona cuvena recenica "Iju koliki ti je stomak, jel si ti sigurna da si taj i taj mesec?" user posted image Jedino mi ne smeta, kad ulazim u gradski bus, pa cika vozac pita moju mamu koja je zaduzena za kupovinu karata "Jel ona trudna?", pa kad dobije pozitivan odgovor onda kaze "Kod mene trudnice ne placaju kartu."
Nepoznati pipaci stomaka, tipa komsinice u liftu. Krece ruka ka stomaku, a ja korak u nazad.
Odredjene osobe, sa pricama "Ne smes ovo da jedes, ne smes ono da jedes....". Najbolje da izadjem napolje i pasem travu user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
6.3.2013 9:49:00   
janabons
Mali mis, potpuno si u pravu, ubise me sa tim predavanjima kako treba da se hranim, sta valja, a sta ne. Pa onda, ima onih koji su u fazonu, jao pazi da se ne ugojis mnogo u trudnoci, moras strogo da vodis racuna, a ne mozes ljudima objasniti da su vise i papagaji naucili da su cvekla,kopriva i kupinovo vino dobri za krvnu sliku i da me boli uvo koliko cu se ugojiti, sve dok se ja osecam dobrouser posted image
Znam da je sve to iz najbolje namere, ali nekad nervirauser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
6.3.2013 10:22:13   
lady_b
Da, da.."uf koliko ti je stomak" a ja baš mislim kako je malen user posted image
A o pipkanju stomaka sam baš neki dan pisala, ne volim to.. Šta mi imaš dirati stomak, dozvoljavam samo mm da mazi tibu.. Možda malo čudno ali eto user posted image

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
1.9.2013 19:34:44   
dijana1*
Nervira me uporedjivanje trudnica.
1.Ona je mogla to i to a ti ne mozes!
2. Ona je radila a ti ne mozes
3. Ona je cistila a ti ne mozes
4. Nemoj kod privatnika idi u drzavnu bolnicu. A stoooo? Ici cu tamo gde zelim.
5. Zasto ides toliko na preglede
6. Ma jedi sta hoces, sta se opterecujes....

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
2.9.2013 0:00:42   
jelenazvezda
haaaahahaahahah al ste me nasmejale,sve ste upravu,meni je pre neki dan komsinica rekla,au kolika si a ja ulazim jos malo u 9-i i imam samo 6kg viska,kad je nisam raspalila... i u fazonu decak je jel da,ja kazem nije,a tek ce ona jeste jeste videces a ja sve uzela roze poludela sam i na kraju rekla kad sl put zatrudnim necu ni ici kod dr nego kod tebe

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
3.11.2013 14:43:36   
pipi_coco
Definitivno su mi (za sada) najomraženije one vezane za kilažu:
Nemoj toliko da jedeš udebljat ceš se i
jao jesi se udebljala user posted image user posted image

Pa valjda je normalno da u trudnoci dobijem koji kilogram ili možda treba sa smršam ili da držim djetu možda ha user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here