|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
8.2.2010 21:46:18   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nena81

Devojcice moje evo savet jedne iskusne mame: Nemojte se mnogo opterecivati svime sto procitate, samo sebi stvarate pritisak i nervozu.Ako redovno idete na kontrole kod ginekologa i ako je nalaz UZ uredan nema razloga za brigu.


Ma naravnouser posted image
Oti,indy i ostale trudnice,pa dajte uživajte u trudnoći  i  manite se brojanja,zapisivanja user posted image
Ja prvi put čujem za ovo,šta još neće izmisliti da opterete trudnice user posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 0:38:13   
Nensi*
Ja necu da brojim pokrete,jer cu samo sebe jos vise opteretiti,ionako ne znam sta cu sama sa sobom po ceo dan jer moram da mirujem,jos mi samo fali da se tripujem da nesto nije ok,ionako mi nekad svasta prolazi kroz glavu...
Bitno mi je da je svaki dan osecam,a i dr mi je pre neki dan rekla da je sve ok...
Stvarno mi ne treba dodatno opterecenje...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 0:47:36   
gagana83
Da sam brojala udarce dok je Una bila u stomaku verovatno bih zavrsila na nervnom!Ona je bila bas mirna beba,desavalo se da prodje i ceo dan a da je ne osetim!Ni jednom me nije udarila tako jako da me je zabolelo.
Zato,drage trudnice,ne opterecujte se previse!



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 8:18:43   
Jeca*
nisam čitala vaše postove ali sam pročitala naziv teme i samo ću reći da smatram potpuno nepotrebnim brojanje udaraca bebe. Ostavite ih da uživaju i odmaraju u stomaku a vi uživajte u trudnoći.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 8:24:25   
Pretty78

IZVORNA PORUKA: gagana83

Da sam brojala udarce dok je Una bila u stomaku verovatno bih zavrsila na nervnom!Ona je bila bas mirna beba,desavalo se da prodje i ceo dan a da je ne osetim!Ni jednom me nije udarila tako jako da me je zabolelo.
Zato,drage trudnice,ne opterecujte se previse!




user posted image user posted image user posted image user posted image

ja sam na pre podne na poslu, ni ne primetim da li se sutira ili ne, kad dodjem kuci tu je Martina, rucak,spremanje...nekad mi se desi da uvece legnem da spavam i kad se on sutne meni tek tada sine : u bre ja sam trudna......tako da nema sanse da brojim jednostavno nemam vremena ma koliko to ruzno zvucalo

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 12:24:42   
Anoniman
Evo ja sad imam problemcic..samo danas idem na UZ pa cu to da resim...

Da nisam procitala prvi post ove teme (ne kazem da nije trebalo, da me ne shvatite pogresno - tema je fenomenalna i trebala nam je)
ali...da nisam procitala da i iznenadna veca aktivnost bebe moze da bude znak neceg loseg ili zabrinjavajuceg, ja bih nocas bila srecna jer je moja beba prvi put TOLIKO bila aktivna da ja nisam mogla da spavam....
Uvek sam kukala kako je mirna...
Nocas...kao nikada  do sada ona je skakala, pomerala se tamo amo...cak me prvi put zaboleo bebin udarac....

I ja se naravno brinula....
ali rekoh, danas idem na UZ pa cu da vidim sta joj je bilo nocas  user posted image

(odgovor članu Pretty78)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 12:27:45   
Lu
Ma daj Oti ovo je bezveze,otićeš na UZ i sve će biti u reduuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 12:31:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ma daj Oti ovo je bezveze,otićeš na UZ i sve će biti u reduuser posted image


user posted image
pa i ja se nadam...
a toliko sam zelela da mi makar jednom napravi show u stomaku...
i eto...ona napravi a ja zabrinuta...

bice sve ok...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 12:33:55   
anajid
Oti draga nemoj mi se sekirati.I moj je bebac miran,celu trudnocu,jos ni jednom me nije probudio nocu,nikada!PO danu je aktivan tu i tamo,neke su bebe jednostavno takve.Bez uvrede ali mislim da namk ova tema nije trebala,barem je meni ubacila bubu u uho i pored ovoliko razmisljanja i brige da li je sve u redu.UH!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 12:38:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

Evo ja sad imam problemcic..samo danas idem na UZ pa cu to da resim...

Da nisam procitala prvi post ove teme (ne kazem da nije trebalo, da me ne shvatite pogresno - tema je fenomenalna i trebala nam je)
ali...da nisam procitala da i iznenadna veca aktivnost bebe moze da bude znak neceg loseg ili zabrinjavajuceg, ja bih nocas bila srecna jer je moja beba prvi put TOLIKO bila aktivna da ja nisam mogla da spavam....
Uvek sam kukala kako je mirna...
Nocas...kao nikada  do sada ona je skakala, pomerala se tamo amo...cak me prvi put zaboleo bebin udarac....

I ja se naravno brinula....
ali rekoh, danas idem na UZ pa cu da vidim sta joj je bilo nocas  user posted image



ne zelim da mislite da je tema nepotrebna ali..unela mi nemir...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 12:38:39   
lothroniell
OTI NO FRX! user posted image Moj malac je nekad miran kao bubica, a nekad je pravi harambasa, ne brojim pokrete uvek, samo po nekad i svaki put usped da ih nahvatam dovoljno... Mislim da nemas sto da brines u svakom slucaju posle UZ ces se smiriti i bice lakse! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 15:54:26   
Unica
meni je bebica isto promenljiva. od nemirna preko jako nemirna do skoro divljaka user posted image ali ja sam za varijantu pratiti ritam svoje bebe. svaka od nas zna ritam svog deteta. pa ako u odnosu na to dodje do drasticnih promena onda reagovati.

inace moja bebica je u jednom trenutku isto postala preterano aktivna ali je na uz sve ok. tako da i bebe u tibi imaju dane kad su mirnije ili aktivnije. pa ljudi su kao i mi. user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
9.2.2010 15:56:48   
Verus
Slazem se unice. Evo ova moja je od sinoc mirnija, lupi tu i tamo, ali ne nesto puno.  Eto, kazu treba brojati, ali mislim da je kljucno to sto ti kazes: znati ritam svoje bebe, pa ako se nesto bas jako promeni, ne skodi nazvati lekara i proveriti.  Zato su tu.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
11.2.2010 5:29:15   
She Ra
Procitala sam ovo, ali ne zelim time da se opterecujem.. Osecam je jos od 16. nedelje, navikla sam se na njen ritam i tacno znam kada me udara jer joj smeta polozaj (npr. kada lezim na boku, a pri tom i stomak pritiskam), a kada je samo aktivna..

Mozda nije losa stvar brojati, ali nije za mene tripera.. user posted image


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
11.2.2010 10:35:38   
Shishica
Jedino primetim da kada dozivim stres ona se sklupca na jednu stranu stomaka i to uvek desnu..i slabo se krece..
Cim se opustim razdrma se..

Bude mi bas zao sto ne mogu da kontrolisem osecanja...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
11.2.2010 11:02:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Nena81

Devojcice moje evo savet jedne iskusne mame: Nemojte se mnogo opterecivati svime sto procitate, samo sebi stvarate pritisak i nervozu.Ako redovno idete na kontrole kod ginekologa i ako je nalaz UZ uredan nema razloga za brigu.


Ma naravnouser posted image
Oti,indy i ostale trudnice,pa dajte uživajte u trudnoći  i  manite se brojanja,zapisivanja user posted image
Ja prvi put čujem za ovo,šta još neće izmisliti da opterete trudnice user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
11.2.2010 11:07:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Nena81

Devojcice moje evo savet jedne iskusne mame: Nemojte se mnogo opterecivati svime sto procitate, samo sebi stvarate pritisak i nervozu.Ako redovno idete na kontrole kod ginekologa i ako je nalaz UZ uredan nema razloga za brigu.


Ma naravnouser posted image
Oti,indy i ostale trudnice,pa dajte uživajte u trudnoći  i  manite se brojanja,zapisivanja user posted image
Ja prvi put čujem za ovo,šta još neće izmisliti da opterete trudnice user posted image


user posted image user posted image user posted image


Bas tako,uzivajte u najlepsim danima user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
14.2.2010 21:49:39   
Anck Su Nmaun
Bas sam brojala neki dan..mada nema potrebe...
Moja mala misica je uvek  aktivna po ceo dan..nekad imam utisak da uopste ne spava user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
16.2.2010 19:51:47   
Silvija9
Moja se lepotica javlja po ceo dan i po celu noć i mislim da je to normalno.
Pravi pauze oko sat-sat i po više puta dnevno ali je u principu aktivna jako...
Imam daleko više od 5 udaraca na sat... Sad sam za desetak min. izbrojala 7-8 udaraca(pokreta)...
Mislim da je to normalno jer sam ja dosta sitna pa valjda joj je tesno unutra...
Poznajem trudnice koje su jako debele i ne osećaju svoju bebu tako često, a i počnu je osećati tek u šestom mesecu.
Ja moju curicu osećam od 4meseca i meni je sve to normalno... mada ću ipak pitati svoju lekarku šta misli o tome...

:-)

_____________________________

Danas se osećam bolje, danas mi sunce sja :-)

Dobili smo malog anđela, našu Isidoru :-)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
24.3.2010 15:40:08   
Pilence81
Ni ja nisam nikad brojala udarce samo sam primetila da kada placem ili sam nervozna beba prestane da mrda,a kada sam vesela i smirena beba je aktivnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
24.3.2010 16:14:15   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Silvija9

Moja se lepotica javlja po ceo dan i po celu noć i mislim da je to normalno.
Pravi pauze oko sat-sat i po više puta dnevno ali je u principu aktivna jako...
Imam daleko više od 5 udaraca na sat... Sad sam za desetak min. izbrojala 7-8 udaraca(pokreta)...
Mislim da je to normalno jer sam ja dosta sitna pa valjda joj je tesno unutra...
Poznajem trudnice koje su jako debele i ne osećaju svoju bebu tako često, a i počnu je osećati tek u šestom mesecu.
Ja moju curicu osećam od 4meseca i meni je sve to normalno... mada ću ipak pitati svoju lekarku šta misli o tome...

:-)


Neznam koliko iam veze dali si krupna ili ne ( a mozda ako su  mnooogo punije ..neznam)...ja sam visoka i   nisam ni mrsava ni  sitna  ni debela baas kako treba , nisam se ni u trudnoci ugojila   puno  .. ali bebu po ceo dan osetim.... od 4  pocetka 4 meseca...
Kad sam pitala Dr samo je rekao sve ces ih jace osecati! Eto ...nase beb su samo malo aktivnije ! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
25.3.2010 1:48:59   
choopa choops
Naravno da sam brojala udarce. Nista pretjerano, ali recimo svako vece bih legla na bok i ocekivala lupkalicu user posted image
Tako sam i ja bila mirinija da je sve u redu. user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
21.2.2011 14:52:28   
eni26
Cesto citam u opisu nedelje da treba brojati udarce.Ja to ne brojim user posted image  Valjda vidim kad lupa po noci , ujutru , preko dana ,ne bas stalno da je sve ok  cim se pomera ! Zamisli pocnem brojati , i zabrojim se pa pomislim da nije dovoljno udarala, jos jedan pritisak sebi da dignem !user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
26.2.2011 1:16:29   
Petkovici
Ja uglavnom brojim minute kada je ne osetim, jer imam utisak da ona nikada ne spava, non stop je aktivna, pa i sada-sredinom devetog meseca!user posted image


_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vaznost brojanja bebinih udaraca
26.2.2011 1:57:45   
IVA 11
Vise sam brojala ovce nocu, jer od udaraca nisam mogla da zaspem. user posted image

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here