|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste ostale trudne?
18.7.2011 10:48:24   
Anoniman
Naravno da sam vodila racuna o svemu zivom ili ti da kazem glupostima. Precizirani odnosi sto je vise licilo na rad u fabrici nego na sex. A januara je bilo koga da omandamo za novce pa nismo stigli da se bakcemo sa ovulacijom user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kako ste ostale trudne?
18.7.2011 10:48:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magiNS


IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Samo Bog zna user posted image
U decembru su nam rekli da ne mozemo imati dece prirodnim zacecem vec samo VTO a ja sam januara ostala trudna. Iskreno janura nismo ljudski ni imali odnose user posted image

Ali i kad jeste, imali ste ih propisno,odnosno, uz sve elemente istog, zar ne?user posted image
Kad mi neko kaze "pa eto, desilo nam se", umesto da kaze "nismo pazili"....


Pa to user posted image user posted image user posted image Pljuckali, bućkali - manje više plodni neplodni dani... Ako je on obavio posao do kraja user posted image onda uvek postoji šansa za trudnoću... Nego ono kao zaštita, i na vreme povlačenje snaga user posted image i onda se desila trudnoća??? No komprendo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kako ste ostale trudne?
18.7.2011 12:28:24   
vision
n i n a, ne znam tacno sta pokusavas da objasnis, koliko ja kapiram, smatras da je nemoguce da dodje do trudnoce ukoliko muskarac NE zavrsi unutra. Mislim da JESTE moguce, jer se u toku celog odnosa oslobadja jedna kolicina spermatozoida, a samo JEDAN spermatozoid je dovoljan za oplodnju. Tako se dogadjaju te neplanirane trudnoce, odnosno one koje su se "desile slucajno".
Ne znam dal si o tome diskutovala ili sam ja pogresno razumela.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kako ste ostale trudne?
18.7.2011 12:31:22   
vision
i jos nesto. plodni i neplodni dani se precizno mogu utvrditi samo putem ultrazvuka tj. folukulometrijom i to da se radi svakoga meseca, jer definitivno tvrdim da svakoj zeni ovulacije setaju, tj. da nisu odredjenog dana u mesecu. mozda postoji jako mali procenat zena koje imaju onu skolsku ovulaciju i to svakog meseca, mada ja u to ne bih smela da se kladim.

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kako ste ostale trudne?
18.7.2011 12:39:56   
Anoniman
vision, i ja sam upućena u to da se tokom celog odnosa oslobađa određena količina semene tečnosti, ali bukvalno svi za koje znam da su ostale trudne jednostavno se nisu pazili, a kažu da im se desilo user posted image
I primera radi, ja sam godinama imala nezaštićene odnose sa mojim prethodnim, pa sa mojim mužem, i tek kad smo rekli "ajd da pravimo bebu" tek smo onda i ostali trudni.... Iskreno me zanima kolika je verovatnoća da žene začnu pri proračunato pažljivim odnosima...

(odgovor članu vision)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kako ste ostale trudne?
18.7.2011 13:04:36   
vision
ja znam i takve slucajeve, da planiraju ovog meseca i ovog meseca zatrudne.
ja i mm smo imali 2 godine odnose, bez zastite, ali nikada nije zavrsavao unutra i nikada nisam zatrudnela. kad sam htela da zatrudnim prvi put mi je prebalo 5 meseci, a drugi put oko godinu dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kako ste ostale trudne?
21.7.2011 15:47:58   
Lilla
Mi smo se cuvali do proslog ljeta, zbog mog fakulteta. Cekali smo dok ne privedem kraju. I onda smo u avgustu po povratku sa odmora poceli raditi na bebi. Ostala sam u drugom stanju prvi mjesec. Bilo smo bas iznenadjeni, jer smo ocekivali da ce nam trebati duze vremena. Mm se naravno pravio vazan i rekao da on pogadja iz prvog puta. Nazalost, ta trudnoca je zavrsila spontanim u 9. nedelji. Poslije toga smo cekali 2 mjeseca, i opet krenuli u akciju (januar mjesec). U februaru (drugi mjesec) sam ponovo ostala trudna. Ne mogu bas reci da smo se slamali radeci na bebi, ja sam otprilike izracunala svoje plodne dane pogodne za akciju i tad smo bili aktivni. Nekad smo znali da preskocimo jedno vece, kazu da nije lose za spermije da malo odahnu u medjuvremenu. Svakako spermiji u zeni mogu da prezive dan-dva, pa eto ko'biva nije moranje da se bude aktivno svaku noc. Ko ce im znati, kod nas je upalilo user posted image  

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kako ste ostale trudne?
21.7.2011 15:49:16   
soni
nisam ni znala da ima ova temica... sada cu da prostudiram.. mozda mi je nesto promaklo user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kako ste ostale trudne?
21.7.2011 15:57:50   
bea83
Prvi put izvan svih pravila i zakona, dva dana nakon ovulacije, nezgoda sa kondomom i popijena pilula za dan posle al ipak ostadoh trudna (nažalost spontani)

Drugi put sam ostala trudna uz puno muke (mućkanje svaki drugi dan, noge u vis poza slepi mišuser posted image ) i nauke(merenje bazalne temperature, povremena upotreba lh trakica i maybe babya)user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio bea83 -- 21.7.2011 16:00:51 >

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kako ste ostale trudne?
21.7.2011 16:07:09   
bea83
IZVORNA PORUKA: n i n a

E mene zanima kako se nekom "desi" trudnoća??? MIslim, meni se sex dešavao 12 godina pre nego što sam odlučila da pravim bebu, ali mi se nije desila trudnoća, a bilo je i nezaštićenih odnosa.... 


e, n i n a, evo ja ti odgovorih sa mojim postom iznad a da nisam ni videla šta si pitalauser posted image  vidiš kako se meni "desila" prvi put, stvarno van svih realnih mogućnostiuser posted image
jedino mi je žao što sam popila tu pilulu al to sam uradila onako u strahu (tek dobila posao, nemamo stan, frka ogromna) a već sutradan se pokajala, mada sam bila sigurna da je ta pilula 100% efikasna kad ono cvrc, a tek posle saznam da nije ni priližno sigurna kao što piše u uputstvu. Da sam to znala odmah, ne bi je sigurno ni popila....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kako ste ostale trudne?
21.7.2011 16:15:00   
bojana86
Uh mi smo u februaru odlucili da pravimo bebu,omanemo i onda u martu odmah bukvalno na dan ovulacije potrefili.... nismo se puno trudili prvi odnos i to je to,a sada vidjecemo kada se odlucim za drugi put,iako sam skoro imala ne zasticen odnos 18 dan od ciklusa pa ???? nisam bas tako planirala al kako Bog odluci ! user posted image

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kako ste ostale trudne?
21.7.2011 17:25:11   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Ana007

Nama se omaklo....user posted image Ali mi je sada drago što se desilo user posted image


Isto

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kako ste ostale trudne?
21.7.2011 17:57:18   
Mama 78
Ono sto sam ja skontala,mozda gresim da folikul mora da pukne dzaba on naraste ako ne pukne.E sad ja sam skontala da se samnom desilo upravo to.8 mes. pokusavanja i nista,bilo muckanje svaki dan,svaki drugi,dizanje nogu,neustajanja iz kreveta celu noc.Mucno veoma i razumem svaku koja prolazi kroz to.Onda u maju,mm nadje novi posao ode van grada i mi to taj mesec obavimo 3x,a ujedno i bas 14.dana.Ali u maju se ja odlucim da pijem tu macinu travu 7dana posleuser posted image I kad uradim prvi put test na dan kad treba da dobijem neg.ali posle 4 dana eto meni user posted image Sto mm kaze nista dok se neskockaju kockice.Eto to je moja prica i da na prvom ultrazvuku dva meska,ali na kraju ipak ostala samo jednauser posted image .

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kako ste ostale trudne?
23.8.2011 10:58:19   
cicimummy
Ja kad sam se najmanje nadala.Od juna poceli...ja nisam verovala zbog neredovnihuser posted image , pa sam resila da dignem ruke :D i crvic se desio tacno na Petrovdan kad je tata zaprosio mamu,a i pre toga smo govorili da ce biti jednog dana ili Petar ili Petra :D Ja sam od onih koje znaju tacan dan kad se bebac zaceo jer drugih dana nije bilo realnih mogucnosti :P i vec sam mislila da sam u nekom problemu i da od moje trudnoce nema nista konkretno kad ono crvic (kako ga baka zove) se javi tek posle mesec i po :D cudno ali istinito :Djubi ga majka

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kako ste ostale trudne?
23.8.2011 13:59:18   
crazymama
ja sam u braku dve i po godine, i sve vreme smo imali nezasticene odnose, ali nikada nisam tempirala nista, jer je moj muz bio u fazonu "necu tako kao po zadatku"... medjutim, kako je vreme prolazilo, nervoza je rasla, ja uskoro punim 36 godina i tako to, kazem ja njemu da od ove jeseni krenemo po lekarima... u medjuvremenu smo se preselili u nas stan, a dok su trajali zavrsni radovi u stanu, nismo ni imali seks neko vreme... jednostavno, oboje smo izgubili zelju... kad smo se uselili, vrati se zelja za seksom, spontano, ali bez preterivanja... imali smo 4 odnosa u toku meseca, a ja u to vreme pocela da pijem folnu kiselinu...e da, i prvi put sam dizala noge uza zid :) oteram njega prvog u kupatilo, pa noge uza zid... i upalilo je! iskreno, mislim da teze ide kada se forsira, imajte to na umu...

pre ovoga, imala sam spontani u 5.nedelji user posted image , ali sada mislim da jednostavno nije bilo vreme tada, trebalo je da se kockice poklope...
e da... mozda ima veze i to sto sam posle spontanog smrsala 13kg (sa 83kg na 70kg)... neki dr imaju teoriju da kad se zena koja nije nikada bila gojazna ugoji, hormoni se zbune i polude i teze je zatrudneti... moguce da je to bio moj slucaj, jer sam ceo zivot imala do 65kg, ni sama ne znam kako sam dosla do 83kg u jednom momentu... uzas!

(odgovor članu cicimummy)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kako ste ostale trudne?
14.9.2011 22:58:58   
ikacc
 KOGA NE MRZI, NEKA PROCITA---Mi smo zajedno od januara 2009, nismo planirali nista pre svadbe, svadbu smo pravili oktobra 2009. Posle toga smo krenuli u akciju, i desi se trudnoca, zadnja mens. je bila novembra... ja cekam decembar ceo, januara odem kod dr. ona kaze jeste trudnoca, ali je plod krenuo i stao, nema ga, bila je to 11 nedelja, a nema ni srcanih rakcija.. Sledila je kiretaza, nazalost, user posted image ... Od feruara 2010 cekali smo 3 meseca.. Poceli smo opet od juna, jula, avgusta.. nista, u medjuvremenu dok. je dala da uradim sve moguce analize, da vidimo ima li nekog problema , medjutim sve je bilo uredu. Svaki nalaz uredan, a nece... Tako mi cekali i onda, pocnemo pratiti te plodne dane, ima tih folikula, ali su mali, veliki, uz sve to mens.je neredovna, pa se teze prate plodni dani, i nista nam ne uspeva. Neki su pricali jastuk ispod, neki su rekli noge odmah uvis, neki su rekli odmah na levom boku i ne ustajati, i nistauser posted image . .. prolazi oktobar, novembar, decembar...pratimo na UZ, ali bezuspesno. Januara 2011 odem kada je zakazan Uz, dok.pogleda, kaze ima nesto , neki folikul,ali dodji sutra opet da proverimo. Ja i mm se iznerviramo i kazemo , ne idemo vise , pa ako hoce ,neka se "uhvati" ako nece, nemora nikada. I tako ja ne odem, a ostanem trudnaaaaa user posted image ... Otisla sam februara, i to saznala, svi srecni user posted image ...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kako ste ostale trudne?
14.9.2011 23:04:28   
icika26
od septembra smo imali redovne nezasticene odnose i ostala sam u novembru trudna 

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kako ste ostale trudne?
20.10.2011 19:26:41   
Sesilija 83
Hmm,pa mi smo radili i radili iii nista nekih 6/7 meseci smo pokusavali i nikako da uspemo. i posle raznih pregleda analiza i svega ostalog da ne smaram uradili VTO u junu i ja evo 5,5 meseci trudna.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu icika26)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kako ste ostale trudne?
22.11.2011 12:57:50   
dajija
Divna tema :)
mm i ja smo januara ove godine odlucili da pravimo bebu i tako krenul. Prodje januar, februar, mart ja dobijam redovno. U aprilu nastavljamo sve kao i do tada i ja kazem malo pre nego sto treba da dobijem da sam trudna. Odem na uz vidi se neka jako mala mrvica i da dodjem za 7 dana. Cekam i cekam i mrva porasla i evo nas sada za koji dan ulazimo u 9ti mesec. Me treba se opterecivati, samo polako i to je to. Kad tad tackica se pojavi :)

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kako ste ostale trudne?
1.12.2011 7:36:09   
Makica99
Joooj, ja i dan danas ne mogu da poverujem kako sam ostala trudna od jednog jedinog odnosa! Tih dana sam imala neku upalicu dole, pa smo ljubav vodili sa kondomom, i bas tog dana mi je bilo bolje i rekla sam ajmo bez i skroz neplanirano u sred odnosa odlucimo da idemo do kraja (kao da pocnemo da pravimo bebana, pricali smo o tome neko vreme). I tek posle toga ja da pogledam gde sam sa ciklusom (ni to nisam pratila, ma sve napamet i slucajno, kazem prvi put pokusali) i vidim da je tada bio tacno 14 dan ciklusa. I tako ostala trudna, od jednog odnosa. I da mi neko kaze da nije bila sudbina. Moj sin je hteo da se rodi i kraj price!

(odgovor članu dajija)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kako ste ostale trudne?
2.12.2011 19:17:55   
bibi80
Kad sam se najmanje nadala, uplatila putovanje u Veneciju, išla na zurke, i onda sam saznala srećnu vest! Venecija je otkazana, posle me grizla savest i za te žurke što sam išla...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kako ste ostale trudne?
2.12.2011 19:20:27   
bibi80
Makice, stvarno sudbina! Biće takav verovatno i u životu, odlučan! Iz iskustva drugih čujem da kako počne po tome se i karakter odmah nasluti!

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kako ste ostale trudne?
2.12.2011 19:22:37   
bibi80
Ako je to tačno-moje dete će biti fudbaler!! user posted image

(odgovor članu bibi80)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kako ste ostale trudne?
2.12.2011 19:28:16   
jovicaa
desilo se, ali onako baas baaaas se desilo.... skroz neplanski i pazili smo

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bibi80)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kako ste ostale trudne?
2.12.2011 19:42:08   
minavb

IZVORNA PORUKA: vision

n i n a, ne znam tacno sta pokusavas da objasnis, koliko ja kapiram, smatras da je nemoguce da dodje do trudnoce ukoliko muskarac NE zavrsi unutra. Mislim da JESTE moguce, jer se u toku celog odnosa oslobadja jedna kolicina spermatozoida, a samo JEDAN spermatozoid je dovoljan za oplodnju. Tako se dogadjaju te neplanirane trudnoce, odnosno one koje su se "desile slucajno".
Ne znam dal si o tome diskutovala ili sam ja pogresno razumela.

Bas tako, noze da se desi zahvaljujuci preejakulatu, tj maloj kolicini semene tecnosti koji se oslobadja neko vreme pre ejakulacije (moze i ne mora). Ni jedna metoda kontracepcije nije 100% efikasna, a narocito nije coitus interuptus.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here