|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
27.2.2011 15:04:29   
gabrijelaaa
i meni...ja sam ostajala bez vazduha...ali sam sada nakon drugog porodjaja imala mnogo jace kontrakcije i nije mi vredeo ni diklofen ni trodon...crkavala sam od bolova...ali bitno da je sada sve proslo...user posted image

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Carski rez
27.2.2011 15:56:01   
gagilly
prvi 3 dana su ubedljivo najgora, ustajanje iz kreveta pogotovo, straaaaasnoooo, i sto se tesko dise kad ustanes, ALI brzo prodje i evo posle dve nedelje ja se osecam fenomenalno, kao da mi nije secen stomak! jedino mi je cudno sto nemam bas osecaj kada dodirnem predeo reza, jutros me svrbelo a kad se pocesem ne osecam nistauser posted image

_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu gabrijelaaa)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Carski rez
27.2.2011 16:01:27   
gabrijelaaa
kazu nekome to prodje,a nekome ostane tako zauvek...

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Carski rez
27.2.2011 16:03:37   
Ana007
Evo meni se posle nepunih 6 meseci vratio osecaj user posted image


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu gabrijelaaa)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Carski rez
27.2.2011 16:07:02   
Nensi*
Ja jos uvek ne osecam taj deo...Nije utrnuto kao sto je bilo,ali i dalje jeste...
A nije mi jasno zasto se ostaje bez vazduha kad se ustaje?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Carski rez
27.2.2011 16:10:32   
madre
evo skoro 9 meseci posle carskog ni ja ne osecam predeo oko reza... ali poceo je polako rez da mi bledi pri krajevimauser posted image bas je bio veliiiki...

< Poruku je uredio madre -- 27.2.2011 16:11:03 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Carski rez
27.2.2011 16:13:16   
Ana007
i meni izbledese krajevi,i bas mi se smanjio nekako rezuser posted image


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Carski rez
27.2.2011 16:22:39   
AndreaK
Ja sam bila jako razocarana sto cu morati na CR, to mi je saopsteno dva sata pred operaciju... nisam imala izbora.

Uskoro me ocekuje drugi, sada bar znam sta me ceka...tako mora i sa tim sam se pomirila...

Zanima me...da li zene nakon prvog CR drugi zakazuju dve nedelje pred termin??

gabrijelaa kakvo je tvoje iskustvo?

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Carski rez
27.2.2011 22:33:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: AndreaK


Zanima me...da li zene nakon prvog CR drugi zakazuju dve nedelje pred termin??




Ne.

Ja sam Luku rodila 10 dana pred termin, a Marka (drugi CR) 5 dana pred termin.

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 759
   RE: Carski rez
27.2.2011 23:21:27   
AndreaK
Pretpostavljala sam da to nije neko opste pravilo, vec je to vise stvar potrebe... ovih dana cu se videti sa ginekologom pa je definitivno vreme da popricamo na tu temu...za sada imam samo nekoliko informacija baziranih na iskustvu drugih...a cini mi se da je svaki slucaj prica za sebe...

ali,koliko sam shvatila dve nedelje ili par dana pred termin mora biti da ne bi doslo do pucanja postojecih savova na uterusu...
a u mom slucaju nije proslo ni dve godine izmedju dva CR pa sam pomalo zabrinuta... user posted image

Hvala na odgovoru Tash... user posted image

Upoznavsi gabrijelin slucaj lakse mi je jer znam da ima neko ko je bio u slicnoj da ne kazem istoj situaciji kao ja sada...sa dobrim ishodom na kraju... zato pitam da li su u njenom slucaju cekali termin ili su CR zakazali nesto ranije...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Carski rez
27.2.2011 23:24:44   
Anoniman
Meni su rekli da ide pre termina da ne bi porođaj počeo sam, kada se već zna da ćeš na CR.

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 761
   RE: Carski rez
27.2.2011 23:26:32   
Nensi*
Gabrijeli su cekali pun termin...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Carski rez
28.2.2011 7:38:21   
Ana007
Ja sam se porodila 9 dana pre termina.Dva dana pred porođaj sam saznala da treba da idem na cr,i ostavili su me da lezim na patologiji.Tamo sam ležala jedan dan,međutim meni je sam porođaj krenuo i poslali su me na cr.

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Carski rez
11.3.2011 18:48:14   
Anoniman
Vidla sam u prvom postu da ocna dioptrija ima veze za carskim rezom. Pa me sad interesuje da li je naka jos imala takvo iskustvo ?

(odgovor članu Ana007)
  Direktna veza do poruke: 764
   RE: Carski rez
11.3.2011 19:02:34   
majared
Evo i mene za mojim idejnim vođom gospa Jovankom user posted image .

Da li se radi carski rez kada je izvršena korekcija vida laserom. Dioptrija je sada 0 i -1.
Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Carski rez
11.3.2011 19:14:13   
Anoniman
Sad sam ti dala temu za razmisljanje user posted image

(odgovor članu majared)
  Direktna veza do poruke: 766
   RE: Carski rez
11.3.2011 19:17:38   
New Mom
IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Vidla sam u prvom postu da ocna dioptrija ima veze za carskim rezom. Pa me sad interesuje da li je naka jos imala takvo iskustvo ?

Dioptrija sama nije indikacija, već stanje očnog dna.

Indikacije za CR -> KLIK

< Poruku je uredio New Mom -- 11.3.2011 19:18:40 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Carski rez
11.3.2011 19:18:47   
majared
Kada bude došlo vreme pitaću ali koliko sam ja čula od koleginica na poslu doktori bez problema preporučuju CR zbog dioptrije

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Carski rez
11.3.2011 19:25:17   
Anoniman
Ne znam moram da se konsultujem sa lekarom posto vidim da i cilindar ima veze sa tim a ja na jednom oku imam. Ali uprincipu svaka prica je za sebe nekima su preporucili nekima ne. Videcu.

(odgovor članu majared)
  Direktna veza do poruke: 769
   RE: Carski rez
4.5.2011 16:14:23   
Adriana83
Citam vasa iskustva sa carskog pa sam morala i ja nesto da napisem. Imala sam dva porodjaja. Prvi je bio vaginalni(surovo prirodno,bez anastezija,epidurala i sl.) a drugi je bio carski. Svaki porodjaj je prica za sebe,svaka ga zena dozivi drugacije.Ja sam mnogo teze podnela carski nego prirodni(a nisam imala bas lak porodjaj).Posle carskog sam se tesko oporavljala i fizicki i psihicki. Bila sam u depresiji,nisam se dugo povezala sa bebom,sve me je bolelo,od ispod grudi do sredine butina.Carski rez ne bi smeo biti nesto sto biramo! To je ozbiljna operacija koja nosi sve rizike kao i bilo koja druga! To nije hirurski zahvat kao vadjenje zuba.Nije tacno da se bebe manje muce na carskom. One su kao i mi prirodno "programirane" za vaginalni porodjaj.Naravno, ne treba ga ni po svaku cenu izbegavati.Ukoliko postolje ozbiljne,stvarne indiklacije onda je to u redu.Ali poradjati se carskim samo zato sto se bojite vaginalnog porodjaja je apsurd!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Carski rez
4.5.2011 19:28:45   
RenataP
Slazem se sa tobom jer je to sve prireodno

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Carski rez
4.5.2011 21:49:42   
Anoniman
Jao žene sva se naježim kada neko kaže "carski rez". Koliko sam posle prvog tvrdila da je to super, toliko sada, nakon drugog kažem da više nema šanse da rađam! user posted image

(odgovor članu Ana007)
  Direktna veza do poruke: 772
   RE: Carski rez
4.5.2011 23:03:55   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: Tash

Jao žene sva se naježim kada neko kaže "carski rez". Koliko sam posle prvog tvrdila da je to super, toliko sada, nakon drugog kažem da više nema šanse da rađam! user posted image


Je l' to znaci da ti je teze pao u spinalnoj nego u totalnoj anesteziji ili nema veze sa tim? Ustvari, ja mislim da je strasnije kad znas kako sve izgleda, ne znam user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Carski rez
5.5.2011 10:03:29   
Anoniman
Mmmmmm, nisam sigurna da je imalo veze sa vrstom anestezije. Jednostavno, sve to skupa, braunila, kateter, prvo ustajanje, tih par dana nakon porođaja u bolnici, pa posle povratak kući i još 10ak dana... Ovaj put mi je ostalo u baš gadnom sećanju. 

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 774
   RE: Carski rez
5.5.2011 10:16:41   
Ana007
Jao ja se pitam kako ce mi biti sledeci put,kad budem bila trudna i taj drugi cr.Onda mi je bilo nekako opusteno,nisam znala šta me čeka,a sad....user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here