|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
5.5.2011 10:19:40   
Anoniman
Nisam ja o tome razmišljila dok sam radila na bebi, a od momenta kako sam ostala trudna samo mi je vrsta anestezije bila u glavi. Mislim, nije to sve ništa strašno, ali eto, ja ne bih više. user posted image

(odgovor članu Ana007)
  Direktna veza do poruke: 776
   RE: Carski rez
5.5.2011 10:37:42   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: Ana007

Jao ja se pitam kako ce mi biti sledeci put,kad budem bila trudna i taj drugi cr.Onda mi je bilo nekako opusteno,nisam znala šta me čeka,a sad....user posted image


isto i ja ovako user posted image

Najteze je pregurati ta grozna prva 3-4 dana, ali kad pomislim da sam imala cr u sredu a u naredni utorak lakirala nokte na nogama, shvatim da mi i nije bilo bas toooliko strasno user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Carski rez
5.5.2011 19:55:00   
bulka
Tesko sam podnela carski rez! Kad budem nasla vremena pisacu detaljnije... Secam se da mi je tog prvog dana tuzna, najtuznija misao bila da ja zelim jos dece a da necu moci da izdrzim jos jednom. Ali kada su mi doneli moje bebice da budu sa mnom („baby – friendly“ program, sve bebe su smeštene pored svojih majki) ta misao je nestala...

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Carski rez
6.5.2011 21:30:20   
zmajeva
Da li je nekoj od vas radjen carski sa spinalnom anestezijom i ako moze detaljan opis kad i kako je daju? Koliko je porodilja posle u sok sobi i koliko je posle jos zadrzavaju u bolnici?


_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Carski rez
6.5.2011 21:32:13   
minna
Evo vidi malo OVDE sta se pisalouser posted image

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Carski rez
6.5.2011 21:59:34   
vukosava

IZVORNA PORUKA: zmajeva

Da li je nekoj od vas radjen carski sa spinalnom anestezijom i ako moze detaljan opis kad i kako je daju? Koliko je porodilja posle u sok sobi i koliko je posle jos zadrzavaju u bolnici?



ja sam imala epidural pa su mi spinalnu sibnuli u istu cevcicu. carski sam imala u nedelju u 17 h, pustili su me u sredu u 12 h. imas isti oporavak kao da si pod totalnom (nju sam imala kad su mi vadili slepo crevo). jedina razlika sto si ovde budna non stop i sto cujes bebu kad zaplace - priceless. i nakon sto je ocene i obuku, nakon nekog vremena posmatraju i tebe i bebu i mislim da posle 2, 33 h mozes i da je vidis da probas da dojis.

ja sam imala temperaturu, mozda zbog toga ili isrpljenosti od prethodnog poradjanja, ruke su mi se tresle non stop i to bas jako, cula sam nekim drugima isto.

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Carski rez
6.5.2011 22:02:06   
marija32
Moj prvi je bio u spinalu, ne osecas nista dok ne vade bebu-  kao cupanje, ali mi je posle pozlilo pa su me uspavali. Ja sam protivnik spinala.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Carski rez
7.5.2011 5:35:16   
vukosava
inace ko nije imao carski, ono sto ne pominju, bar niko nije meni. najvise u stvari boli kad ti masiraju matericu da se vrati nakon svega. prvo u kratkom razmaku pa posle redje i redje. i svo vreme primas u venu nek neko ko je medicinar dopuni kako se zove da li pitocin ili sta - vestacki hormon koji ti telo ne izluci nakon porodjaja jer nije isao prirodnim tokom. rana bude ogroooomnaaa ali se vremenom smanji da ne poverujes bas da stane ispod bikinija, moja je sad oko 10 cm a bila je ogroomnaaaa. samo uzimaj lekove protiv bolova sta god da ti nude u bolnici prihvati.

ja sam posle 2 nedelje vozila kola 5 h. tad si vec mnogo mnogo bolje, nakon 6 ko da nista nije maltene bilo.

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Carski rez
7.5.2011 9:07:32   
pepeljuga
Moja rana nije ogromna, imala sam osam kopcica i svi redom su se odusevljavali kako je mali i lep rez (moj dr je poznat po tome), vremenom bledi i po meni je to (rez i oziljak) otprilike najmanji problem kod cr.
Meni je bilo najgore to sto (gluperda) nisam uzimala nista protiv bolova. Tek drugog dana uvece, nakon skoro 48h, sam skontala da svi osim mene uzimaju injekcije protiv bolova, pa sam uzela i ja, i od tada mi je laknulo. Tako da, kao sto rece Vukosava - uzimajte nesto protiv bolova obavezno!

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Carski rez
7.5.2011 9:10:03   
pepeljuga
inace ko nije imao carski, ono sto ne pominju, bar niko nije meni. najvise u stvari boli kad ti masiraju matericu da se vrati nakon svega. prvo u kratkom razmaku pa posle redje i redje.


Ovo mislis na spinal? Znaci, ipak se tu svasta nesto oseca?

U totalnoj nista, zaspis i tek kad se probudis sve te boli, nema da lupas glavu sta je i od cega je - boli sve komplet! user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Carski rez
7.5.2011 10:24:09   
Nensi*
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

inace ko nije imao carski, ono sto ne pominju, bar niko nije meni. najvise u stvari boli kad ti masiraju matericu da se vrati nakon svega. prvo u kratkom razmaku pa posle redje i redje.


Ovo mislis na spinal? Znaci, ipak se tu svasta nesto oseca?

U totalnoj nista, zaspis i tek kad se probudis sve te boli, nema da lupas glavu sta je i od cega je - boli sve komplet! user posted image



Da,oseca se sve,samo sto ne boli,jeste neprijatno,ali ne boli...Kao kad ti vade zub,osecas,ali ne boli...

Hahahaha,tek kad sam procitala poruku shvatila sam koliko sam puta napisala da ne boli user posted image

< Poruku je uredio Nensi RR -- 7.5.2011 10:25:46 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Carski rez
7.5.2011 19:15:23   
Ana007
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Moja rana nije ogromna, imala sam osam kopcica i svi redom su se odusevljavali kako je mali i lep rez (moj dr je poznat po tome), vremenom bledi i po meni je to (rez i oziljak) otprilike najmanji problem kod cr.
Meni je bilo najgore to sto (gluperda) nisam uzimala nista protiv bolova. Tek drugog dana uvece, nakon skoro 48h, sam skontala da svi osim mene uzimaju injekcije protiv bolova, pa sam uzela i ja, i od tada mi je laknulo. Tako da, kao sto rece Vukosava - uzimajte nesto protiv bolova obavezno!


Ja sam svaki dan primala po dve injekcije ujutro i uvece.Ja inace mrzim injekcije ali tada sam jedva cekala da dodju da bocnuuser posted image


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Carski rez
7.5.2011 20:11:50   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Ana007


Ja sam svaki dan primala po dve injekcije ujutro i uvece.Ja inace mrzim injekcije ali tada sam jedva cekala da dodju da bocnuuser posted image



Isto user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Carski rez
7.5.2011 20:24:17   
minna
IZVORNA PORUKA: Nensi RR


IZVORNA PORUKA: Ana007


Ja sam svaki dan primala po dve injekcije ujutro i uvece.Ja inace mrzim injekcije ali tada sam jedva cekala da dodju da bocnuuser posted image



Isto user posted image



A meni se prevrtao zeludac kad krenu inekcije...stalno sam pitala jel mora? A oni kazu - mora, mora.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Carski rez
7.5.2011 20:29:33   
pepeljuga
Pa tako sam i ja, kao da me ne bockaju vise nego sto mora, ali kad sam videla koliko pomazu...

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Carski rez
7.5.2011 20:34:04   
minna
A ja se najvise plasila onih u stomak, a one me najmanje bolele. Verovatno su i meni dosta pomogle zato se i ne secam da me je nesto strasno bolelo.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Carski rez
7.5.2011 20:39:40   
vukosava

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

inace ko nije imao carski, ono sto ne pominju, bar niko nije meni. najvise u stvari boli kad ti masiraju matericu da se vrati nakon svega. prvo u kratkom razmaku pa posle redje i redje.


Ovo mislis na spinal? Znaci, ipak se tu svasta nesto oseca?

U totalnoj nista, zaspis i tek kad se probudis sve te boli, nema da lupas glavu sta je i od cega je - boli sve komplet! user posted image



nista ne osecas u toku operacije, mozda samo neko cupanje, ne boli.

al cim izlapi anestezija, za sat dva boli sve zivo. budna si non stop. posle totalne bar malo odremas dok pomalo zaraste. boli isto nakon i jednog i drugog kad anestezija izlapi, operacija je apsolutno ista. ja poredim operaciju slepog creva i carski rez. rana je veca od carskog al mnogo brze zarasta nego ona od slepog creva. a ja sam od totalne spavala od 21 h uvece do ujutru 10 h. al ne znam da li se bude drugacije nakon carskog

boli masiranje materice NAKON operacije. meni su oci ispadale. masirali me nesto valjda na 15 min, pa na pola sata, pa na sat pa na dva. prvi dan cini mi se. jer nemas u telu ono sto imas od normalnog porodjaja a i da budu sigurni da ti sve ispadne dole pa da ne moras posle na "ciscenje"

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Carski rez
7.5.2011 20:41:13   
vukosava
meni su masirali stomak sestre nakon operacije da se brze skupi, bila sam van operacione sale i posle u mojoj sobi

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Carski rez
7.5.2011 20:43:59   
minna
Meni niko nije masirao stomakuser posted image A od totalne sam prespavala ceo dan i noc

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Carski rez
7.5.2011 21:13:42   
madre
ni meni nisu masirali stomakuser posted image ali sam primala injekcije za skupljanje materice.
a sto se tice lekova protiv bolova i ja sam se neko vreme glupirala i nisam uzimala... ali kada je kod mene u sobu dosla zenica koja je imala carski pre 3-4 dana i pocela da skakuce, a ja koja sam "juce" operisana ne mogu da disem a ne da hodam normalno, odlucila sam da ih i ja uzimam i to je bila jedna od boljih odluka u zivotuuser posted image obavezno uzimati lekove (injekcije) protiv bolova!


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Carski rez
7.5.2011 23:29:39   
Anoniman
Moji rezovi su isto mali, jedan preko drugog, hvala čika doci na tome. user posted image Zaista su lepi. user posted image

Ni meni nisu masirali matericu. To valjda zavisi od toga koliko ti se vrati u startu, kada izvade bebu. Meni su odmah nakon operacije rekli da se lepo vratila, i da čak ne bih morala ni primati ono kroz infuziju za skupljanje materice (što izaziva bolove), ali kao bolje da primim. Moje cimerke su nakon tih infuzija još primale injekcije za skupljanje materice, čak i na dan otpusta su primile, ja ne.

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 796
   RE: Carski rez
7.5.2011 23:34:14   
madre
IZVORNA PORUKA: Tash

Moji rezovi su isto mali, jedan preko drugog, hvala čika doci na tome. user posted image Zaista su lepi. user posted image

Ni meni nisu masirali matericu. To valjda zavisi od toga koliko ti se vrati u startu, kada izvade bebu. Meni su odmah nakon operacije rekli da se lepo vratila, i da čak ne bih morala ni primati ono kroz infuziju za skupljanje materice (što izaziva bolove), ali kao bolje da primim. Moje cimerke su nakon tih infuzija još primale injekcije za skupljanje materice, čak i na dan otpusta su primile, ja ne.


ja sam primala injekcije, ne kroz infuziju, i daaa, boli to skuplanje matericeuser posted image   ali prodje brzouser posted image
a mozda su mi, kako ti kazes, stavljali i u infuzijuuser posted image to vec ne znam.


< Poruku je uredio madre -- 7.5.2011 23:43:49 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Carski rez
7.5.2011 23:37:06   
Anoniman
Znaš šta boli više? Gvožđe! user posted image Boli dok se daje, mesto uboda pomodri kao da te neko tukao i ne prolazi mesecima posle, i boli na dodir! 

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 798
   RE: Carski rez
7.5.2011 23:40:41   
madre
vise od longacefa?user posted image ja sam se naprimala longacefa, doduse u trudnociuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 7.5.2011 23:41:49 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Carski rez
7.5.2011 23:40:44   
Nensi*
Nisu ni meni masirali stomak...A te injekcije za skupljanje materice sam dobijala u ruku 3 dana i nista nije bolelo...

< Poruku je uredio Nensi RR -- 7.5.2011 23:41:33 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here