|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
3.12.2011 22:39:36   
Sanchy
Uvek bih se pre porodila carskim nego "prirodnim" putem iz vise razloga ali iskreno ne znam da li spinalna ili opsta anestezija...za obe varijante vezujem odredjene strahove tipa ako je spinalna mogu da ostanem nepokretna a i necu videti odmah bebu pa mogu da mi podmetnu neku druguuser posted image (sta cu ,desavalo se u proslosti svasta pa  ne vidim razlog da ne moze da se ponovi i u sadasnjosti),a kada je u pitanju opsta plasim se da se ne probudim (to se takodje desavalo po bolnicama)...svi ti moji strahovi u stvari vezani su za cinjenicu da doktorima,sestrama i anesteziolozima nimalo ne verujem... toliko puta sam se uverila u njihovu totalnu nestrucnost pa cak i poznajem doktore koji se zgrazaju nad neznanjem svojih kolega koji su, zna se vec na koji nacin,zavrsili fakultet...Pretposlednji smo u regionu po korupciji ,iza nas je samo Bosna i Hercegovina u svim aspektima pa i u zdravstvu...pa kako onda da im verujem?Da li neko od vas ima iste sumnje ili sam ja samo totalni panicaruser posted image

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Carski rez
3.12.2011 22:54:22   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Da li neko od vas ima iste sumnje ili sam ja samo totalni panicaruser posted image

Kod mene da, ali ne iz razloga koje si ti navela, već što je neznanje blagoslov, a moja glava ima previše informacija šta sve nosi i može da nosi CR po život i zdravlje. I da mogu da biram, nikad ga ne bih birala.
Ali ako ostane Placenta previa, nemam šta da razmišljam.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Carski rez
3.12.2011 23:03:26   
Sanchy
Procitala sam sve sto se tice carskog ,argumente i za i protiv... ne znam da li si nailazila na takva misljenja doktora koja idu u prilog carskom ali mozes ih naci po internetu...u svakom slucaju moj moto je bolje i rana na glavi nego dole da me seku i siju user posted image ...sve drugarice u mom okruzenju isto planiraju carski kad dodje do trudnoce i porodjaja ,tako da svi mi razlicito razmisljamo sto ne znaci da ti nisi u pravu ali jednostavno za mene licno jedina prihvatljiva opcija je carski...samo jos da odlucim koja anestezija i to je to..user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Carski rez
3.12.2011 23:13:47   
New Mom
Mani mene, student medicine, gledam to iz drugačijeg ugla.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Carski rez
3.12.2011 23:16:49   
Sanchy
I moja sestra je apsolvent medicine... ufff teski su nam razgovori jer ja vise naginjem alternativnoj  a inace sam pravnik pa mozes da zamislis kakav je to rat user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Carski rez
3.12.2011 23:39:55   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy

I moja sestra je apsolvent medicine... ufff teski su nam razgovori jer ja vise naginjem alternativnoj  a inace sam pravnik pa mozes da zamislis kakav je to rat user posted image

user posted image Mogu, mm ti je kolega.
Šta znam, rizici su veliki potencijalno. Za bebu je CR bolji nego vaginalni, ali za majku...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Carski rez
3.12.2011 23:46:21   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Sanchy

I moja sestra je apsolvent medicine... ufff teski su nam razgovori jer ja vise naginjem alternativnoj  a inace sam pravnik pa mozes da zamislis kakav je to rat user posted image

user posted image Mogu, mm ti je kolega.
Šta znam, rizici su veliki potencijalno. Za bebu je CR bolji nego vaginalni, ali za majku...


Ja sad mozda mnogo pitam,ali sta moze da se desi?
Ja sam podsvesno zelela da se porodim CR jer sam se uzasno plasila vaginalnog porodjaja,i ta zelja mi se ostvarila.
Ako je carski toliko opasan,zasto se skoro sve poznate licnosti poradjaju tako?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Carski rez
3.12.2011 23:50:42   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Hristinica


IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: Nensi*


IZVORNA PORUKA: Hristinica

zene, da li se neka porodila carskim sa spinalnom ili epiduralnom? mene strah da se ne probudim iz opste anestezijeuser posted image



Imaš temu Carski rez u spinalnoj anesteziji,kucaj gore u pretraživaču,tamo smo pisale o tome.


Hristinice ja sam se porodila CR u epiduralu, oduševljena sam i svakome bi preporučila to iskustvo.


user posted image a kakav je osecaj? jel osecas noge? jel imas bolove posle?


Ja ovo tek sad vidim.
U spinalnoj ne osecas noge,oduzeto ti je od stomaka sve do dole,a u epiduralnoj ti je oduzet samo deo oko stomaka.
Osecaj je super jer mozes odmah da vidis bebu user posted image ,a sto se tice bolova,naravno da ih imas cim prestane da deluje anestezija,ali imaces ih sa kojom god anestezijom da se porodis. Trazis lepo injekciju protiv bolova i bude lakse. Prva 2-3 dana su najgora,svaki dan je sve bolje,ja sam posle 10 dana bila kao nova,kao da nisam ni isla na CR.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Carski rez
3.12.2011 23:51:37   
isidora88
ja nikad ne bih izabrala carski,ja sam zelela da se porodim prirodno i imam lepo iskustvo,samo sledeci put uzimam epiduraluser posted image
carski rez me plasi,uzasavam se katetera,oziljka,anestezije...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Carski rez
3.12.2011 23:58:58   
minna
Ja sam super prosla sto se tice CR, ali koliko znam kao i svaka druga operacija(pogotovu male karlice) nosi sa sobom odredjene rizike...mada NM se sigurno bolje razume i zna strucnije o tome

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Carski rez
5.12.2011 16:59:06   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: Nensi*


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Sanchy

I moja sestra je apsolvent medicine... ufff teski su nam razgovori jer ja vise naginjem alternativnoj  a inace sam pravnik pa mozes da zamislis kakav je to rat user posted image

user posted image Mogu, mm ti je kolega.
Šta znam, rizici su veliki potencijalno. Za bebu je CR bolji nego vaginalni, ali za majku...


Ja sad mozda mnogo pitam,ali sta moze da se desi?
Ja sam podsvesno zelela da se porodim CR jer sam se uzasno plasila vaginalnog porodjaja,i ta zelja mi se ostvarila.
Ako je carski toliko opasan,zasto se skoro sve poznate licnosti poradjaju tako?
Postoji opasnost od tromboze zato je bitno da se sto pre stane na noge,povecana je opasnost od infekcije ,moze da dodje do povrede besike prilikom same procedure...ali po meni i vaginalni porodjaj nosi niz rizika cak vecih za bebu jer prolaskom kroz porodjajni kanal moze da zaradi kojekakve infekcije(brisevi mogu da budu sterilni u momentu uzimanja sto ne znaci da su i dalje sterilni u momentu porodjaja),moze da se zaglavi pa ako pravovremeno lekar ne reaguje moze i da se ugusi ako joj je pupcana vrpca ne daj Boze oko vrata,sto kod carskog ne moze da se desi i sama beba se ne muci prilikom porodjaja ...to je bar neko moje vidjenje ali svi smo mi razliciti pa prema tome svako i ima pravo na svoj stav i argumente za i protiv..

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Carski rez
6.12.2011 17:37:28   
Hristinica
a kakve su pripreme za carski rez i koliko ranije mora da se dodje u bolnicu?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Carski rez
6.12.2011 22:19:59   
*boka*
Ja sam na carskom rezu zaista prosla carski. I ja i moja beba. Uzela sam spinalnu anesteziju, bila sam svesna i raspolozena i docekala sa osmehom i suzama svoju bebu. Najlepsi osecaj koji cete ikada u zivotu osetiti. Nista na svetu sa tim ne moze da se poredi! Porodjena sam u 08:20h a u 18h san vec ustala, do duse vrtelo mi se u glavi malo, ali ujutru sam bila skoro kao nova, setala, drzala i dojila bebu, isla normalno u WC... cetvrti dan su mi izvadili konac i pustili me kuci. To je moje licno iskustvo, mozda sam ja imala srece, jer znam mnoge koje su se nakon carskog reza kilavile i kukale kako ne mogu nista i po mesec dana. Jedino sto sam iz porodilista izasla sa stomakom kao da sam 7. mesec, ali evo nakon 4 meseca od porodjaja, moj stomak je ponovo ravan, kao da nisam ni imala bebu od 4.160kg unutra.
Ja sam bila jako uplasena kada su mi rekli da mora carski, plakala sam jako i onda mi je doktorka rekla: "Sto places, znas li da nama nude da plate samo da ih porodimo carskim rezom? Pa sta mislis zasto smo se sve mi (mislila je na doktorke njene koleginice) porodile tako i zasto nase kolege poradjaju svoje zene carskim rezom?" Tacno je da postoje komplikacije, ali komplikacije mogu da se dese i kod prirodnog porodjaja i to mnogo vece.
Ja za sebe narucujem jos dva ovakva porodjaja! user posted image

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Carski rez
6.12.2011 22:29:59   
New Mom
Pa i rekla sam da su rizici veći za bebu kod vaginalnog. Da se samocitiram:
IZVORNA PORUKA: New Mom

Šta znam, rizici su veliki potencijalno. Za bebu je CR bolji nego vaginalni, ali za majku...

Rizici za majku (Sanchy je većinu napisala):
od 100 žena: Sedam žena će trebati hitne histerektomije.
• Pet žena će biti potrebna dalja operacija kasnije.
• Devet će trebati prijem u jedinici intenzivne nege.
• Dve će imati tromboembolijske bolesti.
• Jedna žena će imati ozlede mokraćne bešike.
• 0,3 će imati ozlede mokraćne cevi.
od 1000 žena:
• Sedam žena će imati povećan rizik od rupture materice tokom sledeće trudnoće / porođaja.
• Četiri žene će imati problema sa posteljicom koja sraste u matericu u kasnijim trudnoćama.
• 60 može da ima znake ili simptome infekcije.
Smrt se događa kod jedne od svakih 12.000 žena.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Carski rez
6.12.2011 22:54:37   
*boka*
Ma znam to je sve tacno, ti to gledas kao buduci lekar i u pravu si sasvim sto se rizika tice, ali u svakodnevnom zivotu smo okruzeni mnogo vecim rizicima, recimo u saobracaju i sl, pa kada bismo razmisljali o tome koliki je procenat da nas udari auto, na ulicu ne bismo nikada izasli napolje. Ja sam misljenja za kakav god porodjaj da se neko odluci (sem ukoliko lekar ne odluci umesto tebe, kao u mom slucaju) treba da se naoruza pozitivnom energijom i mislima i da ocekuje najbolje. Ipak na svet donosimo nesto nama najvrednije i trebalo bi da ocekujemo porodjaj sa osmehom, a ne sa strahovima.
Ja sam se licno jaaako plasila carskog reza i molila sam se da imam prirodan i normalan porodjaj, ali me je na kraju snaslo ono cega sam se najvise toliko plasila, plakala sam jako kada su mi saopstili i tresla sam se kao prut, ali sada nakon svega mogu da kazem da je porodjaj za mene bio jedno savrseno iskustvo. Ne znam kako izgleda prirodan porodjaj, (znam samo kako izgledaju kontrakcije jer sam ih imala citavu noc, ali nisu bile jake), ali da mi neko sada ponudi da se drugi put porodim prirodno ne bih pristala, trazila bih carski rez.
To je samo moj stav na osnovu licnog iskustva, ne tvrdim generalno.

< Poruku je uredio *boka* -- 6.12.2011 22:56:56 >


_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Carski rez
6.12.2011 22:59:49   
New Mom
Ja samo kažem da ne kontam da se bira CR ako se ne mora, jer CR je operacija i to ne bezlazena, a nikako to da se shvati.
Ako se mora, mora se, kao i svaka druga urgentna intervencija, naravno. Ali ako se ne mora...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Carski rez
6.12.2011 23:17:54   
Anoniman
Znam dve osobe koje rade u Betaniji: jedna je med.sestra, a druga je instrumentarka, a muž joj je lekar u Betaniji. Moje pitanje je, zašto one žele CR, i lekari ih u tome podržavaju, ako je to toliko loše? Da sam zapamtila, a nisam user posted image , mogla bih baciti i koju medicinsku reč o tome zašto prirodan porođaj nije dobar. 

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 867
   RE: Carski rez
6.12.2011 23:29:37   
*boka*
Meni je takodje doktorka koja me je poradjala, kada je videla koliko sam se uspanicila, rekla da su i ona i njene koleginice tu birale da se porode carskim rezom i da su kolege doktori svoje zene porodili carskim rezom. E sad, ako su oni, kao ginekolozi bili misljenja da je takav porodjaj za njih bolji, ja sam im verovala. Oni valjda znaju najbolje... Ja sam svakako imala puno indikacija za CR (preeklampsija, visak plodove vode, disproporcija izmedju bebine glave i stomaka, krupna beba a uske karlicne mere) ali sam srecna jako sto sam na kraju prosla kako sam prosla.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Carski rez
6.12.2011 23:36:51   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: Hristinica

a kakve su pripreme za carski rez i koliko ranije mora da se dodje u bolnicu?
Nikakve posebne pripreme, iste su kao i za vaginalni porodjaj u principu...dan ranije se dolazi u bolnicu,dogovaras se sa anesteziologom koju vrstu anestezije hoces i cekas zakazano vreme..sutradan ti stavljaju kateter,dobijes anesteziju i kroz desetak minuta sve je gotovo,dobijes analgetike ,vidis bebicu ako se nisi odlucila za opstu anesteziju i vode te u sobu...dalji tok oporavka zavisi od same osobe ...moja kuma je posle carskog izasla za tri dana i odmah otisla sa suprugom u kupovinu stvarcica za bebca,nikakvih jacih bolova nije imala niti bilo kojih drugih problema,ali opet kazem zavisi od osobe do osobe...

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Carski rez
6.12.2011 23:44:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sanchy

ako je spinalna mogu da ostanem nepokretna a i necu videti odmah bebu pa mogu da mi podmetnu neku druguuser posted image


U spnalnoj ćeš videti bebu odmah, u opštoj nećeš.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 870
   RE: Carski rez
6.12.2011 23:47:35   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Sanchy

ako je spinalna mogu da ostanem nepokretna a i necu videti odmah bebu pa mogu da mi podmetnu neku druguuser posted image


U spnalnoj ćeš videti bebu odmah, u opštoj nećeš.

Da da to sam i mislila malo sam zbrzala pisanijeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Carski rez
6.12.2011 23:50:50   
*boka*

IZVORNA PORUKA: Sanchy
...moja kuma je posle carskog izasla za tri dana i odmah otisla sa suprugom u kupovinu stvarcica za bebca,nikakvih jacih bolova nije imala niti bilo kojih drugih problema,ali opet kazem zavisi od osobe do osobe...


Isto kao i ja. Cetvrti dan mi izvadili konac i pustili nas kuci. Nas dve (tj. nas troje, i mm) smo od prvog dana isli u setnju, kupovinu, sve sam aktivnosti najnormalnije obavljala bez ikakvih bolova. Jedina neprijatnost je bilo to sto me je rana svrbuckala po nekad, ali nista strasno.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Carski rez
6.12.2011 23:59:24   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: *boka*


IZVORNA PORUKA: Sanchy
...moja kuma je posle carskog izasla za tri dana i odmah otisla sa suprugom u kupovinu stvarcica za bebca,nikakvih jacih bolova nije imala niti bilo kojih drugih problema,ali opet kazem zavisi od osobe do osobe...


Isto kao i ja. Cetvrti dan mi izvadili konac i pustili nas kuci. Nas dve (tj. nas troje, i mm) smo od prvog dana isli u setnju, kupovinu, sve sam aktivnosti najnormalnije obavljala bez ikakvih bolova. Jedina neprijatnost je bilo to sto me je rana svrbuckala po nekad, ali nista strasno.
user posted image super si prosla i drago mi je kada cujem takve price posto stvarno ne bih mogla da se porodim drugacije i verujem da ce tako biti i kod mene user posted image

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Carski rez
7.12.2011 0:28:20   
*boka*
A ja ti od sveg srca zelim porodjaj kao moj! I moj savet je, ukoliko se budes poradjala carskim rezom, da uzmes spinalnu anesteziju jer nikada niko nece moci da ti opise osecaj kada rodis svoje dete i kada ti ga stave na grudi odmah po rodjenju. To je emocija koju nikada u zivotu vise neces osetiti i ne moze se prepricati. Najsavrseniji i najjaci osecaj na svetu!

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Carski rez
7.12.2011 12:15:38   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Tash

Znam dve osobe koje rade u Betaniji: jedna je med.sestra, a druga je instrumentarka, a muž joj je lekar u Betaniji. Moje pitanje je, zašto one žele CR, i lekari ih u tome podržavaju, ako je to toliko loše?

Moja nijedna profesorka na ginekologiji (ima ih mali milion), recimo, nije za CR i stalno su nam na vežbama i internatu surerisali da ne jurcamo za tim. I šta sad to dokazuje?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here