|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
3.6.2011 19:41:19   
Nensi*
Meni je posteljica celu trudnocu bila na zadnjem zidu,a ne znam kakve veze to ima sa carskim rezom,to prvi put cujem user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Carski rez
6.6.2011 7:52:07   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

devojke imam jedno pitanje....srela sam komsinicu kojoj ce se raditi carski rez....i spomenula je da joj je posteljica na prednjem zidu i kako nije jos presla na zadnji zid a treba da joj se radi carski rez....kao moguce su komplikacije,bla bla bla...da li ima neko ko je upucen u tu pricu....????hitno mi treba odgovor


ja sam čula za ovaj slučaj kad se radi carski rez, zove se Placenta Previa:

user posted image

jednostavno je placenta na takvom mestu da beba tuda ne moze da prodje, vidi sliku

ili Placentae Abruptio, kad se placenta malo odvali

user posted image

< Poruku je uredio vukosava -- 6.6.2011 7:53:03 >

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Carski rez
23.8.2011 16:04:10   
bulka
Htedoh da pisem u temi: Blizanci. Prirodan porođaj ili carski rez?,
pa objavih ovde porukicu. Izvinjenje

< Poruku je uredio bulka -- 23.8.2011 16:07:14 >

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Carski rez
26.8.2011 9:34:21   
senjrita
user posted image  hej... ja sam se sa prvim detetom porodila na carski rez  u narodnog fronta iako to nisam htela. bila sam za varijantu prirodnog porodjaja,ali uz epidural.. posto to nije islo ja sam zavrsila na carskom rezu,pod totalnom anestezijom....sve je proslo super, malo boli ali i brzo prodje,nema nekog specijalnog mucenja...... naravno vazno je i imati dobrog lekara,to je jako bitno. mene je porodio dr. dusan stanojevic i zaista je umetnik!!!!! oziljak nemam i sad opet idem na carski rez jer je zaista carski.......... nemojte da se plasite,ja jesam malo u pocetku ali sve je to normalno,dobijete totalnu i za 20 minuta ste porodjeni.....  srecno svakom ko ide......

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Carski rez
29.8.2011 23:47:03   
kliklik
Ja sam se porodila u totalnoj anesteziji, prvo sam se plasila totalne jer sam posle operacije slepog creva ceo dan povracala i bila potpuno komirana, ali me je babica ubedila da su potpuno drugacije "droge" u pitanju kod porodjaja, jer se koriste one koje su bezbedne za bebu pa ih i mi mnogo lakse podnosimo. A najgora stvar mi je bila konstantno kasljucanje, bas zbog totalne anestezije, tj zbog tubusa koji mi je bio u grlu, jedno cetiri dana sam imala iziritirano grlo i svaki put kad se nakasljem se javljao uzasan bol. I ustajanje mi je bilo tesko, zato sto nisam jela dva dana pa sam se skoro srusila, al vec posle prvog obroka je bilo lakse. Nisam uopste spavala niti mi se spavalo od 1 popodne kad su me dovezli u sobu, pa sve do 2 ujutru.

Da, setila sam se i da mi je ono prebacivanje s operacionog stola i na krevet u sobi isto bilo grozno.

(odgovor članu senjrita)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Carski rez
14.9.2011 9:32:48   
basso
Ja sam prva 2 carska reza radila u totalnoj anesteziji i jeste da je uzasno kada se probudis,prvo ustajanje i dok ne izadjes iz soka, ali ja sam se brzo oporavljala i 4-og dana pustena kuci i sto je vaznije-bebe su bile dobro.Sada mi dr predlaze carski u epiduralu,ne spinalni blok.Ima li neka iskustva sa ovim,plasim se nepoznatog i nisam bas pristalica da se dira kicma.Ali citam da se svuda u svetu izbegava cr u totalnoj,pa rekoh da cujem i vasa misljenja,inace termin mi je za nedelju dana.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Carski rez
21.9.2011 21:15:21   
dacca
Da li se i posle CR krvari tolikoda moramo nabaviti dosta mrezastih ulozaka?

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Carski rez
21.9.2011 21:17:46   
Nensi*
To je sve individualno. Ja nisam mnogo krvarila,svega 2-3 nedelje,u pocetku obilnije,prvih nekoliko dana,a posle sam mogla da nosim dnevne uloske.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Carski rez
21.9.2011 21:54:17   
Anoniman
Posle prvog CR sam 6 nedelja krvarila, a posle drugog svega 2-3 nedelje i to baš slabo. 

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 834
   RE: Carski rez
21.9.2011 21:58:04   
dacca
Znaci da ponesem 2-3 pakla mrezastih i one obicne?! A da li su dobre te gacice za jednokrtnu upotrebu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Carski rez
21.9.2011 21:59:58   
Anoniman
Mrežaste? Jesu, odlične! I nisu jednokratne, ne bacaj! U mašinu, i kao nove! user posted image

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 836
   RE: Carski rez
21.9.2011 22:01:24   
Anoniman
A šta će ti obični ulošci? user posted image
Ideš definitivno na CR?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 837
   RE: Carski rez
21.9.2011 22:12:17   
dacca
Idem Tasho, zbog placente previe... A ti obicni ulosci pustaju, pa su mi neke cure rekle da su ispod njega stavljale na gacice one obicne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Carski rez
21.9.2011 22:22:05   
Anoniman
Meni nisu puštali. Uglavnom sam nosila dva uloška dok sam krvarila jače, a posle jedan. 

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 839
   RE: Carski rez
22.9.2011 9:08:39   
Nensi*
Ne dozvoljavaju obicne uloske u porodilistu,samo mrezaste,i ja sam u pocetku stavljala po 2 komada.a kad dodjes kuci stavljaj sta hoces jer neces imati ranu dole. A gacice su super,svaka cas_t onom ko ih izmisli.

< Poruku je uredio Nensi* -- 22.9.2011 9:09:55 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Carski rez
22.9.2011 9:11:55   
dacca
Ok, hvala user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Carski rez
22.9.2011 13:14:46   
basso
Kako se zovu te gacice i gde se kupuju

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Carski rez
22.9.2011 13:17:46   
dacca
Mrezaste gacice i kupuju se u apoteci.

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Carski rez
3.11.2011 23:47:53   
alex011
Drage moje, htela sam da vas zamolim za pomoć! Porodila sam se Cr-om 05.05.2011, Krvarenje mi je trajalo punih 6 nedelja, a nakon toga nista. Pre 26 dana mi ponovo počne, trajalo je nekih 7 dana, kao sto mi inače i traje,medjutim kada se zavrsilo, nakon dva dana sam opet dobila, pa je trajalo 7 dana, pa 3 dana nista, a onda opet...i evo nakon 6 dana je gotovo...da li je neko imao slično iskustvo...planiram da idem do lekara ovih dana, čisto da proverim, a ujedno i na kontrolu, ali sam se malo uplašila...osećam kao da mi je organizam iscrpljen i strašno sam umorna...možda je usled tolikog krvarenja došlo do gubitka gvoždja..ne znam.. user posted image user posted image

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Carski rez
11.11.2011 18:35:27   
Hristinica
zene, da li se neka porodila carskim sa spinalnom ili epiduralnom? mene strah da se ne probudim iz opste anestezijeuser posted image

(odgovor članu alex011)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Carski rez
11.11.2011 22:56:33   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Hristinica

zene, da li se neka porodila carskim sa spinalnom ili epiduralnom? mene strah da se ne probudim iz opste anestezijeuser posted image


Imaš temu Carski rez u spinalnoj anesteziji,kucaj gore u pretraživaču,tamo smo pisale o tome.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Carski rez
12.11.2011 0:14:03   
Laki BG
Pa sto se plasis da se neces probuditi? :)
Ne plasi se bre, sve ce biti ok.
Ja bih npr i zub vadila sa totalnom :) a imala sam i carski pod totalnom anesteziji, sjasna stvar

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Carski rez
12.11.2011 8:28:27   
mihi
IZVORNA PORUKA: Nensi*


IZVORNA PORUKA: Hristinica

zene, da li se neka porodila carskim sa spinalnom ili epiduralnom? mene strah da se ne probudim iz opste anestezijeuser posted image



Imaš temu Carski rez u spinalnoj anesteziji,kucaj gore u pretraživaču,tamo smo pisale o tome.


Hristinice ja sam se porodila CR u epiduralu, oduševljena sam i svakome bi preporučila to iskustvo.


< Poruku je uredio mihi -- 12.11.2011 8:29:12 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Carski rez
12.11.2011 8:53:37   
minavb
IZVORNA PORUKA: alex011

Drage moje, htela sam da vas zamolim za pomoć! Porodila sam se Cr-om 05.05.2011, Krvarenje mi je trajalo punih 6 nedelja, a nakon toga nista. Pre 26 dana mi ponovo počne, trajalo je nekih 7 dana, kao sto mi inače i traje,medjutim kada se zavrsilo, nakon dva dana sam opet dobila, pa je trajalo 7 dana, pa 3 dana nista, a onda opet...i evo nakon 6 dana je gotovo...da li je neko imao slično iskustvo...planiram da idem do lekara ovih dana, čisto da proverim, a ujedno i na kontrolu, ali sam se malo uplašila...osećam kao da mi je organizam iscrpljen i strašno sam umorna...možda je usled tolikog krvarenja došlo do gubitka gvoždja..ne znam.. user posted image user posted image

Tako je meni bilo. Kad su mi prošle lohije krvarila sam 3 puta po 7 dana tokom jednog meseca. Išla na UZ pregled i sve je bilo ok. Posle toga se tako nešto više nikad nije ponovilo.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu alex011)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Carski rez
12.11.2011 11:50:42   
Hristinica

IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: Nensi*


IZVORNA PORUKA: Hristinica

zene, da li se neka porodila carskim sa spinalnom ili epiduralnom? mene strah da se ne probudim iz opste anestezijeuser posted image



Imaš temu Carski rez u spinalnoj anesteziji,kucaj gore u pretraživaču,tamo smo pisale o tome.


Hristinice ja sam se porodila CR u epiduralu, oduševljena sam i svakome bi preporučila to iskustvo.


user posted image a kakav je osecaj? jel osecas noge? jel imas bolove posle?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here