|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
12.6.2012 13:19:05   
Sanchy
Meni su trbusni misici prilicno jaki,godine teretane:D,pa valjda nece biti nekih vecih problema?...sto se tice budjenja iz anestezije hmm,videcemo,moja mama nije imala bas nikakvih problema sa tim budjenjem prilikom nekih operacija pa ako ima veze genetika bice super u suprotnom videcu sta cu...,sto se tice zena koje su prirodno porodjene u Visegradskoj su one na sasvim drugom spratu tako da ne razmisljam o tome,ili tesim sebe,da one mogu da set_aju ali da sede to malo teze i tako ce im biti mnogo duzi period nego sto ce mene boleti rana od cr....sta cu mora covek da razmislja tako,kad bih razmisljala jadna ja sigurno bi i bolovi i sve ostalo duze trajali i savet moje prijateljice sto pre na noge,makar sve zvezde videli,sto pre krene set_nja laksi oporavak,ako hocete da kinete zapusite nos da sprecite zbog rane i kad ustajete i set_ate pritiskajte ranu manje boli...to su mene savetovali pa sad ako je njima bilo lakse bice i meni....

< Poruku je uredio Sanchy -- 12.6.2012 13:21:01 >

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 1326
   RE: Carski rez
12.6.2012 13:22:02   
Anoniman
Kupi najmanje mider gaće. One će ti držati stomak, biće ti lakše. I ja kažem "što pre na noge!", i kijati i kašljati možeš ako stisneš ranu. 

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 1327
   RE: Carski rez
12.6.2012 13:29:44   
Sanchy
Kupila sam onaj pojas posle porodjaja siroki i vala dobro sam ga i platila pamoze i to na cicak je pa mogu da zatezem koliko hocu samo cu da pitam tamo od kad moze da se stavlja ,ove moje su koristile po izlasku iz bolnice znaci cetvrtog dana recimo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1328
   RE: Carski rez
12.6.2012 13:30:07   
minna
Da, da, obavezno sto pre na noge i posle sto cesce ustajanje. V se rodio u 8:55, ja sam popodne ustala 1.put, 2.put odmah ujutru sledeceg dana i posle je vec islo lakse.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1329
   RE: Carski rez
12.6.2012 13:38:10   
MERYEN

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Kupila sam onaj pojas posle porodjaja siroki i vala dobro sam ga i platila pamoze i to na cicak je pa mogu da zatezem koliko hocu samo cu da pitam tamo od kad moze da se stavlja ,ove moje su koristile po izlasku iz bolnice znaci cetvrtog dana recimo...


Mene su oba puta uvezivali u carsave,sve dok mi nisu skinuli katetar a to je 4 dan,posle toga stavljmo nas pojas,bitno je da bude dobro zategnut.

_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1330
   RE: Carski rez
12.6.2012 13:40:19   
minavb
Mider gaće i steznik

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 1331
   RE: Carski rez
12.6.2012 13:42:38   
Sanchy
Sad sam se setila da imam i te mider gace ,to sam kupila kad sam se malo ugojila u stomaku pa da stegnem pompeine skroz ok,pa sad videcu sta mi je bolje i lakse posto ide jul i avgust bice trista stepeni

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 1332
   RE: Carski rez
12.6.2012 14:05:30   
mamamikka
da li ste pri ustajanju posle cr koristile pomoć konopca vezanog za kraj kreveta (dizale se vukući isti)? Imala sam op. posle koje mi je isti bio od velike pomoći ali ne znam sme li posle cr?

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1333
   RE: Carski rez
12.6.2012 14:23:39   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb

Jel ovo tem "carski rez" ili "kako odgovoriti ženu od carskog"?


Mozda pod pretpostavkom da je jedina indikacija od CR strah od rane od epiziotomije.

A mozda i objasnjenje zenama koje nisu imali CR o cemu se prica, vidim da se CR dozivljava kao nesto sto samo povlascene idu, kao laksi metod porodjaja.

Tash: niko te ne tera da kliknes na svaki link na RR. Ja sam ovo gledala pre operacije i bilo mi je lakse da skontam sta dole rade 5 min pre placa bebe i 20 minuta nakon.

minna, bobo, purplish: naravno da je individualno ko sta podnosi a pogotovu sta radi posle operacije ili pre operacije. Definitivno rana zavisi i od ovoga:
- da li si nosila mider
- koliko si cm bila otvorena pre operacije (ako si 0 cm tj ako ti je zakazan CR definitvno ce da te boli samo ta rana nista drugo jer se nista nije desavalo pre operacije)
- kad si izasla iz bolnice i koliko si pomoci imala od strane drugih u kuci oko bebe
- koliko dugo si bila kuci i nisi morala da radis

Sanci: A to da li ko ima jake trbusne misice ili ne nema veze sa tim koliko njima treba da zarastu. Kad treba da se podignes kad su oni preseceni, njihova predjasna funkcionalnost se ne vraca odmah.

A oko toga koliko je sve individualno, evo sto se moje individualnosti tice: Bebu mi nisu merili (da su mi to radili isla bi sigurno na zakazani CR) tako da sam pokusavala od petka do nedelje i dosla do 8 cm, usput zaradila temperaturu (nista nisam jela od petka). Odmah nakon operacije sam hodala i otisla peske do bolnickog bloka u kom mi je bila beba na intenzivnoj (isti sprat je bio, trebalo mi je 20 min, naravno pritisla sam ranu rukom). Kuci sam izasla nakon 3 dana. Vozila sam kmkola kola 4.5 h (morali smo da se selimo) 2 nedelje posle operacije, pakovali smo se svo vreme nakon moje operacije 2 nedelje. Posao mi je takav da moram da stojim celo pre podne otprilike (prosveta) i mogu vam reci da rana definitvno ne boli isto kad ste kuci pa hodate po kuci po 5, 10 min, radite nesto pa sednete ili kad stojite u cugu 4h i morate da hodate po ucionici. Definitvno nije isto. Ja sam hodala kao Her Flick i sto sam vise stajala, sve sam je vise osecala. Vikendom kad sam bila kuci - druga prica.

Naravoucenije moje price je: idite na zakazani carski, koristite taj mider a ko nije imao carski suzdrzite se komentara da poredite celu ovu operaciju samo sa ranom od epzotomije (bolom nakon nje), stvarno nije umesno. Nije lako imati nikakvu operaciju, i ko mora ide na nju. Razlozi postoje, da li su fizicke ili psihicke prirode nije bitno.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1334
   RE: Carski rez
12.6.2012 14:27:16   
vukosava

IZVORNA PORUKA: mamamikka

da li ste pri ustajanju posle cr koristile pomoć konopca vezanog za kraj kreveta (dizale se vukući isti)? Imala sam op. posle koje mi je isti bio od velike pomoći ali ne znam sme li posle cr?


Ja nisam to imala. Ja sam imala metodu da se rukama podignem do sedeceg stava i onda dalje nastavim jer preuzmu ostali misici oko stomaka. Onako mic po mic, rukama se podignem. Lakse mi je bilo iz potpuno lezeceg stava u sedeci, nisam mogla da budem u onom na stranu. A ako imas za bilo sta da se uhvatis oko sebe jeste lakse, ivicu kreveta ili bilo sta.

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 1335
   RE: Carski rez
12.6.2012 14:29:15   
minna

IZVORNA PORUKA: mamamikka

da li ste pri ustajanju posle cr koristile pomoć konopca vezanog za kraj kreveta (dizale se vukući isti)? Imala sam op. posle koje mi je isti bio od velike pomoći ali ne znam sme li posle cr?


Meni nisu nudili konopac. Sestra mi je objasnila kako da ustanem (sa boka da se oslonim na lakat, tako da se pridignem, sednem i onda polako ustanem) i to je bilo to, nije mi dala ni ruku, i cak je rekla - pa necu ja valjda da te pratim do wc-a, ajde, ajde... bas sam naletela na neku namrgodjenu...

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 1336
   RE: Carski rez
12.6.2012 14:51:27   
mamamikka
Ni ovde ne nude nikom (bezveze, zato sam mislila da ne sme) a meni je to olakšalo ustajanje neopisivo, koristila sam sistem kao Vukosava. Meni je to savetovala žena koja je ležala do mene na odeljenju.

< Poruku je uredio mamamikka -- 12.6.2012 15:04:32 >


_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 1337
   RE: Carski rez
15.6.2012 16:33:33   
Linonina
Koliko vam je trebalo posle carskog da se oporavite skroz, da mozete da kazete e sad je sve kao i pre? Znam da je individualno, ali opet..okvirno?

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 1338
   RE: Carski rez
15.6.2012 16:38:50   
Olga75
POSLE CARSKOG REZA
molim da koristite pretrazivac

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1339
   RE: Carski rez
15.6.2012 23:08:04   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Linonina

Koliko vam je trebalo posle carskog da se oporavite skroz, da mozete da kazete e sad je sve kao i pre? Znam da je individualno, ali opet..okvirno?

Sa prvim dve nedelje, sa drugim malo duže, oko mesec dana.

(odgovor članu Linonina)
  Direktna veza do poruke: 1340
   RE: Carski rez
15.6.2012 23:22:38   
Mizzy
I meni 2 nedelje, dok mi nisu skinuli konce, posle je lakse.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1341
   RE: Carski rez
16.6.2012 13:16:53   
MajaLina
Ja bih samo da vas pozdravim, u ponedeljak krecem u bolnicu na zakazani Carski.
Zelim vam sve najbolje, i da se svaka od vas porodi najlakse na svetu, bez obzira, bio to CR, ili prirodni porodjaj.
I da se zdrave i lepe bebice rode.
Od srca vam zelim..
Cao Devojkeee...!!!user posted image

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 1342
   RE: Carski rez
16.6.2012 13:29:31   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Linonina

Koliko vam je trebalo posle carskog da se oporavite skroz, da mozete da kazete e sad je sve kao i pre? Znam da je individualno, ali opet..okvirno?


Ja sam nakon pola godine bila ona stara (hitan CR, bila na prirodnom do 8 cm).

< Poruku je uredio vukosava -- 16.6.2012 13:30:04 >

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1343
   RE: Carski rez
16.6.2012 13:30:55   
vukosava

IZVORNA PORUKA: MajaLina

Ja bih samo da vas pozdravim, u ponedeljak krecem u bolnicu na zakazani Carski.
Zelim vam sve najbolje, i da se svaka od vas porodi najlakse na svetu, bez obzira, bio to CR, ili prirodni porodjaj.
I da se zdrave i lepe bebice rode.
Od srca vam zelim..
Cao Devojkeee...!!!user posted image



Srecno user posted image Moj savet - nabavi steznik (mider) da te manje boli rana posle.

(odgovor članu MajaLina)
Direktna veza do poruke: 1344
   RE: Carski rez
16.6.2012 13:43:29   
vukosava
Ja se nakon 2 nedelje nisam oporavila skroz, nisam bas bila npr. za trcanje i radjenje trbusnjaka. Jesam mogla da vozim kola i da se lakse krecem po kuci. Selila sam se bas tad iz jednog grada u drugi. Ali totalno stara ja sam bila nakon pola godine. Nikakvi bolovi, sve sam isto mogla da uradim, da teglim, nosim.

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 1345
   RE: Carski rez
16.6.2012 14:42:51   
Linonina

IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Linonina

Koliko vam je trebalo posle carskog da se oporavite skroz, da mozete da kazete e sad je sve kao i pre? Znam da je individualno, ali opet..okvirno?


Ja sam nakon pola godine bila ona stara (hitan CR, bila na prirodnom do 8 cm).


Ti si se bas namucila...uh..Kao da si se porodila i prirodno i carski istovremeno. 8 cm pa to je skoro pa gotovo...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1346
   RE: Carski rez
17.6.2012 12:47:40   
JAmy
Grozim se i od same pomisli na CRuser posted image
Dobro,ne podnosi to svako isto,ali obzirom da je to za mene bilo pakleno iskustvo,ostajem pri stavu da je to ''nuzno zlo'',i da mu treba pribjegavati isklucivo kad se mora.Ne kazem da je prirodni porodjaj lak,ali je oporavak daleko brzi.Nema dileme da je sve prirodno bolje.CR je operacija ko i svaka druga,i to se cak moze svrstati u red komplikovanih i rizicnih hiruskih zahvata.
Danas je 17 dana od operacije,i dalje se mucim sa ustajanjem i bolom u stomaku.Spoljasnja rana je zarasla ali unutrasnja boli.A tek prvih dva dana kako mi je bilo....user posted image
Ne zelim ni da se sjecam...
Najteze mi je palo prvo ustajanje,mislila sam da cu da umrem...

< Poruku je uredio JAmy -- 17.6.2012 12:48:16 >


_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1347
   RE: Carski rez
17.6.2012 15:36:57   
purplish

IZVORNA PORUKA: Linonina


IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Linonina

Koliko vam je trebalo posle carskog da se oporavite skroz, da mozete da kazete e sad je sve kao i pre? Znam da je individualno, ali opet..okvirno?


Ja sam nakon pola godine bila ona stara (hitan CR, bila na prirodnom do 8 cm).


Ti si se bas namucila...uh..Kao da si se porodila i prirodno i carski istovremeno. 8 cm pa to je skoro pa gotovo...


Uvijek moze gore, ja sam bila 9 cm otvorena user posted image ...ali sam se za 7 dana, tj. kada sam konce skinula, skroz oporavila. I nikada nisam imala problema sa oziljkom, ne boli me. Nisam cak ni steznik morala nositi, sve se vratilo na svoje mjesto jako brzo user posted image .
Jamy user posted image , ne daj se , bice bolje uskoro. I ja sam malo bila istraumatizovana cijelim iskustvom, posto je sve bilo neplanski i na brzinu odradjeno...ali eto sve to prodje.

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1348
   RE: Carski rez
18.6.2012 6:46:30   
vukosava

IZVORNA PORUKA: JAmy

Grozim se i od same pomisli na CRuser posted image
Dobro,ne podnosi to svako isto,ali obzirom da je to za mene bilo pakleno iskustvo,ostajem pri stavu da je to ''nuzno zlo'',i da mu treba pribjegavati isklucivo kad se mora.Ne kazem da je prirodni porodjaj lak,ali je oporavak daleko brzi.Nema dileme da je sve prirodno bolje.CR je operacija ko i svaka druga,i to se cak moze svrstati u red komplikovanih i rizicnih hiruskih zahvata.
Danas je 17 dana od operacije,i dalje se mucim sa ustajanjem i bolom u stomaku.Spoljasnja rana je zarasla ali unutrasnja boli.A tek prvih dva dana kako mi je bilo....user posted image
Ne zelim ni da se sjecam...
Najteze mi je palo prvo ustajanje,mislila sam da cu da umrem...


Ja mislim da si ti najmerodavnija da pises o svemu tome jer sam primetila da mnoge zene sto je dete vece to je veca amnezija oko porodjaja. Valjda je to tako priroda uredila da pocnu da zele opet. Inace bi sve imale po jedno dete.

purplish: ja odlepljujem kad pomislim samo 2 cm je falilo, mogu misliti da je 1 cm... Ja sam zbog carskog ostala u SAD da zivim i radim a ne u Evropi, tako da mi je i zato nekako to sve promenilo u neku ruku zivot. Da mi je bio prirodni sve nesto mislim da bi mogla da se usudim na prekookeanski let i selidbu 3 nedelje nakon porodjaja. Ovako sam se samo usudila da pocnem da radim.

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 1349
   RE: Carski rez
18.6.2012 10:20:12   
purplish
Vukosava, meni i da je falilo 0 cm tj nista, ne bih se uspjela prirodno poroditi. Ja sam se ustvari jako brzo otvorila i onda je porodjaj stao kada sam bila na 9 cm i tako sam onda provela jos neka 3-4 sata. Problem je bio, sto su saznali kada su napravili CR, da je beba toliko cvrsto upetljala nogice i stomak pupcanom vrpcom da nije imala sanse da se spusti. Svaki put kada bi krenula dole da se spusti pupcana vrpca bi je povukla gore user posted image ...to su mi dr. rekli. **biga, to su te nepredvidive situacije koje se mogu desiti bilo kojoj zeni na porodjaju. Ali kao sto si rekla, svi mi stvorimo neku vrstu amnezije oko porodjaja, pa sam ja ponovo optimista da ce ovaj put zaista sve biti kako treba user posted image .

< Poruku je uredio Olga RR -- 18.6.2012 13:47:35 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here