|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
15.7.2012 23:36:26   
mufika
Prilikom procene tezine meni gin uvek kaze plusminus 250 g, i to mi zvuci realno

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1376
   RE: Carski rez
18.7.2012 21:01:42   
MicinaMama
Meni ovde ne kazu ni +/- nego tolika je tezina..Boga mi po izgledu moje bebe u stomaku moze biti samo u + i vec je na gornjoj granici onih 90%

(odgovor članu mufika)
Direktna veza do poruke: 1377
   RE: Carski rez
18.7.2012 22:40:03   
tijatija
Ovde kod nas kazu isto +- 300, mada mojoj rodjaki su rekli 3800 a porodila se za par dana a dete 3100 toliko o tome user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 1378
   RE: Carski rez
21.7.2012 4:09:14   
Rada T.
Meni su u Narodnom frontu bebu pre porođaja procenili na 3300 a rodila sam malca od 4000guser posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1379
   RE: Carski rez
22.9.2012 23:58:45   
simche
drage trudnice i porodilje,
11.oktobra zakazan mi je prijem u Betaniji, beba je karlicno postavljena, sto je indikacija za cr, pa su mi na toj komisiji bez problema zakazali prijem. rekose da donesem stvari i sve potrebne analize, ali ne i da li ce se operacija raditi istog dana. pri tom, niko mi nije rekao ni da li smem da jedem dan pre toga, niti bilo sta slicno. prosto, da dodjem, da ce me pregledati,pa cemo videti...kakva su vasa iskustva? da li se tamo ostaje koji dan pre operacije ili se radi odmah?
hvala unapred :)

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 1380
   RE: Carski rez
23.9.2012 9:12:46   
sanji
Verovatno će te ostaviti bar jedan dan za pripremu ako ne i duže!!! Kad stigneš ide se na komisijski pregled pa onda oni zakazuju tačan datum za CR ili odlažu do sledeće komisije. Bar je meni tako bilo u Bg-u, ne verujem da se mnogo razlikuje, sad svaki carski sem hitnog zakazuje komisija u samoj bolnici nakon pregleda. Srećno!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu simche)
Direktna veza do poruke: 1381
   RE: Carski rez
23.9.2012 9:38:36   
Tiziana
Karlicni polozaj jeste indikacija za carski,ali uopste ne mora da znaci da ces i ici na carski. Ja sam prvu bebu rodila prirodno,karlicno. Na CR salju samo ukoliko je beba suvise mala pa ne moze da izgura da izadje guzom,ili ako je suvise velika da joj ne bi povredili kukove. I moja kuma je drugu bebu rodila karlicno, prirodno,komisija je rekla ne za carski. Naravno uvek ce da ti kazu probamo prirodno,ako ne ide idemo na CR.

(odgovor članu simche)
Direktna veza do poruke: 1382
   RE: Carski rez
11.10.2012 13:59:07   
mlada_mama
zene, skoro sam saznala da imam kamen u zuci, i upalio se prije neki dan, dva napada sam imala i pijem ljekove, na dijeti sam. Da li je neka imala iskustva ili zna nekoga, zanima me da li postoji mogucnost da mi idu na CR zbog zuci?
Hvala

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1383
   RE: Carski rez
11.10.2012 15:04:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: simche

drage trudnice i porodilje,
11.oktobra zakazan mi je prijem u Betaniji, beba je karlicno postavljena, sto je indikacija za cr, pa su mi na toj komisiji bez problema zakazali prijem. rekose da donesem stvari i sve potrebne analize, ali ne i da li ce se operacija raditi istog dana. pri tom, niko mi nije rekao ni da li smem da jedem dan pre toga, niti bilo sta slicno. prosto, da dodjem, da ce me pregledati,pa cemo videti...kakva su vasa iskustva? da li se tamo ostaje koji dan pre operacije ili se radi odmah?
hvala unapred :)


Ne verujem da će te raditi taj dan, u najboljem slučaju sledeći dan.

(odgovor članu simche)
  Direktna veza do poruke: 1384
   RE: Carski rez
11.10.2012 15:08:26   
Anoniman
Tek sad vidim da sam zakasnila sa odgovorom. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1385
   RE: Carski rez
12.10.2012 19:12:19   
jacagoga
Ako sve bude ok postoji mogucnost da mi dr zakaze carski rez za pocetak decembra u Visegradskoj, znali neko kakva je tamo procedura, od prijema u bolnicu pa nadalje? Jel se radi u totalnoj anesteziji? Sto vise detalja bi mi znacilo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1386
   RE: Carski rez
17.10.2012 23:59:38   
smizlica13
mene zanima da li postoji mogucnos da idem na CR jer imam miome na materice i patronazna sestra mi je rekla da cu ici najverovatnije na CR,ali dr za sada nista ne spominje i dalje se drzi termina porodjaja po mens?

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 1387
   RE: Carski rez
18.10.2012 8:15:29   
boba 11
Indikacije za CR
http://www.bebac.com/index.php?show=news&part=display&int_newsID=7611
http://www.stetoskop.info/Carski-rez-1366-s1-content.htm
Smizlica13 pitaj dr sestre nisu kompetentne da daju savete.Moja medicinska sestra prijateljica mi je rekla da posto sam krvarila punih 6 nedelja posle prvog porodjaja,mozda nisu izvadili deo posteljice pa zato krvarim.Nije joj palo napamet da sam onda trebala biti pod zemljom od sepse vec je lupila pa ostala ziva.tako da se uvek samo sa dr konsultuj a njihove savete saslusaj i to je to

< Poruku je uredio boba 11 -- 18.10.2012 8:18:52 >

(odgovor članu smizlica13)
Direktna veza do poruke: 1388
   RE: Carski rez
18.10.2012 18:28:52   
smizlica13

IZVORNA PORUKA: boba 11

Indikacije za CR
http://www.bebac.com/index.php?show=news&part=display&int_newsID=7611
http://www.stetoskop.info/Carski-rez-1366-s1-content.htm
Smizlica13 pitaj dr sestre nisu kompetentne da daju savete.Moja medicinska sestra prijateljica mi je rekla da posto sam krvarila punih 6 nedelja posle prvog porodjaja,mozda nisu izvadili deo posteljice pa zato krvarim.Nije joj palo napamet da sam onda trebala biti pod zemljom od sepse vec je lupila pa ostala ziva.tako da se uvek samo sa dr konsultuj a njihove savete saslusaj i to je to

hvala ti!!! :***
pitacemo ga kad budemo isli na kontrolu :)

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 1389
   RE: Carski rez
18.10.2012 18:33:18   
Olga75
Smizlice zavisi gde i koliki su miomi , ja imam jedan na zadnjem zidu i porodila sam se vaginalno ( miom je bio 3,4 x 3,6 mislim ) a jedna rodjaka je imala CS i to su je poslali u Betaniju iz Su a miom je bio 10 cm ali en znam gde se tacno nalazio tj nalazi jer ga nisu dirali
eto najbolje je da pitas dr

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu smizlica13)
Direktna veza do poruke: 1390
   RE: Carski rez
18.10.2012 20:44:26   
Alexxa
Jacagoga,dođeš na dan kada ti je zakazan carski, odeš u ambulantu za prijem na prizemlju, tamo ti urade uobičajen pregled, provere da li si donela potrebnu dokumentaciju i presvučeš se. Garderoa ostaje kod njih, a daju ti listu za revers, koju moraš da čuvaš i zajedno sa dodeljenom spavaćicom vratiš na dan otpusta. Onda te sestra odvede na odelenje i pripremi za carski, meni su radili i ctg 2 sata, ali to nije pravilo. Taj dan će ti i uraditi carski, pod totalnom anestezijom. Kada se probudiš vode te na odelenje za CR. Taj dan se računa kao nulti, znači, njega ne brojiš. Otpust je četvrtog dana. Ako te zanima još nešto, slobodno pitaj!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1391
   RE: Carski rez
22.10.2012 10:57:31   
lokica77
alexxa ja cu najverovatnije u decembru na cr (bar tako predlaze moja dr koja mi vodi privatno trudnocu), Interesuje me da li u Visegradskoj cr radi tvoj dr koji ti je vodio trudnocu ili onaj dr koji je dezuran tog dana u operacionoj sali i da li svaki predlog za cr ide na konzilijum ili o tome moze odluciti tvoj dr? pozz

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 1392
   RE: Carski rez
22.10.2012 11:02:03   
jacagoga

IZVORNA PORUKA: Alexxa

Jacagoga,dođeš na dan kada ti je zakazan carski, odeš u ambulantu za prijem na prizemlju, tamo ti urade uobičajen pregled, provere da li si donela potrebnu dokumentaciju i presvučeš se. Garderoa ostaje kod njih, a daju ti listu za revers, koju moraš da čuvaš i zajedno sa dodeljenom spavaćicom vratiš na dan otpusta. Onda te sestra odvede na odelenje i pripremi za carski, meni su radili i ctg 2 sata, ali to nije pravilo. Taj dan će ti i uraditi carski, pod totalnom anestezijom. Kada se probudiš vode te na odelenje za CR. Taj dan se računa kao nulti, znači, njega ne brojiš. Otpust je četvrtog dana. Ako te zanima još nešto, slobodno pitaj!

Hvala ti na info

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 1393
   RE: Carski rez
22.10.2012 12:41:28   
liliana

IZVORNA PORUKA: lokica77

alexxa ja cu najverovatnije u decembru na cr (bar tako predlaze moja dr koja mi vodi privatno trudnocu), Interesuje me da li u Visegradskoj cr radi tvoj dr koji ti je vodio trudnocu ili onaj dr koji je dezuran tog dana u operacionoj sali i da li svaki predlog za cr ide na konzilijum ili o tome moze odluciti tvoj dr? pozz

Lokice, svaka pacijerntinja u Višegradskoj (izuzev onih koje su došle na hitan porođaj) prezentuje se konzilijumu. Tvoj Dr daje predlog Konzilijumu, a Konzilijum odlučuje da li će porođaj biti CR ili prirodni. CR , u većini slučajeva, obavlja tvoj lekar, izuzev ako te ne pošalju na hitan CR-onda to radi dežurni lekar.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1394
   RE: Carski rez
22.10.2012 13:05:33   
lokica77
hvala puno liliana, ako nije problem kazi mi samo da li i moj dr prisustvuje konzilijumu ili ne?
Sinoc me drugarica zbunila sa pricom da verovatno nece moja dr da mi radi cr jer je ona na postoperativnom (nacelnica) a cr rade samo ginekolozi ne znam ni ja koji
u svakom slucaju videcu sa dr za dve nedelje idem kod nje na kontrolu...

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 1395
   RE: Carski rez
22.10.2012 20:58:22   
MakaM
ono gde sam ja pogrešila, nisam znala niti mi je ko rekao-posle carskog ne treba sedeti sigurno 10-20 dana.Ja sam(opijena lekovima) sedela nakon tri dana i 4. pala u nesvest od bola.Šta ja znam šta smem,a šta ne..sestre mi nisu rekle..a dojila sam sedeći pred njima.
Znate i same da ne smemo dizati 3 meseca teško..treniranje nakon 6 meseci-godinu dana..


< Poruku je uredio MakaM -- 22.10.2012 20:59:03 >

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1396
   RE: Carski rez
22.10.2012 21:01:23   
Sanchy
Ja sam sedela sutradan odmah na krevetu imala sam odlicnog dr.koji je vrlo precizan i sistematican sto se tice svega kada je trudnoca i porodjaj u pitanju i nista mi nije rekao u smislu da ne smem da sedimuser posted image ...u svakom slucaju nista mi se negativno nije desilo ,tri meseca bez odnosa i nista tesko takodje minimum saginjanja..posle sest meseci vezbanje dozvoljeno..

(odgovor članu MakaM)
Direktna veza do poruke: 1397
   RE: Carski rez
22.10.2012 21:39:26   
boba 11
MakaM nikome to ni nekazu ali u zavisnosti od toga kko se ti osecas i koliko su te nadrogirali tako se i ponasas.Ja zbog mleka nisam insistirala da mi daju inekcije u infuziju protiv bolova je rnam niko i ne govori sta daju mislim da je novalgetol,a posledice ne znam pa sam samo prvi i drugi dan dobijala i to drugi put mislim da sam samo prvi dan.Vec drugi mi je bilo malo izdrzljivije pa sam odbila lekice.Ako su te kljukali normalno je da nisi osecala bolove sve dok nisu prestali da deluju.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1398
   RE: Carski rez
22.10.2012 21:52:33   
Maslacak15
I ja prvi put cujem da postoje restrikcije oko sedenja. Ja sam ustala vec naredno jutro (operisana sam popodne), drugog dana sam se sama tusirala. Najvise sam lezala ali sam i sedela. I rana je super zarasla. Jedino na sta mi je skrenuta paznja je da ne dizem tesko i ne naprezem se dve nedelje. Sto se odnosa tice, ovde je preporuka samo da se ceka sest nedelja kad je i kontrolni pregled kod ginekologa.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 1399
   RE: Carski rez
22.10.2012 22:12:44   
MakaM
Moj dr kada je ušao u sobu i zatekao me da sedim-prilično me "izgrdio" i rekao je da će morati Pravilnik ponašanja posle cr-a da napišu, jer mi zaista nismo obavezne da odemo sa predznanjem.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here