|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
18.6.2012 13:46:03   
vukosava
Srecom im nije padalo da ti sedaju na stomak i slicne akcije... Super sto se sve dobro zavrsilo. Kad su mali nemirci, vole da se vrte unutra...

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Carski rez
18.6.2012 14:00:06   
Olga75
meni je bilo olaksanje kad je babica odgore pogurala stomak
vazno je da se porodjaj zavrsi sa zivmo i zdravom bebom i mamom user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Carski rez
18.6.2012 14:04:39   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Olga RR

zivmo i zdravom bebom i mamom user posted image

Sad sam se setila nesto sto sam citala ioli cula nebitno. Dali ste znali da je zena najbliza smrti u toku porodjaja user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Carski rez
19.6.2012 13:02:51   
Linonina
Dobra si, gde ti to pade na pamet..user posted image
Da, ali to se kaze za porodjaj prirodnim putem ne za carski rez!

Aha, sad vidim da si se nadovezala na prethodno u vezi prirodnog, nisam procitala..

< Poruku je uredio Linonina -- 19.6.2012 13:06:12 >

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Carski rez
19.6.2012 14:33:04   
tijatija
Pa za prirodni to kazu a forsiraju na njemu user posted image

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Carski rez
19.6.2012 17:21:29   
vukosava
IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: Olga RR

zivmo i zdravom bebom i mamom user posted image

Sad sam se set_ila nesto sto sam citala ioli cula nebitno. Dali ste znali da je zena najbliza smrti u toku porodjaja user posted image


I meni je to rekla strina.

Zamisli 200 godina ranije, poradjas se u stali kako se onda radilo u senu, nigde ekipe za CR. Sigurno je i bilo tako.

< Poruku je uredio vukosava -- 19.6.2012 17:22:36 >

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Carski rez
19.6.2012 17:27:53   
MicinaMama
Isprepadaste me sada zivuuser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Carski rez
19.6.2012 17:28:33   
Verus

Mene ovo uzasava kad cujem..ne znam odakle im to.
IZVORNA PORUKA: vukosava

Srecom im nije padalo da ti sedaju na stomak i slicne akcije... Super sto se sve dobro zavrsilo. Kad su mali nemirci, vole da se vrte unutra...


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Carski rez
19.6.2012 22:02:19   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR


Mene ovo uzasava kad cujem..ne znam odakle im to.
IZVORNA PORUKA: vukosava

Srecom im nije padalo da ti sedaju na stomak i slicne akcije... Super sto se sve dobro zavrsilo. Kad su mali nemirci, vole da se vrte unutra...




Zamisli Verus to u ovoj situaciji (Olga kaze da su to njoj radili):

IZVORNA PORUKA: purplish

Vukosava, meni i da je falilo 0 cm tj nista, ne bih se uspjela prirodno poroditi. Ja sam se ustvari jako brzo otvorila i onda je porodjaj stao kada sam bila na 9 cm i tako sam onda provela jos neka 3-4 sata. Problem je bio, sto su saznali kada su napravili CR, da je beba toliko cvrsto upetljala nogice i stomak pupcanom vrpcom da nije imala sanse da se spusti. Svaki put kada bi krenula dole da se spusti pupcana vrpca bi je povukla gore user posted image ...to su mi dr. rekli. **biga, to su te nepredvidive situacije koje se mogu desiti bilo kojoj zeni na porodjaju. Ali kao sto si rekla, svi mi stvorimo neku vrstu amnezije oko porodjaja, pa sam ja ponovo optimista da ce ovaj put zaista sve biti kako treba user posted image .



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Carski rez
19.6.2012 23:06:40   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: Olga RR

zivmo i zdravom bebom i mamom user posted image

Sad sam se setila nesto sto sam citala ioli cula nebitno. Dali ste znali da je zena najbliza smrti u toku porodjaja user posted image

nismo znali i bas volimo da takve `cinjenice` citamo pred porodjaj user posted image

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Carski rez
20.6.2012 7:20:14   
minavb
Isprade prirodni porođaj najgori horor.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Carski rez
20.6.2012 13:35:38   
tijatija

IZVORNA PORUKA: ribizla


IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: Olga RR

zivmo i zdravom bebom i mamom user posted image

Sad sam se setila nesto sto sam citala ioli cula nebitno. Dali ste znali da je zena najbliza smrti u toku porodjaja user posted image

Ne, nije sustina bila da ikog prepadam ( i sama sam trudna cetvrti put) Zato bi zamolila moderatore da obrise taj moj post !!!
nismo znali i bas volimo da takve `cinjenice` citamo pred porodjaj user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Carski rez
20.6.2012 19:18:36   
vukosava
Ma to je bilo nekad bez medecine, dok se poradjalo u polju i stali. Danas lepo imaju carski rez pa smo sve dalje i dalje.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Carski rez
21.6.2012 10:39:48   
Sanchy
Evo i mene...porodila sam se na carski,,na kraju i ranije u 37 nedelji jer je doslo do odvajanja posteljice...beba je super dobio je 9 na rodjenju ai ja sam super hvala Bogu...posle carskog boleo meje stomak kao vrlo jak menstrualni bol i taj prvi dan je najgori u smislu da ako lezis na ledjima ne osecas nikakvu bol ali okretanje na stranu boli..sutradan vec duplo manje boli a svakodnevnose dobija ju dve injekcije protiv bolova ujutru i uvece tako da bola vise fakticki nema...kuci sve radim najnormalnije .u petak vadimo konce ,tako da nemate razloga plasiti se carskog,pozdravuser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Carski rez
21.6.2012 12:44:55   
Linonina
Sanchy, pa vidim ja nema tebe ucutala se nesto... A ti odradila posao!
CESTITAM!user posted image
Super, bas mi ja drago sto si dobro prosla i sto si zadovoljna! Znaci nije tooliko strasno to sve,a?

Pozdrav za tebe i bebu! Uzivajte sada!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Carski rez
8.7.2012 17:16:13   
Maja31
Mene zanima da li je neka od vas posle prvog carskog reza rodila prirodno, i da li vam je u narednoj trudnoci zatezao stomak u predelu reza. Mene uzasno zateze kada se okrecem?

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Carski rez
8.7.2012 22:19:27   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Linonina

Sanchy, pa vidim ja nema tebe ucutala se nesto... A ti odradila posao!
CESTITAM!user posted image
Super, bas mi ja drago sto si dobro prosla i sto si zadovoljna! Znaci nije tooliko strasno to sve,a?

Pozdrav za tebe i bebu! Uzivajte sada!


Nije strasno,najstrasnije su mi bile braunile user posted image ...mrzim to sr...u rukama...user posted image

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Carski rez
13.7.2012 14:21:27   
anirez
JOj Sanchy pravo si me ohrabrila.
Danima vec slusam iskustva zena i zgrozile su me, prva si koja je rekla nesto pozitivno !
Bas ti hvala user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Carski rez
13.7.2012 23:15:15   
Sanchy
user posted image ..samo opusteno ,prvi dan je najgori ali to prodje za cas...nista ne brini ..cetvrti dan kad sam izasla skoro pa nikakve bolove nisam imala...evo sad treba da idem na prvu kontrolu oziljak mi je super,nikakva curenja,zatezanja itd nemam,apsolutno nista...user posted image

(odgovor članu anirez)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Carski rez
14.7.2012 0:34:42   
blackmagic
Mene je zatezao u pocetku trudnoce,ali bukvalno u onom periodu kad je stomak pocinjao da raste,da se koza siri.I zaista je kratko trajalo,evo sad stomak mi je do zuba,i nista ne osecam na tom mestu.
Koliko je proslo od prethodne trudnoce.Moja rana je stara 7 godina.

(odgovor članu Maja31)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Carski rez
14.7.2012 22:15:09   
Maja31
Proslo je 2,5 godine, i rez mi je relativno mali, posto je radjen u sedmom mesecu.

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Carski rez
14.7.2012 23:22:30   
Rada T.

IZVORNA PORUKA: Sanchy


IZVORNA PORUKA: Linonina

Sanchy, pa vidim ja nema tebe ucutala se nesto... A ti odradila posao!
CESTITAM!user posted image
Super, bas mi ja drago sto si dobro prosla i sto si zadovoljna! Znaci nije tooliko strasno to sve,a?

Pozdrav za tebe i bebu! Uzivajte sada!


Nije strasno,najstrasnije su mi bile braunile user posted image ...mrzim to sr...u rukama...user posted image


meni su ruke plave od tih s*anja... em što su mi vene duboko em što me bodu po 5-6 puta ne bi li ih našli... sad sam imala braunile raznih boja, sive, plave, roze i zelene... ne mogu da dođem sebi od njihuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Carski rez
14.7.2012 23:29:04   
MicinaMama
Evo i mene na ovu temu ponovo,razmisljala sam,ako mi na uz budu rekli da ce dete biti tesko oko 4200g zahtevacu carski,necu dozvoliti da me pate.
naravno ako oni ne procene tako,neki dan mi rece babica da se oni oslanjaju na to jer je drugo dete u pitanju pa ce proci"lakse".

Mama me je razuverila jer je nju baka rodila u teskim mukama jer je bila krupna a bila je drugo dete.
Bar sada znam na koga je ovo moje drugo tako debelouser posted image

Tako da im necu dati da me muce,a i Micu sam jedva rodila sa 3520g i uspela sam joj slomiti kljucnu kost prilikom rodjenja i glavica joj je bila izduzena dosta...Dr su se samo plasili da nije ostetila zivce jer bi onda imala hendikep rukice.
E to im necu dozvoliti ovaj put.Neka forsiraju nekoga drugog kod mene vise nece.

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Carski rez
15.7.2012 19:47:32   
Linonina

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

Evo i mene na ovu temu ponovo,razmisljala sam,ako mi na uz budu rekli da ce dete biti tesko oko 4200g zahtevacu carski,necu dozvoliti da me pate.
naravno ako oni ne procene tako,neki dan mi rece babica da se oni oslanjaju na to jer je drugo dete u pitanju pa ce proci"lakse".

E to im necu dozvoliti ovaj put.Neka forsiraju nekoga drugog kod mene vise nece.


Надам се да ће ти поћи за руком, ја мислим да ће ипак они по старом, таман овако како ти бабица каже! А и за ултразвук кажу углавном да то није меродавно да та тежина варира да може бити и лакша (али не помињу да може да варира и на више).
Тешко ћеш ти њих наговорити ако они не мисле тако, па они просто и кад су свесни да ће ићи тешко ипак покушају природно.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Carski rez
15.7.2012 22:26:42   
Sanchy
Moj bebac je bio tezi za nekih 300gr u odnosu na procenu po uz,,,doduse od te proceno do carskog je proslo recimo pet dana pa moguce da je tezina bila ocekivana tj.bez greske u odnosu na uz..MM nemoj da se plasis kad je dr dobar i carski bude odlicno odradjen a zena bez problema i tad i kasnijeuser posted image ..Rado i ja sam ih promenili koliko hoces cini i se da sam svaki dan kukala da mi zamene braunilu ..ruku sam drzala ko invalid uff kako mi je to bilo grozno a jos treba da idem opet na neku operaciju vrata pa kad pomislim na to sr..u rukama uopste mi se ne ide i odlagacu koliko god mogu vala...

< Poruku je uredio Sanchy -- 15.7.2012 22:29:43 >

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here