|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
21.1.2014 17:48:11   
Medolinak
Vidim da niko odavno nije pisao na ovu temu, pa da malo osvezim :)

Drage moje mene ceka carski za jedno dve nedelje, sakupila sam dosta informacija sto od prijateljica sto od vas preko foruma, jer ne volim kada me nesto saceka nespremnu. Rana ako boli boli, sta da radim, spremna sam na to, prezivecu. Ono sto me jos interesuje kako ste uspele da se okupate, istusirate u porodilistu, operete kosu zbog rane?


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Carski rez
21.1.2014 18:03:12   
serpica
pozdrav evo ako mogu da ti pomognem,ja sam imala 3 carska reza da boli,boli,ali sto vise ustajes manje boli,neverovatno ali istinito,setaj sto vise bice ti lakse.Kupanja nema ni u porodilistu a ni kod kuce sve dok ti ne skinu sve konce i vide da li negde rana vlazi,znaci nema kupanja minimum 7 dana,samo brisanje vlaznim maramicama.Imas srecu pa je zima ja sam se porodila avgusta prosle godine na +38 stepeni pa moz misliti.Ako ti je za utehu prvi put sam lezala u bolnici skoro dve nedelje i nisam se kupalauser posted image ali sve se izdrzi,ne brini

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Carski rez
21.1.2014 18:22:03   
minnica
Ja sam se tuširala u porodilištiu oba puta najnormalnije. Oba CR sam imala krajem juna. Posle tuširanja mi je sestra previjala ranu, i nije bilo nikakvih problema. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Carski rez
21.1.2014 18:45:15   
doktorkakristal
kao sto SERPI kazi sto vise setanja,mene nije rana bolela samo tokom tog prvog ustajanja posle vise ne hodala sam najnormalnije,a sto se kupanja tice ja sam se tusirala prvo ispod rane pa onda gornji deo tela,kosu sam isto najnormalnije prala

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Carski rez
21.1.2014 20:42:54   
nina26
pa prvi dan naravno da se ne tusirasuser posted image

drugi dan vec mozes da ustajes, ja sam jos prvi po savetu dr, i to se samo naravno na brzaka istusiram, pazis na ranu i to je to, a kosu neces prati par dana. Veruj mi da ce ti to biti manje vazno, bices vise opterecena bebicom, kako je, da li sisa, da li ti je krenulo mleko itd....user posted image srecnouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Carski rez
21.1.2014 20:46:51   
nina26
zene, to za bol je stvarno individualno...ni mene nije bolelo nesto strasno, mada su mi davali i lekove za bolove, dobro zateze, ali nisam mogla prva 2 dana da se ispravim skroz..i tako dodje jedna porodilja tri dana posle mene, malo vise punija (da se niko ne uvredi), i ladno ustade devojka isti dan kao iz puske, prava kao strela, a ja u sokuuuuser posted image onda sam povezala, mada ne mora da sam u pravu, da mrsavice, posto nemaju toliko masnih naslaga, to malo teze podnose...eto neki moj zakljucakuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Carski rez
21.1.2014 21:05:24   
Maslacak15
Naravno da je individualno. Mene je drugi put znatno manje bolelo nego prvi. Ali sam se i prvi put tusirala 48 h posle reza. Vec 24 h posle operacije sam se prala polivanjem iz bokala, a dan kasnije najnormalnije tusiranje. Mene je licno oba puta najvise bolelo tzv skupljanje materice fizioloska reakcija kad beba sisa. Prva tri dana, oci su mi ispadale kad beba krene da vuce. Inace je terapija protiv bolova bila brufen od 600 mg na 8 sati. Treci dan mi brufen uopste vise nije trebao.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Carski rez
21.1.2014 21:36:04   
Sanchy
Prvi dan prvo ustajanje je bas bolelo,posle toga svako ustajanje,mnogo manji bol,,cetvrti dan kada sam izasla skoro pa nista,nijedan lek protiv bolova nisam kuci popila,u porodilistu jednom dnevno su davali injekciju protiv bolova..U svakom slucaju kako sam mislila da ce biti tako je i bilouser posted image ,,Sto se kupanja tice,u porodilistu ,zbog gaze,do pola samo a kuci gazu mi je dr rekao da skinem i da se normalno kupam pa je tako i bilo

< Poruku je uredio Sanchy -- 21.1.2014 21:38:06 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Carski rez
21.1.2014 21:41:02   
Sosa Mena
Kupala sam se parcijalno. Prvo ispod rane, a onda stavim peskir na ranu i perem iznad rane. Kosu sam oprala i fenirala dan pre cr tako da sam mogla da izdrzim 6 dana u porodilistu. Bola se sad iskreno vise i ne secam user posted image Al zato kateter pamtim i to dobro. Ne boli to ali taj osecaj stalne potrebe za mokrenjem mi je bio bas bljak. Sreca pa nakon anestezije nisam vise imala taj osecaj. Jedino sto me je da kazem bolelo kad su nam davali inekcije za stezanje materice, ali tad sam se trudila da setam pa je bilo podnosljivo. Iskreno jedva cekam septembar da to sve ponovim jer za rezultat daje najvecu srecu i ljubav koju zena moze ikad da oseti. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Carski rez
21.1.2014 22:33:37   
madre
mene je vala bolelo LJUCKI prva 3 danauser posted image kateter jos uvek pokusavam da zaboravim!
a sto se kupanja tice, ranu sam pazila, gore sam se pirkala, a dole najniormalnije... malo se nagnem napred kada perem kosu. ne secam se tacno kada sam se okupala, ali prva 3 dana sigurno nisamuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Carski rez
21.1.2014 23:25:14   
nina26
Macak, podseti me ne na skupljanje materice, nego kad mi je dr proveravao posle sledeca dva dana da li se materica vratila an mesto, i to jakim pritiskom na stomak, jaooooooooooooooo, htela sam da ga lupim pesnicom, i to sam mu rekla u jednom trenutku "dr, ako ne prekinete odmah, ja cu vas udariti svega mi''user posted image

Sto rece Sosa, sve se zaboravi i jedva cekam sve to opet da prodjem,mislim na user posted image user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Carski rez
21.1.2014 23:44:58   
Milica cica
A jel sme da se pije Brufen, zbog dojenja? Čula sam da u nekim porodilištima ne daju.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Carski rez
21.1.2014 23:53:38   
World
Meni su samo prvi dan dali nesto protiv bolova, kasnije mi nije ni trebalo.. Ranu skoro da nisam ni osjetila, osim kad se nakasljem (to je bilo mnogo gadno), a imala sam uzasne bolove u ledjima, tako da od njih nisam mogla da funkcionisem.. U bolnici se nisam tusirala nego parcijalno peruckala, a kosu sam oprala vece pred porodjaj, izdrzala je poprilicno.. user posted image

Prvi put sam se pravo istusirala kad sam dosla kuci, nakon 7 dana.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Carski rez
22.1.2014 0:01:33   
viking
Ja spakovala brufen u torbu za porodilište, za svaki slučaj. user posted image

IZVORNA PORUKA: Milica cica

A jel sme da se pije Brufen, zbog dojenja? Čula sam da u nekim porodilištima ne daju.



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Carski rez
22.1.2014 0:13:03   
Milica cica
Ma i ja ću poneti to je sigurno.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Carski rez
22.1.2014 0:28:09   
Sosa Mena
Ja sam nosila analgin. To su mi rekli da moze kad dojis. Ali sam posle toga postala alergicna na njega tako da ne znam sta cu sad.user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Carski rez
22.1.2014 1:47:32   
Sanchy
Ne treba vam nista,inekcija protiv bolova je sasvim dovoljna..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Carski rez
22.1.2014 6:25:52   
serpica
IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ne treba vam nista,inekcija protiv bolova je sasvim dovoljna..




Tako je,dobijete novalgetol protiv bolova i to je dovoljno,diklofen i brufen se ne daju zbog dojenja.

< Poruku je uredio serpica -- 22.1.2014 6:26:15 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Carski rez
22.1.2014 8:40:25   
doktorkakristal
nama su davali sve i svasta protiv bolova,meni posebno posto sam koleginica,prvi dan sam primila dolantin (to vam je kao morfijum) venski + zodol venski + diklofen u kuk,tako da te smesne price da ne sme zbog dojenja su krajnje glupave,oni vam to kazu jer ih mrzi da vas spricaju ,a znaju da cete trpeti zbog bebe

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Carski rez
22.1.2014 9:48:08   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Medolinak

Vidim da niko odavno nije pisao na ovu temu, pa da malo osvezim :)

Drage moje mene ceka carski za jedno dve nedelje, sakupila sam dosta informacija sto od prijateljica sto od vas preko foruma, jer ne volim kada me nesto saceka nespremnu. Rana ako boli boli, sta da radim, spremna sam na to, prezivecu. Ono sto me jos interesuje kako ste uspele da se okupate, istusirate u porodilistu, operete kosu zbog rane?




Kupaš se normalno, kao da rane nema. Ako se dobro sećam, skinu gazu, tuširaš se, posle prelepe opet. Kosu sam prala tek kada sam stigla kući, nagnem se nad kadu i operem. Tako mi je bilo najjednostavnije.


ja sam se tusirala prvo ispod rane pa onda gornji deo tela,kosu sam isto najnormalnije prala


Ovako sam posle prvog CR, a posle drugog su u porodilištu insistirali na tuširanju!



IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ne treba vam nista,inekcija protiv bolova je sasvim dovoljna..



user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Carski rez
22.1.2014 10:18:19   
Klarita
I kad me bolelo i kad nije, ja sam kukala da me boliuser posted image samo da bi me spricali, prvi sam sado-mazo tipuser posted image Ali, volim da predupredim bol, sta cu, pa sam tako primala Novalgetol injekcije i ujutru i uvece i sad si imam cvoric na levom guzu, pa mislim da cu ovaj put da trazim spric u desni guzuser posted image
Zato, kad god vas spricaju, a vi masirajte dugo taj deo rukom.
Mene je bolela rana samo u uglovima, pa sam ja utripovala da je to zbog flastera, jer sam imala osecaj da mi neko u uglovima rane upalio upaljace i drziuser posted image Sad cu, Boga mi, da ponesem hipoalergijski flaster i zamolim gospodje da mi ga stave.
Takodje, sam se kupala parcijalno, sto mislim da ovaj put necu, jer cu iste te gospodje da zamolim da mi previju ranu nakon tusiranja, jer parcijalno je tako grozno, nisam se osecala cistom...pa kad sam se okupala pravo onako, 8.dan, kuci, rodila sam se.A, onda mi patronazna previla ranu, jer je dolazila da kupa bebu uvece, pa kad je vec tu, previajla me.
Brufen ne sme u trudnoci i ne tokom dojenja, no, no, no, nikako..ali, injekcije su zakon i sto vec rekoste, sasvim dovoljne.

Mene zanima, da li je bol isti nakon drugog carskog ili boli vise...ili manjeuser posted image Rez je preko istog, zar ne? Je l' onda veci?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Carski rez
22.1.2014 10:43:25   
serpica
Klarita rez je milimetar ispod ili iznad prvog reza i nije veci.Mene je drugi put mnogo vise bolelo nego prvi a treci sam cini mi se najlakse podnela,brzo sam ustala,treci dan cak sisla sama van klinike kad mi je dosla poseta.Mozda mi je bilo lakse zato sto nisam imala dren zadnji put ili zato sto sam dobijala jake lekove protiv bolova u bubrezima pa me je zato manje bolelo, ne znam.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Carski rez
22.1.2014 10:54:11   
Klarita
Lele, serpi, znaci da si trazim trostruku dozuuser posted image Mislim da ce da polude od mene gospodje sestre i gospoda doktoriuser posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Carski rez
22.1.2014 10:56:56   
Peace*
I ja sam drugi CR podnela lošije nego prvi, ali mislim da je to išlo iz glave. Oba puta sam samo prvi dan tražila protiv bolova i dalje ne. Boli, ali nije strašno.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Carski rez
22.1.2014 13:06:46   
Medolinak
Hvala vam drage moje sto ste podelile sa mnom vasa iskustva :) Ja sam se prvi put prirodno porodila, pa mi mnogo znaci da cujem kako izgledaju prvi dani posle carskog. Psihicki sam se pripremila i pomirila sa tim. Skoro svi su mi rekli da je bolje da se sto vise seta i da setam normalno, ne onako pogrbljeno, ma koliko god da zateze. I ne znam kako je u drugim porodilistima, ali ovde su me savetovali da kupim silikonski kateter i da ga ponesem sa sobom u bolnicu, da mi ne bi stavljali onaj njihov. A kad ste dojile prvi put svoju bebicu? Jedna moja prijateljica nije smela da je doji prvih deset dana nakon carskog, navodno da se organizam ocisti od svih lekova (to je doduse bilo pre 4 godine). user posted image user posted image

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here