|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
24.10.2012 12:46:32   
Alexxa
I ja sam sedela. I ne samo to, posle 20 dana sam nosila kolica sa Mašom sa drugog sprata i nisam se uopšte čuvala, posledice ću videti ili ne kasnije. Bila sam prinuđena i da sređujem i da kuvam, jer sam bila sama, suprug bolestan, i sam je morao na operaciju, rodbina daleko....

E, i htedoh da napišem da će ti pri prijemu biti uzet novac, kartice, nakit i telefon. Vratiće ih tek po smeštanju na odelenje.

(odgovor članu MakaM)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Carski rez
28.10.2012 14:05:26   
sonyasha
Evo ja da podelim moje iskustvo sa vama! porodila se u Gradskoj bolnici(Zvezdara),poroďaj je trajao 14 sati,otvorila se skroz i u sred napona su odlučili da idem hitno na CR jer se malac nije spustio ni milimetar! bila sam 6 dana u bolnici,tri na intezivnoj i tri na regularnom odeljenju! drugi dan sam sedela,šetala do česme,mogla da popijem par gutljaja vode! meni su rekli da se mnogo razlikuje zakazani cr i hitan i da je obično mnogo komplikovanije i rizičnije sve kada je telo pod kontrakcijama ili naponima :-( ja sam išla na vežbice i baš sam se borila da uspe prirodno i nekako mi je baš teško palo što nisam uspela! Ne znam zašto me proganja taj neki težak osećaj da sam mogla nekako da utičem da se ipak porodim prirodno, da se Miš ne namuči toliko, nekako se zbog toga osećam kao nemajka :-(
teško mi je palo što na intezivnoj bebu donose jednom dnevno na pet minuta pa sam jedva čekala da me prebace!
isto kao Vukosava ja šest meseci nisam bila ona stara...prosto je tako...
Sve u svemu,kada mora mora,ali nikom nebih poželela! hvala medicini što je spasla bebana i mene ali je stvarno oporavak bljak, da boli boli i stalno se nešto pribojavaš da ne zezneš nešto naporom...

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Carski rez
28.10.2012 14:26:57   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: sonyasha

Evo ja da podelim moje iskustvo sa vama! porodila se u Gradskoj bolnici(Zvezdara),poroďaj je trajao 14 sati,otvorila se skroz i u sred napona su odlučili da idem hitno na CR jer se malac nije spustio ni milimetar! bila sam 6 dana u bolnici,tri na intezivnoj i tri na regularnom odeljenju! drugi dan sam sedela,šetala do česme,mogla da popijem par gutljaja vode! meni su rekli da se mnogo razlikuje zakazani cr i hitan i da je obično mnogo komplikovanije i rizičnije sve kada je telo pod kontrakcijama ili naponima :-( ja sam išla na vežbice i baš sam se borila da uspe prirodno i nekako mi je baš teško palo što nisam uspela! Ne znam zašto me proganja taj neki težak osećaj da sam mogla nekako da utičem da se ipak porodim prirodno, da se Miš ne namuči toliko, nekako se zbog toga osećam kao nemajka :-(
teško mi je palo što na intezivnoj bebu donose jednom dnevno na pet minuta pa sam jedva čekala da me prebace!
isto kao Vukosava ja šest meseci nisam bila ona stara...prosto je tako...
Sve u svemu,kada mora mora,ali nikom nebih poželela! hvala medicini što je spasla bebana i mene ali je stvarno oporavak bljak, da boli boli i stalno se nešto pribojavaš da ne zezneš nešto naporom...

Na vežbicama u Gradskoj bolnici pre skoro 5 godina, sam čula da je za bebu možda čak i bolji carski koji nije zakazan, tzv. hladni carski rez. Jer postoji mišljenje da je dobro za bebu da oseti kontrakcije, tj. da je nešto uzdrma, tako da poželi da izađe napolje. A kod zakazanog carskog reza, nema tog prelaznog, "neprijatnog " perioda, već iz udobnog, toplog, mračnog maminog stomaka beba se odjednom nađe u hladnoj, svetloj spoljasnosti i ne zna šta ju je snašlo. Ima neke logike, pa možda ima istine u ovakvom gledištu.
U svakom slučaju, ne treba da se osećaš ni da si za trunčicu manje majka od onih žena koje su se porodile prirodno. Imaš svoje dete koje voliš najviše na svetu i to je najvažnije.

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Carski rez
28.10.2012 15:24:11   
ivbo
Drage mame,evo mog iskustva.Imala sam trudnoću kakva se samo poželjeti može,nisam ni jednom osjetila mučninu,nervozu,niti billo šta od neprijatnih pojava koje prate trudnoću,ugojila sam se deset kilograma,radila do mjesec dana pred porođaj.Ne znam ni sama kako,ali nisam čak ni razmišljala o porođaju,čekala sam da dođe vrijeme,u dobrom raspoloženju.Dan pred termin ustala sam kao i obično,nisam imala bilo kakvih bolova,ali sam primijetila tragove svježe krvi na vešu,sto se nije desilo nikada tokom trudnoće.Odmah sam se spakovala i krenula u porodilište,dežurni ginekolog me je pregledao i rekao da je najvjerovatnije pukao vodenjak,a bila sam i nesto sasvim malo otvorena.Ležala sam i čekala.Bolova nije bilo uopšte,samo je krvarenje poprimilo intezitet menzisa,pregledali su me na svakih sat,ali ništa se nije dešavalo.Beba je bila dobro,ctg uredan,nakon nekog vremena ispostavilo se da vodenjak uopšte nije pukao,a ja sam tako ležala i krvarila od 7 ujutru do 4 po podne.Tada je dr rekao da je sve vrlo atipično,najviše zbog toga što bolova nema uopšte i na kraju odlučio da mi uključi indukciju,da se porođaj ubrza.Samo par minuta nakon uključene indukcije,urađen je ctg,i tada je nastala prava panika,tonovi su bili jedva čujni,i tad sam po prvi put otkako sam došla u porodilište osjetila užasan strah,znala sam da se beba guši.Kao što već rekoh nastala je prava panika,isključena je indukcija,doktor je rekao da moram hitno u operacionu salu,a ja sam paralisano gledala oko sebe i radila šta bi mi rekli da uradim,lezi,sjedni,ustani,jer trebalo je brzo staviti kateter,uraditi ekg...Noćna mora najgora......Na kraju sve je ispalo kako treba,beba se rodila živa i zdrava,ocjena 8/9.Poslije je sve išlo kako treba,lijepo je napredovao,ali ja se često sjetim tog strašnog momenta kad sam pomislila da je krajuser posted image .I sama bih voljela da sam se porodila prirodnim putem,ali sada to realno više nije važno.Bitno da se beba rodi živa i zdravauser posted image user posted image ,sve ostalo je nebitno!

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Carski rez
30.10.2012 21:56:31   
MakaM
žao mi je što se sve to dešava, ali mi je drago što se priče i iskustva dele ovde, da budemo upućene i sigurne da se nešto ne dešava samo nama..Želim vam svima da zaboravite na muke i uživate sa vašim anđelima u svakom novom danu..

p.s. Danas sam pitala mog droktora šta i kako dalje posle carskog..
-Za dizanje tereta znamo..
-Odnosi nakon 3 meseca..
-Solarijum može, ali da se rana obavezno prekrije, zaštiti, da ne podeblja, kako sam ga nešto razumela..ali posle 6 meseci može otkrivena da se sunča...
-Depilacija isto nakon dužeg perioda..
-Plivanje nakon 3 meseca..
-Dojenje potpomaže da rana brže i bolje zarasta..

Reče čovek meni "Veliku se stvar učinili, rodili ste bebu i sada uživajte, izvoljevajte i odmarajte dok traje ovaj period oporavka.."
Stvarno jesmo Velike. Biti majka je poseban dar.

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 1405
   RE: Carski rez
5.3.2013 10:45:34   
Shishica
-Odnosi nakon 3 meseca..

user posted image user posted image Ma daaaj.. pa mi smo posle mesec dana.. sto tri majku mu?

(odgovor članu MakaM)
Direktna veza do poruke: 1406
   RE: Carski rez
5.3.2013 10:50:39   
MajaMV
E i mi smo posle mesec, ali nekako sam bila suva, boluckalo me pa smo stali i sacekali da prodje jos malo vremena i onda smo tek prionuli na teske radnjeuser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1407
   RE: Carski rez
5.3.2013 10:53:00   
Shishica
"Teske" user posted image Znaci onako valjano?! user posted image


(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: Carski rez
5.3.2013 10:55:16   
MajaMV
Il tako ili nikakouser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1409
   RE: Carski rez
5.3.2013 10:55:22   
Olga75
znate da ima tema o prvom odnosu posle porodjaja user posted image
KLIK

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: Carski rez
5.3.2013 10:56:44   
Olga75
a i tema POSLE CARSKOG REZA

molim vas da koristite pretrazivac

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1411
   RE: Carski rez
5.3.2013 11:04:43   
MajaMV
Ja znam da postoje gore pomenute teme, moji odgovori su bili cisto unosenje malo sunca i sale na forum, ako sam pogresila izvinjavam se

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1412
   RE: Carski rez
5.3.2013 18:46:27   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ivbo
Samo par minuta nakon uključene indukcije,urađen je ctg,i tada je nastala prava panika,tonovi su bili jedva čujni,i tad sam po prvi put otkako sam došla u porodilište osjetila užasan strah,znala sam da se beba guši.Kao što već rekoh nastala je prava panika,isključena je indukcija,doktor je rekao da moram hitno u operacionu salu,a ja sam paralisano gledala oko sebe i radila šta bi mi rekli da uradim,lezi,sjedni,ustani,jer trebalo je brzo staviti kateter,uraditi ekg...Noćna mora najgora......


Bio mi je drugaciji tok porodjaja stigla sam do 8 cm sa indukcijom ali isto je bilo ulecu svi vrzmaju se nervozno gledaju instrumente nesto pisti i 20 min cekanja dok nisam cula plac. Posle me vise nista nije zanimalo, mada jesam gledala hoce li sve gaze pokupiti (imali su neku plastiku u koju su trpali pa brojili). Ali taj momenat kad je vreme stalo, to jeste odvratan osecaj. Nekad se setim danas kad je posmatram i sve se pitam sta je tad tacno bilo i hoce li imati kakvih posledica na njen razvoj. Ali brzo zaboravim i nastavimo dalje...

(odgovor članu ivbo)
Direktna veza do poruke: 1413
   RE: Carski rez
5.3.2013 20:24:29   
Shishica
Jao Olga sto si postala dosadna user posted image pa necu sad da skocim na onu temu da napisem rec pa na tu drugu... ko ce pohvatati..ovde se samo uvela mala dodatna veza sa carskim..nije omaseno nista veliko user posted image

Ljube te Maja i Shishica.user posted image user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: Carski rez
26.4.2013 20:40:43   
seeka
Pozdravi i ovdje zanima me vase misljenje...posto sam na FRAGMINU inekcijama zbog trombofilije,po naski grusa mi se krv u trudnoci..zato sam imala tri spontana pobacaja,imam serklaz,operisana mi pregrada tj septum u materici..zanima me da ko zna dal ja moram na carski zbog te trmobofilije i zbog tog oziljka na materici...Ja koja sam lajik ja mislim da sam ja za carski..ali eto mene zanima vase misljenje..unapred hvala..


_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1415
   RE: Carski rez
5.5.2013 17:48:13   
Tina79
Da li je neko imao iskustvo ili mozda slucajno zna da li je tkz. cervikobrahijalni sindrom ili ozbiljan problem sa kicmom indikacija za cr?

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 1416
   RE: Carski rez
6.5.2013 9:46:42   
minnica
Ima tema o indikacijama. INDIKACUJE ZA CR

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Tina79)
Direktna veza do poruke: 1417
   RE: Carski rez
6.5.2013 14:36:42   
Tina79
Hvala!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: Carski rez
7.5.2013 0:56:59   
vukosava

IZVORNA PORUKA: seeka

Pozdravi i ovdje zanima me vase misljenje...posto sam na FRAGMINU inekcijama zbog trombofilije,po naski grusa mi se krv u trudnoci..zato sam imala tri spontana pobacaja,imam serklaz,operisana mi pregrada tj septum u materici..zanima me da ko zna dal ja moram na carski zbog te trmobofilije i zbog tog oziljka na materici...Ja koja sam lajik ja mislim da sam ja za carski..ali eto mene zanima vase misljenje..unapred hvala..



A jesu li ti rekli doktori da moras na carski ili pretpostavljas?

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 1419
   RE: Carski rez
7.5.2013 12:16:35   
M.mama
Ja sad cujem za sankcije oko sedenja posle CR. Mene su ujutru operisali a vec popodne sedela i ustala malo, pa opet uvece... Rekli su mi narednih godinu dana da ne nosim tesko a sto se tice ostalog da se ponasam kao da nista nije bilo... sad sam se iscimala user posted image

< Poruku je uredio M.mama -- 7.5.2013 12:17:10 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: Carski rez
7.5.2013 14:27:35   
minna
Ja sam odmah sedela i dojila sedeci, potpuno sam se normalno ponasala, oporavak mi je bas kratko trajao, a nisam nosila nista tesko, ali ne znam sta se racuna u tesko, bebu moras da nosis, mislim njega sam se nanosala bas

(odgovor članu M.mama)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: Carski rez
13.5.2013 12:57:28   
seeka
Pa cas mi kazu da cu na carski jer sam ja njima po tom pitanju rizicna i vodim se pod visokorizicnom trudnocom i da imam sanse za carski...a meni nije do rizika..ili carski ili ne...

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 1422
   RE: Carski rez
7.6.2013 11:08:29   
minnica
Upravo dolazim iz Betanije, pa da napišem sveže informacije kome bude trebalo. Išla sam da zakažem carski rez zbog prethodnog carskog reza. Zakazivanje se vrši radnim danima od 11 do 13 u prijemnoj ambulanti patologije trudnoće. Ona se nalazi u prizemlju, levo od informacija. Treba vam uput i poslednji izveštaj od vašeg ginekologa. Knjižica se podrazumeva.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 1423
   RE: Carski rez
7.6.2013 11:21:54   
Tiziana
Ja mogu samo da ti kazem vezano za trombofiliju da to nije indikacija za carski. Moja kuma ju je imala,jos je beba bila karlicno i prirodno se porodila.

E sad ovo drugo sto si imala,zaista ne znam. Pretpostavljam da ima veze koliko si davno operisana itd..ali vec ima ovde zena koje se u to bolje razumeju.

Pozdrav

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 1424
   RE: Carski rez
25.6.2013 12:05:08   
Tina79
Da li neko zna koliko dana pre termina se obicno zakazuje cr? Meni je termin 4.8. a cr mi je zakazan za 22.7. Tada sam 37+1. Mislim verovatjo dr zna sta radi ali se opet brinem da to nije prerano ili prekasno...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here