|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
25.6.2013 12:27:04   
Maslacak15
Tina79 ako ikako mozes probaj da ga pomeris na punih 39 nedelja. Nebih nikog da plasim, pisala sam vec o tome na razlicitim topicima, planirani carski rez se na zapadu ne radi pre 39+0. Samo kod nas ocigledno te promene jos nisu usvojene. I ovde je bila praksa kao i kod nas da se radi i po dve tri nedelje ranije ali je onda proucavanje statistickih podataka o porodjajima jasno zakljuceno da deca mnogo cesce imaju problema sa disanjem, generalno adaptacijom, cesce zavrsavaju na intenzivnoj i da te dve nedelje nisu beznacajne i imaju svoju svrhu. Onda su pravila promenjena zvanicno i ako zelis mogu da ti dam odgovarajuce linkove i iz USA, UK ili Nemacke kao konkretan guidline akuserima.
Znam javice se opet ovde zene da kazu da su se porodile ranije i sve je bilo OK, i obicno jeste sve ok ali ako ikako mozes da promenis, trazi da bude jos kasnije. Ja sam se oba puta porodila u Berlinu planiranim carskim, prvi put na 39+0, a drugi put sam izvoljevala bas iz gore navedenih razloga i hrabro ga zakazala za 39+4. Naravno tu je bio znacajan rizik da porodjaj moze da krene sam pre zakazane operacije ali srecom nije i sve je proteklo planiranouser posted image

(odgovor članu Tina79)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Carski rez
25.6.2013 12:35:58   
Maslacak15
Evo i pasusa iz ovogodisnje publikacije American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG) - americkog udruzenja ginekologa:

Even when cesarean deliveries are medically indicated, clinicians should make every effort to perform them after the 39-week gestation mark, unless conditions such as preeclampsia/eclampsia, fetal growth restriction, placental abruption, multiple gestation, or poorly controlled diabetes are present. According to ACOG, suspicion of macrosomia is not an indication for early induction or surgical delivery, nor is fetal lung maturity, because other organs may require further development.

In fact, those last few weeks can be critical: Babies born at 37 and 38 weeks are at 2.3- and 1.4-fold increased risk for neonatal death relative to 39 and 40 weeks. Infant mortality rates are likewise elevated by factors of 1.9 and 1.2, respectively, as surviving neonates find their young lives complicated by respiratory distress, respiratory failure, pneumonia, and other conditions requiring intensive care.


Narocito mislim da je vazno obratiti paznju na recenicu da indikacija da je veliko dete nije dovoljan razlog za raniji carski. Zato sto se to cesto cuje: beba je krupna. I da se rodi sa 4 kg sa 37 nedelja krupno nije isto sto i bioloski zrelo. I dalje moze imati vise problema da se adaptira nego beba od 2, 900 koja je rodjena u terminu spontanim porodjajem.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Carski rez
25.6.2013 13:22:24   
Tina79
Maslacak puno ti hvala. I moj dr kaze da krupna beba nije isto sto i bioloski zrela. Takodje mi je rekao da ne praktikuju da rade cr pre 38 nedelje osim ako nema nekih indikacija pa da to mora bas puno ranije. Meni je prijem u bolnicu zakazan za 21.7. tj.dan ranije i pred sam ulazak u 38 nedelju pa ce me valjda i tada pregledati i znati da li moze ili ne jos..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Carski rez
25.6.2013 13:53:00   
branaV
Meni je dr rekla da sam kandidat za CR jer je glava bebe malo veca,obim je 33 u 34w6d, a moja mera Conjugata Externe je 19, kaze donja granica, ne bi da rizikuje, ima li neka slicno iskustvo da je morala na cr zbog toga?

(odgovor članu Tina79)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Carski rez
26.6.2013 12:56:02   
Leptiric123
Maslačak sad pročitah negde da je nošenje naočara razlog za CR? Meni to niko nije rekao, niti me pitao, doduše ja nosim sočiva pa nisu ni mogli videti...
Treba da se poradjam u NF da li to trebam da kažem doktoru da imam dioptriju, mada nije velika oko -1,5 je...kazem oko jer mi je izmerena 1,25 pre tri meseca ali mislim da je još malo porasla sad u trudnoći...

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Carski rez
26.6.2013 13:25:15   
viking
Mislim da mora da bude baš velika dioptrija, a i mere očni pritisak, zbog naprezanja.
Moja drugarica ima diptriju -9, uvek nosi sočiva i niko je nije pitao da li dobro vidi, kad je došla na prirodni porođaj, doktori se šlogirali kad su je videli sa "teglama", ali već je bilo kasno za bilo šta, porodila se prirodno i ništa joj nije falilo.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Carski rez
26.6.2013 14:32:01   
Leptiric123
Hvala na brzom odgovoru user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Carski rez
27.6.2013 23:08:09   
aster

IZVORNA PORUKA: branaV

Meni je dr rekla da sam kandidat za CR jer je glava bebe malo veca,obim je 33 u 34w6d, a moja mera Conjugata Externe je 19, kaze donja granica, ne bi da rizikuje, ima li neka slicno iskustvo da je morala na cr zbog toga?

Ja sam se porodila carskim rezom, obim bebine glavice je bio 35, a moja externa 16. Operacija nije bila planirana, ali kad sam došla u porodilište i kad su me izmerili, relativno brzo su se odlučili za cr.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Carski rez
28.6.2013 7:54:31   
sandrina 85
Ista situacija i kod mene, obim glavice 35, ramena 41 a eksterna 16.5-17 (merili me 5 puta)user posted image beba 4 100gr a samo 50 cm, znaci sav je bio krupan i sirok. Nisu hteli da rizikuju, i bolje jer se posle ispostavilo i da je umotan u pucanik... A imam drugaricu kojoj je beba imala obim 36 i 4 500, porodila se prirodno, malo je secnuli i to je to.
BranaV samo slusaj sta ti kazu, bice OK.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Carski rez
28.6.2013 8:00:33   
Sosa Mena

IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Maslačak sad pročitah negde da je nošenje naočara razlog za CR? Meni to niko nije rekao, niti me pitao, doduše ja nosim sočiva pa nisu ni mogli videti...
Treba da se poradjam u NF da li to trebam da kažem doktoru da imam dioptriju, mada nije velika oko -1,5 je...kazem oko jer mi je izmerena 1,25 pre tri meseca ali mislim da je još malo porasla sad u trudnoći...


Sama dioptrija i nije neki indikator za carski ali ocno dno i ocni pritisak jestu. Meni je radjen cr zbog blagog ostecenja ocnog dna, a ni dioptrija mi nije zanemarljiva. Sve u svemu kad odes kod ocnog lekara on ti daje procenu da li ides na cr ili ne.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Carski rez
28.6.2013 10:45:51   
Cindarella
Evo ja da priupitam nesto. Meni se posle cr-a pojavio cvor iznad reza,velicine oraha.Bas na kraju reza s'leve strane,par milimetra iznad.Kada sam isla da skinem konac dr me je pitao da li me tu boli,rekoh ne,i kuci napipam sta je. Sta bi to moglo biti?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Carski rez
3.8.2013 19:28:56   
buba.marica
Cind ja sam imala posle skidanja konaca ne bas velicine oraha ali poprilicno veliku gukicu tamo gde je bio prvi sav... Povuklo se posle dve nedelje od skidanja konaca i sada je nemam ... Kako je sa tobom sada ? Imas je jos uvek ? Cini mi se da je to oteklo od tog najveceg sava i da je to to u stvari i mene je malo boluckalo na dodir .. cak smo mislili da je neki koncic ostao ... ali ne sve je bilo ok ...

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Carski rez
11.8.2013 16:41:18   
Anya
Zdravo svima!
Ja sam nova na ovom forumu, termin mi je 25.09. i planiran je porodjaj carskim rezom.
Ono sto mene zanima je koliko nakon CR ste pocele da dojite? Pre svega pitam jer verujem da se dobijaju neki antibiotici zbog rane pa ne znam kakav je stav po pitanju dojenja?
Hvala unapred!

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Carski rez
11.8.2013 16:50:49   
minnica
Dobrodošla, Anya! Ja sam imala dva planirana cr. Prvi put sam počela da dojim treći dan po porođaju, jer mi je ćerkica bila na poluintenzivnoj nezi, ali sam dan ranije počela da izvlačim mleko pumpicom, pa su joj nosili. Drugi put sam počela da dojim drugi dan, znači porodila se u petak ujutro, a u nedelju popodne ga doneli na prvi podoj. Taj dan i sutradan posle carskog se ne doji zbog lekova protiv bolova koji se dobijaju.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Anya)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Carski rez
11.8.2013 17:06:29   
Maslacak15
Ne mora da znaci da se ceka. Ja sam se porodila u Berlinu, ovde dete doonose odmah jos u intenzivnoj na dojenje, nepunih 45 minuta posle reza. Istina rez je sa spinalnom anestezijom tako da anestetika nema u krvotoku posto se ubrizgava periduralno. Menadzment je takav da zena moze da doji. Tako da sam ja dojila apsolutno odmah, oba deteta, deca su bila samnom u sobi i sigurno nije bilo nikakve razlike u odnosu na normalan porodjaj.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Carski rez
12.8.2013 17:57:39   
Anya
Drage moje, hvala na brzom odgovoru.
Ja takodje planiram da se porodim sa spinalnom anestezijom, jedino sto mi nije jasno kako posle dobijam painkiller-e i antibiotike i kako ce to onda uticati na mleko.
Volela bih sto pre da pocnem da dojim...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Carski rez
13.8.2013 7:10:39   
vukosava
IZVORNA PORUKA: minnica

Dobrodošla, Anya! Ja sam imala dva planirana cr. Prvi put sam počela da dojim treći dan po porođaju, jer mi je ćerkica bila na poluintenzivnoj nezi, ali sam dan ranije počela da izvlačim mleko pumpicom, pa su joj nosili. Drugi put sam počela da dojim drugi dan, znači porodila se u petak ujutro, a u nedelju popodne ga doneli na prvi podoj. Taj dan i sutradan posle carskog se ne doji zbog lekova protiv bolova koji se dobijaju.


Meni isto. Dete nije bilo sa mnom. POcela sam da je dojim sestog dana a do tada su joj davali spricem ono sto ispumpam. Tek mi je krenulo mleko peti dan onako obilnije. A terali su me da izmuzavam odmah nakon porodjaja.

< Poruku je uredio vukosava -- 13.8.2013 7:11:05 >

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Carski rez
13.8.2013 11:47:54   
bonita
Evo da se nadovezem na ovo sto je Maslacak pisala,kada je najbolje raaditi carski..
Meni su prvo hteli da rade sa punih 39ned..Ali,Ja sam imala Plazenta Previa marginalis i beba je lezala naopako..I zbog rizika od krvarenja je uradjen Cr sa punih 38 nedelja...Moja beba je imala problema sa prilagodjavanjem,puna pluca plodove vode..
I 2 sata nakod Cr je prebacen na intenzivnu negu,bio u inkubatoru 24 sata pod kiseonikom,posle toga je prebacen u toplotnu kutiju,i vrlo brzo se vratio u normalu,i brzo oporavio..Tako da i moj glas ide sto kasnije Cr...PLus su doktori rekli,da je to za njega bio jako veliki stres..
Posle 6 dana smo otisli kuci,sve je u najboljem redu ali nije moralo da bude tako..
Inace ja sam odmah posle 6 sati ustala prvi put,vec uvece hodala,i sedela da veceram..
U toku noci ustajala sama do taoaleta,i vec sutra dan najnormalnije hodala,i jako se brzo oporavila..
Rekli su 6 nedelja nema sexa,i strogo da vodim racuna o sebi..
Posle toga sve normalno.Naravno,ne dizati nista pretesko,sem bebe(sto ja bas ne postujem)...Dajem glas spinalnoj anesteziji..Ja sam prezadovoljna user posted image

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Carski rez
13.8.2013 11:51:46   
bonita
I da,mogla sam odmah da krenem sa ispumpavanjem mleka,ali kod mene do cetvrtog dana nije nista nadoslo,sem malo kolostruma..A iskreno i nisam bas bila ubedjena sa dojenjem,zbog nekih svojih privatnih razloga i pusac sam..
Ali eto nekome dodje mleko odmah,a meni nakon 4 dana pumpanja nista..Tako da sam tog cetvrtog dana uzela tablete da to sve stane..

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Carski rez
13.8.2013 11:53:29   
Olga75
evo tema CARSKI REZ SA SPINALNOM ANESTEZIJOM
molim da koristite pretrazivac user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Carski rez
13.8.2013 12:04:09   
bonita
user posted image Sorry....

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Carski rez
13.8.2013 13:35:00   
anci kv
eto sta ti je standard preko grane.samo ovde u srbiji izgladnjuju 3 dana,teraju da se lezi ceo nulti dan..

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Carski rez
15.8.2013 13:49:38   
Tina79
Evo i ja da se javim. Cr mi je radjen 23.7. sa 38+2 i na srecu sve je dobro proslo. Dobila sam devojcicu tesku 3400 i dugacku 56. Bila je potpuno zrela i donesena, ali sa mnom je bila jos jedna zena operisana isti dan kada i ja kojoj je termin bio isto kada i meni tj. 4.8. i njena beba je bila malo nezrela tj. kao da je u 37 nedelji kako je rekao pedijatar. To nije nista strasno ali shvatila sam da cr zaista treba raditi sto kasnije!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Carski rez
15.8.2013 14:10:54   
Cindarella

IZVORNA PORUKA: buba.marica

Cind ja sam imala posle skidanja konaca ne bas velicine oraha ali poprilicno veliku gukicu tamo gde je bio prvi sav... Povuklo se posle dve nedelje od skidanja konaca i sada je nemam ... Kako je sa tobom sada ? Imas je jos uvek ? Cini mi se da je to oteklo od tog najveceg sava i da je to to u stvari i mene je malo boluckalo na dodir .. cak smo mislili da je neki koncic ostao ... ali ne sve je bilo ok ...

Jos uvek je tu.Doktorka misli da je to konac,koji ce sam da izadje iz stomaka,kao bubuljica,user posted image

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Carski rez
15.8.2013 14:52:19   
Наташица
породила се 27.7 прошле године са 38+2 због гестозе.
лежала у болници 9 дана и чекали да пребацим 38 недељу да ме породе. све је прошло, хвала богу добро. мрвица рођена са 2.480кг. и 48цм.
рез болио 2-3 дана и послије све супер. тако да мени је царки ставрно био одличан.
али није све супер могло и остати....на дан изласка ујутро упале ми се хемороиди.....то ме мучило, болило 15 дана....10 пута горе него рез.

млијеко надошло 3 дана послије.
2 мјесеца дојила и морали дохрану убацити у комбинацији са дојењем, јер нисам имала довољно.
малена послије није хтјела сису па сам јој пумпицом извлачила. до 5 мјесеца сам тако радила, док више није било смисла да извалчим по 10мл млијека за сваки оброк ни толико некад није могло.

ух јесам се раскокодакала....user posted image

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here