|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: trudnice - besplatan prevoz
7.12.2013 21:05:22   
marijana22
Ja sam vadila letos, poneses potvrdu ginekologa i 250 din (ili tako nesto). Nema guzve bude brzo gotovo. Dok ti se ne vidi stomak jos ti i traze da pokazes kartu, a sad me zaobilazeuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: trudnice - besplatan prevoz
7.12.2013 21:10:46   
dunja RR
Marijana, a kakvu tačnu potvrdu? Da li moram da tražim od mog dr. iz DZ baš namensku potvrdu za bus plus ili mi je dovoljan UZ od privatnika?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: trudnice - besplatan prevoz
7.12.2013 21:32:15   
marijana22
Ja sam uzela iz dz, bitno je da pise termin porodjaja da bi znali dokle da ti izdaju . E sad da li moze ta od privatnika, nemam pojma

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: trudnice - besplatan prevoz
7.12.2013 21:33:17   
dunja RR
Oki, hvala ti, uzeću onda potvrdu iz DZ :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: trudnice - besplatan prevoz
8.12.2013 22:38:48   
aster
Može i potvrda od privatnog lekara, samo je bitno da ima pečat i da piše kad je termin za porođaj.


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: trudnice - besplatan prevoz
8.12.2013 22:44:08   
dunja RR
Thanks user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: trudnice - besplatan prevoz
9.10.2014 7:59:11   
srculence25
user posted image za temu.
Nisam upucena za vadjenje legitimacije trenutno sam u ns.
Odusevilo me svaki put kad sam usla u gradski da kupim kartu vozac bi mi pokazaoda prodjem i da mi karta netreba.
Stomak mi se vidi i gde god sam ulazila ustajali su mi u autobusu da ustupe mesto da sednem.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: trudnice - besplatan prevoz
9.10.2014 20:57:30   
wivern
Ja sam htela da izvadim ali su mi trazili neku specijalnu potvrdu od lekara i odustala sam. Ali mi niko nikada u prevozu nije trazio kartu niti me pitao ista. Osim sto se izderu na ostale putnike sto mi ne ustanu (desilo mi se par puta da idem 3 stanice i mrzelo me da sednem, a oni se izdrase na ljude najstrasnije user posted image )

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: trudnice - besplatan prevoz
9.10.2014 21:53:11   
Mala Elena
Na pocetku meseca se jednom otkuca karta i besplatna je voznja narednih x meseci.
Za vadjenje bus plus karte samo treba potvrda sa svrhom , pecat i potpis, nista komplikovano!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: trudnice - besplatan prevoz
9.10.2014 22:00:00   
dunja RR
I ja sam izvadila za čas. A nisam kucala početkom meseca, ja lujka skapirala da se to jednom otkuca i do kraja trudnoće ne treba user posted image , tj. tako sam ja :)

P.S. sada videh da si i tako napisala ME, ćorava ja user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.10.2014 22:03:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: trudnice - besplatan prevoz
9.10.2014 22:02:23   
dunja RR
Inače baš sam iznenađena što se dosta vas u trudnoći koristiilo gradskim. Nekako retko u mojoj trudnoći (tj. možda jednom-dvaput) videh trudnicu u prevozu, a baš sam bila aktivna i često se vozikala.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: trudnice - besplatan prevoz
9.10.2014 22:42:37   
srculence25

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Inače baš sam iznenađena što se dosta vas u trudnoći koristiilo gradskim. Nekako retko u mojoj trudnoći (tj. možda jednom-dvaput) videh trudnicu u prevozu, a baš sam bila aktivna i često se vozikala.

Dunja ja sam bila trenutno kod mojih par dana u ns i bas se vozikala gradskim i mogu reci da sam bas slabo vidjala trudnice.
Nekako mi se cini da sad imaju vise obzira.
Mama me pratila na autobusku da nevucem tesku tasnu i nisu je pustili na peronu da prodje kad sam ja prosla taj kontrolor se izvinjava sto nije video odma da sam trudnica i pustio moju mamu da prodje da me isprati do autobusa user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: trudnice - besplatan prevoz
23.10.2014 12:04:32   
lelaigor
Ja sam u NS u i do prošlog meseca sam ludača stalno kupovala mesečnu, i onda skontam da NEKI vozači puste trudnicu da ne plate kartu. I sad nisam kupila mesečnu. Šta znam, prosek je da npr. od 5 vožnji 1 platim. To kod nas u NSu sve zavisi od vozača. Ja sam pisala čak i mail GSPu kažu ad trudnice nemaju pravo na besplatnu kartu.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: trudnice - besplatan prevoz
17.11.2014 14:42:56   
Anarunika
Ja sam u prvim mesecima kucala kartu. Mada mi se stomak već u trećem mesecu video. jednom nisam otkucala i ušao kontrolor. traži kartu ja kažem nisam kucala. On pita "Zašto" Ja kažem : "Zato što trudnice imaju pravo na besplatan prevoz" I on se okrene i ode. A kda sam otišla na trafiku da doplatim bus plus , žena koja je radila tamo mi reče da nemam šta da kupujem i da nema ko šta da me pita jer mi se stomak vidi. A ona je to znala jer je radila kao kontrolor jedno vreme. I tako ja sada više uopšte ne kucam kartu mada je uvek imam sa sobom ako naiđem na neku nadžak babu ili nadžak dedu .

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: trudnice - besplatan prevoz
17.11.2014 15:31:39   
branki*
anarunika,to vazi valjda samo za trudnice koje imaju prebivaliste na teritoriji grada beograda,bar mislim,tako da,mozda traze karte iz razloga da povere da li zivis u bgdu....

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: trudnice - besplatan prevoz
17.11.2014 15:35:50   
Kata90
a pa to je super,kako kod nas u su to nisu uveli.....po meni bilo bi lepo da je u svakom gradu tako......kod nas se placa bus...

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.11.2014 13:04:32   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: branki RR

anarunika,to vazi valjda samo za trudnice koje imaju prebivaliste na teritoriji grada beograda,bar mislim,tako da,mozda traze karte iz razloga da povere da li zivis u bgdu....


I to mi je glupo. Ako trudnica nije iz Bga onda će da je smaraju. Mnogo su nam glupa pravila...alli u svakom slučaju mene sada više i ne pitaju za kartu, pogotovo što se busom obično vozim sa klincima. I čudi me da u drugim gradovima nema besplatnog prevoza za trudnice. Baš bezveze. Znam da je ranije i privatni prevoznik u Bgu besplatno vozio trudnice. Ne znam kakva je sada situacija.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.11.2014 13:56:40   
branki*
pa,jeste glupo...kod nas npr nema besplatnog prevoza za trudnice.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.11.2014 14:01:45   
Anarunika
Kao da će trudnica da ulazi u smrdljivi autobus, pun bacila i ljudi koji se guraju ako nema preku potrebu,a da slučajno ne zloupotrebi svoje pravo?! A u kom mestu ti Branki živiš? U Šidu , gde radim, i nema gradskog prevoza,ali im ni ne treba toliko jer je grad mali.

< Poruku je uredio Anarunika -- 18.11.2014 14:02:25 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.11.2014 14:04:53   
vikiveki
Nema ni kod nas besplatnog prevoza za trudniceuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.11.2014 14:07:14   
branki*
anarunika,ja zivim u boru.nije neko veliko mesto,oko 50000 stanovnika,mozes peske,mada ima i gradski prevoz.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: trudnice - besplatan prevoz
18.11.2014 15:14:56   
kokolom
Da li neko zna da li je besplatan i prevoz u minibusevima. Nekada je bilo, ali sad nisam sigurna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.3.2015 5:28:06   
Maraj
Sta se desava sad sa bus plus-om? Jer vadio ko skoro tu legitimaciju za trudnice? Da li mogu da ponesem dokaz o trudnoci tj papir sa uz na kome pise VTP? Ili mora na papiru da pise svrha?

(odgovor članu kokolom)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.3.2015 8:23:01   
Sanjalicaaa
Ja proslog puta nisam izvadila, a sad mozda hocuN ne znam da li moze uz. Meni je kao dokaz dr dao papir na kome pise da sam ta i ta nedelja trudnoce i ne znam sta vec. Ali ja bus plus nisam izvadila. Jer kad god su me videli sa stomakom uvek su me preskakali kontrolori. Placalo se 200 din, i vazi godinu dana.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: trudnice - besplatan prevoz
26.3.2015 10:17:12   
wivern
Maraj mora posebna potvrda koju ce ti napisati ginekolog. Ja sam odnela sve druge potvrde i nisu hteli da mi daju , a pri tome mi je stomak vec bio ihahaj veliki. Na kraju poludim i nisam je ni izvadila, cim vide stomak niko nista i ne pita.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here