|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 15:31:31   
micketta
a zasto se bebe ponekad zaglave u porodjajnom kanalu?
jooj, sta ako ne budem imala snage da gurnem?
jel treba da guram kao da mi se, da prostite, kaki, samo malko jace?
ja nisam isla u tu skolicu za disanje samo zato sto me je uhvatila zima i sneg, a plasila sam se raznih viruscina, gripova i naravno, pada po ledu...

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 15:51:36   
mejra81
Micketta,beba se zaglavi uglavnom jer joj se pupcana vrpca obmota oko necega(noge,ramena,struka...)
Nemoj da brines,guraces i te kako,sama dobijes napon da guras samo je bitno da sto duze guras i da slusas lekare sta ti pricaju...
Dobijes napon kao da ti se mnogo kaki a imas tvrdu stolicu i samo se koncentrisi da se >> sto bolje ukakis<<user posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 15:59:59   
Trcosava
mejra dosta ih je rođeno vakuumom jer dosta nas ide i sa epiduralom, naime kod mene je bio minijaturni vakum jer sam prva dva valjda napona izgurala a posle sam gurala u ''glavu''
sećam se ove dve mi leže na plućima, nabile laktove u želudac a doktorka viče ''guraj ili ću morati vakuum''

tako da kapiram da je i to jedan od razloga što je dosta njih vakumom, pored marinčetovog slučaja, loše izmerena.. (mene nisu ni merili)


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 16:31:34   
Verus
Trco jesi rodila pod epiduralom ili ne?  Ja jako zelim da izguram bez, jer znam da ako ne osecas dobro (a kako postave epi zavisi od anesteziologa) onda moraju vakum ili CR ako za njega nije kasno, ali strah me da necu imati snage da izdrzim bolove-a opet, to je epidural tema....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 16:37:33   
Trcosava
Znam da je za epidural temu, samo da kažem da jesam rodila pod epiduralom i da mi se čini da je anesteziolog dobro dao jer samo stomak i gospođicu nisam osećala, noge su mi bile komlet pokretne, ali zbog toga što mišiće na stomaku nisam osećala - nisam valjda dobro gurala i eto ti vakuum user posted image
Gledaj to i sa ove strane, ako se umoriš od napona pa nemaš snage na kraju - opet sledu vakuum
Obrni okreni - može da ti zapadne i sa epiduralom i bez njega user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 16:53:33   
Verus
Odlicno sto je anesteziolog bio dobar, stvarno kazu da je to jaaako bitno....drugarica mi se porodila pre 2 meseca, i iz prve joj je samo leva strana bila oduzeta, pa su je okretali na desnu da lek malo klizi i u tu nogu, ma, na kraju je ipak osecala bolove u toj jednoj strani....sto to mene nervira....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 17:06:18   
mejra81
Verus,sto rece Trca nema veze da li si sa epiduralom,ako mora vakum,onda mora....
Ja sam bas dobro gurala,cak su me i pohvalili ali dzaba kad se ona zaglavila...
Dok ide vakum ja sam isto gurala(to je isto bitno)...
Moja devojcica je dobila ocenu 9/10 tako da je sve ispalo kako treba...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 17:10:06   
Verus
uf, ali ima mi smisla da guras i dalje dok koriste vakuum, onda je verovatno manje trenutna steta za glavicu....

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 17:14:41   
mejra81
Ja kad sam videla da namestaju vakuum,pitam jel da guram,a dr kaze da,da iz sve snage...
Sto vise ti guras,verovatno je manje opterecenje za glavu...Ja sam isla bez epidurala(iz razloga necu osecati napone pa ce mi dete izvlaciti na vakuum)
kakva sam budala,eto...mucila sam se skoro 12 sati i opet je bio vakuum....Zato sledeci put samo uz epidural....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 17:30:04   
Verus
valjda bude kako biti mora, neka deca imaju vecu glavu, majka manju karlicu...ma samo da budu na kraju ok to je najbitnijeuser posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 17:44:32   
marince1
IZVORNA PORUKA: Verus RR

valjda bude kako biti mora, neka deca imaju vecu glavu, majka manju karlicu...ma samo da budu na kraju ok to je najbitnijeuser posted image



Ovo se desilo meni!
Majkin glavca user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
12.2.2010 18:28:48   
lothroniell

IZVORNA PORUKA: Verus RR

uradili su joj CR?


Pa nisu joj uradili, trebali su... Gore sam napisala kako su on i mama prosli tada. I zaboravila sam da kazem kako su joj u svom tom haosu napravili mnogo veci rez dok su radili epiziotomiju pa sada ima prolaps materice. Ali eto ima i pozitivnih iskustava, tako da nista ne mora da znaci! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
13.2.2010 10:41:43   
Nanica1
Ja sam se porodila uz pomoc vakum ekstrakcije u Betaniji 4.januara ove godine!
Znala sam da ce biti vakum, jer se polemisalo da li ce mi raditi CR ili prirodni porodjaj zbog operisane srcane mane pa su na kraju odlucili prirodno a posto ne smem da se napinjem upotrebili su vakum a mene su uspavali za to vreme! Bebac nije imao nista na glavi, odmah je imao jako lepo formiranu glavicu... Ja sam se u pocetku isto jako uplasila vakuma ali mi je dr objasnio da to nije isto kao kad vade bebu koja se zaglavila... Ja sam nekako verovala lekarima i instinkt mi je celo vreme govorio da je za mene bolji prirodni porodjaj... UZ glave je bio u redu, sada treba da odemo na jos jedan, nadam se da ce sve biti ok!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
17.11.2010 9:33:16   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: šarolta

Šta je to forceps?
Forceps je instrument koji se koristi u asistiranom porođaju, i stavlja se na bebinu glavicu pomoću njega se izvlači napolje. Forceps se opisuje kao dve zakrivljene »kašike« koje se uklapaju u sredini, kao klešta, tako da prednji kraj obuhvata glavicu ploda u nivou ušiju, a zadnji kraj se povlači i beba izvlači napolje.

Da li će se to videti na mojoj bebi?
Kod vaše bebe se nakon porođaja forcepsom mogu videti manje ogrebotine, koje nestaju posle par dana. Retko može doći do oštećenja facijalnog nerva, koje se najčešće spontano povlači.

Moj porođaj se završio forcepsom jer mi je pukao stomačni mišić i nisam imala sa čime da izguram bebe. Mogu vam reći da je bio težak porođaj, a posledice i sad osećam iako je prošlo od tad već 17 meseci.
Ima li ko od vas sličnog iskustva?


IZVORNA PORUKA: IVA 11

Porodjaj forcepsom ili vakuumom se i meni dogodio. Posle 15 sati otvaranja, indukcije i mnogobrojnih injekcija bebu sam izgurala do koljena i nogu, toliko mi je snage bilo ostalo. Porodjaj se zavrsio vakuumom kao krajnjim rjesenjem i zbog bebe i zbog majke. Premorenost i nemoc. Traumaticno iskustvo. Znam da se svi porodjajni bolovi zaborave, ali meni vjerovatno treba vremena. Moj Luka je imao mali hematom na glavi, i posle 15 dana je nestao. U bolnici je takav propis bio da se beba 2 dana drzi u boksu. Ne zelim ni da se sjetim koliko sam suza prolila cekajuci da mi donesu bebu i da podjemo kuci. U svakom slucaju nema ljepseg osjecaja nego kad putem prirodnog porodjaja ugledas to predivno malo cedo, koje te kupi za cio zivot, i koliko zivot postane ljepsi. Ja sam srecna mlada mama.
user posted image user posted image user posted image Veliki pozdrav!


IZVORNA PORUKA: šarolta

Slažem se da je jako traumatično iskustvo! I mene su nakon 12 sati stavili na sto i još uključili indukciju, ali nije išlo. Kod mene vakuum nije dolazio u obzir jer su blizanci bili u pitanju, zato je rađen forceps. 1. bebu mi dr nije ni pokazao kad ju je ozvukao, odmah su uočili jak deformitet stopala i nisu želeli da ja to vidim... U toku porođaja su me sekli tupim makazama, pa mi rana bila u fronclama, a i grlić materice mi je pukao. Kad sam se probudila iz anestezije, pedijatar je stajao pored mene da mi saopšti da su 1. bebi nogice u gipsu. E ovo je već bio jako veliki šok za mene, jer nisam bila psihički spremna za tako nešto. Bebe su mi sutradan doneli bez obzira na to što nisam mogla ni da se mrdnem, a trebala sam se brinuti o 2 bebe. Od porođaja 4 puna meseca sam se oporavljala, tek posle 4 meseca sam mogla da sednem normalno... Ne kažem da ja nisam srećna mama, ja sam NAJSREĆNIJA MAMA NA SVETU, samo oporovak od ovakvog porođaja traje duuugo i teško se odlučuje posle na sledeću trudnoću...
Poz.[sm=smiley27.gif


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
17.11.2010 13:49:06   
IVA 11
Znam da ce sledeci porodjaj da bude na carski! :) Ja sam gurala dobro, prvi napon u glavu user posted image , ostale gdje treba. 15 sati muke i bolova. Pred kraj porodjaja sam zaspala, jedan dobar samar me razbudio, ali jednostavno mi je nestalo snage da gurnem jos jednom. Tako da je porodjaj zavrsen vakuumom. To je i jedini nacin(kad je beba u porodjajnom kanalu) da beba bezbijedno izadje napolje. Traumaticno jeste, ali na kraju je sve super! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
17.11.2010 14:18:26   
šarolta
Ni vakuum ni forceps nisu bezazleni ali kad se mora mora se. Ne znam dali iko zna da je forceps ustvari nešto nalik kašike sa kojom se uhvati glavica bebe pa se beba vuče... Kod nas je posledica bila ta da su kosti lobanje bile razmaknute kod obe bebe. Hvala Bogu, nema nikakvih posledica, na Uz glave smo išli 3 ili 4 puta i sad je sve ok.

user posted image

Evo slikovne ilustracije...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
27.1.2011 21:26:01   
grozdana
Moja bebica je rodjena vakumom pre par dana, jel nisam na kraju imala snage da je porodim i zaglavila se u kanalu. kada su mi je doneli, imala je izraslinu na temenu ali vec posle par sati to je splaslo. Radjen joj je ultrazvuk glavice i sve je u redu. Moram priznati da se malo plasim posledica i jedva cekam da joj urade kontrolni pregled za mesec dana. Nadam se da je sve u redu...

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
27.1.2011 21:37:28   
IVA 11
Cao Grozdana, ne brini! Ja sam isto tako se porodila, i sve je od pocetka super! user posted image

(odgovor članu grozdana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Porodjaj potpomognut vakuumom
27.1.2011 21:48:09   
marince1
Grozdana opusti se.
Moj bebac je tako rodjen i sve se vrlo brzo vratilo u normalu.
Istegnuta mu je bila leva rucica ,a sad vise nju koristi nego desnu.
Znaci nema ama bas nikakvih posledica
Uzivaj sa svojom bebicom.


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here