|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće
2.9.2009 10:47:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Katjica

Meni su izgleda malo porasle gledajuci od zadnje M, ali me ne bole. Ja nekako mislim da svi oni skolski simptomi trudnoce pocinju tek po kasnjenju M, ali nema veze, tesi ti mene Lenka i ulivaj mi nadu user posted image

Ja sam verovala da simptoma nema pre drugog meseca, treceg..>Vec sam negde napisala: ja sam deset dana nakon zaceca sto je bilo nekih 6,7 dana pred termin za M imala neverovatne simptome ali to je sve individualno.
To sto su me bolele grudi nisam uzimala za simptom jer mene grudi i u PMS bole...
Nego, neka tezina tela, potreba za hranom a onda kad pojedem nesto vracala mi se hrana- osecaj kao da je ostajala u grlu...
I sve sto pojedem ne prija...ili tesko mi padne.
Ali...svih meseci pre toga dok sam kupovala testove i nadale se nije bilo nista.
Taj mesec oko svadbe i putovanja na more kada nisam o tome mislila...tad je bilo.
Pri tom imam 4 primera iz okoline ukljucujuci moj da POZA IMA UTICAJA.
On na tebi - only way!
Nisam verovala dok nisam probala...Jednom je bilo dovoljno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 376
   RE: Znaci trudnoće
2.9.2009 11:07:45   
zvezdica009
ja se bojim da se nadam user posted image  znam da uvek istripujem simptome user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Znaci trudnoće
2.9.2009 11:17:36   
Anoniman
Znam da je glupo da vam kazem : Nemojte da mislite na to jer sam ja stalno osluskivala telo (te da li mi je muka, te da li me bole grudi drugacije te kako mi je) ali
probajte tokom meseca (dok se TRUDITE i dok RADITE na tome) da ne mislite na bebe i trudnoce i da se tad zaboravite...a kad se priblizi datum user posted image ....tad je OK da slusate telo i slutite simptome...

(odgovor članu zvezdica009)
  Direktna veza do poruke: 378
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 9:26:03   
minavb
Mene jako bole grudi, a tek za 10 dana treba da mi stigneuser posted image . Verovatno umišljam, ali mi se čini da me nikad ovoliko nisu bolele , i ovako rano. Biće da sam umislila. Osim toga, ne mogu da izdržim moj uobičajeni trening na traci pa sam se i zbog toga zamislila. Verovatno samo umišljam ali svakakvo držim fige.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 12:36:43   
Anoniman
Boga mi...Ne bih da doprinosim tvom umisljanju ali ta dva simptoma sam i ja imala 7 dana pred user posted image ...plus sto sam primetila neke probleme sa hranom...

Ali isto su me grudi bolele mnogo unapred i brzo sam se zamarala...Govorili su mi: nema sanse da tako brzo osetis bilo sta...Ali ja posle toga...trudna.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 380
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 15:17:46   
Shishica
Paa evo...
Nervoza, umor i pospanost..I sad mi se uzasno spava..
Stomak me boleo kao da cu dobiti pa prodje..i sad tako..
Muka mi je samo na momenat dok jedem i onda stane..
Poslednja dva dana me malo boli glava..
Grudi me bole kao kad treba da dobijem ali mislim da su i vece od onog veceg kad trebam da dobijem..
Bradavice mi nisu tamnije..
Dok sam stajala (i ranije) pocinjao bi stomak da me boli i nisam vise mogla da izdrzim na nogama..
A taj bol u stomaku..kako da objasnim..ide i oko pupka malo, a kao da me kida kad napravim neki nagli pokret ili se jako istegnem..
Tesko sam mogla da nadisem, a i sad malo teze..
Naduven mi stomak i stezu me pantalone..
Bole me oba jajnika, desni vise, ali ko zna mozda imam i cistu usput..
Prvo sam jela kao luda i iz cista mira zamirisali mi cvarci jednu noc.. user posted image A sad nesto i ne mogu puno da jedem..

Eto..otprilike..

Sutra na uz pa cu videti koliko ce me gnjaviti sa analizama..ni ne znam sta rade prvi put...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 15:21:14   
barbara
pregleda te rucno,pa ultra zvuk i nalaze da vadis!i to je to naravno ako je sve ureduuser posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 15:22:38   
Shishica
A nalazi to je da mi vadi briseve i da idem da vadim krv... Ima da se nasetam.. Kako me to zivcira..
I da me cacka user posted image

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 15:24:28   
barbara
vadis krv i urin!i krvnu grupu ako ti je to prva trudnoca a ne znas koja si krvna grupa

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 16:17:50   
zvezdica009
super shishice user posted image  hvala na simptomimauser posted image
ja ne znam sta da mislim, imam napade da sam gladna i po ceo dan mi se samo jede,
ali sve mislim da sam umislila..inace, stomak me ponekad zaboli s vremena na vreme kao da me probode user posted image
grudi povremeno vise me iritiraju nego sto me bole, a i nemam utisak da su jako porasleuser posted image  ne znam, hocu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 18:24:57   
Verus
ja mislim da karlicni pregled uopste nije potreban tako rano....ne znam zasto to rade, meni to cak zvuci opasno, gurati i cackati tamo dole tako rano....ja sam evo 8 nedelja i jos uvek nisam imala karlicni pregled, samo UZ i testove krvi.
IZVORNA PORUKA: barbara

pregleda te rucno,pa ultra zvuk i nalaze da vadis!i to je to naravno ako je sve ureduuser posted image

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 18:44:25   
indy_25
slazem se s verus u ja sa prvom trudnocom nisam dala vaginalni pregled  a takodje ni s ovom drugom jer su me pitali da li zelim vaginalni pregled ja sam rekla da necu cekacu radije UZ. Nema tu sta da se pipka sve se vidi na UZ mnogo bolje. ne znam zasto doktori to praktikuju u danasnjem vremenu

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 18:48:57   
Verus
da indy to je bas zatarelo....mislim to se jos uvek tako rano zakacinje, grlic polako pocinje da se steze da drzi bebu....zena koja radi sa mnom je imala pregled i pocela da krvari posle toga...ubrzo je imala spontani i dan danas je ubedjena da je to zato jer je dr. nesto jako gurnula i zeznula.....ja bih odbila karlicni da sam na mestu novih trudnica!  Recite nema potrebe!  Vi ste kao pacijent musterija i birate sta VI hocete!  UZ je vise nego dovoljan, karlicnim se svakako nista ne moze videti!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 18:55:23   
gagana83
Ne znam,izgleda da se misljenja razlikuje od doktora do doktora,ja idem kod dva doktora-kod jednog od pocetka trudnoce i on mi je uvek radio vaginalni pregled i nikad nisam imala nikakvih problema. Kasnije sam krenula kod druge doktorke-u porodiliste a ona me nijednom nije vaginalno pregledala-najavila mi je to tek za sledeci pregled. Ne znam,moje misljenje je da to ne bi trebalo da skodi,ako moze sex sto ne bi mogao i pregled?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 19:11:58   
BINCE
ja nisam imala nikakvih simptoma osim da mi je user posted image kasnila....sve ostalo je super....a i ja se pitam zasto danasnji dok.stalno hoce vaginalni pregled...sta imaju vidjeti vaginalno ako je pocetak trudnoce..sve se bolje vidi na uz...ja sam jos malo pa 38 sedmica i samo sam jednom isla vaginalno i to u 36 oj sedmici cini mi se jer samm ilmala kontrakcije i dokt.htio da bude sig.da se nisam pocela otvarati za porod jer se to na uz ne vidi...i sad kad sam bila na kontroloi kaze mi pa ti se moras privikavati na vaginalni pregled..hajde da te saqda pregledam..ja nisam htjela rekla mu da nema potrebe i da hocu samo uz....

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 19:13:19   
BINCE
vaginalno mogu smao da vide kolko si otvorena i to je to...kollko se meni cini...

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 19:16:15   
gagana83
Pa da,jedino vaginalnim pregledom moze da se vidi koliko je grlic odrzan,da li je mozda neophodno da se radi cerklaz,a on se cini mi se radi negde do 3-4 meseca,kasnije ne moze tako da mislim da je do tad potreban bar jedan vag.pregled,da ne bi doslo do prevremenog porodjaja.
Skroz smo otisle iz teme,ovo nema veze sa znacima trudnoce


< Poruku je uredio gagana83 -- 3.9.2009 19:17:48 >

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 21:51:51   
minaća
ČESTITAMO NOVE TRUDNICE user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 21:55:38   
minaća
BINĆI JA KADA SAM BILA TRUDNA VAGINALNO SU ME PREGLEDALI SAMO 2 PUTA NA POČETKU TRUDNOČE POSTO SE BOLJE VIDI JER JE MAL PLOD A POSLIJE NIJE POTREBNO TAKO JE BAREM KOD MENE BILO

(odgovor članu minaća)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2009 22:00:11   
Anoniman
Ni ja ne vidim potrebu za vaginalnim pregledom. Meni je dr radio samo jednom, kad sam usla u 8 mesec, i to brzinski, samo da proveri grlic. Sve ostalo UZ, krv i mokraca pokazu (ako nema nekih komplikacija tipa bolovi, kontrakcije, krvarenje..)

(odgovor članu minaća)
  Direktna veza do poruke: 395
   RE: Znaci trudnoće
4.9.2009 9:49:50   
Shishica
A brisevi vaginalni? Mozda zato... user posted image
Sad me plasite..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Znaci trudnoće
4.9.2009 9:58:23   
Rivana
Mene su pregledeli dva puta vaginalano ali sam i dva puta u toku trudnoce imala kolposkopski pregled nesto zbog grlica i nekih promena sva sreca pa je sve bilo ok. Radila sam papa test i briseve nekoliko puta i pred kraj trudnoce

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Znaci trudnoće
4.9.2009 12:13:54   
sanji
Shishice nemoj da se sikiraš. Moja doktorka je mišljenja da sve treba odraditi na samom početku. Tako odmah zna u kakvom ti je stanju grlić i zna da li kasnije ima potrebe za takvim pregledima ili ne. Čak preporučuje PAPA i kolposkopiju ako je prošlo više od 6 meseci od poslednjih nalaza. I briseve. Meni je skraćen grlić pa me pregleda na mesec, mesec i po dana, ali samo ona, i nisam imala nikakvih problema. Na Višegradskoj mi rade samo UZ. 

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Znaci trudnoće
4.9.2009 12:16:55   
sanji
Ja nisam imala nikakve znake trudnoće, osim što mi je kasnila user posted image a meni se to nikad ne dešava. I to 4 dana samo i uradila sam test koji je pokazao user posted image user posted image !!! Posle 2 dana mi je doktorka potvrdila i to vaginalnim UZ pošto je bila mala trudnoća a ja nisam htela da čekam user posted image .

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Znaci trudnoće
4.9.2009 12:21:30   
Zoka81
Pa vaginalni pregled i jeste UZ. Onaj stap sto nam guraju to je UZ. Meni je do sada samo tako radjeno...
Ne znam za drugi.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here