|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina
2.7.2010 11:25:22   
usamljena
Posto sam i ja imala problema sa zacecem user posted image i ja sam svasta probala. Dr mi je rekla da pijem vitamin E, ja sam uz to grickala suho voce jer je ono isto puno tog vitamina, a posle neki Prenatal + Omega, mislim da je bila neka roze kutija.
Folnu sam pila prva 3 meseca trudnoce i tada sam i povracala, najgora mi je od svega sto sam pila user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Folna kiselina
2.7.2010 16:00:53   
Anoniman
udjem u apoteku i pitam za vitamin E. a apotekarka me pogleda i kao "pa ne znam koji hocete". nabroja mi 3-4 razlicita, razlicite jacine i gleda me belo. i ja rekoh "hvala, pitacu koji mi treba". ne rekoh da cu pitati vas :) dakle, od koliko se pije?

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 402
   RE: Folna kiselina
2.7.2010 16:28:51   
Misica 3
Ja pijem Sant-E-gal(valjda sam dobro napisala), dr mi rekao da uzmem ovaj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Folna kiselina
2.7.2010 17:50:10   
Anoniman
Ja sam pocela da pijem folnu kiselinu pre 5 dana...
Nikakve vitamine ne pijem... Kad budem isla na pregled, verovatno ce doktorka da mi preporuci mamavit.

(odgovor članu Misica 3)
  Direktna veza do poruke: 404
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 22:46:50   
Marija190
Ja sam pocela da pijem pre mesec dana, a bebu planiramo za 3 meseca (pa kad bude). Citala sam nekoliko razlicitih studija o folnoj kiselini i zakljucak je otprilike bio isti: posto je vise od polovine beba na ovom svetu napravljeno "slucajno", tj. neplanirano, naucnici koji su radili studije kazu da bi ginekolozi trebalo svim pacijentkinjama u reproduktivnom dobu da preporucuju folnu kiselinu. Bez obzira da li pacijentkinje rade na bebi ili ne. Prosto, za slucaj da se beba desi - znamo da ce sve biti kako treba. Visak folne kiseline ionako ne skodi, telo ga se lako otarasi. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 22:50:30   
2002m
i ja sam pocela da pijem folnak i vitamin E.

(odgovor članu Marija190)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 22:54:33   
Marija190
IZVORNA PORUKA: 2002m

i ja sam pocela da pijem folnak i vitamin E.


Koliko vitamina e uzimas? Jesi li sama odlucila ili ti je lekar preporucio?

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:11:44   
2002m
muz ga pije zbog sperm. a ja onako usput.
Pise E 100 IU.Pijem dve na dan,isto tako i folnu.

(odgovor članu Marija190)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:13:33   
cipiripi
Marija, ako radis na bebi uzimaj i ti folnu 1 tableticu dnevno user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:20:04   
morena
Ja sam počela tek sad kad sam saznala za bebu. Nadam se da to nije tako strašno. user posted image


_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:20:31   
cipiripi
nije, i ja sam pocela u 4oj nedelji user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:29:13   
2002m
.Pre 8 god.  nije bilo tih cuda od vitamina,pa smo radjale zdravu decu.Samo treba jesti dosta voca i povrca, i nema potrebe za vestackim vitaminima.

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:29:30   
Marija190
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Marija, ako radis na bebi uzimaj i ti folnu 1 tableticu dnevno user posted image


Cipiripi, pocela sam, uzimam vec mesec dana, ali nismo jos poceli da radimo na bebi, uskoro cemo. Nego, vidim da dosta vas pominje i vitamin E, pa reko da vidim jel mi i to treba... Zapravo, sad lecim anemiju pa se zato interesujem za sve ove stvarcice.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:31:40   
2002m
Marija  za anemiju uzmi mesavinu meda i koprive.Ali kod proverenih pcelara.

(odgovor članu Marija190)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:35:17   
cipiripi
a jel sme kopriva u trudnoci?

pitam to jer sam ja inace paranoik..znas valjda user posted image pa ne bi ostala ziva kad bi saznala za user posted image a da sam pri tom krkala kopriivu?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:36:06   
Marija190
IZVORNA PORUKA: 2002m

Marija  za anemiju uzmi mesavinu meda i koprive.Ali kod proverenih pcelara.


Imam neku malo cudniju anemiju - gvozdje mi je super, al mi je los hemoglobin i crvena zrnca. Procesljala sam deo foruma o anemiji, vidim da nisam jedina sa tim rezultatima analize i da otprilike samo treba da se bacim na mnogo vitamina i te na domace recepte. Znam da svi kazu da anemija mora da se resi pre trudnoce jer posle bude veliki problem.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:38:07   
cipiripi
sledeci put kad budes vadila krv prekontrolisi i feritin, to su ti depoi gvozdja..
to je meni hematolog rekao jer se on inace ne obazire na samo FE, nego samo na feritin i hemoglobin...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Marija190)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:45:22   
2002m
IZVORNA PORUKA: cipiripi

a jel sme kopriva u trudnoci?

pitam to jer sam ja inace paranoik..znas valjda user posted image pa ne bi ostala ziva kad bi saznala za user posted image a da sam pri tom krkala kopriivu?

ovo sam pronasla na jednom forumu.....na brzinuuser posted image
Uporaba koprive u trudnoći zbog obilja vrijednih sastojaka je samo za preporučiti, bilo u obliku čaja ili kao povrće.

< Poruku je uredio 2002m -- 5.7.2010 23:46:01 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Folna kiselina
5.7.2010 23:45:40   
Marija190
Za to nisam ni cula. Pisem i pamtim, hvala!  user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Folna kiselina
7.7.2010 13:24:56   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: cipiripi

a jel sme kopriva u trudnoci?

pitam to jer sam ja inace paranoik..znas valjda user posted image pa ne bi ostala ziva kad bi saznala za user posted image a da sam pri tom krkala kopriivu?



Negdje na polovini prosle trudnoce mi je opalo gvozdje i ja pila caj od korpive i jela tako neke pite, dok mi nije palo na pamet poslije jedno 7 dana smije li se uopste ona koristit u trudnoci? user posted image Trazila sam po netu i nisam nista nasla, ali sam svejedno prestala da pijem za svaki slucaj. Mada mi se krvna slika odmah poboljsala user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Folna kiselina
9.7.2010 22:52:56   
zvoncica24
Ja pijem Folan i mamavit pa se bojim da nije previse folne kiseline? user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Folna kiselina
9.7.2010 23:09:15   
Anoniman
Zvončice, pročešljaj unazad ovu temu, pisalo se o tome...user posted image
Dobrodošla na RR  user posted image

(odgovor članu zvoncica24)
  Direktna veza do poruke: 422
   RE: Folna kiselina
9.7.2010 23:19:29   
zvoncica24
Hvala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Folna kiselina
10.7.2010 8:15:27   
tatjan@
Ja sam pila 1/4 Folana dnevno u prvoj trudnoci i to je puno, posto treba da se uzima 400 mikro grama dnevno.

Mislim da u Mamavitu ima tacno koliko treba, ali je skup brate i meni je moj ginekolog rekao da multivitamini treba da se uzimaju posle 5 meseca trudnoce, pre toga je beba jako mala i uzima neosetne zalihe vitamina iz naseg organizma.

Ja nisam pila Mamavit, samo Heferol(gvozdje) i kalcijum pred kraj trudnoce, ali sam zato jela jako puno voca i povrca i mleka, jogurta, mesa i mislim da je to bolja opcija od hemijskih preparata. Treba malo progooglati po netu, ja sam to nasla po preporukama Svetske zdravstvene organizacije, a ovi nasi ginekolozi nikako da se sloze, svaki ti kaze drugo. I eto hvala Bogu rodila sam izuzetno zdravu bebu user posted image

_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu zvoncica24)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Folna kiselina
10.7.2010 9:54:25   
morena
Ja se slažem s tobom. Svi me pitaju zašto ne pijem vitamine, a ja jednostavno ne mogu tu kemiju progutat. Trudim se jesti puno voća, povrća, mesa... i neću piti vitamine. Pijem jedino folnu. 

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here