|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za tr...
28.12.2010 13:30:56   
Suncepravde
Trazila sam u apoteci folnu kiselinu i dali su mi pod nazivom Folnak, a to su mi preporucile koleginice sa posla a i procitala sam na forumu ovde negde, ima ih 20 u kutiji.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Folna kiselina
3.1.2011 10:08:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Ja nisam nikakve tablete preventivnog tipa pila u trudnoći. Sa druge strane, nije bilo ni indikacija - oduvek sam imala odličnu krvnu sliku, retko se razboljevala, imunitet sjajan... Samo sam primetila da mi je hemoglobin pao u trudnoći, mada mi je dr govorio sve vreme da je sjajan (sjajan je bio možda u poređenju sa drugim trudnicama, a za moje "standarde" je dosta pao - mislim da je bio oko 120). Inače, kada sam videla prvu krvnu sliku u trudnoći, pila sam neki "eliksir" koji moja mama pravi da bi mi se gvožđe i hemoglobin popravili. Sledeći put mi je gvožđe bilo 32, a hemoglobin ostao na 120 user posted image Onda sam prestala i to da pijem, mada mi je ostalo nepoznato kako neko može da ima tako visok nivo gvožđa u krvi a da to ne prati bar u nekoj meri i nivo hemoglobina. Anyone user posted image

Kasnim jedno 2 godine sa odgovoromuser posted image , ali mozda ce ovo nekome pomoci...Kada hocete da podignete nivo hemoglobina, uz hranu bogatu gvozdjem ili preparate koji podizu gvozdje, trebalo bi obavezno uzimati tablete vitamina C...Vitamin C, potpomaze resorbciju gvozdja i dize nivo hemoglobina..

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 452
   RE: Folna kiselina
9.1.2011 21:39:06   
blum
Drugari moji dali je iko pisao sta treba davati muzu od vitamina i dali je neciji muz nesto korisno probao i posle toga doslauser posted image user posted image user posted image user posted image .Zasto bi se samo mi bombardovale lekovima.user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Folna kiselina
9.1.2011 21:58:10   
ica82
Mm pije dosta vitamina svakodnevno, vitamin C, santEgal, folnu kiselinu, selen+cink,mozda sam nesto zaboravila,  jede indijski i brazilski orah, ali to je sve kako bi popravio svoj spermogram, mada kaze da se generalno dobro oseca od kad svakodnevno uzima ove vitamine.

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Folna kiselina
9.1.2011 22:09:53   
blum
Sta je santEgal tablete ili vitamini user posted image user posted image

(odgovor članu ica82)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Folna kiselina
9.1.2011 23:50:19   
Ana RR
Santegal je vitamin E.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Folna kiselina
20.1.2011 22:39:32   
maja19
Pored folne, aja sam pila folna 400, dobri vitamini su pregnavitality ja sam ih koristila i prezadovoljna sam...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Folna kiselina
21.1.2011 15:21:41   
iva80
Što se tiče vitamina B6 ili komplexa vitamina B, da li je OK da se piju one šumeće tablete? Ili imate neki drugi predlog?

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Folna kiselina
21.1.2011 15:49:02   
Misica 3
Pretpostavljam da je svaki oblik dobar. Meni su u apoteci dali drazeje, dodje 30 kom.

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Folna kiselina
23.1.2011 13:29:52   
Suncicabg
Da li postoji vitamin B koji se zvace? Nesto tipa SentEgal? Nps SentBgal user posted image


< Poruku je uredio Suncicabg -- 23.1.2011 13:31:59 >

(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Folna kiselina
23.1.2011 13:43:11   
Anoniman
nisam cula nikad da postoji B za zvakanje.

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 461
   RE: Folna kiselina
23.1.2011 17:01:26   
plačljiva
Ja sam mesecima pila folnu kiselinu,trebalo bi da se pije kada se počne planirati trudnoća,sprečava da dodje do problema sa nervnim sistemom ploda.Ali s obzirom da dve godine ne mogu ostati trudna,sve vitamine sam sada izbacila,i ako i kada ostanem trudna počeću da ih pijem...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Folna kiselina
23.1.2011 17:29:08   
Anoniman
Nemoj da si tuznauser posted image
Ajde kod nas na crticeuser posted image

(odgovor članu plačljiva)
  Direktna veza do poruke: 463
   RE: Folna kiselina
7.2.2011 14:50:23   
Suncepravde
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Santegal je vitamin E.


Kako se pije SantEgal? Ja sam ga ranije koristila od 5dc,na preporuku doktorke, ali se sada ne secam da li se uzima 2 puta ili po 1 tableta na dan...hocu ponovo da pocnem da pijem, taj vitamin je super za regulisanje ciklusa (bar u mom slucaju)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Folna kiselina
7.2.2011 14:53:08   
Anoniman
ja vitamin E (drugi proizvodjac) uzimam svako jutro posle dorucka zajedno sa folnom.
inace, ja ga pijem zbog promena na grlicu materice i kad sam pocela da pijem dr mi je rekla da se to radi samo 6 meseci, posle nema koristi. ne znam da li se to samo odnosi na njegovu ulogu u obnavljanju celija grlica, ili i inace. a za folnu mi je rekla da se moze piti i 9 meseci pre trudnoce, celu trudnocu i dok se doji.

(odgovor članu Suncepravde)
  Direktna veza do poruke: 465
   RE: Folna kiselina
7.2.2011 15:03:28   
Suncepravde
IZVORNA PORUKA: ksena

ja vitamin E (drugi proizvodjac) uzimam svako jutro posle dorucka zajedno sa folnom.
inace, ja ga pijem zbog promena na grlicu materice i kad sam pocela da pijem dr mi je rekla da se to radi samo 6 meseci, posle nema koristi. ne znam da li se to samo odnosi na njegovu ulogu u obnavljanju celija grlica, ili i inace. a za folnu mi je rekla da se moze piti i 9 meseci pre trudnoce, celu trudnocu i dok se doji.

Hvala Ksena na odgovoru. Pocecu da ga pijem 2-3 meseca jer sam ovog meseca imala disbalans pa mi je user posted image  kasnila 5 dana. Imam samo pozitivna iskustva sa njim od ranije

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Folna kiselina
7.2.2011 15:05:20   
Anoniman
ja ne osecam neke promene od kad ga koristim, a videcemo da li ce sutra dr videti neke pozitivne promeneuser posted image

(odgovor članu Suncepravde)
  Direktna veza do poruke: 467
   RE: Folna kiselina
7.2.2011 15:11:48   
Suncepravde
IZVORNA PORUKA: ksena

ja ne osecam neke promene od kad ga koristim, a videcemo da li ce sutra dr videti neke pozitivne promeneuser posted image

Biće sve dobro, daće Bog!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Folna kiselina
7.2.2011 15:17:59   
Anoniman
hvala!
inace, za folnu mi je rekla da mogu u bilo koje doba dana, nebitno jesam li jela ili se, samo da to bude priblizno u isto vreme svakog dana. a za vitamin E je rekla posle jela.

(odgovor članu Suncepravde)
  Direktna veza do poruke: 469
   RE: Folna kiselina
7.2.2011 15:21:05   
Suncepravde
IZVORNA PORUKA: ksena

hvala!
inace, za folnu mi je rekla da mogu u bilo koje doba dana, nebitno jesam li jela ili se, samo da to bude priblizno u isto vreme svakog dana. a za vitamin E je rekla posle jela.

Da, od njega bude malo muka ako se jede na prazan želudac

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Folna kiselina
8.2.2011 21:28:53   
Anoniman
danas mi je dr rekla da cu morati da prestanem da pijem vitamin E kad zatrudnim. nisam pitala zasto. mozda zato sto pijem vec 6 meseci? znate li nesto o tome?

(odgovor članu Suncepravde)
  Direktna veza do poruke: 471
   RE: Folna kiselina
9.2.2011 9:27:29   
Suncepravde
IZVORNA PORUKA: ksena

danas mi je dr rekla da cu morati da prestanem da pijem vitamin E kad zatrudnim. nisam pitala zasto. mozda zato sto pijem vec 6 meseci? znate li nesto o tome?


Ksena, to je zato sto:
Vitamin E je relativno netoksičan, ipak u velikim dozama može dovesti do krvarenja, zato ti je to rekla, cisto preventivno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Folna kiselina
9.2.2011 13:03:51   
Anoniman
hvala, sunce user posted image

(odgovor članu Suncepravde)
  Direktna veza do poruke: 473
   RE: Folna kiselina
10.2.2011 15:14:53   
Lorena
Hello ladys I am new hear! user posted image Htela bi da vas pitam,da li se folna moze piti uporedo sa kontracepcionim,tih par meseci pre trudnoce? user posted image   Hvala unapred!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Folna kiselina
10.2.2011 15:28:28   
sonyasha
Folna ništa ne smeta organizmu, niti kontracepciji kao što ni ne pospešuje zatrudnjivanje, ona je dobra za organizam i za plod u najranijim fazama!
Sve u svemu možeš da koristiš, što da ne! user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Lorena)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here