|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
5.6.2010 20:57:37   
boje
IZVORNA PORUKA: cipiripi

a sta je sa teorijom da se PCOS "leci" visokim dozama progesterona?
[/quote
nisam jos cula za to, ali nije lose pokusati.user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Policistični jajnici
5.6.2010 21:18:35   
cipiripi
Meni je to moja dr rekla..
bas je bila na kongresu juce i prekjuce i to je i tamo potvrdjeno...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Policistični jajnici
6.6.2010 2:00:35   
Cvetana
IZVORNA PORUKA: cipiripi

a sta je sa teorijom da se PCOS "leci" visokim dozama progesterona?


Mene je dr tako lecio. Primolut nor, dabroston i jos neke tablete, ne mogu da se setim user posted image  Sve su to progesteroni sinteticki

Evo jedan koristan link : http://www.stetoskop.info/zenski-polni-hormoni-b13-bs126-p93-nc1-book.htm

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Policistični jajnici
19.6.2010 9:05:54   
jabukica
Zdravo društvo!

Ja isto imam PCOS, a sada bih želela user posted image . Međutim imam problem što uopšte nemogu prirodno da dobijem menstruaciju. Pet godina sam koristila tablete za kontracepciju i sa njima imala redovno menstruaciju, jednom sam pravila pauzu i onda mi je doktorka rekla da imam policistične jajnike. Sada je već godinu dana kako ne koristim tablete za kontracepciju a nijednom nisam prirodno dobila, već sve uz pomoć orgametrila (a to je isto sintetički progesteron). Probala sam razne biljne preparate EVA fit čaj puna dva meseca, pa cefanorm dva meseca, femisan a kapi (pila dva puta po pet nedelja sa pauzom od dve nedelje između, slično i preporučuju terapiju). Čaj hajdučku travu, žalfiju. Trenutno koristim peruanska maka tablete i cefanorm, interesuje me šta vi mislite da li ova dva preparata mogu da se koriste zajedno i da li će mi pomoći. Izgleda kao da svi ti prirodni preparati imaju slab uticaj na mene, a ja baš ne želim da uzimam hormone. Ima li neko neki savet, šta da radim i kako, jeli neko od vas uspeo da se izleči prirodnim putem?





(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Policistični jajnici
19.6.2010 12:33:13   
1zvezdana1
cao .ja sam nova na ovom forumu.i ja imam potvrdenu dg pcos sindroma.raden mi je tvl i histeroskopija na gak.dobila sam da pijem glukofaz 3*500

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Policistični jajnici
19.6.2010 16:20:24   
1zvezdana1
dali neko ima bilo kakva iskustva sa tim glukofazom ili kako se vec zove?ja sam jako zabrinuta?

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu 1zvezdana1)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Policistični jajnici
19.6.2010 22:09:20   
lidija 011
caos Jabukice i dobrodoslauser posted image ...
PCOS je sindrom i ne lijeci se, vec se "drzi po kontrolom"...kad si pila 5 godina hormone jesi li radila detaljnije pretrage(hormoni, insulinijemija) ?Cefanorm je homeopatski lijek (namijenjen siroj populaciji<sto znaci nije napravljen samo za tebe, vec je komercijalan), homeopatija je sasvim okuser posted image sa njime mogu da se piju svi lijekovi(cak sintetski hormoni), ali sad ne znam da li sa makom moze da se kombinuje nesto(imas temu o njoj, pa pitaj tamo, neko ce sigurno odgovoriti)...pozz i srecnouser posted image

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Policistični jajnici
19.6.2010 22:16:45   
lidija 011
Caos i tebi Zvezdana i dobrodosla u drustvanceuser posted image
Glukofage je oralni antidijabetik i koristi se u nekim slucajevima i za lijecenje PCOS-a, jer zbog poremecaja hormona, obicno i insulin zeza...isto pitanje i za tebe, da li si radila detaljnije hormonske pretrage i insulinijemiju ?
Bez brige, nije on strasan lijekuser posted image

(odgovor članu 1zvezdana1)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 6:27:46   
1zvezdana1
draga moja radila sam hormonske pretrage i rezultati su ok.secer vaden iz krvi mi je 4,7.oggt sa insulinemijama nisam radila.lecim se vec dugo i vec neznam sta da mislim.a ti duso 

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 6:31:16   
1zvezdana1
znas bojim se da ne upadnem u hipoglikemiju.meni se hipo javlja u pms i kad bi trebala da se dobijem.srecom znam vec da raspoznam simptomatologiju pa brzo posegnem za secerom.

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu 1zvezdana1)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 9:37:52   
jabukica
Hvala ti lidija 011 na odgovoru!
Pitaću na forumu maka, pa javljam.

Sve Vas puno pozdravljam!



_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 10:28:29   
jabukica
Pozdrav svima,
Ćao lidija

Zaboravih reći, radila sam tri hormona LH, FSH i progesteron, od kojih mi je doktorka rekla da su prva dva uredu, al imam manjak progesterona. Insulinemiju nisam radila. Sve sam išla privatno, i sve mi to nekako skupo, a student sam i nemam primanja. Poslednji put kada sam išla kod ginekologa da se posavetujem jer želim user posted image poslala me kod endokrinologa, i on mi je samo za ultrazvuk uzeo 4000 RSD, i uputio na nalaz hormona (i to nekih još 10, a kada sam radila prethodna tri platila sam skoro 2000). Moraću čim skupim para i to da uradim. Zaboravih reći da nemam nekih problema sa viškom kilograma, tačnije doktorka mi je prošle godine u novembru (tada sam imala 52kg, na visinu 168cm) rekla da se malo ugojim, ja sam do Nove godine imala 56kg, sada isto imam 56 - 57kg, i ništa se značajno nije promenilo. Takođe se trudim da ishranu držim pod kontrolom, izbegavam beli hleb, šećer, slatkiše, jedem više proteina, trudim se sa manje masnoće.


Srećno svima, puno



_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu 1zvezdana1)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 20:20:12   
lidija 011
Jabukice, mooolim te izvini...pomijesala sam cefanorm sa cefamadarom(isti su proizvodjac)cefanorm ipak nije homeopatija, nego je biljni preparat (vitex agnus cactus)...uzima se 1 caps. dnevno, uvijek u isto vrijeme, tokom tri mjesecna cikslusa...pisale su djevojke o ovoj biljici, cini mi se u temi macija kandza...cefamadar je homeopatija...sorry na brzopletosti (jedva sam cekala da stignem s posla da ti ovo javnemuser posted image )

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 20:26:59   
jabukica
Hvala ti lidija puno,

baš si ljubazna, znam da je cefanorm vitex agnus castus, i pročitala sam da se nesme kombinovati sa hormonima, mene je zbunilo to što si ti bila napisala da može. Živ čovek greši, važno je da smo se razumele sada.

Veliki pozdrav! user posted image


_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 20:27:51   
lidija 011
Secer ti je u granicama normale...nikad mi nece biti jasno kako se doktori tako lako odluce za metformine...meni ga moj ginekolog nije ukljucio, iako secer zna da mi bude na gornjoj granici...upravo zbog te hypo glikemije...a znam par zena koje su ga dobile piti upravo kao ti (njima se nista nije desilo)...bas sam se pitala u vezi toga danas :"sta ako zena ima normalan secer pa upadne u hypoglikemiju ?"user posted image jesi li ti rekla svom ginekologu da ti se desava to sa secerom oko user posted image  ?

(odgovor članu 1zvezdana1)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 20:32:15   
lidija 011
ehh...moja brzopleta glava koja radi 300 na sat...da bitno je da se na vrijeme ispravihuser posted image ...jesi li dobila odgovor za maku i njega...ipak mislim da ne mogu zajednouser posted image

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 20:34:59   
lidija 011
eee da, posto vidim da i ti planirasuser posted image user posted image , cefanorm se ne sme uzimati u trudnoci i laktaciji...meni on ne izgleda bezazlen...

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 20:57:43   
jabukica
Ćao,

Neznam, ja sam ga pila, i čitala sam na raznim forumima i da ga neke žene koje planiraju user posted image piju do ovulacije jer se ne preporučuje u trudnoći, a kako ja da znam kada mi je ovulacija, kada nemam uopšte dok ne prestanem sa svim tim biljem i počnem da uzimam orgametril da bi izazvala menstruaciju user posted image
Meni je u stvari endokrinolog rekao da nemam ovulaciju i da zato i nemam menstruacije user posted image .
Tako da ako ništa od ovog bilja ne pomogne jednog dana ću sigurno morati na te hormone pošto eto hormoni na mene deluju za razliku od bilja, a možda se sve normalizuje prirodno.

Ja uvek imam nadu da će biti bolje. Što se tiče maka tableta tek sam sada našla otvorenu temu i pitala i na zlatna maka i na peruanska, ja uzimam peruansku u tabletama (onu Nemačku sunlife, najjeftinija je).

pozdrav


_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 21:13:06   
lidija 011
Pa ja ga upravo zbog toga nisam ni pila...user posted image ...mislim da je najbolje da ti tvoj ginekolog da uput za endokrinolosko ispitivanje u bolnici (ja idem u Visegradsku-samo sto se tamo ceka na pregled izgleda 2 mjeseca, pa sam se smorila i razmisljam da idem privatno)

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 21:14:36   
lidija 011
Naravno da ce biti bolje...sve je to rjesivouser posted image

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 21:17:40   
jabukica
Ćao

Ja sam već išla kod privatnog endokrinologa, po preporuci privatnog ginekologa, pa me poslao na hormone, o tome sam pisala gore, tako da ću gledati da uradim i hormone uskoro.


_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 21:26:43   
lidija 011
Znam draga, citala sam, ali s obzirom da ispitivanje hormona iziskuje i vrijeme i novac...zato sam ti preporucila da sve zavrsis o drzavnom trosku...i mene su slali po raznim privatnicima, samo sam bacala para i para, a nista konkretno nije odradjeno...konkretno pricam za moj problem sa stitnom zlijezdom (za koju mislim da sve ovo radi)...ja idem u utorak ili srijedu u Visegradsku, pa cu ti svakako prenijeti sto je bilo...a pare cu dati jos jedino Kopitovickoj u N.S...nema osobe koja nje bila zadovoljna njomeuser posted image ...cak sam nesto iskopala da radi VTO o drzavnom trosku na klinici u N.S.user posted image Mozda iskopam da mogu i ja zbog hormona o drzavnom troskuuser posted image

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Policistični jajnici
20.6.2010 21:28:08   
lidija 011
Opet da se ispravimuser posted image ...radi VTO o drrzavnom trosku za ljude koji nisu sa teritorije Vojvodine

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Policistični jajnici
21.6.2010 6:24:02   
1zvezdana1
pa jesam ,neznam videcu,konsultovacu se sa endokrinologom.user posted image jer meni hormoni nisu u inverziji tsh i lh.ma prezivecu.ja verujem dr kopitovic

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Policistični jajnici
21.6.2010 6:24:59   
1zvezdana1
ne tsh nego fsh greska .cmok 

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu 1zvezdana1)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here