|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
1.9.2011 21:26:31   
little_one
Degu, user posted image user posted image drago mi je da si zadovoljna. I mene je moj juce prilicno smirio, dok nisam dosla kod ove moje cvake od porodicne koja me toliko danas iznervirala da sam citavo popodne user posted image

I on je meni preporucio istu dozu metformina ali da prije toga uradim taj glikemijski test. A za stitnu cemo jos vidjeti kad uradim ponovo hormone stitne i antitijela a to ce biti sutra ujutro.

Sve je to divno i krasno, al sam se ja svom dragom danas toliko isplakala da je jadan samo cupkao oko mene da me smiri i oraspolozi. Dobro je tebi rekla ta doktorica da nadjes neku zanimaciju i da ne razmisljas samo o tome. To cu i ja sebi morati zacrtati kao cilj user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Policistični jajnici
1.9.2011 21:34:52   
degu
Evo ti da vidiš šta je Contesa pisala o Sioforu, dakle to je lek koji se daje ženama sa PCO bez obzira na to da li je prisutna IR KLIK jer ne radi se ovde samo o našim ovulacijama, već PCO dovodi do niza metaboličkih poremećaja.
Nemoj slušati porodičnog, tako sam se i ja prepala pre 3 god i prestala da pijem siofor jer je DR iz mog grada bio neobavešten. Meni je DR-ka danas rekla da se ovaj lek već godinama primenjuje kao lek izbora kod PCO.
Bilo koji članak da nađeš na netu ti govori o povezanosti PCO i IR. Mene je iznerviraala tvoja DR-ka, mogu misliti tek kako je tebe iznervirala. Meni je moja danas rekla, da moj PCO nije nikakav problem i da je kod partnera sve u redu ostala bih trudna lako uz kombinaciju siofor + klomifen, a prethodno kontracepcija user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Policistični jajnici
1.9.2011 22:09:32   
little_one
Hvala ti degu, vec sam citala o sioforu ali evo sad sam opet ponovila gradivo. Ma problem je u tome sto bilo koji lijek da mi doktor propise ona mora da da recept. A vec danas je imala komentar na endokrinologa kako mi samo uzima pare i da mi savjetuje da se okanem toga jer eto ona je prosla mnooooooge seminare i strucna savjetovanja i usavrsavanja i niko nikada bas nije spominjao povezanost PCOS-a i metformina.

Ugl, endokrinolog je po njoj ispao neko neprofesionalan zbog koga su nam bolnice prepune pacijenata koji se lijece bezveze. user posted image user posted image user posted image

Moracu da je promijenim al znam da je to gadna procedura...uh...jedino sto ne mogu da pobjegnem iz iste zgrade pa se bojim da ce biti isto kao i kod nje...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Policistični jajnici
1.9.2011 22:12:49   
degu
Kako je to sve kod vas komplikovano, pa meni uopšte i nije trebao recept, otišla sam i jednostavno kupila lekove koje mi je DR-ka rekla user posted image
ne mogu da verujem da žena nikad nije čula za to, menjaj je u svakom slučaju.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Policistični jajnici
1.9.2011 22:15:07   
little_one
Pa tako cu i ja da kupim na kraju lijek, jest da ce me izaci malo skuplje ali sta bih sad...makar cu sad moci da dobijem uputnicu da idem kod ovog doktora u drzavnu, umjesto privatno...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Policistični jajnici
1.9.2011 22:18:43   
degu
LO taj lek je jako jeftin, kao analgin da kupuješ i ja sam se danas iznenadila user posted image
E da zaboravih da napišem, za one koje interesuje da Dr-ka Đilas radi i državno u Pokrajinskoj bolnici, samo tamo nemaju UZ i meni je rekla da ubuduće dolazim kod nje državno, divna teta, nije otimačica para user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Policistični jajnici
2.9.2011 8:03:28   
biba*
uh litlle draga kako me ova tvoja dr nervira,zena kao da radi jos u 19.vijeku.Stvarno nemam rijeci.Sad vidim koliko imam srece sa svojom dr,pa ja sa njom samo sto kafu ne pijem.Ona osporava nalaz jednog od najboljih enokrinologa kod nas molim te,pa morala si ici  privatno kad ti neda uput za njega.Promijeni je hladno,jest malo procedure,ali ja od nje ne bi ni andol uzelauser posted image .A tefor u prodaji je 4 km,provjereno juce bila u apoteci i vidjela.Sretno dragauser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Policistični jajnici
2.9.2011 8:29:00   
little_one
Ma moracu biba. Svaki put kad odem kod nje se osjeecam ko hipohondar jer me uvijek doceka sa pitanjem: A sta je sad bilo?

Uh, uglavnom, biba jos jednom ti hvala na preporuci. Jutros mi bas tata prica da je i on isao kod njega par puta (on ima dijabetes). Uradila sam jutros antitijela pa cemo vidjeti u ponedjeljak nalaze.

(odgovor članu biba*)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Policistični jajnici
2.9.2011 16:10:21   
meyo
litle nemoj da te to brine jer uglavnom svima nama su ljekari porodicni takvi
iskreno nisu skupi ni metformin nit eutyrox pa ti je lakse poc kupit nego molit za recept

degu a jel ti dr rekao nesto koliko vremena trebaju se pit kontraceptivi da se ociste jajnici??
meni oni nisu sad full u cistama ...user posted image a iskrena da ti budem vise mi se ne ceka nit jednog mjeseca vise
pogotovo zadnjih dana sam na rubu zivaca jedva cekam posjetu endokrinologu tamo za 15-ak dana...

nadjoh lijep link za pcos KLIK


< Poruku je uredio meyo -- 2.9.2011 16:12:01 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Policistični jajnici
2.9.2011 16:41:52   
meyo
zaboravih da  pitam da li je nekad neko pokusao sa progesteronskim kremama od 14-28 dana ciklusa
one se navodno dva put nanose na kozu u tom periodu i treba da smanje uticaj estrogena kod zena sa pcos


(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Policistični jajnici
2.9.2011 16:45:23   
degu
Nisam čula za to Meyo.
Inače što se kontraceptiva tiče, nije mi rekla koliko dugo se piju, verovatno je individualno, u zavisnosti u kakvom su ti stanju jajnici. Ne verujem da treba duže od 1-2 ciklusa user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Policistični jajnici
2.9.2011 16:55:26   
meyo
sad procitah to kao alternativa lijecenju nemam pojma...

a moj endokr. se dvoumio izmedju kontraceptiva diane 35 i metformina i odlucio se za njega tj. siofor
sad cu bas da vidim sta ce mi reci..
user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Policistični jajnici
2.9.2011 17:00:46   
degu
I moja je prvo htela da mi da kontraceptive, pa kad je videla nalaz i da ću možda na VTO, rekla je neće da mi daje sad hormone, jer će mi u tom postupku svakako davati i kontraceptive i posle stimulaciju.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Policistični jajnici
2.9.2011 18:21:17   
little_one
Ja bas i ne znam za te kontraceptive jer ja sam ih pila 4 godine i nisu pomogli. A dijagnoza je presla sa mikrocisticnih na policisticne. Oni koliko sam shvatila dodatno istanjuju i endometrijum pa i zbog toga ne znam koliko su dobre.

Zene, hvala vam mnogo na podrsci, mnogo mi je lakse kad znam da imam nekog ko me razumije i ne misli da mi je dosadno u zivotu pa zato hodam od doktora do doktora.

Ovaj link je odlican, btw.

Veliki user posted image za sve vas :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Policistični jajnici
2.9.2011 23:44:23   
meyo
da li je neko cuo za vezu izmedju pcos i kandide ??
E pa ja upravo jesam i to ovdje  KLIK 
a

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Policistični jajnici
2.9.2011 23:56:12   
World
ja nisam nikad imala kandidu, tako da sta god pise vjerovatno mi nece pomoci...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 0:05:35   
degu
Nisam ni ja imala, ali ima logike user posted image
Neće da mi učita link, pa ne znam šta piše, ali s obzirom na vezu sa IR, a gljivice se "hrane" šećerom, verovatno smo osetljivije.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 0:24:38   
meyo
zivela dr degu
upravu si to za IR i kandidu ja je imam nazalost
i tekst koji mozda bolje pojasnjava evo ovdje KLIK 
ima mi logike .. kupit cu beli luk i nistatin nikako nece skoditiuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 0:29:43   
degu
user posted image ti samo pronalaziš neka čudevesa user posted image
Ja dijagnostikujem, a ti lečiš user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 9:21:19   
meyo
haha nema nego smo ubitacan tandem zajedno user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 12:13:51   
maca821
Degu jako mi je drago sto si zadovoljnauser posted image znaci ona se bavi i reproduktivnom endokrinologijom? Super da si krenula sa terapijomuser posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 12:17:00   
maca821

IZVORNA PORUKA: meyo

da li je neko cuo za vezu izmedju pcos i kandide ??
E pa ja upravo jesam i to ovdje  KLIK 
a


Kandida izaziva PCO? Pa ja stalno imam problema sa kandidomuser posted image aaaaaaaaa

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 12:17:40   
degu
Razume se žena i u reproduktivnu endokrinologiju. Ne znam da li si pročitala, možeš normalno da se ponašaš i piješ kafu i čajeve. Rekla mi je da mogu i državno kod nje da dolazim.
Inače, možda umišljam, ali čini mi se da se osećam bolje već posle prve tablete Euthyroxa, nisam onako bezvoljna.


Maco ne izaziva Candida PCO, samo smo mi oset_ljivije, ali eto ja je nikad nisam imala.

< Poruku je uredio degu -- 3.9.2011 12:18:30 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 12:18:45   
maca821

IZVORNA PORUKA: maca821


IZVORNA PORUKA: meyo

da li je neko cuo za vezu izmedju pcos i kandide ??
E pa ja upravo jesam i to ovdje  KLIK 
a


Kandida izaziva PCO? Pa ja stalno imam problema sa kandidomuser posted image aaaaaaaaa
Ili obrnutouser posted image


_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 12:20:29   
maca821
Uh, sad mi je lakse, nemam puno vremena da sve procitam pa citam svaku petu. I meni je bolje od Eutiroksa, jos je meni TSH bio duplo veci nego tebi, i imala sam i vrtoglavice, sad mi se i to smanjuje.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here