|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 13:21:05   
meyo
mace zena savjetuje da se pokusamo oslobodit kandide razno raznim savjetima od dijete do upotrebe suplemenata poput bijelog luka jer ta kvasna sredina ne pogoduje spermicima a drugo nisam shvatila kako utice na stvaranje cisti al nekako da.. i ja isto imam problema sa njom pa eto pomislih da moze koristiti naravno nije kod svakog isto kod nekog moze kod nekog ne da ima uticaja ma znate i same svacijiorganizam je drugaciji .. nasla sam juce bas dosta tekstova koji se odnose na tu tematiku.. ko ce ga znati al eto dobro je da i na to obratimo paznju i rijesimo se kandide ...
meni je isto odmah bilo bolje od eutyroxa..al vec sam sada zivcanija mora da mi treba veca doza .. vidjet cu

zavisno od tog sta ce mi moj endokr. preporuciti mozda i ja posjeti reproduktivnog endokrinologa kod nas ima samo jedan i on je uglavnom ginekolog tj. radi u bolnici ali je istovremeno i endokr. ko zna.. javim svakako

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Policistični jajnici
3.9.2011 22:41:33   
degu

IZVORNA PORUKA: little_one

Ja bas i ne znam za te kontraceptive jer ja sam ih pila 4 godine i nisu pomogli. A dijagnoza je presla sa mikrocisticnih na policisticne. Oni koliko sam shvatila dodatno istanjuju i endometrijum pa i zbog toga ne znam koliko su dobre.



Little nisu ti sigurno jajnici prešli iz mikrocističnih u policistične zbog kontraceptiva, nego su ti verovatno pre njih pogrešno dijagnostikovani. Ono što je dobro, dok si ih pila, je to da si sačuvala ovarijalne rezerve, sigurno ti je FSH niži nego meni, što ih nikad nisam pila. A to što istanjuju endometrijum je normalno, nema zbog čega da zadebljava, kad je ovulacija inhibirana i materica se ne priprema za prijem oplođene jajne ćelije. Jajnici se isčiste od cistica dok ih pijemo, što je jako bitno da bi stimulacija klomifenom bila uspešna.
Vidiš da i u produženom postupku za VTO se prvo primenjuju kontraceptivi, pa posle stimulacija.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Policistični jajnici
4.9.2011 10:26:29   
little_one
Al degu meni jos uvijek govore da imam pretanak endometrijum. Svaki put kad me pregledaju. Pitam se da li ce beba naci mjesta da se zakaci onog trenutka kad bude spremna da me obraduje.

Daj mi recite sto se tice inzulinske rezistencije, kako se tacno radi taj ogtt test? Meni je "porodicna" dala uput za labaratoriju. Za vadjenje krvi. A doktor mi je rekao provjera na taste i provjera sat poslije jela. Jel ja mogu da to radim obicnim aparaticem za mjerenje secera, u kucnoj radinosti. Ili se tu gleda nesto drugo? Konfuzna sam malo, znam, ali cete vi meni to objasniti.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Policistični jajnici
4.9.2011 11:24:50   
degu
Little, imaš temu ogtt i insulin, tamo sve piše. Koliko znam, tu se nekoliko puta vadi krv, prvi put na gladan stomak, onda ti daju da popiješ glukozu, to je kao slatka voda i onda ti određuju nivo insulina i glukoze,nakon opterećenja (posle 60 min, 120min) ali iščitaj malo temu i postavi tamo pitanje, javiće ti se devojke koje su radile user posted image
Ja sam radila samo glukozu i insulin pre i posle jela, sve radiš u laboratoriji, ništa u kućnoj radinosti user posted image otprilike koliko se sećam između 2 vađenja krvi, prođe 2 sata, ti posle prvog malo jedeš i to je to.

A što se endometrijuma tiče, jedi ananas, brazilski orah i pij pivo user posted image to da znaš i ako budeš pila klomifen, jer ga i on stanjuje.

< Poruku je uredio degu -- 4.9.2011 11:26:30 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Policistični jajnici
4.9.2011 15:34:19   
nina26
Daj mi recite sto se tice inzulinske rezistencije, kako se tacno radi taj ogtt test?


Da se ne bi zeznula kao sto sam ja, pa da ti ukratko objasnim.

Ovaj test uradi u privatnom labu, jer DZ ne rade insulin rade samo OGTT.

Pre glukoze (75gr) prvo vadjenje, i onda ides po redu:

30' glukoza,insulin
60' glukoza,insulin
90' glukoza, insulin
120' glukoza,insulin

Naglasices da ti uz glukozu, urade i insulin.

Ovako treba da se radi prava provera OGTT i insulina, sve ostalo nije validno.

Ja sam radila kao Degu, insulin pre jela i 2h posle glukoza, i moj Dr mi je rekao da je to nevazeci test, jer IR moze da bude skrivena, i zato mora da se proverava u ovim intervalima.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Policistični jajnici
4.9.2011 20:42:02   
Parižankaa
user posted image a ja potpisujem Ninu u potpunosti user posted image

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Policistični jajnici
4.9.2011 21:37:45   
little_one
e pa hvala vam na savjetima, i ja sam pomislila na isto. Samo moram da se raspitam gdje to da uradim. Ja bih najradije to da uradim popodne a da ne jedem citav dan :))) Salim se...to mora da se radi ujutro zar ne? Mislim secer.A i inzulin? A secersam radila na taste sad na sistematskom...hmm dobro...moram to provjeriti...jos kad bi neko to radio subotom gdje bi mi kraj bio....

Uglavnom, hvala na savjetu...pocela sam naglas da razmisljam...

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Policistični jajnici
4.9.2011 21:46:47   
meyo
haha neka litle neka

ni meni kompletna situacija nije najjasnija al bitno da ja imam IR da je lijecim i to je to haha
inace ja sam radila prvo OGTT test jer u DZ ne rade insulinemije
a u KC sam radila insulin prije i posle jela ...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Policistični jajnici
5.9.2011 21:30:31   
Parižankaa
little one,
insulin i glukozu vadiš u istim vremenskim intervalima.
Ne smeš vaditi glukozu na jednom,pa trčati za insulin na drugo mesto.
preporučljivo je da dok radiš test,za koji ti treba 3 sata,budeš na jednom mestu.
Ne znam odakle si,ali labovi rade subotom...
prethodni dan slabija klopa,bez šećera,pa ujutru na kampovanje.


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Policistični jajnici
5.9.2011 23:22:42   
lidija 011
Drage moje PCOS-ovke da vas povucem jaaaako za nosice... Meni su metformini ucinili izgleda cudo-user posted image saaaamuser posted image ... sve vas ljubiiiimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Policistični jajnici
6.9.2011 0:58:51   
Contesa
Jedno veliko Bravo i iskreno vam cestitam na trudnoci. Evo Vam dokaz kako metformini regulisu i saniraju PCOS i kako indirektno pomazu najnormalniju ovulaciju, koja je zavrsila sa sretnim ishodom. Jos jednom sve najbolje vam zelim!

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Policistični jajnici
6.9.2011 7:43:37   
daca77
lidija, user posted image od srca...
a reci mi koliko si dugo pila metmorfin?

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Policistični jajnici
6.9.2011 8:13:36   
daca77
Joj...greska, draga...mislila sam na metforminuser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Policistični jajnici
6.9.2011 10:16:16   
degu
Lidija evo i ovde da ti čestitam user posted image
Jako si me obradovala user posted image Želim ti divnu trudnoću user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Policistični jajnici
6.9.2011 11:41:11   
dejana007
i ja cestitam lidiji user posted image i da potvrsim dobru stranu metformina, siofora ili kako god. i ja ostala trudna posla 3 meseca koriscenja metformina a imam policisticne jajnike user posted image bebac je sad peti mesec user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Policistični jajnici
6.9.2011 12:11:55   
nina26
Drage moje PCOS-ovke da vas povucem jaaaako za nosice... Meni su metformini ucinili izgleda cudo- saaaam


Cestitam Lidija od user posted image

Zelim ti skolsku trudnocuuser posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Policistični jajnici
6.9.2011 12:37:46   
KALINA26
devojke cestitam svima vama kojima je metmorfin ucinio cuda!Da li ste imale i bas neredovne cikluse pre terapije?Ja ga pijem 2 meseca i ciklus je jos uvek dosta neredovan,pa me zanima koliko je potrebno da se normalizuje.za sada samo osecam smanjen apetit i kilaza se polako gubi al od ovulacije i normalnih ciklusa nista!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Policistični jajnici
6.9.2011 12:43:03   
dejana007
meni se nije regulisao ciklus, ali sam imala ovulacije koje su do tada izostajale. oduvek sam imala jako neredovne i bolne cikluse. ne vodi se time kad su plodni kad neplodni dani, imaj redovne odnose i mozes pratiti folikule tj radutu folikulometriju. puno, puno srece!!!

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu KALINA26)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Policistični jajnici
6.9.2011 21:34:00   
meyo
dejana kako si prepoznavala ovulacije??

meni isto od kada sam na sioforu prvu sam dobila tek nakon dva mjeseca :( pa me to obeshrabrilo
al evo cini mi se da cu je imati ovaj ciklus ...
koliko dugo nakon metformina si ugledala crtice ?

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Policistični jajnici
7.9.2011 10:57:10   
dejana007
dejana kako si prepoznavala ovulacije??


jako tesko, zato i isla na folikulometriju. vec mesec dana posle siofora bila na UZ i dr mi rekla da mi citiram "juce bila ovulacija". ja vadila zub pila hemomicin te u to vreme nismo imali odnose. naredni mesec nisam imala O znam jer radila folikulometriju, i vec treci opet bila na folikulometriji imala folikul od 18mm, primila pregnyl 5000 i ostala trudna. Posle injekcije pregnila osecala bolove u stomaku, pa pretpostavljala da je folikul konacno puko. i jeste to bilo to. Pre toga pokusavala da ostanem trudna duze od godinu dana.

Inace primila pregnyl 5000 kad mi folikul bio samo 18mm. i uspelo je, a kazu ne daje se ta injekcija kad je foliklul manji od 20mm. dakle nema pravila.

meni je problem bio neodrzavanje folikula tj raste do 15mm, 17mm pa se povuce. kad mi je folikul bio 17mm dr je rekao da primim injekciju sutra, kad pretpostavlja da ce biti 18mm. Pregnyl ce spreciti da folikul prerano pukne i odrzace ga u rastu jos 2 dana, dakle do 20 - 21mm i tad ce puci. ocigledno je tako bilo.

malo skrenula s teme ali mozda nekom pomogne.

siofor mi je definitivno pomogao jer su folikuli poceli da rastu.

p.s
nakon 3 meseca tj kad sam ispila ono veliko pakovanje ugledala crticu i to samo 10 dana nakon odnosa. Bila je jako bleda al je videla. moj muz je tad rekao ovo samo ti vidis user posted image posle dva dana je bila jos vidljivija crtica tj 12 dana nakon odnosa...
da se razumemo ja pila i klomifen i bromokriptin i folnak i mamavit tj prenatal vitamine. plus siofor.

< Poruku je uredio dejana007 -- 7.9.2011 11:05:08 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Policistični jajnici
7.9.2011 15:54:42   
degu
Dejana hvala što si podelila svoje iskustvo sa nama user posted image to nam mnogo znači user posted image
Imam samo još jedno pitanje, da li si pre klomifena pila kontraceptivne pilule?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Policistični jajnici
7.9.2011 21:43:09   
dejana007
Imam samo još jedno pitanje, da li si pre klomifena pila kontraceptivne pilule?


jesam, ali mi to nije pomoglo :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Policistični jajnici
7.9.2011 21:53:56   
lidija 011
Drage moje puno vam hvalauser posted image ... Mnogo sam srecna. Ja ovulaciju ovaj mjesec nisam ni osjetila, a eto zaceo se bebac... Samo sam bila na odmoru, planinarenje, suncanje, kupanje i ne razmisljanje o bilo cemu drugomuser posted image ... Daco, metformine(siofor) sam pila od marta mjeseca- 3x500mg. Prije toga su mi bile jaaako neredovne- izostajale su i po 4-5 mjeseci. Onda sam uradila i HSG( mislim da je i on djelovao malo terapeutski) i krenula sa sioforom. To je bila dobitna kombinacijauser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Policistični jajnici
7.9.2011 22:38:36   
meyo
lidija ovo je stvarno fantastican rezultat
ja ne mogu docekati svoje nalaze i posjetu doktoru sledece nedjelje
kad bi bar probala sa klomifenom jer me depresija strasno dere ..

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Policistični jajnici
7.9.2011 22:51:16   
degu

IZVORNA PORUKA: dejana007

Imam samo još jedno pitanje, da li si pre klomifena pila kontraceptivne pilule?


jesam, ali mi to nije pomoglo :)


Dejana hvala na odgovoru. Baš te pitam jer Dr-i predlažu kontracepciju, pre stimulacije, da bi se jajnici očistili od cistica i da bi stimulacija bila uspešnija, pa eto da proverim. Trajnog rešenja nema, kako god okreneš, ali bar toliko da nam svi ti lekići pomognu da dođemo do bebice user posted image
Lidija fenomenalno, ja jako verujem u siofor, a tvoj primer nam je to i dokazao user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here