|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
15.9.2011 3:56:04   
Anoniman
caoooo...neke poruke sam procitala msm vecinu i vidim da nisam jedina sa problemom policisticni jajnika user posted image vec 6 god odkad imam taj problem ali resenja jos nema...vise puta mi je ustanovljena i cista na jajniku vecih dimenzija ne sjecam se tacno kolike su bile....nekoliko puta sam zavrsila na hitnoj zbog jakih bolova jajnika....user posted image popila sam tonu tableta ali pomoci nema svaki put ciste se vracaju iznova....zbog tog nemam redovne menstruacije.da li je moguce zatrudniti preko tih cisti???ja vec godinama pokusavam i nista user posted image osim cisti imam i zavaljenu matericu ja msm da se tako kaze user posted image i neuredne hormone user posted image da li neko ima slican problem???? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lidija 011)
  Direktna veza do poruke: 826
   RE: Policistični jajnici
15.9.2011 14:46:02   
degu
Dobro došla ti nama user posted image
Naravno da je moguće zatrudneti, ima ovde dosta devojaka koje su ili trudne, ili već imaju decu i pored policističnih jajnika. Moguće je sve uz odgovarajuću terapiju.
PCOSy je jako složen i obuhvata kompletan poremećaj metabolizma, zato trebaš da se obratiš endokrinologu koji će te uputiti na analize koje trebaš da odradiš. PCO se ne može izlečiti, ali dovođenjem u ravnotežu hormonskog poremećaja, dolazi i do ovulacije i redovnih menstruacija.
Nemoj da brineš, iščitaj malo temu, a mi smo tu da te posavetujemo user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Policistični jajnici
15.9.2011 17:00:12   
lidija 011
Evo jedne svjeze trudnice sa PCOS-om da te podsjeti da je moguce... Nadji dobrog endokrinologa, budi strpliva i bice sve super, vidjecesuser posted image ... Navratih da vas malko vucem za nosiceuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Policistični jajnici
16.9.2011 14:28:40   
Anoniman
Hvala vam na odgovorima,ali ja vec godinama lecim ciste i nista svaki put nestanu ali se opet pojave moj ginekolog me slao da vadim krv i vadila sam nekoliko puta nalaz hormona mi nije bio dobar i pila sam tablete za hormone ali nista od user posted image zatim sam vadila krv radila sam nalaz neki ca125 msm da je tako i on je dobar...ali sad pijem primolut nor msm pila sam ga vec nekoliko puta ali mi je doktor opet dao te tablete....vise puta sam mu rekla da zelim da ostanem trudna ali on ne obraca bas puno paznju na to... user posted image

(odgovor članu lidija 011)
  Direktna veza do poruke: 829
   RE: Policistični jajnici
16.9.2011 15:14:03   
degu
Draga moja, prvo da ti kažem promeni Dr-a, ne treba ti DR koji te ne sluša. Treba ti endokrinolog, koji će te uputiti da odradiš sve potrebne hormone, kao i ogtt test i insulin. Odlični rezultati se postižu sioforom, jer većina od nas ima i Insulinsku rezistenciju, ako ti je TSH povišen i to treba lečiti, kao i Prolaktin, to je sve često povezano sa Policističnim jajnicima, zato ti treba endokrinolog koji će ti dati odgovarajuću terapiju za sve što ne štima i time ti dovesti hormonski status u neku ravnotežu.
Nemoj da očajavaš, sve ovde imamo isti problem kao i ti. Te ciste se ne mogu izlečiti, to je sindrom koji će nas pratiti celog života, ali nije toliko veliki problem za trudnoću, kako ti se čini.
Pročitaj malo po forumu, ima i odličnih čajeva za PCO. Meni recimo pomaže mešavina virka i hajdučke trave, a možeš koristiti i mešavinu neven,kopriva i hajdučka trava.
Ne znam odakle si, ali nađi dobrog endokrinologa i rešiće se problem.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Policistični jajnici
16.9.2011 19:24:33   
Anoniman
koliko ti cajevi uopste pomazu?ja sam cula da su dobri,meni je tableta dosta svaki put kad idem kod doktora propisuje mi neke nove i pijem po dva, tri mjeseca....ipak sest godina nije malo odkad ja imam taj problem a user posted image ni u planu....hvalaaaa

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 831
   RE: Policistični jajnici
16.9.2011 19:28:43   
World
pomazu, pomazu, eto procitaj iskustva ostalih... ne znam kakvih problema imas, ali za sve se nadje neki cajic... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Policistični jajnici
16.9.2011 21:28:49   
Anoniman
problema imam sa policisticnim jajnicima jednom sam imala neku cokoladnu cistu pa sam trebala na operaciju ali je pukla pomocu tableta ali imam i problema sa hormonima i zavaljenu matericu ja msm da se tako kazeuser posted image etooo ako znas neki caj za to sev bicu ti zahvalna da i jako zelim user posted image a nikako

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 833
   RE: Policistični jajnici
16.9.2011 21:39:31   
World
kao sto degu rece, mjesavina hajducke trave i virka, odlicna je za PCO, a virak sam je dobar za sve ''zenske'' boljke, tako da ne mozes promasiti...

i sto si anonimna?user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Policistični jajnici
16.9.2011 23:20:55   
maja???
evo nisam vise.... user posted image ok hvala ti puno probacu sa tim cajevima pa vam javim rezultate user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 8:54:17   
meyo
majo dobro dosla
kao sto vidis ima nas i previse nazalost sa svim tim problemima.. i ja te  moram ohrabiriti
vec imam jedno dijete od tri godine potpuno iznenadno sam ostala trudna a mislila namucit cu se ko zna koliko
al zato sad za drugo ide malo teze al ne odustajem definitivnu dijagnozu pcos sam dobila maja ove godine
tako da sam na terapiji sioforom i uz to imam smanjen rad stitne pa i to regulisem i naravno tek ovaj mjesec malo intenzivnije pijem cajice pa cemo vijdeti kako ce ici
kao sto ti je i degu rekla najbolje je prvo da odradis sve one hormone i pravac nekom dobrom endokrinologu

(odgovor članu maja???)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 10:25:36   
plačljiva
maja??? promeni ginekologa,PCOS je složeni poremećaj metabolizma...Mnoge devojke su ga imale pa su sada majke uveliko...Samo napred i doćićeš do cilja user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 10:28:23   
World
dobro nam dosla majo.... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 12:53:32   
maja???
hvala vam svima...koliko traje taj proces ljecenja dok ne dodje user posted image meni je samo ucilju da ostanem user posted image nemam vise snage da se borima sa svojim jajnicima user posted image bojim se da cu odustati vec nekoliko puta sam htjela user posted image a da li je neko imo iskustva sa tabletama primolut nor pomazu li one kod user posted image jos jednom hvala




(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 12:59:25   
World
pa ne znam sta da ti kazem za proces, kod nas traje 5-6 god... s tim sto smo mi imali i neke druge probleme, ali meni su svi rekli da PCO sami po sebi nisu razlog za neostajanje user posted image ...
ja sam pila primolut nor par puta, uglavnom za izazivanje M kad ono bas dugo ne dodje, ali to samo kratko za taj ciklus, nisam nesto dugorocno...
nemoj odustajati, vidis da niko od nas nije odustao.. ili mozda je bolje da odustanes, pa kad se opustis svasta se moze desiti... user posted image

probaj ti malo sa ovim cajevima, po meni je to mnogo bolje nego sa tabletama.... moja drugarica je godinama imala problema, lijecila se, pila tablete i nista.. i na kraju je ostala trudna kad je pila vrkutu... eto....

a odakle si majo? gdje si se lijecila?

< Poruku je uredio World -- 17.9.2011 13:00:18 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu maja???)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 13:38:38   
maja???
ma isla sam ja svagdje i stalno mi govore da imam ciste i daju mi razne tablete ali bez uspjeha user posted image ja msm da odustat jer me sve vec polako zivcira hvala vama na savjetima i razumjevanju user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 14:08:31   
degu
Majo ne znam odakle si, da bih znala gde da te uputim. Pokušaj sa čajevima, imam i ja problem sa vodenim cistama, koje se često javljaju kod nas sa PCO, virak je za to odličan.
Još jednom ti kažem da moraš kod endokrinologa, on ti neće dati kontraceptive, ako ništa drugo idi privatno.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu maja???)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 14:18:58   
little_one

IZVORNA PORUKA: maja???

hvala vam svima...koliko traje taj proces ljecenja dok ne dodje user posted image meni je samo ucilju da ostanem user posted image nemam vise snage da se borima sa svojim jajnicima user posted image bojim se da cu odustati vec nekoliko puta sam htjela user posted image a da li je neko imo iskustva sa tabletama primolut nor pomazu li one kod user posted image jos jednom hvala



Majo, kao i kod mnogih stvari i ovo zahtijeva strpljenje. Zene su te vec savjetovale, da promijenis doktora i obavezno odes kod endokrinologa. U medjuvremenu pij vrkutu, ako ti ne pomogne, odmoci ti sigurno nece. Endokrinolog ce ti sigurno preporuciti da uradis jos neke pretrage, hormone stitne i oggt test i tek onda ce ti i on moci konkretno pomoci. PCOS nije toliko bezazlen, znam i ja se mucim sa njim. I ja nisam mogla da dobijem, vrkuta mi je pomagala i zahvaljujuci njoj moj organizam je poceo da dolazi sebi. Bila sam u istoj situaciji kao ti, samo su me kljukali tabletama za izazivanje ciklusa, i tako u krug. Cak su htjeli da idem na pilule tri mjeseca pa pokusavati na bebu, pa sve tako dok ne zatrudnim. Rekla sam ne hvala i krenula da se borim dalje.

Zato, pomozi sebi i nemoj da ocajavas. A dok cekas bebicu, dodji da se druzis sa nama na crticama.

(odgovor članu maja???)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 14:25:11   
maja???
degu imas li ti user posted image ????

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 14:30:35   
World
nema majo jos niko od nas koje te savjetujemo... kakva ironija... user posted image
ali mi se valjda vise bakcemo sa problemima, pa smo malcice upucenije sta sve treba odraditi.... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu maja???)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 14:40:54   
maja???
user posted image pa koliko se vi vec borite sa ovim problemom?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 14:48:01   
little_one
Nemoj Majo da te plasi to koliko dugo se bavimo ovim problemom. KOd vecine nas je problem sto mi nismo znale kako da pocnemo rjesavati problem...ima ovdje i jako dobrih primjera kako su se izborili sa pCOS-om i dobili svoje user posted image . Niko ne odustaje ovdje, a svi se borimo.

Ja svoj problem imam sigurno 8 godina kad sam prvi put cula za to. Tada sam bila na piluli, nisam mislila da je to nesto ozbiljno, i nisam radila na bebi. Tek prije dve godine sam pocela da se borim sa tim. Tako da je kod mene 6 godina koje sam protracila...jer sam bila neupucena...

(odgovor članu maja???)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 14:52:38   
World

IZVORNA PORUKA: maja???

user posted image pa koliko se vi vec borite sa ovim problemom?


ja se sa pco nisam nikad nesto ni 'borila' pravo da ti kazem, samo sam povremeno uzimala te neke tablete za izazivanje m, a nekada davno pila kontracepciju.... ali kod nas to nije bio jedini problem, tako da ne brines puno...
nego jesi li ti povadila sve nalaze, muz se ispitao i tako to? imamo mi listu citavu svega sto se treba ispitati, pa mozes zajedno sa nama da to polako odradjujes...
a pridruzi nam se OVDJE
pa da caskamo...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu maja???)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 17:02:39   
maja???
ja sam radila nalaze krvi hormona ca125 papa test itd....ne sjecam se bas svih nalaza sad pijem primolut nor vec drugi mjesec,predprosli put kada sam otisla imala sam jake bolove pa su me sa hitne poslali ginekologu tada mi je reko da imam cokoladnu cistu velicine 5 cm ali kao bila je i veca samo sto je pukla tad kada me zabolilo doktor mi je reko da cu najvjerovatnije na operaciju ali sva sreca da cista je nestala i zadnji put mi je reko da imam samo policisticne jajnike...maternica mi je zavaljena user posted image pa mi je savjetovo da posle odnosa lezim mirno 20 min. prosle godine mi je reko da mi hormoni nisu dobri i dao mi neke hormonske tablete ne znam kako se zovu tad mi je reko da posle tih hormona trebam ostati trudna ali kao sto vidite nisam user posted image takodje sam prosle godine isla kod nekoliko razliciti doktora da cujem i druga misljenja jedan mi je cak reko da imam rak ili vanmatericnu trudnocu da mozda necu stici ziva kuci user posted image ali se ustanovilo da je pogresio....nije smjesno pogotovo meni tada nije bilo ali sad ne mogu da se ne nasmijem kad se sjetim da jedan doktor tomoze da izjavi rekao mi je mi doktori nekad ne znamo sta je zeni dok je ne posaljemo patologu... user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Policistični jajnici
17.9.2011 17:43:40   
little_one
Majo, ti tvoji doktori su cak i moje nadmasili....Uglavnom, prije nekog vremena sam i ja mislila da je papa i nalaz hormona sve sto mi treba. Ali nije tako. Pogotovo zbog policisticnih jajnika. Najbolje bi bilo da se raspitas za dobrog doktora, da mu objasnis situaciju i da te posalje na sve moguce pretrage. Odakle si? Mozda ce ti neko na RR moci pomoci u vezi doktora.

Samo se nemoj nervirati i odradi pretrage. Ali prvo kod drugog ginekologa i endokrinologa obavezno zbog PCOS-a

(odgovor članu maja???)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here