|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
3.7.2013 12:46:59   
little_one

IZVORNA PORUKA: nadaa

valjda nisam pogresila temuuser posted image ovako kasnila mi menga zbog ciste dr. mi dao hemomycin 6kom 1xna dan ja sam pre 4dana popila poslednju a od menstruacije ni traga ni glasa, jel zna neko posle koliko dana bi trebala doci



Zar hemomicin nije antibiotik? On ne bi mogao da izazove menstruaciju! Za izazivanje se obicno daje nesto drugo i vjerujem da bi ti dr naglasio da daje za to! A antibiotik si vjerovatno dobila zbog neke upale jace!

(odgovor članu nadaa)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Policistični jajnici
3.7.2013 13:12:52   
nadaa
on je meni rekao da ce doci menga kad to popijem na uzv se videlo da da samo sto nije krenula itd a od tad je proslo vec 10dana ugl. jos koji dan i treba da dobijem sledecu mengu

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Policistični jajnici
4.7.2013 20:33:40   
Maslacak15
nadaa,
Ne znam staje doktor mislio, ali little one je u pravu, hemomycin je antibiotik tj azythromycin po sastavu i nema bas nikakve veze sa menstrualnim ciklusom. Mozda je zbog ultrazvucnog nalaza pretpostavljao kad bi moglo da dodje do krvarenja ali to je nevezano za hemomycin. I ne razumem kako je mislio antibiotikom da leci cistu.. Pozdravljam te puno.

(odgovor članu nadaa)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Policistični jajnici
10.7.2013 13:25:25   
nadaa
maslacak neznam stvarno vec mi je dosta svega evo jos uvek nisam dobila icicu sledece nedelje opet kod dr...hvala vam punouser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Policistični jajnici
21.8.2013 19:59:34   
glukica
Zasto ovde nema nikoga ? user posted image

(odgovor članu nadaa)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Policistični jajnici
22.8.2013 13:30:41   
malastrumpfeta
Evo ja sam tu :) prva stimulacija klomifen + pregnil ovaj mesec. pre toga pokusavali god dana...sutra vadim progesteron da mi potvrde ovulaciju

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Policistični jajnici
22.8.2013 14:23:43   
glukica
malastrumpfeta dobrodosla :) sad sam procitala sta si pisla na temi klomifen ,ja nazalost ne znam da ti odgovorim nista na tu temu,ja jos nisam uzimala klomifen.Ali muke mucim sa policisticnim jajnicima,bez lekova(kao sto sam trenutno) ne dobijam nikako.Evo od 27.og februara sad nisam dobila. Pila sam cajeve isla na akupunkturu,nadala sam se da cu nekako prirodno resiti ali ne ide.. Sad imam u pon termin kod ginekologa.A u oktobru kod endokrinologa i mislim da cu piti siofor i poceti sa klomifenom.Ali videcemo kakvi su mi rezultati hormona .Tebi svakako zelim puno srece i da sto pre vidis user posted image user posted image

(odgovor članu malastrumpfeta)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Policistični jajnici
23.8.2013 11:43:42   
malastrumpfeta
Hvala Glukice :) Progesteron je pokazao da ovulacije nije bilo. Bas neki bedni rezultat od 3.43 a ne bi smeo biti manje od 13.9 user posted image
Vec sam od doktorke dobila spisak sta i kad treba ponovo da izvadim, i polako se psihicki pripremam za novi ciklus i nov pokusaj. Mada iskreno uopse nemam utisak da me neko leci kako treba, vec da je ovo sa klomifenom sve bilo neko vestacko prisiljavanje folikula da poraste,odrzi se a sa pregnilom i da pukne. i sad kad smo sve to kao dobili, on je prazan user posted image
Ovo sto si napisala da nisi dobila od 27 februara... :( ne znam sta bih ti rekla. da li si radila hormone pre?

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Policistični jajnici
23.8.2013 13:51:13   
glukica
citala sa o tvojim hormonima sad,ali ne razumem se bas toliko dobro kao ostale devojke,pa necu da komentarisem..Nadam se da ce tvoja dr otkriti sta ti je problem i da ces dobiti dobru terapiju!Ja jesam radila hormone ranije,ali ne znam bas sve tacno da objasnim,znam samo a mi je testosteron bio povisen.Bila sam ja na sioforu nekih 5 godina,i posto sam imala problem sa kg drzala sam dijete i smrsala sam bila i cinilo mi se da mi je prijao siofor,ako nista drugo dobijala sam ciklus. Ali nije mi jasno kako kada devojkama sa polic.jajnicima daju kontraceptivne ili siofor dok ih uzima imas ciklus i posle 5 i vise god prestanes sa tim opet nemas ciklus?! Meni se to pravo da ti kazem smucilo,kako me to izleci ako cim prestanem sa lekovima ,opet se vraca sve na staro.Kontraceptivne sam pila godinu dana i ne prijaju mi nikako :( a pogotov sad kad hocu bebu.. nekad jednostavno ne znam sta da radim,sve me to opterecuje i cini mi se stvarno da te dr samo vrte u krug a nista konkretno ne rese... uh raspisah se ja user posted image

(odgovor članu malastrumpfeta)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Policistični jajnici
23.8.2013 14:01:17   
little_one
Glukice, pcos se ne lijeci, to je sindrom, i nesto ga uzrokuje...znaci, ne lijeci se pcos vec ono sto dovodi do njega...kod mene je npr inzulinska rezistencija i lijeci se samo promjenom ishrane i nacina zivota iz korijena uz strogu disciplinu ili pomocu lijekova koji samo "trenutno" rjesavaju problem pa i uz lijekove treba korigovati ishranu i nacin zivota.


(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Policistični jajnici
23.8.2013 17:13:10   
glukica
Meni ciklus nikada nije dolazio bez lekova,i kada sam skinula 10 kg,hranila se lepo,bila srecna i raspolzena u zivotu.Jednostavno bez lekova to ne funkcionise,tako da mislim da nije bas resenje hraniti se zravo i npr uzimati kontraceptivne tablete koje su po mom misljenju zlo za zene.. i pitam se da li je dobro uopste uzianje tolikih tableta koje dr daju...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Policistični jajnici
23.8.2013 21:01:36   
little_one
Glukice, nije ni meni dolazio ciklus bez lijekova...ipak ne mogu reci da sam se u potpunosti zdravo hranila i vjezbala jednom dnevno i zivjela zivotom bez stresa...ali sam se trudila..i uz pomoc lijekova evo po drugi put sam trudna...a imam izrazene policisticne jajnike i inzulinsku rezistenciju kao i dijagnozu hasimotov sindrom...sve to je uticalo da ja imam pcos.

Bitno je da ne odustajes i da tragas za rjesenjem...jer pcos je jos mala maca kakve zene probleme sve imaju, a tek njihovi muzevi...tako da mi jos imamo srece sto je "samo" pcos u pitanju.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Policistični jajnici
23.8.2013 23:07:00   
glukica
U pravu si,nadam se da cu i ja uskoro biti user posted image i da cu dobiti pravu terapiju ! BAs divno,ti si znaci sada drugi put trudna? jel bi mi napisala kakvu si ti terapiju imala? Jel si uz pomoc klomifena zatrudnela?jel si imala problem sa kilazom od pcos? Kakva je situacija kod tvog muza bila? Mm je radio spermogrma i dr mu je rekao da je sve u najboljem redu,ja sam se tu smirila makar da znam da je kod njega sve ok,to je valjda olaksavajuca oklnost makar ja tako mislim.. puno te user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Policistični jajnici
24.8.2013 9:20:30   
little_one
Oba puta sam iz prirodnog ciklusa zatrudnila bez klomifena uz terapiju prvi put 2*500 siofor a drugi put 3*500 siofor, s tim da sam drugi put dobila ciklus nakon 15tak dana od prestanka dojenja i pocinjanja sa terapijom i odmah u tom ciklusu smo pratili bazalnu temperaturu i jurili bebu....sta znam, imam viska kila ali nisam ekstremno gojazna, svojim nacinom ishrane sam uglavnom odrzavala svoj visak a nisam mrsala...sve naravno uz pratnju endokrinologa..ne brini bice tu i tvoja bekica...kod muza je bilo sve ok.

< Poruku je uredio little_one -- 24.8.2013 9:21:53 >

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Policistični jajnici
26.8.2013 15:15:46   
malastrumpfeta
little one, tvoja prica je bas ohrabrujuca :) nadam se da cemo slicne srece biti i cekalice i ja...
Ja razumem da je pcos sindrom, koji se ne moze izleciti, ako se ne dovede u red ono sto ga uzrokuje, ali moj subjektivni osecaj je isti kao i kod glukice. ja sam pila yasmin i sa njim je sve bilo sjajno, bez njega...potpuni ocaj. ja nemam problema sa kilazom, a nemam ni ciste na jajnicima. tj u nekim pregledima su bili registrovani, ali poslednjih godinu dana jajnici su sasvim ok. nisu ni uvecani. samo taj LH sa svojom ludackom vrednoscu, i blaga insulinska rezistencija. "samo"...user posted image
Dobila sam prekjuce, a to je bio 26 dc, i jutros sam ponovo vadila krv, dr je trezila FSH,LH i prolaktin. danas dobijam rezultate pa cu vam pisati.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Policistični jajnici
28.8.2013 11:11:07   
malastrumpfeta
FSH mi je 4.1 (2.8-11.1), LH 8.2 (1.1-11.6) a prolactin 235 (40-530) user posted image
probamo klomifen drugi put....

(odgovor članu malastrumpfeta)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Policistični jajnici
28.8.2013 16:40:42   
meyo
strumfeta ja sam vam ko Litle o. oba puta zatrudnjela prirodno prvi put iznenada a drugi put doduse malo teze jer nisam znala da imam insulinsku rezistenciju pod terapijom glukofazom sam bila 7 mjeseci i u dogovoru sa doktorkom sam pratila ciklus dakle folikulometrije svaki 2-3ci dan kad je folikul dostigao odgovarajucu velicinu a to je bilo 31-vi dc. primila sam pregnyl od 5000 i eto desilo se
A sto se klomifena tice mngoo je neozbiljno od doktora sto ga daju a da recimo niste odradile HSg prije toga.. ne znam ja bih pokusala sa pracenjem ciklusa cisto.. pa da vidite st se desava sve tamo dolje koliko rastu da li rastu itd...
i naravno uskoro cete docekati crtice bez brige :))

(odgovor članu malastrumpfeta)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Policistični jajnici
28.8.2013 20:17:07   
glukica
Meyo,a sto mislis da treba prvo hsg pa tek onda klomifen? Kazi nam nesto vise koliko dzgo si imala pcos pre nego sto si zatrudnela? I kakve tegobe ili simptome sa pcom? Volim da cujem takve price da nas ohrabre malo..Ja nekad kad citam na netu ili kad cujem nesto o policisticnim jajnicima o tome kao da je toliko strasno,ne bude mi dobro sta procitam ili cujem user posted image nekako izgleda da nema pravila,i moguce da je kod nekoga tezi problem a kod nekog laksi..nismo svi isti.. puno pozdrava

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Policistični jajnici
28.8.2013 20:31:45   
little_one
glukice sve nase price ces pronaci na ovoj temi ili na temi ogtt i inzulin...ima nas dosta koje smo uspjesno ostvarile trudnoce sa pcos-om i naravno uz pomoc adekvatne terapije.

Sto se tice hsg-a, ja sam ga isto tako uradila i trebala iduci mjesec na IUI i tad sam zatrudnila....a potrebno je to uraditi jer se klomifenom stimulisu jajnici da proizvedu vise jajnih celija pa su ponekad ceste i viseplodne trudnoce...a da bi se trudnoca i ostvarila potrebno je znati da su jajovodi prohodni jer vjeruj mi ne zelite dozivjeti vanmatericnu trudnocu. Ne zelim da vas plasim, naravno da ne mora da znaci da su jajovodi neporohodni ali mogu napraviti veliki problem ako jesu. Inace cesto ne vidim poentu klomifena kod pcos-a jer po meni nije samo cilj zatrudniti treba i iznijeti zdravu i dobru trudnocu, i roditi dijete....a to nekad nije moguce jer jajne celije koje se dobiju stimulacijom nisu garantovano dobrog kvaliteta zbog inzulinske rezistencije...jer kad je neko inzulinski rezistentan onda organizam ne funkcionise kako treba pa se ni celije ne razvijaju kako treba, pa su i pobacaji samim tim cesci jer organizam odbacuje ono sto nije dobro. Tako da treba vidjeti sta dovodi do pcos-a, kako sam vec rekla, srediti tu situaciju pa onda krenuti sa stimulacijom. Ovo nije nimalo jednostavan problem ali je ipak u velikoj mjeri rjesiv, srecom!

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Policistični jajnici
28.8.2013 20:37:16   
glukica
hvala little one,razumem te sve sto si rekla i u pravu si. Ja u stvari tragam za dobrim lekarima,jer to nekako najbitnije.Mislim ne mogu ja da odem i da mu govorim nemojte ovo,uradite oni.Oni su svi sujetni do bola i sigurno nece da slucaju pacijente sta je najbolje..Tako da treba naci dobrog lekara,za kojim ja trenutno tragam i onda resavati sve probleme redom i na najbolji moguci nacin. Imam termin u oktobru kod nekog (po preporuci) jako dobrog ginekololga,a takodje i kod endokrinologa kasnije.Tako da se nadam najboljem user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Policistični jajnici
28.8.2013 20:47:32   
little_one
Ja sam promijenila doktora i doktora dok nisam naisla na one koji cuju sta govorim i hoce da pomognu....od porodicne preko ginekologa....vjeruj mi da meni nijedan ginekolog nije pomogao da zatrudnim jer su svi isli po principu idemo mi klomifen pa cemo inseminaciju pa cemo vto i tako u nedogled dok ja ne izgubim zivce i odustanem od svega...tu pricu kod mene nisu gledali....ja sam mnooooooooogo citala i trudila se da se informisem i pitala i trazila i ovdje su mi zene mnogo mnogo pomogle a na kraju sam uz pomoc endokrinologa koji je samo potvrdio ono sto sam ja vec znala zatrudnila prvi put...i iznijela trudnocu a da ginekolozi nisu shvatali moj problem pa sam ih pustila da brinu o bebi a endokrinolog je brinula o mojoj terapiji...i ziva i zdrava beba se rodila....evo i druga na putu! user posted image

Tako da ako ces da pustis doktore da budu sujetni mozes tako i do penzije ili dok ti ne pukne film....trazi objasnjenje, pitaj, navedi sumnje, trazi odgovore zasto se ne desava ovulacija, zasto moras klomifen (mada nije iskljuceno da i tako zatrudnis i da bude sve u redu) i izdigni se iznad te sujete i promijeni doktora....ne znam odakle si ali ovdje ti zene mogu preporuciti strasno dobre doktore...ima cak i tema preporucite doktora mislim....raspitaj se malo....

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Policistični jajnici
29.8.2013 10:13:45   
glukica
Zivim u Nemackoj,vec dve godine.. user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Policistični jajnici
3.9.2013 22:41:08   
TINJA
Vece zeli, da vas pitam imam sindrom policisticnih jajnika,menzes mi kasni trenutno dvije godine nikome nista od ljekara nije jasno.
Ovo su moje vrijednosti nalazaSHBG 22,77,odnos glukoze -inyulina je 30.55,Testosteron0.76,estradiol 43.41,Hormonalni status LH8.39, FSH 6.51,
HORMONI STITNE ZLIJEZDE TSH 5.75,FT4 14.85
HOLESTEROL 4.9 , TRIGLICERIDI 1.53,HDL1.8, LDL3.12.
MOLIM VAS DA MI KAZETE KAKVO JE REALNO STANJE INACE GANJAM TRUDNOCU...UNAPRIJED ZAHVALNA

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Policistični jajnici
7.9.2013 16:26:37   
mamasu35
cao imam policisticne jajnike i zelim svima preporuciti da posete ginekologa endokrinologa meni je moj pomogao pre tri godine pocela sam da koristim metformin iako su mi svi hormoni ok i nemam dijabetis on mi je pomogao da imam urednu menstruaciu i ovulacije tako da sam sad sretna trudnica u 22 nedelji zelim svima srecu jer se i sa policisticnim jajnicima moze biti majka to neznaci da ste sterilni user posted image

(odgovor članu TINJA)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Policistični jajnici
30.9.2013 13:45:31   
Logic
IZVORNA PORUKA: little_one

Ja sam promijenila doktora i doktora dok nisam naisla na one koji cuju sta govorim i hoce da pomognu....od porodicne preko ginekologa....vjeruj mi da meni nijedan ginekolog nije pomogao da zatrudnim jer su svi isli po principu idemo mi klomifen pa cemo inseminaciju pa cemo vto i tako u nedogled dok ja ne izgubim zivce i odustanem od svega...tu pricu kod mene nisu gledali....ja sam mnooooooooogo citala i trudila se da se informisem i pitala i trazila i ovdje su mi zene mnogo mnogo pomogle a na kraju sam uz pomoc endokrinologa koji je samo potvrdio ono sto sam ja vec znala zatrudnila prvi put...i iznijela trudnocu a da ginekolozi nisu shvatali moj problem pa sam ih pustila da brinu o bebi a endokrinolog je brinula o mojoj terapiji...i ziva i zdrava beba se rodila....evo i druga na putu! user posted image

Tako da ako ces da pustis doktore da budu sujetni mozes tako i do penzije ili dok ti ne pukne film....trazi objasnjenje, pitaj, navedi sumnje, trazi odgovore zasto se ne desava ovulacija, zasto moras klomifen (mada nije iskljuceno da i tako zatrudnis i da bude sve u redu) i izdigni se iznad te sujete i promijeni doktora....ne znam odakle si ali ovdje ti zene mogu preporuciti strasno dobre doktore...ima cak i tema preporucite doktora mislim....raspitaj se malo....


Kao da čitam svoju poruku, pa neću da ponavljam. :)

Inače, jednim delom mi je endokrinolog pomogao ,a većim delom sam sama sebi pomogla. Zdrava hrana i trening. Smršala sam 17 kilograma, kasnilo mi je 3 meseca, ali sledeci put kad sam dobila, taj ciklus sam i zatrudnela, sada sam 5ta nedelja. :)

Očekujem poziv za pripremu za postupak VTO, pošto su nas prihvatili, ali hvala Bogu pa se desilo prirodno nakon 4 godine. Još samo da sve protekne u najboljem redu.

Želim vam puno sreće.

< Poruku je uredio Logic -- 30.9.2013 13:47:12 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here