|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 14:02:12   
Didy
Lj, novosadsko porodilište je renovirano pre nekoliko godina kad je u svetu uveliko normalno bilo da otac prisustvuje porođaju. Zašto nisu napravljeni uslovi da se i ovde očevima omogući isto? Zato što im je to dobar izgovor - nemamo uslova.
Rođaka mm je u Hrvatskoj tražila da ne bude na stolu, da ne bude priključena na indukciju... Samo prirodno. Ona i muž su dobili prostoriju sa DVD plejerom, strunjačama i loptama. Ugasili su svetla, upalili sveće, pričali i zezali se. I taj period je trajao 6 sati, babica je povremeno došla da preko ctg-a posluša bebino srce, a sam porođaj je trajao 2 minuta. Zar to nije ambijent koji bismo svi poželeli radije nego one krevete i atmosferu kao u Valjevskoj bolnici iz "Vremena smrti" u romanu Dobrice Ćosića?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 14:11:00   
lanajelena
Sve je stvar ukusa meni je ta prica koju si napisala totalno bezveze,onda bih radije ostala kod kuce i cekala,nemoj da me shvatis pogresno ne osudjujem one kojima je ovo divno,bajno,sjajno samo znam da nije u mom fazonu i da ja to ne bih zelela a isto tako ne bih volela da kad lezim na onim kolicima polu-gola setaju muzevi nekih poznanika i sl dovoljno su nase trudnice i porodilje razmazene i bez ovoga

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 14:14:51   
Ana RR
MM želi da prisustvuje porođaju (pod uslovom naravno da se porađam u bolnici u kojoj je to dozvoljeno). Nije gadljiv, pogotovo ne na nešto što je prirodno i što, kako on kaže, dolazi od mene user posted image
Što se mene tiče, meni ni malo ne smeta, naprotiv, bilo bi mi nekako normalno da i on bude tu.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 14:17:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Didy


IZVORNA PORUKA: ksena

a znam i za slucaj jednog tate koji je zeleo da bude prisutan ali kad je sve pocelo, njemu je pozlilo i babica ga je izvela napolje. user posted image


A ovo mi dođe kao neka urbana legenda. Svi znaju za slučaj nekog tate kome je pozlilo na porođaju, ali je to drugaricine drugarice sestrinog zeta... To je opravdanje sestrica u Betaniji što mm nisu pustili na ekspertni uz koji se radi preko stomaka - Treba tamo da nam padnete u nesvest. Moš' misliti.



Gresis! U mom slucaju je istinita prica, radi se o mojoj drugarici koja se porodila pre dva meseca u Atini. Kaze kako joj je muz pozeleneo i kako je samo govorio "vraticu se, vraticu se brzo", babica ga izvela i on se vise nije pojavljivao, a ona kaze da je i njoj tako bilo lakse nego da jos razmislja o njemu. A prethodno su sve vreme planirali da bude uz nju i jos valjda i da snima.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 14:17:50   
Didy
Naravno, shvatam šta hoćeš da kažeš, ali ne mogu da poverujem.user posted image
Iskreno, ja sam već nekoliko puta izgovorila da bi mi bolje bilo da sam se kod kuće porodila, nego što sam otišla tamo u kasapnicu. Pri tom ne mislim da sam razmažena, boleo me je psihički taj njihov odnos, fizičkog bola se uopšte ne sećam. Nisam ništa tražila (osim vode nekoliko puta jer sam bila 10 sati na stolu i užasno sam bila žedna i ćebeta da me pokriju posle porođaja jer me je tresla groznica i drhtavica). I njihove pažnje kad sam osetila da se nešto komplikuje, a dobila sam podsmeh. Na kraju se ispostavilo da sam bila u pravu i da oni nisu pravovremeno odreagovali. Moglo se kobno završiti, no to je sad neka druga tema...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: tata na porođaju
13.5.2011 14:31:29   
Anoniman
Srecom pa se dobro zavrsilo! Ja stvarno ne znam kako je ovde na porodjajima, ali pretpostavljam da mora biti bolje jer se svi poradjaju po privatnim klinikama sa svojim doktorom koji im je i vodio trudnocu.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: tata na porođaju
14.5.2011 1:17:29   
vukosava
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Sve je stvar ukusa meni je ta prica koju si napisala totalno bezveze,onda bih radije ostala kod kuce i cekala,nemoj da me shvatis pogresno ne osudjujem one kojima je ovo divno,bajno,sjajno samo znam da nije u mom fazonu i da ja to ne bih zelela a isto tako ne bih volela da kad lezim na onim kolicima polu-gola set_aju muzevi nekih poznanika i sl dovoljno su nase trudnice i porodilje razmazene i bez ovoga


znaci da je to sad stvar privatnosti. ja sam bila sama u sobi sa svojim muzom i sestrama. nisam videla nijednu drugu zenu uopste u toku svog boravka u bolnici a kamoli nekog golog...

< Poruku je uredio vukosava -- 14.5.2011 1:27:09 >

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: tata na porođaju
7.6.2011 10:59:39   
eni26
ja ne znam da li sam vec hvalila mm u ovoj temi....user posted image user posted image user posted image to je bio najlepsi porodjaj u mom zivotu user posted image zahvaljujuci prisustvu mog muza...user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: tata na porođaju
7.6.2011 11:47:14   
Malecka074
Vec sam pisala na ovu temu, ali eto da spomenem, da je meni sasvim normalna stvar da muz, ukoliko zeli naravno prisustvuje porodjaju. Pa to dete smo zajedno stvorili, zasto ga zajedno ne bismo i docekali?! Pa to bi bio samo jos jedan čin nase zajednicke ljubavi koji bi nas jos vise spojio.
Taj dogadjaj bi trebao da nam ostane u najlepsem secanju, a ne da imam traume od njega i da se bojim da pozelim jos dece. A pri tome ne smatram se nimalo razmazenom niti zahtevnom...
Ono sto me najvise boli jeste nehumanost, nadobudnost...nasih medicinskih radnika (cast izuzecima).  A o strucnosti n zelim ni da pricam...user posted image

Elem, mislim da suprugovo prisustvo moze mnogo da pomogne, da bude neka vrsta anestezije user posted image pa smatram da bi bilo najnormalnije da se i omoguci njegovo prisustvo onima koji zele, naravno.




_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: tata na porođaju
14.9.2011 11:10:13   
Modessty
I moj muz je hteo da bude pored mene na porodjaju ali u Niskoj kilinici to nije moguce. Ranije su pricali da je to zato sto nema boksova, pa su onda dobili pare i renovirali porodjajne sale ali naravno opet nema boksova... Bas steta. Mislim da bi greske lekara bile manje da su uy porodilje njihovi najblizi.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: tata na porođaju
14.9.2011 11:18:18   
Lilla
Ovdje je to pod obavezno, tako da ce tata i te kako da bude prisutan. Iako se pomalo brinem za njega, znam da je osjetljiv na te stvari user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: tata na porođaju
14.9.2011 11:18:49   
PoisonEve
Mi smo izvadili briseve, sve je u redu i ima da napravimo zurku kad se buba bude rodila! Citala sam u jednoj knjizi da su bebe koje ugledaju mamu i tatu zajedno kad se rode mnogo srecnije!user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: tata na porođaju
14.9.2011 16:05:39   
Brand new mama
Moj dragi je i drugi put prisustvovao porodjaju,moram ga pohvaliti da je sad bio stvarno super.Uspanicario se samo kad sam nakon dva sata naglo pocela da krvarim pa je dovukao i babicu i sestru i doktorku(sve ih je zvao posebno jer mu se nije svidio tempo dolaskauser posted image )

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: tata na porođaju
18.10.2011 22:38:32   
crazymama
ja nemam zelju da moj muz prisustvuje porodjaju, mislim da bih mu ja prva na pola porodjaja rekla "IZADJI NAPOLJE" :)

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: tata na porođaju
18.10.2011 22:41:34   
bea83
Uh...mi smo ovoj temi pričali onda kad još nismo imali bebu u planu i mm je bio stava da bi jako voleo da prisustvuje, a ja sam bila u fazonu - videćemo. Danas kad je bebac već na putu, on je počeo da se koleba jer je preveliki paničar a ja sam sad sigurna - nema šanseuser posted image Ja sam u kriznim situacijama uvek mirna i pribrana, dok on gubi glavu...e pa ne mogu o njegovoj glavi da razmišljam dok iz mene bude izlazila bebauser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: tata na porođaju
18.10.2011 22:44:05   
peca
No Thank's user posted image Mada to moze da bude poucno za njih user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: tata na porođaju
18.10.2011 23:08:28   
crazymama
a ima i ona teorija da muskarci kad vide porodjaj i prizor dole, izgube zelju za seksom neko vreme...

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: tata na porođaju
18.10.2011 23:09:46   
bea83
Pa i ja bi izgubila kad bi morala da gledam u ogledalu šta se dole dešavauser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: tata na porođaju
19.10.2011 0:53:18   
Brand new mama

IZVORNA PORUKA: crazymama

a ima i ona teorija da muskarci kad vide porodjaj i prizor dole, izgube zelju za seksom neko vreme...

Moram ti priznati da nakon porodjaja i neke zene nemaju zelju za sex-om odredjeno vremeuser posted image ,bez gledanja odozdouser posted image
I odgovorno tvrdim da vecina nas izgubi veci dio stida poslije prvog porodjajauser posted image ,u smislu da ti je frka da te vise od jedne osobe gleda dole,da ti je glupo da pokazujes grudi u javnosti i sl.


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: tata na porođaju
27.12.2011 22:31:23   
deki.rs
protivnik sam toga, jer jednostavno ne bih podneo. Nisam takav tip. Moj prijatelj je npr prisustvovao i bio prezadovoljan, u svedskoj je obavezno prisistvo oca. Moj brat je preseko pupcanu vrpcu.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: tata na porođaju
27.12.2011 22:37:46   
vukosava

IZVORNA PORUKA: deki.rs

protivnik sam toga, jer jednostavno ne bih podneo. Nisam takav tip. Moj prijatelj je npr prisustvovao i bio prezadovoljan, u svedskoj je obavezno prisistvo oca. Moj brat je preseko pupcanu vrpcu.


Vi muskarci ste definitvno slabiji pol sto se svega vezanog za porodjaj tice izgleda... Ne bi da prisutstvujete, a ko nas pita user posted image

(odgovor članu deki.rs)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: tata na porođaju
27.12.2011 22:52:04   
isidora88
i u svajcarskoj je obavezno prisustvo oca jos od pre 35 godina,od mm teca je morao da bude na porodjaju zeneuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: tata na porođaju
27.12.2011 22:58:04   
deki.rs
vukosava, valjda je zato priroda udesila da vi radjate :) kad je krenuo porodjaj ja nisam znao za sebe, ni nakon par dana nisam bio svestan. Vecina je kao ja , bar tako mislim :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: tata na porođaju
27.12.2011 23:01:30   
Ana RR
Moj muž je jako želeo da bude prisutan ali bolnica u kojoj sam se porodila nema tu praksu, na žalost. Ali realno, ladno je mogao da bude tu pošto sam imala mnogobrojnu publiku user posted image ko god je bio u prolazu zaustavio se da uživa u predstavi user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu deki.rs)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: tata na porođaju
27.12.2011 23:05:27   
deki.rs
to je intiman trenutak izmedju bebe, mame, doktora, babice ne bih tu nista vise menjo :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here