|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:34:36   
minavb
Mrzim katetere, drenove i ostale cevke!user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:37:29   
Verus
Ja sam prvi put u zivotu imala kateter kad sam bila u bolnici u januaru.  Rekla je sestra da ce da boli kada ga stavi, ali mene i nije bolelo...ne znam jel zato sto me je tukao adrenalin od frke sto se poradjam tako rano, il sta ali nije bio strasno.  Sutradan me je malo peckalo kad piskim ali nista strasno....Mada sama pomisao je fuj...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 15:49:45   
sneza24
IZVORNA PORUKA: eugenija


Veliki deo vremena provela sam na mobilnom telefonuuser posted image

Dakle, sve sam mogla u prva 24 h, sem da kakim, nisam smela, bio me strah da dole nešto ne pukne, iako su me ubeđivali da je to nemoguće.

I ja sam isto veliki deo vremena provela na telefon.Porodila sam se u 18:35 babica mi je u 19 h donela telefon a ja sam do ponoci visila na njemu,i to sam imala 2 telefona pa mi se na jednom ispraznila baterija i odmah sam ga stavila da se puni,ne daj Boze da nesto propustim user posted image  umesto da spavam.
Isto nisam smela da kakim,bilo me strh da ce konci popucati pa da ce morati ponovo da me siju,a to nikako nisam zelela.
Kao i choopa choops nisam mogla da spavam.Iako nisam spavala od pethodnog jutra od 10h,znaci bila sam budna skoro 30 sati a meni san nije dolazio na oci.Zaspala sam oko 4 a sestra me je probudila oko 5 da mi izmeri temperaturu.user posted image
Bebu su mi doneli oko 6.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 16:17:48   
*Alexx*
Ne može da sedi. Bar ja nisam mogla user posted image Ostalo sve đene đene.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 19:09:56   
Dora
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Al to samo na kratko ne?  Dok se ne probudis? Kad ti daju bebu ako je CR?

IZVORNA PORUKA: Dora

Više sam dosadila samoj sebi sa moja 3 CRuser posted image user posted image user posted image
Samo više i to da prođe...uh. Kad se setim katetera i šta sve neću moći... Neću moći da budem s bebom...to je najteže




Dok sam u šok sobi (3 dana) jednom dnevno po pola minute, samo da vidiš da ti je dete živo i zdravo. Ne znam. Prvi put sam 8 dana bila u šok sobi, uopšte nisam bila s bebom, videla je 2-3 puta za to vreme.
Ne znam kako će biti sad, volela bih da ne bude tako. To je jako teško i strašno...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 19:11:37   
Anoniman
Meni to uopšte nije bilo strašno, smatram da je to fenomenalna stvar nakon CR, jer žena nakon operacije nije u stanju da brine o bebi, i ja ne bih ni volela da mi daju bebu da o njoj brinem dok sam u porodilištu. 

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 19:27:11   
Anoniman
mojoj sestri su u Frontu pet sati nakon CR doneli bebu...ostavili je kod nje.
Niko je nije pitao da li hoce ili nece..
Nista nije mogla da se odmori...niti da pomogne bebi...a sestre bas briga..
Neverovatno.
bila sam tamo da vidim
ona izasla u hodnik da me pozdravi i posle pet minuta cimerka iz sobe je zove jer beba place..i tako jedna drugu menjaju ako imaju posetu...da umres.
katastrofa/

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:15:34   
eugenija
IZVORNA PORUKA: choopa choops


Prva 24 sata (nisam mogla da se seksam - i meni je to odmah palo na pamet user posted image ),




user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:19:04   
Dora
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Meni to uopšte nije bilo strašno, smatram da je to fenomenalna stvar nakon CR, jer žena nakon operacije nije u stanju da brine o bebi, i ja ne bih ni volela da mi daju bebu da o njoj brinem dok sam u porodilištu. 


Tašo, kad bih mogla da vidim bebu samo na pola sata ili 15 min. dnevno, da se mazimo malo... ovako je baš nehumano, isto kao što je nehumano dati ženi posle CR bebu da bude non stop uz nju. Al neke granice treba da ima, ne ovakouser posted image Meni je to bilo strašno što u prvih 24h nisam ni videla bebu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:24:57   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Dora
Meni je to bilo strašno što u prvih 24h nisam ni videla bebu



Ajmeuser posted image Kako to? Zašto? Neka politika bolnice ili? Zaista je prestrašno... Duga su 24h u bolnici!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:28:18   
Dora
Prvi put su me zamalo ubili na porođaju, 10 dana sam bila na infuziji a i beba je bila u ne baš najboljem stanju 8mada u otpusnoj listi ne piše ništa o tomeuser posted image )

Drugi put je to bila politika bolnice a i pedijatrijske sestre pošto sam emotivno veoma loše reagovala na prvi susret s bebom. Ne znam šta mi je bilo, tako da razumem što sam imala sankcijeuser posted image

Eto, valjda samo nisam imala tu sreću...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:30:38   
eugenija
Jao Dora, zaista nisam znala da si se to dešavalo. Ne znam da li si već negde pisala po forumu ova iskustva, ili ja nisam uspela da nabasam na njih. Ima li tvoja objavljena porođajna priča na portalu?

Baš mi je žao ebemuuuuuuuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:37:02   
Dora
Nema, mrzelo me da kuckam priče. Kad se sad porodim nakuckaću sve tri odjednom...
Inače, u svakoj temi se provlače moja iskustva...
Ma, u suštini boravak u bolnici (porodilištu) svakako nije prijatna stvar, tako da u prvih 24h može biti teško ali te to natera da shvatiš koliko si u stvari jaka i spremna da izdržiš sve da bi bila majka. To je poučan početak. Tih 24h.

Ne znam šta se sve ne može u prva 24h ali sam sigurna šta se sve možeuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:37:52   
Anoniman
Eto,ja sam imala tu srecu da mi beba u porodilistu "uopste" nije plakala...plakao je kada se rodio,da znamo da je ziv user posted image !A posle toga samo malo kaze nesto mmmmm i ja ga podojim i on miran kao bubica,spava i kulira!Stvarno mi je dao vremena da odmorim!Meni je pravila problem epiziotomija jer nisam mogla ustati,jako me bolelo,a dosta sam krvarila tako da je sestra samnom isla u wc,jednostavno nisam imala snage da dodjem na noge.Nisam setkala okolo kao druge zene,imala sam veliki pritisak u medjunozju,imala sam utisak da ce mi nesto ne daj Boze ispasti.Nisam mogla ni da jedem tri dana,a ne 24h,a jedino sam mogla da pricam i da pijem user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:40:24   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica
i da pijem user posted image


user posted image user posted image user posted image Ovo me podsetilo na nešto iz Slike naše dečiceuser posted image user posted image user posted image user posted image E mama, mamauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:41:13   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Dora

Ne znam šta se sve ne može u prva 24h ali sam sigurna šta se sve možeuser posted image



Lepa misao!


Onda čekamo maj za pričeuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:41:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica
i da pijem user posted image


user posted image user posted image user posted image Ovo me podsetilo na nešto iz Slike naše dečiceuser posted image user posted image user posted image user posted image E mama, mamauser posted image user posted image user posted image


E ti si bas euGENIJE user posted image -sve pohvatas user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Šta porodilja nikako neće moći u 24h posl...
10.3.2010 21:44:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Meni to uopšte nije bilo strašno, smatram da je to fenomenalna stvar nakon CR, jer žena nakon operacije nije u stanju da brine o bebi, i ja ne bih ni volela da mi daju bebu da o njoj brinem dok sam u porodilištu. 


Tašo, kad bih mogla da vidim bebu samo na pola sata ili 15 min. dnevno, da se mazimo malo... ovako je baš nehumano, isto kao što je nehumano dati ženi posle CR bebu da bude non stop uz nju. Al neke granice treba da ima, ne ovakouser posted image Meni je to bilo strašno što u prvih 24h nisam ni videla bebu



Nama su bebe donosili u šok.

Znači, prvi dan (tj. nulti), kada sam se probudila iz anestezije, doneli su mi ga, rekla sam jedno "Lep je, aj maknite ga, urla!" user posted image Onda su ga doneli predveče ponovo, tada mi je već bilo drago da ga vidim.
Sledeća dva dana na poluintenzivi, donosili su nam ih prepodne i popodne. I onda u noć treći dan (ako se dobro sećam) je počelo na 3 sata, na podoj.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here