|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
10.10.2012 18:44:19   
seeka
Cao,Nataša 1,znala sam tj vidjela sam da je u ovom mom goe navedenom nalazu ima nekih poremecaja,nisam se nit prepala nit unervozila...nego mi je samo zao sto me nisu 5 godina poslali da vadim taj nalaz,sve moguce i nemoguce sam izvadila poslije tri spontana i 2 biohemijske trudnoce....zao mi je mog hodanja,jer moje to "hodanje"po doktorima je bilo strasno...da bi ja zavrsila u bolnici zbog malokrvnosti i srca....da bi ja saznala da postoji jos nesto sto nisam uradila faktore koagulacije i vidim po nalazu da ima problem,i nadam se samo da je rijesiv..Nataša hvala ti puno,nisam iz Beograda iz Banja luke sam...sutra sam se narucila kod hematologa dr.Mirjanic na Paprikovcu ona mi je i dala da izvadim faktore koagulacije HEMATOLOGuser posted image kod koje sam zavrsila zbog sasvim druge stvari,tad mi nije bila na pameti trudnoca i eto kad je vidjela nalaz,nijem ogla vjerovati da sam uopste mogla ostati u drugom stanju i ne čudi se za pobačaje...hemoglobin mi je bio 42 ref(110-160) ertrociti 1,14 ref(3,5-10,00) hct 0,15 ref(350-500) e zbog ovakve lose krvne slike sam zavrsila u bolnici i primila 4 boce krvi i hvala Bogu kod hematologa koja mi je rekla da izvadim faktore koagulacije....a 9 ginekologa sam promjenila i nijedan nije spomenuo taj nalaz...ZALOSNO JAKO ZALOSNO..vidjet cemo sutra sta ce mi ta soktorica hematolog reci...user posted image

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
10.10.2012 19:12:50   
Nataša1
Seeko, super što si ovo uradila, sad ćeš rešavati jedno po jedno.

Ali, baš bi ti bilo rizično da zatrudniš sa toliko lošom krvnom slikom. Nadam se da si je popravila do sada. U trudnoći sve bude još gore, hemoglobin i sve ostalo počne da pada.

Javi nam sutra šta je rekla doktorka. Srećno user posted image

< Poruku je uredio Nataša1 -- 10.10.2012 19:13:10 >

(odgovor članu seeka)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
10.10.2012 19:28:51   
*Maki*
Seeka duso moja,ti si isto kao i ja mozda samo na korak od cilja i nemoj da se bojis draga moja jer to nije nista strasno,tu ce ti hematolog uvesti dodatnu terapiju,meni su zbog povisenog lupus antikoagulansa i jos nekih vrednosti kao i zbog mutacije na PAI-1 genu predlozili terapiju aspirin svaki drugi dan po jednu uz ručak, i posle embriotransfera inekcije heksaparin i pronison verovatno ali videcu,tek se moram raspitati oko toga.

Ja bih ti predlozila da pitas da uradis i genetske analize koje se rade samo u privatnim laboratorijama,mene su sve 4 kostale oko 170 e *PCR za FII 20210, FV Leiden, MTHFR C677T, PAI-1

To sto ti je faktor V povecan (sto nije isto sto i FV Leiden ali ukazuje na tu genetsku mutaciju) ne mora da znaci da imas tu mutaciju i treba da se to proveri.

Nemoj da se bojis,sve ce to terapija da resi da izneses narednu trudnocu do kraja! Heematolog ce ti sve objasniti,javi sta ti je rekla :)

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
11.10.2012 10:21:22   
*Maki*

IZVORNA PORUKA: zmajče

Maki CARICA SI hvala za sve što si napisala ja sam u vrtlogu 3god.sve sam uradila osim imunologije i trombofilije i niko mi to nije pomenuo od doktora da treba.Da li neko zna gde se ovo sve može uraditi u beogradu i kakva je procedura za uput?


Uput moze da ti da tvoj ginekolog,ja sam imala jednu vto i rekla sam da su mi trazili da uradim dodatne analize,ti je zamoli da ti da uput da touradis,za trombofilije ti treba uput za zavod za transfuziju (ja sam radila u Nišu ako si iz Bgd-a mislim da se na istom mestu tamo radi ili na hematologiji,reci ce ti vec cure koje su iz Bgd-a) a za antitela trazis uput za imunologiju. Ja sam jedan dan uzela upute,overila,drugi dan otisla i dala krv,nista se ne zakazuje i ne plaća u Nišu i kroz mesec dana su bili gotovoi svi rezultati. Ljubim te i obavezno uradi ovo pre bilo koje VTO,kazi da su ti to trazili da uradis.Ljubim te i sretno

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
11.10.2012 10:55:58   
madnes

IZVORNA PORUKA: *Maki*


IZVORNA PORUKA: zmajče

Maki CARICA SI hvala za sve što si napisala ja sam u vrtlogu 3god.sve sam uradila osim imunologije i trombofilije i niko mi to nije pomenuo od doktora da treba.Da li neko zna gde se ovo sve može uraditi u beogradu i kakva je procedura za uput?


Uput moze da ti da tvoj ginekolog,ja sam imala jednu vto i rekla sam da su mi trazili da uradim dodatne analize,ti je zamoli da ti da uput da touradis,za trombofilije ti treba uput za zavod za transfuziju (ja sam radila u Nišu ako si iz Bgd-a mislim da se na istom mestu tamo radi ili na hematologiji,reci ce ti vec cure koje su iz Bgd-a) a za antitela trazis uput za imunologiju. Ja sam jedan dan uzela upute,overila,drugi dan otisla i dala krv,nista se ne zakazuje i ne plaća u Nišu i kroz mesec dana su bili gotovoi svi rezultati. Ljubim te i obavezno uradi ovo pre bilo koje VTO,kazi da su ti to trazili da uradis.Ljubim te i sretno


Evo i mog iskustva....u BG nisam uspela da dobijem uput za FII , FV Leiden, MTHFR i ako se dobije uput za Transfuziologiju ipak se zakazuje i placa...ja sam to resila tako sto sam otisla bez uputa i bez zakazivanja u KBC Zvezdara...tamo ove tri analize kostaju 7000 din i gotove su najvise za 7 dana....lupus antikoagulans sam radila sa uputom na VMA, - ne placa se i ne zakazuje se.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
11.10.2012 11:56:00   
Veca77
Maki, imam i ja mutaciju gena PAI-1. Ne znam koji tip mutacije je kod tebe, ali moj je 4G/4G. Od drugarice, koja ima identičnu mutaciju, sam preuzela recept - 1 aspirin od 100mg svako veče pred spavanje. Ona je tako u prvom ciklusu, posle 2 godine uzaludnog pokušavanja, ostala trudna i evo je sada sa diiivnim stomačićem.... Bila je kod Elezovića više puta (pre i posle genetskih analiza), međutim on joj je rekao da krene sa fraxiparinom tek kad ostane trudna. Ona nije htela ništa da prepušta slučaju, već je sama krenula sa aspirinom, i eto - desila se trudnoća. Od početka trudnoće koristi fraxiparin, kao što joj je Elezović rekao...

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu madnes)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
11.10.2012 13:03:08   
*Maki*
Madnes,da te 3-4 genetske analize se ne mogu nigde raditi na uput,to sam i napomenula,samo privatno. ;)

Veco,ja i pijem aspirin 100 od kako sam saznala za to,aspirin se inace koristi kada su ove vrednosti trombofilije povecane.Ja imam 4G/45 ali obe te mutacije ukazuju da imamo predispoziciju za duboke venske tromboze,odnosno krv nam je gusca pa se mislim zato aspirin koristi da malo poboljsa cirkulaciju i razredi krv,tako sam ja shvatila,meni su rekli da pocnem da uzimam odmah ali i kroz trudnocu da ce to biti standardna terpaija.Faksiparin ili heparin idu nakon embriotransfera odnosno kod normalne trudnoce odmah po utvrdjivanju trudnoce :) Meni je po prvi put kasnilo nekoliko dana,pijem aspirin,bas sam se ponadala,ali eto...izlgleda da idemo na narednu vto. Koliko mora Veco da koristi fraksiparin,koliko dugo?

< Poruku je uredio *Maki* -- 11.10.2012 13:04:50 >

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
11.10.2012 14:59:35   
nina26

IZVORNA PORUKA: *Maki*

Koliko mora Veco da koristi fraksiparin,koliko dugo?


evo ja da ti odgovorim dok se Veca ne javiuser posted image

ja koristim do porodjaja i posle porodjaja narednih 10 dana, i ako nemam utvrdjenu trombofiliju....tako da cete verovatno i vi isto tako...ma nista nije tesko, samo da vi ostanete user posted image user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
11.10.2012 17:10:21   
Veca77
I ja mislim da se koristi tokom cele trudnoće!
Meni je isto kasnila user posted image 4 dana u poslednjem ciklusu i baš sam se bila ponadala da sam user posted image . Kad ono, nihc user posted image . To kašnjenje možda ima neke veze sa aspirinom. Samo krvarenje mi nije trajalo ništa duže nego ranije, ali sam primetila da je krv bila svežija (crvena, a ne onako braon).
Ta mutacija, kao što kažeš, jeste predispozicija za trombofiliju. Zato se nadam da će nam aspirin jako brzo pomoći. Čak mislim da sam bebu izgubila (početkom juna) jer nisam pila aspirin i bebica nije imala dovoljno kiseonika i protok krvi da se razvija, već je umrla... user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
11.10.2012 17:57:57   
seeka
CAO svima...ovako dosla sam od doktorice hemtaloga,i rekla mi je da je moj nala uredan...da nema na FV nikakve mutacije,da ne ocekujem da odmah bude savrseno sve jer sam primala 4 boce krvi....propisala mi je da primam inekcije OHB 12 sedmicno i da dodjem na kontrolu a dva mjeseca sa nalazima sljedecim....KKS,TR,FE,TIBC,FERITIN,LDH,BILIRUBIN...........i opet ja neznam sta je ovo user posted image user posted image stalno nesto novo..........eto tako ja prodje danas kod hematologa,naci sad opet na inekcije i da izvadim ove nalaze i mjesecno jednom krvnu sliku...cisto da se provjeri reda radi...hemoglobin mi je sad 100 ref(110-160)eritrociti 3,29ref.vrijednosti(3,8-5,8)nije jos sve savrseno,ali kako je bilo ovo je odlicno sad....hvala vam cure ako mi itko moze da mi rastumaci OPET I OPET OVOKKS,TR,FE,TIBC,FERITIN,LDH,BILIRUBIN.....(bilirubin koliko nam on se trai u mokraci)))dal sam u pravu????a ovo ostalo opet spansko selo,asto mi trazi ovo,voljela bi da cujem vase misljenje....HVALAAAAA

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
7.11.2012 16:14:17   
zlana
Hej, ja sam nova na forumu, pa bi bilo lepo ako neko moze da me uputi gde da pročitam nešto o tome kako se radi HSG? Meni su posle missed abortusa preporučili histeroskopiju, ali Dr iz Višegradske reče : kad radimo već, da vam uradimo i HSštagod.... nije mi ni objasnila sta je zahvat user posted image a pominjala je neke rezove po stomaku, koji se nigde ne pominju kad se o HSGu radi... Zbunjena sam totalno.... Hvala u napred, devojke! :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
7.11.2012 17:05:40   
nata11
Zlana imas temu produvavanje jajovoda to je HSG. A te rezove koje spominje se odnose na histeroskopiju. Naci ces teme na pretrazivacu i gornjem uglu. Nije nista strasno procitaces iskustva. user posted image

< Poruku je uredio nata11 -- 7.11.2012 17:06:13 >


_____________________________





(odgovor članu zlana)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
7.11.2012 18:25:56   
Anoniman
Seko ja idem dr.Lazarević...Kod kojeg hematologa si tiuser posted image

(odgovor članu nata11)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Analize za otkrivanje uzroka neplodnosti
11.11.2012 19:07:47   
seeka
Cece 1 ja kod dr Marjanovic na Paprikovcu...

_____________________________

"SAMO JE BEBA U STANJU DA NAM POKAZE SNAGU, LJUBAV I HRABROST KOJE SMO SAKRILI DUBOKO U SEBI"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here