|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 13:21:45   
Anoniman
Da li ste nekada to rekle? Da li mislite da u takvim izjavama ima istine? Da li mislite da je to žrtva, u smislu da ste ipak u toj vezi bile jer ste to same želele, jer vam je verovatno bilo lepo?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 13:49:31   
Modessty
Nikad nisam ni pomislila pa ni rekla tako nešto

A ako dodje do toga da mi tako nešto padne na pamet to će značiti da je nešto mnoooogo zgrešio i da je vreme da naoštrim katanuuser posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 13:52:24   
prase
Hm... Svako kroji svoju sudbinu, a i najlakše je okriviti nekoga drugog što su najbolje godine prošle, zaboravljajući da one prođu i ovako i onako user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 13:58:12   
Anoniman
I shvatanje "najboljih godina" je različito... user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 13:59:41   
Modessty
user posted image
Sad se pitam koje su mi najbolje godine? Možda tek treba da dodju?!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 14:03:34   
dunja RR
uvek su najbolje godine one u kojima smo trenutnop, tako treba razmisljati i uzivacemo u zivotu; ljudi koji pate za prosli vremenima obicno su nesrecni; jedno je secati se divnih ljudi iz detinjstva, mladosti, to je lepo ali ne treba tugovati za neostvarenim prilikama, mislim da treba stvarati noveuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 14:04:46   
prase
Ja sam nekako zaključila da su najbolje godine uvek one koje su za nama, jer je život sve komplikovaniji i komplikovaniji... Sad kada pogledam, super mi je bilo na fakultetu, a onda sam mislila da mi je bilo još bolje u srednjoj školi user posted image Uvek sam mislila kako ću biti presrećna kada se zaposlim, vratim se sa posla i ceo dan je preda mnom, nema učenja ni drugih gluposti... Prvo, kada dođem sa posla dan se odavno završio. Drugo, malo sam zaboravila da neće kućni poslovi sami da se rade. Onda kada deca porastu pa bi život trebalo da postane jednostavniji i manje stresan, dolaze veštački zubi, patke, guske i razmenjivanja recepata po čekaonicama u DZ... Zato uživajte u svakom danu, jer sutra će vam biti žao ako niste. Najbolje godine života su one u kojima se uživa, a to mogu i oni od 20 i oni od 50, samo ako prestanu da smišljaju izgovore zašto su im najbolje godine prošle i ko im je kriv user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 14:05:31   
Modessty
Žena koja izgovori tu rečenicu je nesrećna žena

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 14:06:48   
Modessty

IZVORNA PORUKA: prase

Ja sam nekako zaključila da su najbolje godine uvek one koje su za nama, jer je život sve komplikovaniji i komplikovaniji... Sad kada pogledam, super mi je bilo na fakultetu, a onda sam mislila da mi je bilo još bolje u srednjoj školi user posted image Uvek sam mislila kako ću biti presrećna kada se zaposlim, vratim se sa posla i ceo dan je preda mnom, nema učenja ni drugih gluposti... Prvo, kada dođem sa posla dan se odavno završio. Drugo, malo sam zaboravila da neće kućni poslovi sami da se rade. Onda kada deca porastu pa bi život trebalo da postane jednostavniji i manje stresan, dolaze veštački zubi, patke, guske i razmenjivanja recepata po čekaonicama u DZ... Zato uživajte u svakom danu, jer sutra će vam biti žao ako niste. Najbolje godine života su one u kojima se uživa, a to mogu i oni od 20 i oni od 50, samo ako prestanu da smišljaju izgovore zašto su im najbolje godine prošle i ko im je kriv user posted image

slažem se!

ŽIVOT JE ILI ODVAŽNA AVANTURA ILI NIŠTA user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 14:16:46   
Mery

IZVORNA PORUKA: dunja

uvek su najbolje godine one u kojima smo trenutnop, tako treba razmisljati i uzivacemo u zivotu; ljudi koji pate za prosli vremenima obicno su nesrecni; jedno je secati se divnih ljudi iz detinjstva, mladosti, to je lepo ali ne treba tugovati za neostvarenim prilikama, mislim da treba stvarati noveuser posted image


user posted image

A sto se tice naslova, ja sam sa mm se zabavljala jos u srednjoj, pa na faksu i evo u braku smo, nikada nebih mogla reci tako nesto, pa bili smo zajedno zato sto nam je bilo lijepo, nije to bilo jednostrano pa da neko moze reci tako nesto. Po meni to moze reci samo neko ko je u vezi jer je ucjenjen pa se ne mogu rastati, jer mi nema logike da to kaze neko ko je dobrovoljno u vezi.

< Poruku je uredio Mery -- 10.3.2009 14:17:26 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 14:19:39   
Anoniman
ja sam uvijek u naboljim godinama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ne mislim da sam zrtva i da sam se zrtvovala
e sad sto neko misli da se zrtvuje za muza djecu posao i sl, onda smo svi zrtve

(odgovor članu Mery)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 14:20:03   
Anoniman
prase user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 14:23:14   
Anoniman
Evo odakle je tema, izgleda se nismo baš najbolje razumele:
 

Žrtvovali ste im najbolje godine
 

Ima onih koji, nezadovoljni svojim životom, vezom u kojoj su, čime god, izgovore rečenicu iz naslova. Rečenicu koja je potpuno pogrešna i koju ne bi trebalo izgovarati, jer vezu ne bi trebalo posmatrati na takav način.
Kada je neko u ljubavnoj vezi, u njoj bi, kao što joj ime kaže, trebalo da bude iz ljubavi. Postoje i veze i brakovi iz računa, ali tu se ne radi o ljubavnoj vezi, već manje-više o poslovnom odnosu, pa bi se, kao u svakom poslu, trebalo dogovoriti ko šta daje i za šta to trampi. A u ljubavi pružate - pružate ono što želite, zato jer volite osobu s kojom ste i jer želite da joj pružite. Moguće je da pružate pogrešnoj osobi, ako osoba s kojom ste samo prima a ništa sama ne pruža, ali žrtva? Kakva žrtva ako dajete ono što želite? A ako nešto ne želite da date, zašto to činite? Ukoliko neko daje s očekivanjem da mu se vrati, to je već trampa, a ne pružanje.
Naravno, u vezama će povremeno postojati i kompromisi - u vezi koja funkcioniše kompromise će praviti oboje, nekada će neko više da pruža a manje da prima, nekada će biti obrnuto, nekada će jedno od njih dvoje odustati od neke svoje potrebe da bi ono drugo moglo da zadovolji svoju, nekada će to učiniti ono drugo. To je sve normalno, i tu nikakve žrtve nema; nema ni obračunavanja digitronom kada ko i koliko daje, a kada ko i koliko prima.
Kada neko kaže da se žrtvovao u vezi (a nezahvalna osoba s kojom je nije ničim uzvratila), na neki način time obezvređuje ono što je u toj vezi pružao, jer saopštava da to zapravo nije želeo da pruži, nego se, eto, žrtvovao zarad dobra onog drugog. I to prilično sumnjivog dobra, pošto zaista malo ko želi da se neko zbog njega žrtvuje, žrtva strahovito emotivno opterećuje i osobu koja se žrtvovala i onu zbog koje se žrtvovala, a takvo opterećenje niko ne voli i uglavnom ga niko i ne želi. Onda se žrtva svede na to da je neko pružio ono što nije želeo da pruži osobi koja to nešto nije želela da dobije, bar ne na takav način, ne po tu cenu (banalan primer bio bi da ona, već umorna nakon posla, dodatno "krepa" da bi njemu jelo bilo spremno čim stigne kući, a on je igrom slučaja nešto već jeo, plus uopšte ne želi da se ona toliko iscrpljuje, ne bi se nimalo bunio ni da jelo bude neko kupovno). I čemu onda sve to?
Najzdravije je kada pružate ono što želite da pružite, jer se tada nećete osetiti kao žrtva. Ni tada kada to pružate, a ni kroz 20, 30, 40 godina, jer ste činili ono što ste i sami želeli da učinite, već samo činjenje vam je bila dovoljna nagrada. Kao što smo već rekli, ako ste vi jedini koji nešto pruža u vezi, onda pružate pogrešnoj osobi (ili, moguće, osobi koja i ne zna šta vam je potrebno, pa bi joj bez prebacivanja to trebalo staviti do znanja), ali žrtve u vezi ne treba da bude, niti bi bilo kome donela bilo šta dobro. A još manje treba da bude optužbi iz naslova, jer tek one ništa dobro ne donose, nikakvu radost, samo još više gorčine.
Izvor: krstarica.com

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 14:26:30   
sani
za mene cista glupost, zivot je pun uzimanja i davanja  ali ako netko to shvata kao zrtvu onda je to druga stvar.
a zrtve  imaju najvecu moc u lancu moci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
10.3.2009 14:44:36   
Lu
Nikad se nisam žrtvovala za njega,dok smo se zabavljali bilo mi je super i tada su mi to bile najbolje godine,uživala sam.
A sada ovo trenutno su mi najbolje godine nikada se ne bi vratila u prošlost i krenula iznova,mislim da to može reći osoba pred razvodom i nitko drugi.
Prije bi mogla reći da se mm žrtvuje za mene i dijete jer se potuca po svijetu da bi nama priuštuo normalan život ali on to naravno nikada ničim nije pokazao kao žrtvu... to je život i ja bi uživala da se mogu na taj način "žrtvovati" da njega malo zamjenim,ali nemamo svi ravnopravne uloge i nekada jednostavno prihvatimo stvari kakve jesu.

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
2.10.2016 8:56:44   
wivern
Ova rečenica mi je hit, pa same smo birale i niko nas ništa ne tera.
A sa druge strane ne znam koliku "žrtvu" podnosi druga strana.
Ovo po meni izjave osobe koje su nesrećne i nezadovoljne a ne vide problem i u njima, tj neće da ga vide.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
2.10.2016 9:01:57   
IvanaSK RR
Žrtvovanje godina? Glupost.
Mozda pre da su se zrtvovale neke druge stvari, ali to je normalno. Ne zivimo vise sami, zrtvujemo se jedno za drugo, za decu, za zajednicki zivot.
Pa, zrtvujem se za koleginicu na poslu, normalno da cu i za muza u nekim stvarima. A i on za mene.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
22.10.2016 9:04:50   
Anck Su Nmaun
Pa tako nesto bih mogla reci jedino da smo raskinuli /razveli se pa sam izgubila te god. na njega a da nije vredelo.
Sad posle svega ne bih mogla tako nesto reci.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
22.10.2016 10:01:43   
isidora88
i da se jednom razvedem od mm, ne bih mogla reci da sam zrtvovala najbolje godine jer sam u tim godinama sa njim dobila decu, a zbog njih se nikad necu kajati.
tako nesto recimo moze da izjavi neko ko se zabavljao sa nekim 10 godina i koja je ostavljena mesec dana pred svadbu. zao mi je sto je protracila zivot na nezrelog klinca, u pitanju je jedna meni bliska osoba. nadam se da ce se i njoj sreca osmehnuti na ljubavnom planu

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
22.10.2016 10:09:46   
wivern
Isi ali da li su sve te godine bile zrtvovane?
Na kraju jeste razocarenje i gorcina ali tesko da je svih tih godina bilo uzasno.
Ne mogu reci da sam na bivseg zrtvovala 10 godina (stavrno sam bila u vezi pre MM 10 godina) jer je bilo fantasticnih trenutaka i nijednom u tih 10 godina nisam pomislila da ih zrtvujem.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
22.10.2016 10:11:01   
MasnaMasnica
Ne smatram da sam zrtvovala najbolje godine, vec smatram to najbolje iskoriscenim godinama, stvorila sam porodicu, udala se za coveka koga volim, i koji mene voli. Zrtvovala sam samo svoj fakultet, za to sam sama kriva, da sam htela da ucim u trudnocama, vec bih zavsila, ali imam 3 diploma najvaznije. Sada je red red i na tom polju da se ostvarim, mada sam se ja ohladila ,ali kako imam podrsku svoje porodice, verujem da cu uspeti.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
22.10.2016 12:45:20   
isidora88
wiv ne znam , znam da je ona ogorcena i fokusirala se na posao, ali mi je zao je je sa njim provela svoje tridesete, sad je vec u godinama da tesko da ce uspeti da stvori porodicu, a njena najveca zelja su bila deca, ali sa njim su stalno nesto cekali, skupljali pare za kucu, nasli poslove ali uz konstantna putovanja i eto dok je ona radila i sticala, on se provodio ovde sa drugom...
ja sam imala jednu dugu vezu pre mm i nije su mi to bacene godine, ali zato sto sam bila mlada, da sam sa njim pocela nesto u tridesetim sigurno bih se kajala da se nisam ostvarila kao majka. jesmo mi uzivali i bio mi je ogromna podrska u nekim mojim kriznim momentima i hvala mu, zahvalna sam sto sam sve to prosla u dvadesetim i sto sam stigla da se ostvarim kao majka i zena u onim godinama kad sam to i htela.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
22.10.2016 13:08:46   
Khaleesi
Ja ne mislim da sam bacila godine jer mi smo zajedno 5 godina a cerkica je sada napunila 4, starija. Tako da najlepse vreme smo zajedno, stvarajuci nas zivotuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
22.10.2016 13:28:29   
wivern
Isi ja sam dobila dete u 39-oj godini. Ona ima jos vremena, i nikada se ne zna sta je ceka u danima koji dolaze.
Naravno da je ogorcena, ali to je sve bio njen izbor. Sve i da je "zrtvovala" te godine nije ih zrtvovala zbog njega, ako joj nije odgovaralo i nije htela da ceka mogla je da prekine vezu. Cekala je godinama da dodju idealni uslovi, koji nikada nece doci sa takvim osobama.
Sad treba da se okrene zivotu i bude srecna sto je sama i moze da radi sta hoce, kad hoce i kako hoce... Da ne ceka vise idealne uslove sa pogresnim ljudima.
A pravi ce se pojaviti, i za porodicu nikada nije kasno.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Žrtvovala sam najbolje godine zbog njega
22.10.2016 17:43:05   
branki*
nema zrtvovanja.sve sto radimo i citav nas zivot su nase odluke i eventualno splet okolnosti,tako da ne moze se nista zrtvovati ni zbog koga,po meni je ovo nepostojeci termin.user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here